Autor Wątek: problem z hamulcami po remoncie :/  (Przeczytany 3086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z hamulcami po remoncie :/
« dnia: Styczeń 26, 2006, 13:37:44 pm »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
Witam

Zrobilem sobie lekki remont hamulcow bo mi wogole nie hamowal tyl a przod sie blokowal  , zmienilem cylinderki z tylu , okladziny , linke recznego bo zapieczona byla  , wymienilem przewody wszystkie do tylnej osi zalalem nowy plyn , odpowietrzylem , wsiadam sprwdzam samochodem rzuca jak glupie , przod nie hamuje tyl sie blokuje , pomyslalem ze po przypychane musza byc przewody z przodu  i ze warto yb je bylo wymienic , jak pomyslalem tak zrobilem , zmienilem te przewody , odpowietrzylem no niby spoko hamulec stawia opor mowie przetestuje , chwila minela zanim odgarnolem pierdoly z pod kol , chce wyjezdzac patrze hamulec idzie do ziemi , 0 oporu nic nie hamuje :/ co sie stalo ?? juz mi rece opadaja a nie chce mi sie troche pompy na darmo rozbierac jak to jakas pierdola


pomocy...

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2006, 18:43:23 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
Jakiego masz poloneza, hamulce lucas, czy heble.??

Nie wiem czy da sie tak zrobic... ale wygl?da to jakbys zamienił przewody i tył dostaje wyzszego cisnienia o blokuje koła, a przód tylko zwalnia...  Przede wszystkim to odpowietrz jeszcze raz hamulce, zobacz czy na 100% nie ma powietrza w układzie. Skoro wymieniałęs wszystkie przewody do tylniej osi, to sprawdz czy czegos nie powaliłes. Moze przewody pozamieniałes na pompie. Kurde... nie wiem teraz czy ma to jakie kolwiek znaczenie, czy pompa nie daje takiego samego cisnienia na oba obwody i dopiero reg. siły hamowania z tyłu nie osłabia tego cisnienia.

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2006, 22:51:12 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
zapowietrzona pompa daje takie efekty. Musisz dużo płynu pospuszczac by się odpowietrzyła

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 26, 2006, 23:30:25 pm »

Lodówa#1826

  • Gość
jak mozna zapowietrzyc pompe?? Van mozesz wyjasnic, czy to znaczy ze pompa jest uszkodzona?? Nie spotkałem sie jeszcze z czyms takim  ;)

Po za tym chyba sie ?le zrozumieałem to co pisał turbonez. Zrozumiałem to jako to ze przód nie hamuje a tył na szlak i rzuca go  :smile:  St?d moje wnioski o tym ze pomieszał przewody  :twisted:

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2006, 00:08:54 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
poprostu jak pompa jest słaba to małpa łapie powietrze i trzeba je upuszczać luzuj?c przewody na niej. Poprostu jak jest słaba to jeżdzi dok?d jeżdzi ale jak ruszysz to zaraz s? problemy
W kanciaku nie raz musiałem tak robić az zmieniłem pompkę  :mrgreen:

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 27, 2006, 00:45:19 am »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
nie chodzi oto ze hamuje tylko tyl , teraz nie hamuje wcale  :/ , nie wiem co sie dzieje mozliwe ze zapowietrzona ale  nie ma opcji tego odpowietrzyc bo pompa nie daje wogole cisnienia na uklad... :/ nic , szlak mnie juz trafia . A te loty z rzucaniem tylem to mialem zanim zmienilem przewody z przodu :/

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 27, 2006, 08:51:14 am »

thomas#1840

  • Gość
można można zapowietrzyć pompę , jesieni? jak robiłem hample tez wymieniałem przewody na tył i bez odpowietrzenia pompy się nie obyło, niby ze zbiorniczka spłynęło ładnie aż do tyłu a halmulca i tak nie było.Trzeba było odpowietrzyć pompę co pomogło.

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 27, 2006, 10:55:34 am »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
opiszecie mi jak to zrobic dokladnie ?? pewny nie jestem ale mozliwe ze odpowietrzane hamulce byly z otwartym pojemniczkiem moze to mialo wplyw ??

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 27, 2006, 11:12:22 am »

Kołcz_1906

  • Gość
Odpowietrza się z otwartym zbiorniczkiem, a ile osób do tego używałe??????

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 27, 2006, 12:45:43 pm »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
kumpel pompowal hamulcem ja odpowietrzalem , najpierw tylne kola od prawej zaczolem porem przod prwe przednie i na koniec lewe przednie , bylo ok a potem sie zje... :/

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 27, 2006, 12:58:44 pm »

Kołcz_1906

  • Gość
a czy czasem nie powinno się odpowietrzać od przodu????
Wydaje mi się że od przodu bo najpierw spuszczasz poweietrze bliżej pompy póŹnije coraz dalej, jak bedziesz tyl najpierw to powietrze z produ może ci przeleciec do tylu z powrotem, a jak od przodu zaczynasz to sie posuwasz od pompy do końca, takie jest moje rozumowanie, i dolewaj co chwile płyn bo ja nie dolaełm i musiałem raz odpowietrzać od nowa ale ot naszcęście jedno koło dopiero odpowietrzyłem i jest gites.

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 27, 2006, 13:08:29 pm »

thomas#1840

  • Gość
zaczynaj odpowietrzac tak jak  zaczynałeś od najdalszego koła czyli prawy tył ,lewy tył ,prawy przód, lewy przód a potem możesz też kilka razy popompować i popuścic węże na pompie ( pedał wciśnięty), jak poleci pianka to dalej , na bieżąco dolewaj płynu .

problem z hamulcami po remoncie :/
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 27, 2006, 14:33:57 pm »

Offline turbonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 356
no sproboje , moze jeszcze dzis ale nie wiem , kurde wczesniej jak odpowietrzalem i naciskal ktos pedal to sie napinaly az wezyki elastyczne a teraz nic sie nie dzieje , tak jak by jakies ciegno miedzy pedalem a pompa spadlo ale takiej opcji to raczej nie ma