Autor Wątek: Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie  (Przeczytany 14950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 26, 2006, 16:43:58 pm »

Arnold

  • Gość
Kto? kiedy? mówił, że oryginalna pompa do PoldoRoverka kosztuje 1600 zł, a do Rovera 600 zł :) A do Słomczyna masz daleko?

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 26, 2006, 17:02:20 pm »

gEntillo

  • Gość
Jakie? 400 kilosów  :D

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 30, 2006, 13:58:02 pm »

marcinmk2

  • Gość
to wkoncu jaka najlepiej zamontowac pompke i ile taka moze kosztowac bo mnie tez czeka wymiana pompki :(

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 30, 2006, 14:58:41 pm »

Arnold

  • Gość
Ja na Twoim miejscu poje?dziłbym po szrotach i poszukał 1.4. A jak nie, to popytaj tych co w dziale "Giełda" sprzedaj? czę?ci z rozbiórki 1.4. Oryginalna używana pompa zawsze będzie lepsza niż jaka? nowa podróba czy uniwersalna.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 30, 2006, 16:59:45 pm »

gEntillo

  • Gość
U mnie na wsi zwiedziłem już wszystkie szroty chyba. Niestety 1.4 brak. Mam go?cia na allegro od którego zawsze kupuję czę?ci. Ale pechowo się składa że wszystkie czę?ci od niego były ok, a pompka niestety siadła po miesi?cu, choć to może być wina syfu jaki miałem w zbiorniku. Zreszt? co do pompki to mam naprawdę strasznego pecha, bo tak jak już pisałem od grudnia mam już 3. Kupiłbym już oryginaln?. :x . No razie oddałem jedn? star? magikowi który podobno potrafi regenerować takie urz?dzenia. Wszystko było by ok, gdyby była kasa. A jej niestety brak. :?

[ Dodano: 2006-08-30, 17:01 ]
Na razie się wkurzyłem i odpalam awaryjnie na gazie. No i zaczynam planować napad na bank.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 30, 2006, 17:35:21 pm »

marcinmk2

  • Gość
dobry pomysl z ta gielda ale jeszzce poszukam , popytam i sie dowiem jaka najlepiej

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #46 dnia: Sierpień 31, 2006, 10:23:44 am »

gEntillo

  • Gość
Hmmm. Ciekawa sprawa. Od kilku dni odpalam awaryjnie na gazie. I zauważyłem ciekawe zjawisko. W momencie przeprowadzania procedury odpalania na gazie dochodzę do momentu pstryknięcia zaworu czyli do podania gazu do silnika jak mniemam. I w tym momencie nie zapalam na gazie, ale cofam kluczyk i .... Zapalam na benie od sztycha. A jak pisałem trwało to wcześniej dużo więcej czasu. Ciekawe. Tak jakby ta podana dawka gazu wspomagała zapłon. Albo coś. Hmmm

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #47 dnia: Sierpień 31, 2006, 12:51:08 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A słychać pompkę paliwa przy pierwszym przekręceniu kluczyka po dłuższym wył?czeniu zapłonu. Może komp nie steruje pompk? paliwa wby dopompować PB przed odpaleniem.

Druga sprawa sprawd? pobór pr?du pr?du po wył?czeniu zapłonu ale tak żeby nie przerywać obwodu. Może masz to co Arnold że komp ma zasilanie na stałe i nie rozpoznaje wył?czenia zapłonu.

Zawsze możesz jeszcze odpi?c przekaxniki na moment o po przekręceniu kluczyka nasłuchiwać pompki paliwa.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #48 dnia: Sierpień 31, 2006, 13:34:57 pm »

gEntillo

  • Gość
U mnie sprawa jest prosta. To ja steruję pompk?, ponieważ mam j? podpięt? na krótko. Przez przeł?cznik w kabinie. Jest odpięta od komputera. Na 100% chodzi bo j? słyszę wyra?nie. Zreszt? sprawdzałem z wykręconymi wtryskami.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #49 dnia: Sierpień 31, 2006, 15:17:14 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A to kiedy odpalasz pompkę paliwa przy rozruchu??

Wł?cz j? na 10s przed startem rozrusznika i powiedz czy była różnica.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 31, 2006, 15:34:08 pm »

Arnold

  • Gość
Ja mam raczej problem z przekaŹnikiem a nie z kompem. Mam nadzieję. Bo już kołuję sobie inne przekaŹniki :)

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 31, 2006, 17:26:27 pm »

gEntillo

  • Gość
Cytat: "Bocian_s#313"
A to kiedy odpalasz pompkę paliwa przy rozruchu??

Wł?cz j? na 10s przed startem rozrusznika i powiedz czy była różnica.


Niestety nie pomaga. Próbowałem podpompować najpierw paliwko i dopiero odpalać ale to nic nie daje. Dopóki się nie zagrzeje to zapalanie na benzynie zabiera trochę czasu. Jak silnik jest już ciepły to udaje mi się zapalić nawet przy wył?ćzonej pompce, tzn. na tym co zostało w przewodach. No i jest ten ?mieszny efekt z gazem.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #52 dnia: Wrzesień 01, 2006, 12:25:48 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Posprawdzaj czujniki temperatury w kolektorze ss?cym i w trójniku za głowic? (taki dwuprzewodowy). Może który? zeszwankował i silnik nie daje pełnej dawki dla zimnego silnika tylko może go traktować jako rozgrzanego...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #53 dnia: Wrzesień 01, 2006, 12:51:46 pm »

gEntillo

  • Gość
Rzecz warta sprawdzenia, ale co w takim razie się dzieje gdy silnik jest rozgrzany. Bo jazda na beznynie jest generalnie niemożliwa.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 07, 2006, 16:27:00 pm »

marcinmk2

  • Gość
Ja mam podobnie i stawiam na pompe tyle ze  nie mam na podmiane a szkoda kasy wydawac jesli nie jest sie pewnym na 100%.No ale jeszcze poszukam ... , popytam i moze sie dowiem na bank czy to pompa heh  :sad:

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 12, 2006, 08:17:43 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Mój tżma podobne objawy zimny. po lekkim złapaniu temp auto smiga jak potrzeba. pompa była mierzona i o dziwo trzymała zar?biste ci?nienia. wiec jużsam nie wiem co sie z tym dzieje

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 12, 2006, 09:36:59 am »

gEntillo

  • Gość
Za parę dni powinienem mieć nowe wtryski i wtedy zobaczymy.

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 12, 2006, 11:54:58 am »

Offline AndrewS#100

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 973
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p 1.4 16V MPI
    • http://www.roverki.pl
nowe znaczy nowe uzywane??, czy nowe znaczy nowki nie smigane igla?? :-)
Pozdrawiam Andrzej
FSO 125p 1.4 16V MPI
Rover 800 2.0 16V MPI
Jawa TS 350

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:36:47 pm »

gEntillo

  • Gość
nowe używane :-) ale na szczę?cie z silnika który gazu nie widział

[ Dodano: 2006-09-18, 18:55 ]
No i wymieniłem wtryski.... No i nic  :(  :(  :(  :(  Nie pomgło. A tak liczyłem. że to wła?nie o to chodzi. Na szczę?cie kupiłem je bardzo tanio, no ale byłaby to już połowa pompki. A wła?nie ona jest teraz główn? podejrzan?. Buuuu. I znowu kasa, kasa, kasa. Idę się upić z rozpaczy.  :cry:

Rover - problem z odpalaniem, kangury, gaśnie
« Odpowiedź #59 dnia: Wrzesień 28, 2006, 20:16:37 pm »

Gifter

  • Gość
jak tam kolego dziala juz auto?????