Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 132487 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1180 dnia: Listopad 17, 2021, 10:55:21 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Na drugi haczyk obydwa wchodziły bez problemu. Ponadto w tym miejscu pas powinien mieć podwójną grubość, tak jak to jest zrobione z drugiej strony gdzie nachodzi na szpilkę.

Pasy z czarnej stali dostępne na allegro są z blachy 0,5 więc tak naprawdę podwójna grubość na mocowanie ucha fi11 w stali nierdzewnej (grubość 1mm) jest przewymiarowana o 100%, nie masz więc racji. BTW "moje" są z jednego kawałka materiału, czarne są cięte i zgrzewane o ile mnie pamięć nie myli.
 
Przekładki dodane do pasów są gumowe, moim zdaniem lepiej by było gdyby były z tworzywa, gdyby ktoś chciał dodatkowo zabezpieczyć miejsce styku zbiornika z pasami go podtrzymującymi smarem, jak ja, to guma się średnio nadaje, poza tym po latach może sparcieć.

guma to tylko dodatek, gratis...ułatwienie montażu. Kazdy wie że trzeba to jakoś odizolować.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2021, 11:00:28 am wysłana przez Ciastek »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1181 dnia: Listopad 17, 2021, 21:15:47 pm »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Zregenerowałem parownik i wymieniłem uszkodzony oryginalny alternator na 100A z Alfy Romeo, skończyły się problemy z ładowaniem i przygasającymi światłami kiedy uderza bas. Taki alternator powinien być montowany w tym samochodzie już w fabryce.
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1182 dnia: Listopad 20, 2021, 17:03:49 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Pasy z czarnej stali dostępne na allegro są z blachy 0,5 więc tak naprawdę podwójna grubość na mocowanie ucha fi11 w stali nierdzewnej (grubość 1mm) jest przewymiarowana o 100%, nie masz więc racji. BTW "moje" są z jednego kawałka materiału, czarne są cięte i zgrzewane o ile mnie pamięć nie myli.

No nie wiem, w oryginałach też było to pogrubione, nawet bardzo, pewnie po to żeby wchodziło na wcisk i siedziało sztywno. Niemniej jednak jak pasy są przykręcone to raczej nie powinny wyskoczyć.



guma to tylko dodatek, gratis...ułatwienie montażu. Kazdy wie że trzeba to jakoś odizolować.

Spoko ja pretensji nie mam, ale fajnie by było gdyby wszystko dało się złożyć bez dodatkowej rzeźby. Może dałoby się na przyszłość znaleźć odpowiedniejszy materiał, nawet gdyby cena wzrosła by o te parę złotych  <mysli>


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1183 dnia: Listopad 20, 2021, 22:22:28 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Hej panowie, takie szybkie pytanie.Ktoś się orientuje, ile średnio spali LPG na sekwencji GSI, a ile Rover 1,4? Przypomina mi się, ze ktoś tu chyba ma GSI na sekwencji. Jak to chodzi, jak się odpycha, w sensie idzie lepiej, niż na benzynie? Bo ja póki co, to mam mikser na dolocie i to go przecież dławi niesamowicie. Jak to raz wyjąłem i się przejechałem znowu na benzynie, to nie to auto. Tak sobie na razie rozmyślam, bo chyba jutro wreszcie coś pogrzebię przy plusie i chyba skończy się wyjęciem silnika, żebym się nie jebał z tym kolektorem i nie wykrzywiał rąk, próbując się dostać do nakrętek, więc może tak na próbę bym se wsadził tego 1.4 chociaż go przepalić w budzie, bo jeździć mam czym, to mi się nie spieszy do poloneza. Kompresor klimy chyba wejdzie pod kolektorem ssącym, w miejscu fabrycznej wspomy i przewody powinny styknąć, a jako wspomaganie, dać pompę z GSI i wyrzeźbić mocowanie, oraz zamontować koło pasowe wielorowkowe, jak w roverze. Odpadnie zabawa z rzeźbieniem przewodów do wspomagania, choć dojdzie inna, ale coś za coś. mam "zapasową" pompę z ohv, mam też pompę z rovera, więc coś by ulepił, mam również koło dwubieżniowe z rovera, więc wspomę napędzę. Jedyny problem, to napęd kompresora, bo trzeba to zrobić na jednym pasku z alternatorem i dać rolkę, albo coś kombinować, dotoczyć jakieś koło pasowe na zwykły pasek i wpasować w koło rovera, jako trzecią bieżnię i wtedy w kompresorze zostaje fabryczne koło, bo tak, to trzeba by szukać takiego pod pasek 4PK. Dużo zabawy, ale jak by wyszło,to byłby całkiem ciekawy patent na swapa z możliwości powrotu do oryginału. Wiązkę do klimy można zrobić całkiem nową, od podstaw, zostawiając wszystkie oryginalne wtyczki/kostki na swoim miejscu, a tylko stosując przejściówki z typowych, dostępnych bezproblemowo złączek/konektorów. Nie będzie to niczemu przeszkadzać, a będzie lepiej i wygodniej, niż pruć bez potrzeby wiązkę z GSI. Trzeba tylko się pobawić miernikiem co gdzie do czego idzie i to odtworzyć. Prościej by było, gdyby na złomie był plus z klima, a tak, to trzeba kombinować.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1184 dnia: Listopad 20, 2021, 22:56:43 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
1.4 przy spokojnej jeździe pali mi trochę powyżej 8, przy pełnym bucie maksymalnie prawie 12 .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1185 dnia: Listopad 20, 2021, 23:23:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale o gazie piszesz? 12, czyli tyle, ile mi pali  teraz GSi na tej gównianej instalacji, a nie cisnę jakoś bardzo. Ciężar poloneza i tylny napęd, robią niestety swoje. Jak miałem kiedyś w roverze działającą instalację II gen na krokowcu, to nigdy nie wziął więcej, niż 10. Yariska wychodzi koło 8, ale silnik 1.3 i nówka sekwencja, można powiedzieć, bo za wiele przejechane na niej nie jest. No i lżejsza buda i przód napęd.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1186 dnia: Listopad 21, 2021, 00:21:31 am »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Oczywiście lpg, max spalanie uzyskane podczas jazdy autostradowej. Po mieście myślę że łyknie 9-10. Nie wiem na ile to ma wpływ, ale silnik w moim przypadku jest w niezbyt dobrej kondycji i chodzi podobnie jak tu. https://www.youtube.com/watch?v=5_-CFmr4ROA Ludzie się mnie czasem pytają czy to diesel  <lol> .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1187 dnia: Listopad 21, 2021, 00:32:12 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A kto by się na gazie przejmował spalaniem,temperatura uzyskana to but w podłogę  :d Co do wspomagania to polecam elektryczną pompę z opelka,nie obciąża niepotrzebnie silnika a i samo podpięcie to jedno popołudnie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1188 dnia: Listopad 21, 2021, 00:33:44 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Masz 1 gen, czy 2? Jeśli to jest druga, możesz się pobawić z większym mikserem. A co do sekwencji, jest teraz taki wybór, że da się złożyć zestaw, który na pewno nie zamuli auta. No i warto pomyśleć wtedy o przyśpieszeniu zapłonu :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1189 dnia: Listopad 21, 2021, 00:47:07 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Masz 1 gen, czy 2?
Do mnie to pytanie? Niby druga, ale coś się kiedyś pojebało w sterowniku i krokowiec przestał działać, więc dana jest śruba. Ustawiłem to tak na oko i na czucie, żeby jechał w miarę ok i po kolorze świec, żeby za ubogo nie było. Raz próbowałem mu o pół obrotu ukrócić, to zaraz nie było czym jechać, więc teraz jest tak akurat. Mikser jest dosyć mały, ale z pamięci nie powiem, ile ma przelotu. Guma dolotu leży wyjęta, to mogę zmierzyć. A co do elektrycznego wspomagania, to pewnie fajne, wygodne itd, ale ja takie rzeczy raczej wolę zakładać czysto mechaniczne, czyli napędzane z paska. Co nie znaczy, że nie uważam tego za ciekawą opcję. Ten silnik na pewno wyciągnę, bo chyba uszczelniacz tylny na wale puścił, a poza tym, będę miał dostęp do kolektora, jak wszystko bedzie na miejscu. No i wtedy w sumie mógłbym się pobawić w podmianę belki, drążka i staba, wsadzić tego rovera, nawet tak na chwilę i przymierzyć kompresor, co by to z tego wyszło. Jeśli długość przewodów styknie, a powinna, to jestem w domu, bo z resztą sobie poradzę. Po prostu chciałbym to zrobić bez rozszczelnienia układu, bo teraz już raczej za zimno na ponowne napełnianie, a nawet się ta klima nie włączy przy tej temperaturze.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1190 dnia: Listopad 21, 2021, 00:49:10 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to jak masz śrubę, i za mały mikser, to nie ma się co dziwić, że po wyjęciu auto dostaje kopa :P. Ale mając GSi, łatwo zamontujesz sekwencję, więc jak masz na to środki, nie zastanawiałbym się. Byleby była zrobiona na dobrych elementach i porządnych wtryskach, np. AC W03, umieszczonymi jak najbliżej kolektora, to będzie zdecydowanie gra warta świeczki, szczególnie w porównaniu do "śruby".
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2021, 00:51:29 am wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1191 dnia: Listopad 21, 2021, 13:02:08 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1686
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Hej panowie, takie szybkie pytanie.Ktoś się orientuje, ile średnio spali LPG na sekwencji GSI
U brata w Kombi w tym roku w czerwcu wymieniliśmy badziewiastą II gen. by BRC BLITZ (boższz... co za wynalazek...) na IV w postaci zestawu KME DIEGO G3 + wtryski Barracuda 115 + reduktor KME Silver, no i wychodzi mu spalanie ok 12. po mieście i 10 w trasie. Wiem trochę dużo, ale wynika to z trzech rzeczy: 1. Zazwyczaj krótkie dystanse do pracy ca. 6 km. 2. Jest dość mocno przelany w WOT, musimy to skorygować ale jakoś nam się nie kwapi do tego. 3. Młody jeździ raczej dynamicznie i komp często pracuje w Open Loop więc patrz pkt. 2  :P  Także jest jeszcze duże pole do manewru i zmniejszenia tego spalania. Osobiście bardzo polecam, nie czuć różnicy pomiędzy PB a LPG.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1192 dnia: Listopad 21, 2021, 13:40:06 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zakładaliście to w warsztacie, czy sami kupowaliście graty i tylko montaż u fachowca? A tyle, to i teraz mi pali, a jechać nie ma czym, także tego...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1193 dnia: Listopad 21, 2021, 13:46:57 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1686
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
LPG już było, my zrobiliśmy tylko upgrade we własnym zakresie.

Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1194 dnia: Listopad 21, 2021, 14:39:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13839
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
rok zabierasz sie za wymiane UPG, co trwa w GSI 3-4h ,a chcesz "na probe" wkladac roveraka, zeby sobie popyrkal, co trwa czasu w ch.j i z czym jest w ch.j roboty - juz widze powodzenie tej akcji <lol2>

K16 pali moze 1l mniej od OHV, wiekszej roznicy nie uzyskasz,
instalacja IVgen nie zuzyje mniej gazu niz IIgen, jezeli obie sa prawidlowo ustawione - IVgen w MPI ma inne zalety w stosunku do IIgen, ale nie ekonomicznosc,
jezeli masz luzna kase, to mozesz zmienic na IVgen, bedzie lepiej bo masz Igen, ale nie licz, ze koszt sie zwroci, bo mozesz sie przeliczyc,
zamontowac mozesz sam, bo mechanicznie z pomoca forum kazdy powinien dac sobie rade,
ustawienie to juz inna para kaloszy, ale autokalibracje sa teraz dobrze rozwiniete, wiec tez jakos pojdzie,

jednak ekonomicznie nie ma to zadnego uzasadnienia, zwlaszcza teraz, gdy ceny paliw powoduja,ze taniej jest samochod posiadac, niz go uzywac - dlatego ja swoj popsulem i kupilem miesieczny bilet miejski ;]
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2021, 14:40:49 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1195 dnia: Listopad 21, 2021, 14:47:37 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
generalnie przy obecnych cenach paliw, zapowiedziach wprowadzenia podwyżki mandatów  za byle gówniane wykroczenia oraz prawdopodobnym cofnięciem homologacji na instalacje gazowe samochód z nieopłacalnego stanie się jeszcze bardziej  nieopłacalny. Posiadając auto  ( nie mówię tu o celach zarobkowych) finansuje  się tylko i wyłącznie złodziejskie państwo.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1196 dnia: Listopad 21, 2021, 15:48:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
iej gazu niz IIgen, jezeli obie sa prawidlowo ustawione - IVgen w MPI ma inne zalety w stosunku do IIgen, ale nie ekonomicznosc,

A nie jest czasem tak, że na sekwencji przy lekkim gazie możesz mieć idealne, uboższe stechio dla gazu (15,5 AFR), podczas, gdy na 2 gen zawsze sonda sprowadzi do 14,7? No i w 2 generacji silniczek krokowy przy hamowaniu silnikiem się przymyka (u mnie ustawiłem 40%), podczas, gdy w sekwencji odcina dawkowanie, a takie małe rzeczy mają wpływ na spalanie. Oczywiście nie kosmiczny, ale jednak.

Do tego on teraz tak naprawdę 1 generację ustawianą na ślepo z za pewne zbyt małym mikserem który dodatkowo dławi auto + powoduje większe spalanie, minimum to uruchomić to, co ma, i kupić mikser dopasowany do silnika. Wydaje mi się, że na sekwencji jeżdżąc delikatnie spalisz mniej, a dając buta w podłogę - doleje do 14 AFR i spali więcej, przy zysku lepszej dynamiki.

Buźka - jaki sterownik do gazu masz aktualnie pod maską?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1197 dnia: Listopad 21, 2021, 16:49:03 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
prawdopodobnym cofnięciem homologacji na instalacje gazowe samochód

Nie siej kolego herezji.

W temacie. Plus za parę stówek jeździ :D nawet jest przegląd, teraz muszę się wybrać do urzędu załatwić papiery.
Leży mi most 4,3 w kanale, i się zastanawiam jak by obosze na tym się jeździło 😁
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1198 dnia: Listopad 21, 2021, 17:01:00 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 565
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Na miasto dobra opcja, zyska sporo na dynamice .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1199 dnia: Listopad 21, 2021, 20:09:02 pm »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 54
    • Bosch 97 -> 1.4
Leży mi most 4,3 w kanale, i się zastanawiam jak by obosze na tym się jeździło
Bosz w cargo czyli 4.3 ładnie się zbiera