Autor Wątek: problem z hamulcem  (Przeczytany 7772 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

problem z hamulcem
« dnia: Kwiecień 11, 2006, 13:55:15 pm »

balik10

  • Gość
tak jak w temacie mam problem z przednim lewym hamulcem typu LUKAS. jak jade swoja maszyna to okropnie mi sciaga na lewa strone i jak dzisiaj odkrecilem kolo to chcialem pokrecic tarcza hamulcowa ale zacisk ja mocno trzymal i ciezko mi to obracanie szlo. odpowietrzylem go i troche poprostu postukalem mloteczkiem po zacisku i troszke jakby mniej teraz trzyma. czy ktos wie jak to naprawic? czy da sie ten zacisk naprawic czy musze go wymienic?

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 11, 2006, 14:56:16 pm »

kan

  • Gość
Da się napraiwć wymieniaj?c tłoczek(pewnie ma wżery) i uszczelki. Tylko pytanie : czy da się do Luykas akupic same tłoczki.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 22, 2006, 00:02:16 am »

Rysiu#1883

  • Gość
panowie jutro chciałbym w końcu poznać przyczynę nie odbijania do końca tłoczka w zacisku (nierówno scieraj?ce się klocki z lewej strony) kto? z Was może rozbierał już kiedykolwiek zacisk tego typu?? rózni się on bardzo od zacisku starszego typu?? jak wyj?ć tłoczek i czy będ? jakie? komplikacje po drodze??cholera nie chce kupować nowych klocków jeszcze ani tym bardziej nowego zacisku  :twisted: (to wole same nowe klocki już kupić)  :mrgreen: dzięki i pozdrawiam  :D

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 22, 2006, 11:35:39 am »

Cycu_E30

  • Gość
poprostu zacisk ci sie zapiekł, zdejmij zacisk , postaraj sie go rozruszac, tzn wkręć w imadło , napryskaj na jego zewnętrzn? powierzchnie jakiegos płynu (odrdzewiacz czy jaki olej no cos w tym stylu)i postaraj sie tłoczek obkręcic , poruszyc, i jak go rozruszasz to potem z górki ;)

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 22, 2006, 11:51:46 am »

Rysiu#1883

  • Gość
kupiłem drugi 30 zeta kompletny zacisk tłoczek chodzi lużniutko odpowietrznik jak funkiel nóweczka ide przekładać

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 22, 2006, 11:58:20 am »

Cycu_E30

  • Gość
i po problemie  ;)

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 22, 2006, 13:28:12 pm »

Adampio

  • Gość
Za nierowne scieranie sie klockow moim zdaniem odpowiadaja takie prowadnice. One sie lubia zapiekac. Jakby tloczek sie zapiekl to by nie hamowalo lub hamowalo stale.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 22, 2006, 14:09:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ja walcze zawsze z prowadnicami w prawym kole
jak co pol roku tam zajrze (zmiana kol z letnich na zimowe i odwrotnie) to jest w dobrze
kiedys 2h musialem wyciagac jedna prowadnice to teraz wole zajrzec tam przy zmianach kol
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2006, 14:16:05 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
też na poczatku myslałem ze to prowadnice ale rozebrałem wsio od razu wyszły więc można było o nich zapomnieć ja już jestem po zmianie zacisku,koło nie stawia duzego oporu przy zakręceniu a przy hamowaniu nnie ?ci?ga już ale po wypłatce i tak nowe klocki zakupie jeszcze

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2006, 14:29:28 pm »

Michal

  • Gość
U mnie na prawie nowych tarczach i klockach ( 23 ty? km) przy długim hamowaniu słyszę hałas jakby to hamował poci?g tzn buczenie i drgania całego przodu. Nie wiem co to może być ?

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 22, 2006, 16:33:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "Michal"
U mnie na prawie nowych tarczach i klockach ( 23 ty? km) przy długim hamowaniu słyszę hałas jakby to hamował poci?g tzn buczenie i drgania całego przodu. Nie wiem co to może być ?

moze luzy na przegubach
a jak drga ci pedal hamulca to moga byc tarcze zwichrowane ,albo klocki sie nierowno ztarly ,albo wlasnie prowadnica ktoras sie zablokowala
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 22, 2006, 16:46:16 pm »

Michal

  • Gość
Masz racje może trzeba przejrzeć prowadnice, auto ma 10 lat i przebieg 23 ty?, może klocki się krzywo starły, nieużywane  prowadnice...

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 22, 2006, 17:17:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
10 lat i 23kkm przebiegu  :eek:
to on moze miec tarcze zardzewiale  :mrgreen:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 26, 2006, 21:47:40 pm »

balik10

  • Gość
hej dzisiaj robilem ten zacisk hamulca i czyscilem ten tloczek ale go nie wyciagalem calkiem tylko go tak wysuwqalem i wsuwalem i potem zlozylem to do kupy i dupa zbita dalej mi auto ciagnie na lewo jak cholera. czy da sie rozebrac caly ten zacisk i wyciagnac calkiem tloczek i to wszystko wyczyscic? i czy sa problemy zeby to zlozyc do kupy z powrotem? moze mi to ktos dosc dokladnie opisac?bardzo bardzo prosze bo juz mnie to denerwuje bardzo.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2006, 22:18:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mozesz rozebrac caly
zbyt duzych problemow nie napotkasz bo to zacisk przedni
mozesz jedynie potrzebowac troche wiekszej sily

jak rozwbierzesz to zaopatrz sie w nowy pierscien uszczelniajacy - tylko nie wiem czy da sie kupic (to nie ta gumowa oslonka ,tylko pierscien ktorego z wierzchu nie widac)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 26, 2006, 22:20:22 pm »

Cycu_E30

  • Gość
balik10,  na pocz?tek proponowałbym ci zrobić tak z obydwoma zaciskami z przodu , kupic nowe gumki do zacisków i poskł?dac jeszcze raz , odpowietrzyc ukł?d cały i wtedy powinno byc OK  ;) moim zdaniem to prawy zacisk ci blokuje  ;)  :roll: jezeli ci sciagfa w lewo , dobrze zrozumialem :?:  :)

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 26, 2006, 22:34:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: "CyCu#1904"
balik10,  na pocz?tek proponowałbym ci zrobić tak z obydwoma zaciskami z przodu , kupic nowe gumki do zacisków i poskł?dac jeszcze raz , odpowietrzyc ukł?d cały i wtedy powinno byc OK  ;) moim zdaniem to prawy zacisk ci blokuje  ;)  :roll: jezeli ci sciagfa w lewo , dobrze zrozumialem :?:  :)

no raczej lewy hamuje mocniej niz prawy
najszybciej to cos z prawym nie tak bo za slabo hamuje  :mrgreen:

aha ,zapomnialem:
tak to znaczy ze dobrze napisales :idea:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 26, 2006, 23:19:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprawdz obracajac kolo reka (najpierw podnies na podnosniku  :mrgreen: )
jezeli sciaga cie mocno przez kolo to powinienes wyczuc wyrazny opor ,badz nadmierny luz na lozysku
jezeli kola ida rowno to sprawdz zawieszenie
jak juz pojedziesz na warsztat to sprawdz hamulce na rolkach i bedziesz wiedzial czy kola tawiaja rowny opor

jezeli wyczujesz opor krecac kolem ,to zdejmij zacisk i klocki i jeszcze raz pokrec
jezeli dalej bedzie ciezko ,a tarcza nigdzie nie obciera to lozysko ci blokuje i nie jezdzij tak bo kolo urwiesz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 26, 2006, 23:56:24 pm »

Drobek

  • Gość
balik10, a moze wina tkwi w tyle????? pierwsze słysze o problemie w lukasie  :shock:  co tam sie moze zapiec? je?li tłoczki ci chodza to przyczyna jest z tyłu w bębnach. Co do prowadnic to proponuje nasmarowac smarem miedzianym i na 100 % przeżyja samochód

zacisk hamulca (LUCAS)
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 27, 2006, 12:03:12 pm »

Rysiu#1883

  • Gość
a nie wiem czasem czy to przez nierówno starte klocki moze tak sciagać ale to przyhamowaniu sie dzieje tak?? czy podczas jazdy tez???