Autor Wątek: Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !  (Przeczytany 28207 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« dnia: Maj 29, 2007, 23:23:04 pm »

bruns

  • Gość
Witam ! W obecnie panującej modzie na tłumiki wydające odgłosy jak po zjedzeniu całego garnka grochówki z nostalgią wspominam jaki piękny gwizd dawały tłumiki na wysokich obrotach silnika w poldkach i fiatach z końca 70-tych i początku 80 ?
Jest to pytanie raczej do starszych forumowiczów bo były sposoby na zwiększenie tego efektu przez nawiercanie otworów i nacinanie rury wydechowej . Nie pamiętam jak się to robiło bo zawsze wolałem tłumiki abartha które "smarzyły skwarki" a teraz bym chciał mieć w kancie taki klasyczny gwiżdzący wydech . Ktoś wie lub pamięta jak to się robiło ten efekt ? Fajnie było by znowu mieć coś tak oryginalnego w zalewie buczących i pierdzących aut . Pozdrawiam !

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 29, 2007, 23:30:05 pm »

alex1916

  • Gość
Proszę, oto i gwizdek:

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 29, 2007, 23:34:36 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
kup panstwowy tlumik koncowy i na bank bedzie gwizdał

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2007, 00:03:38 am »

bruns

  • Gość
alex , super ! Właśnie pamiętam ze sie nacinało i wgniatało rurę . Ciekawe czy samo nacięcie rury bez robienia tłumików wywoła gwizd ? Tłumiki też  wery profi nie mają żadnych przegród dławiących musza dyć całkiem nie złe . GT mam kanta 1,5 ME z seryjnym wydechem i wydaje dżwięk rzężący jak w polonezie . Pozdrawiam !

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2007, 00:09:09 am »

vox+241

  • Gość
Cytat: "bruns"
mam kanta 1,5 ME z seryjnym wydechem i wydaje dżwięk rzężący jak w polonezie . Pozdrawiam !

a tłumik oryginał czy rzemiosło ?

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2007, 00:22:39 am »

bruns

  • Gość
wox a są  jeszce oryginały ? Mam założony wyglądający jak oryginał . Przelotowy , emaliowany , wykonany całkiem solidnie . Po roku jazdy na LPG zero korozji . Nawet jeżeli to nie oryginał to bardzo do niego zbliżony konstrukcją .

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2007, 00:33:02 am »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
sa jeszcze panstwowe tlumiki do DFa , bo jest to najtansza przelotowka na rynku, powszechnie stosowana w wielu samochodach jako zamiennik. np kilka firm dospawuje do nich koncowki ultera i sprzedaje jako basowe tlumiki :mrgreen:

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2007, 06:12:42 am »

alex1916

  • Gość
Cytat: "bruns"
Ciekawe czy samo nacięcie rury bez robienia tłumików wywoła gwizd ? Tłumiki też  wery profi nie mają żadnych przegród dławiących musza dyć całkiem nie złe .

Właśnie dlatego że fabrycznie jest to już tłumik przelotowy nie ma co robić tłumików. Gwizd, jak to gwizd, wynika z gwizdka ;) Samo nacięcie rury wystarczy w zupełności.

Re: Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2007, 10:12:30 am »

kan

  • Gość
Cytat: "bruns"
Witam ! W obecnie panującej modzie na tłumiki wydające odgłosy jak po zjedzeniu całego garnka grochówki z nostalgią wspominam jaki piękny gwizd dawały tłumiki na wysokich obrotach silnika w poldkach i fiatach z końca 70-tych i początku 80 ?


Ten gwizd był głównie spowodowany dolotem i starą obudową filtra powietrza. Zmień sobie obudowę na taką z tym długim zasysaczem i będzie Ci gwizdał jak marzenie.

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2007, 10:19:20 am »

vox+241

  • Gość
tłumik musi byc oryginalny i będzie gwizdał

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2007, 18:16:48 pm »

bruns

  • Gość
Dzięki wielkie za porady . Pokombinuję z tym nacięciem bo to najprostsze a jak coś nie wyjdzie to zawsze mogę dospawać nową końcówkę . Dam znać czy to da jakiś efekt . kan co do obudowy filtra powietrza to jakoś nie widzę związku z odgłosem z tłumika końcowego chyba że miałeś na myśli świst zasysanego powietrza do gażnika . Mi chodzi o gwizd z tyłu z rury a nie pod maską . Pozdrawiam !

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2007, 16:47:01 pm »

pluton_14

  • Gość
Ja mam w caro ostatni tlumnik z borka z dorobiona rura i swist jest piekny a odzwywa sie tak od 4K rpm

PZDR Pluton

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 02, 2007, 02:17:59 am »

maras

  • Gość
Dzisiaj grzebałem przy samochodzie, poszedłem  do tyłu i kazałem bracholowi wkręcić na 4-5tyś. Po dwóch latach posiadania michaela usłyszałem,że ma on coś z gwiżdżących tłumików, nawet podłączony do rovera :mrgreen:  Szkoda,że w zakresie gwizdu, w środku, słyszalny jest tylko silnik

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 02, 2007, 08:51:35 am »

pluton_14

  • Gość
bruns, mam kajnerowy tlumnik od borka przelotowy i do tego mam zwykla rure ktora laczy flansze orginalnych tlownikow, nie wiem jak dokladnie zlwykle tlumniki od borka gwizdza ale moj robi to pieknie :P a z wygladu niczym chyba sie nie rozni od zwyklego. Wiec powinienies zalozyc zwykly tlumnik z borka i miec taki efekt.


PZDR Pltuon

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 03, 2007, 15:25:20 pm »

opal344

  • Gość
to tłumik z borka pasuje do normalnego carosa bez zadnych przrubek????
i jak mam powieziec w sklepie ze chce tłumik do poloneza jakiego??????/

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 03, 2007, 16:51:04 pm »

Russell

  • Gość
Ehh opal, idz do sklepu i powiedz ze chcesz tłumik koncowy od fiata 125.   Nie pasuje on idealnie do caro chyba od 93 albo cos. ja sie nie znam. albo przespawasz rure i wieszaki, albo kupisz też stary środkowy tłumik.  Ja mam w kapciu dwie  przelotówki z DFa po obu stronach wału.:D. Nie pierdzi, bo to jedyne tłuniki poza rozprężnikiem :D

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 03, 2007, 23:20:16 pm »

pluton_14

  • Gość
opal344, w moim uchwyt fabryczny do tego tlumnika byl wiec potrzeba ci:
-tlumnik
-wieszak gumowy
-2 sroby
-dorobiona rura do tlumnika (ja placilem u tlumnikarza razem z montazem 70 zx)


PZDR Pluton

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 04, 2007, 15:45:51 pm »

opal344

  • Gość
czyli w sklepie mam wołac tłumik do borweicza nie do fiata ????

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 04, 2007, 22:05:03 pm »

Russell

  • Gość
Cytat: "opal344"
czyli w sklepie mam wołac tłumik do borweicza nie do fiata ????

To jeden i ten sam tłumik

Świzdu-gwizdu z tłumika FSO !
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 04, 2007, 22:44:39 pm »

Offline G.T.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 900
bruns, a czy krecisz go powyzej 4 tys?? bo jezeli nie to swistu nieuraczysz, taka prawda