Autor Wątek: docieranie silnika jak co i ile  (Przeczytany 36755 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 30, 2016, 14:21:57 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Ja już sobie dałem spokój z eksperymentami. Liqui Moly MoS2 za 130zł, Archoil 9100 flaszka 250ml z wysyłką koło 90zeta i zupełnie nie czuję różnicy. Tylko w portfelu mi ubyło.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #141 dnia: Maj 30, 2016, 15:15:38 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a co miales poczuc,jak to w silniku plywa ?
gdybys siebie smarowal, to pewnie bys cos poczuł ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 18, 2016, 10:48:08 am »

Offline Seba8080

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz
Ja już sobie dałem spokój z eksperymentami. Liqui Moly MoS2 za 130zł, Archoil 9100 flaszka 250ml z wysyłką koło 90zeta i zupełnie nie czuję różnicy. Tylko w portfelu mi ubyło.

Przeciez to dodatek przeciw zużyciowy  to co chcesz zaobserwoweać?? to da efekt dopiero przy całosciowym przebiegu który wydłuży, poprostu zrobisz wiele więcej przebiegu niz normalnie i to wszystko, ale jaki ses jest lac wynalazki Moly skoro zawieraja one dwusiarczek za 8zł???

Syp poprostu do oleju co dwie-trzy wymiany tak zaleca producent koszt zaden a efekt bedzie na koncu :)
tylko to jest jak z myciem zębów trzebe systematyczne przez cały czas a nie raz i potem płakac ze nic nie daje bo raz wlalem i nie działa ;)

p.s Zrobiłem próby na osadzanie ale narazie na roztworze przesyconym 

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 18, 2016, 12:08:11 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jesteś niezły koleś. Niby nie zajmujesz się sprzedażą tego cuda, ale wszystkie posty które napisałeś na forum są w tym temacie. Tak bezinteresownie promujesz "proszek", robisz eksperymenty itd.

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #144 dnia: Czerwiec 18, 2016, 22:31:36 pm »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
Normalnie  według sztuki poszlifowany ,poskładany silnik i normalnie jeżdżony ,bez zamulania i bez pałowania na początku (później troche dostał)-1.6 ohv na gaźniku ma na zimnym po przebiegu około 30kkm cisnienie oleju  5kg/cm,kompreche około 13 atm.na oleju elf sporti od początku.Silnik wyjęty z auta na dzień dzisiejszy ,odpalam na stojaku raz na jakiś czas .Bez żadnych cudownych maści,normalnie działał i dalej jest sprawny
 

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #145 dnia: Czerwiec 20, 2016, 22:28:45 pm »

Offline Seba8080

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz
No tak kolego ale co to za przebieg 30tys km? przeciez to nówka silnik jak bys miał 300tys to by mozna dykutowac a i tak lejesz dobry olej prawda, z napewno jakimis uszlechetniaczami w wysokiej klasie jakosci. A tu chodzi oto aby na srednim oleju wydłużyć Przebieg miedzynaprawczy, i wałkujemy to w kółko. Poto sypie sie dodatki. A co do Utka to przemawia przez Ciebie ignoracja zazdrosc oraz wrogość 
Wiec nie bede z Tobą dyskutował. To że ty wolisz wyciagac pochopne wnioski (choc chyba na studiach czego innego powinni uczyć) i pisać niepotwierdzone wyssane z palca wnioski to twoja sprawa. ja wole sprawdzić jesli moge a koszta zadne bo i tak to wleje jak nie do jednego to do innego silnika. a przy okazji rozwieje watpliwosci i chyba trafia cie szlak ze ja jestem bardziej konkretny od Ciebie :)
Pozdrawiam i nie bede wiecej dyskutował na ten temat a jesli tego nie rozumiesz to wywyłam do poradni zdrowia psychocznego lub spowrotem do przedszkola:)

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #146 dnia: Czerwiec 20, 2016, 22:55:13 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
przemawia przez Ciebie ignoracja zazdrosc oraz wrogość 

Dodałbym jeszcze rasizm, ksenofobię i nietolerancję na LGBT.

A na studiach to byłem dawno temu i tam nie uczą.

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #147 dnia: Czerwiec 21, 2016, 00:19:35 am »

Offline piotrek72

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 2000
    • Borewicz -underconstruction
  :d no i kolega wyjasnił

Odp: docieranie silnika jak co i ile
« Odpowiedź #148 dnia: Lipiec 11, 2016, 18:29:43 pm »

Offline Seba8080

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 40
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz
Sprawdziłem przy roztworze nie nasyconym nie osadza sie, oczywiscie po tygodniowym postoju da sie zauważyć niewielki nalot na dnie butelki przezroczystej, ale kolor oleju jest nadal szary grafitowy, i po zamieszaniu osad znika.
Czyli nie ma sesu sypać wiecej niz jest zalecane minimum. czyli te 2gr na litr wystarcza a nawet ciut mniej. :)
Pozdrawiam