Autor Wątek: Wymiana płynu hamulcowego  (Przeczytany 8678 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wymiana płynu hamulcowego
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 11, 2007, 14:55:04 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
możliwe że klocki masz już wytarte i tłoczki wychodzą tak daleko że mogą łapać nieszczelności i płynu delikatnie ubywa, pooglądaj koło czy nie ma śladów wycieków, pęknięć na przewodach.
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Wymiana płynu hamulcowego
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:22:07 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
A mnie ostatnio irytuje jedna rzecz. Ściąga go na lewo przy hamowaniu. Wymieniłem osłonkę i uszczelkę cylinderka w lewym kole, ale to nic nie dało, dalej ciągnie. Klocki prawie nowe. Przy jeździe ciągnie minimalnie, ale tez nie idzie idealnie prosto. Najgorzej przy hamowaniu. Zbieżność też była niedawno ustawiana. Poradźcie co zrobić, bo nie mam pomysłu
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Wymiana płynu hamulcowego
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 13, 2007, 10:48:49 am »

e_gregor

  • Gość
U mnie klocki były nowe ale z jednej strony... sie zabrudziły - też sicagało i nieźle sienakombinowałem zanim znalazłem przyczynę. Albo je dotknałem tłustą rękawicą albo coś "chlapneło" z drogi. Inna opcja że sieprzegrzały i zrobiły śliskie.

Wymiana płynu hamulcowego
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 13, 2007, 11:49:13 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Cytat: "Mynx"
A mnie ostatnio irytuje jedna rzecz. Ściąga go na lewo przy hamowaniu. Wymieniłem osłonkę i uszczelkę cylinderka w lewym kole, ale to nic nie dało, dalej ciągnie. Klocki prawie nowe. Przy jeździe ciągnie minimalnie, ale tez nie idzie idealnie prosto. Najgorzej przy hamowaniu. Zbieżność też była niedawno ustawiana. Poradźcie co zrobić, bo nie mam pomysłu


Nic nadzwyczajnego - sprawdźczy Ci się fela grzeje - pewnie przytarty tłoczek - trzeba przeczyścić, warto przesmarować pastą do tłoczków i gra
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: Wymiana płynu hamulcowego
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 11, 2017, 12:03:01 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Przepraszam, że odkopuję :)

Czy mogę wymienić tak normalnie płyn na DOT 4, tzn. tak dolewać do zbiorniczka? Czy można je tak zmieszać?

Napisałby ktoś tak dla potomnych jak krok po kroku wymienić płyn hamulcowy? :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2017, 12:07:39 pm wysłana przez marian3251 »

Odp: Wymiana płynu hamulcowego
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 11, 2017, 12:45:53 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
DOT- y można mieszać. ale w wymianie płynu chodzi również o to aby wyczyścić układ z startej gumy.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.