Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140725 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nasze komputery.
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 19, 2007, 23:16:23 pm »

Eddek

  • Gość
Ja dalem sie podejsc ATi i kupilem Radeona. Od roku czasu probuje ustawic jakos TVout, ale soft do radkow (wlacznie z omega) jest na tyle glupi, ze nei pamieta co i jak ma byc ustawione. W efekcie uzywam FFDShow i mam tam ustawiony kadr zmniejszony o kilka procent, zeby mi obraz na TV nie wychodzil poza widoczny obszar. Na poprzednich 3 kartach nVidii takich problemow nigdy nie bylo. Nie bylo tez problemow z ustawianiem czestotliwosci odswiezania ekranu (radek to poprostu olewa i zawsze ustawia mi 60Hz). Jedno wiem na pewno - juz NIGDY nie kupie zadnego radeona, chocby byly polowe tansze i 2x mocniejsze. Wole wydac wiecej kasy i dostac sprzet z porzadnym wsparciem softowym.

nasze komputery.
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 20, 2007, 09:03:34 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Moja nvidia napędza 2 monitory w trybie dual i nigdy nie robiło to jakiś problemów.(nie wspominając linuxa w którym trzeba troche poustawiać by to działało)
Co do wydajności płyt bawiliśmy sę kiedyś z kumplem. Moja MSI 865Pe Neo2-p  i jego asus na tym samym chipsecie. Reszta podzespołów ta sama(cytaj przekładana z płyty na płyte) i testowane 3dmarkiem. No i róznice były naprawę duże. ok 7%nawet na korzyść MSI
Myślicie po co prowadzi się testy wydajności płyt i wiele gazet to opisuje. Fakt faktem pierwsze miejsca zajmują tam flagowe modele firm , a nie tanie budżetówki.
Niestety te najtańsze modele płyt tez nie grzeszą trwałością, Asrock jest właśnie kojarzony z tymi tanimi modelami płyt których jakość i trwałość pozostawiają wiele do życzenia.
Wiec jesli ma być to płyta nie sprawiająca problemów nie może być najtańszym modelem danego producenta

nasze komputery.
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 21, 2007, 11:10:06 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Od roku czasu probuje ustawic jakos TVout, ale soft do radkow (wlacznie z omega) jest na tyle glupi, ze nei pamieta co i jak ma byc ustawione.

Albo soft jest głupi albo ten o go obsługuje.

W fantastycznych omegach jest możliwość zapisania 255 profili  dotyczacych kolorów, odświeżania, domyślnych ekranów , taktowania w 2D i w 3D i miliard innych rzeczy.
U mnie jakoś TVout działa i ma się dobrze, karta wyswietla obraz na LCD, CRT i TV JEDNOCZESNIE. Wiec nie widze problemow zeby u ciebie mialo cos nie dzialac.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

nasze komputery.
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 21, 2007, 16:07:34 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Tez mam problem z tv-out na moim mega super nowoczesnym i wypasionym GF4-mx4000.Kiedys to chodzilo,wykrywal tv jak u ludzi i wogole ostatnio cos mu sie pojebalo i mimo driverow jaki emial zawsze nie reaguje wogole,nie chce wykrywac TV.Moze cos mu sie zepsuło,musialbym wytestowac jakas inna karte
  • Jef
  • Czaku

nasze komputery.
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 21, 2007, 16:28:06 pm »

e_gregor

  • Gość
mastah22, wyjścia TV-out są badzo delikatne. Łatwo je uwalić podłaczając kompa do telewizora przy włączonych urządzeniach. Przy korzystaniu z TV-outa, a przynajmniej przy podłączaniu lepiej odłączyć antenę kablówki od kompa ponieważ instalacje kablowe bardzo czesto mają wysokie potencjały.

nasze komputery.
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 21, 2007, 23:57:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
i tak najlepsza obsluge tv-outa ma S3  :P
zwlaszcza Savage3D  - trzymam taka jedna glownie dla tv-outa ,ale tez troche jako eksponat
mam jeszcze VirgeDX ,Savage4 i Savage2000  - kawal historii ,podobnie jak Voodoo2 i Voodoo3 2000 w moich zbiorach

ale wracajac do watku to na NV czy ATI tez nie uswiadczylem zbytnich problemow z tv-outem ,ale gdzie im tam do Savage3D  :P
oczywiscie pod wzgledem ostrosci obrazu na telewizorze to zawsze krolowalo ATI i Matrox ,ale ostatnio to i NV sie mocno poprawila ,wiec dywagacje nad tv-outem nie maja zbytniego sensu


napisze wkoncu autor ile ma kasy i co chce kupic?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 22, 2007, 00:04:22 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Będzie cały komp poza obudową i napędem optycznym prawdopodobnie.

nasze komputery.
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 22, 2007, 00:12:19 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
no to :
X2 4000+
1gb ram ddr2 ,albo i 2gb jak jest kasa
Abit AN52
grafa - wedlug preferencji i portfela
dysk - pojemnosc wedlug potrzeby ,producent Samsung
zasilacz - na allegro jakas delta lub forton ,nie wiem jakie tam teraz na alegro aktualnie sa wystawione

no i tyle by tego bylo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #48 dnia: Październik 22, 2007, 20:35:19 pm »

Eddek

  • Gość
Cytat: "Stingerek"
Cytuj (zaznaczone)

Od roku czasu probuje ustawic jakos TVout, ale soft do radkow (wlacznie z omega) jest na tyle glupi, ze nei pamieta co i jak ma byc ustawione.

Albo soft jest głupi albo ten o go obsługuje.

W fantastycznych omegach jest możliwość zapisania 255 profili  dotyczacych kolorów, odświeżania, domyślnych ekranów , taktowania w 2D i w 3D i miliard innych rzeczy.
U mnie jakoś TVout działa i ma się dobrze, karta wyswietla obraz na LCD, CRT i TV JEDNOCZESNIE. Wiec nie widze problemow zeby u ciebie mialo cos nie dzialac.


Zapraszam do mnie i stawiam ci piwo jesli mi to ustawisz tak, jak mozna to na GF ustawic w 3 klikach.

nasze komputery.
« Odpowiedź #49 dnia: Październik 22, 2007, 22:23:43 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
off topujac posiadam voodoo I,banshee i rush gdzies w kolekcji exponatów :)
Pamietam jak kumpel swego czasu sprowadzal sobie Voodo 3 3000 pod PCI specjalnie po to zeby odpalic quake II na p 166 i 32ram :D

[ Dodano: 2007-10-22, 22:25 ]
zreszta to demo 3dfx w turoku swego czasu rekompensowalo wszystko :D
  • Jef
  • Czaku

nasze komputery.
« Odpowiedź #50 dnia: Październik 23, 2007, 23:08:45 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
to postaw system na millenium,jest bardziej przyjazny i nie sprawia tyle problemow co 98 a nie mowie o czasie ładowania systemu.Wszystkie stare pasci stawiam na ME,98 to shitt :D
  • Jef
  • Czaku

nasze komputery.
« Odpowiedź #51 dnia: Październik 24, 2007, 00:40:39 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
milenium jest najgorszym z najgorszych
Win98se jest cacy ,choc na dzis to jego glowna zaleta jest wbudowany DOS 7
z praktyki wiem ,ze jak na czyms nie postawisz win98 to tym bardziej nie pojdzie win NT-pochodny

a probowales postawic win98se przez polecenie setupcore ? moze wlasnie graficzna zawala sprawe
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

nasze komputery.
« Odpowiedź #52 dnia: Październik 24, 2007, 07:05:03 am »

Eddek

  • Gość
WXP dal sie postawic, ale spanikowal, pokazal kilka BSoD i mnie zniechecil. Postawilem an szybkiego PCLinuxOS 2007 i na razie gra. Dzisiaj wezme drugi dysk i bede kombinowal dalej.

I chyba pierwszy raz zgadzam sie z KGB w kwesti kompow - WinMe to scierwo. Ma tylko 2 zalety w porownaniu z 98 - 1) szybciej sie laduje, 2) ociupinke lepiej radzi sobie z zarzadzaniem pamiecia dla procesow. Nawet sam wielki M$ pokazal kiedys graf z wydajnosci aplikacji, na ktorym bylo wyraznie widac, ze Me jest ponizej 98. Graf byl zdaje sie przy prezentacji XP.

nasze komputery.
« Odpowiedź #53 dnia: Październik 24, 2007, 07:17:32 am »

e_gregor

  • Gość
Tak jak KGB pisze - 98SE jest o wiele lepszy od ME a polecenie "setupcore" czesto pomagało mi rozwiazac problemy z instalacją 98SE (w czasach przed win xp robiłem to zawodowo)

nasze komputery.
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 04, 2007, 15:05:58 pm »

ToM

  • Gość
Co do Windowsa 98SE nie mam żadnych zarzutów :) Jedynym jego głównym mankamentem jest to, że nie umie odzyskiwać zajętej pamięci RAM i trzeba go czesto resetować jak ma się neta na kompie z windą 98 SE. :?

Laptop Asus F5R:

- Procesor 1,7 Celeron
- 1024MB ramu
- dysk 80GB
- Matryca połysk,
- Nagrywarka DualLayer
- Czytnik kart pamieci, bluetooth, W-lan, lan, itp

nasze komputery.
« Odpowiedź #55 dnia: Maj 19, 2008, 01:47:26 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Wskrzeszam temat. chciałbym tą drogą, serdecznie podziękowac koledze Utkowi za poświęcenie czasu i dobranie dobrze współpracujących ze sobą części komputera. jesteśmy, ( cała rodzina ) bardzo zadowoleni z dzieła kolegi. komputer działa tak jak się tego spodziewaliśmy, czyli doskonale.
chorowałem, dlatego tak późno się odzywam.
Wielkie dzięki, Panie Utek.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

nasze komputery.
« Odpowiedź #56 dnia: Maj 19, 2008, 08:10:26 am »

Offline Mr.D

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1036
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + '99
Co do specyfikacji to moja maszyna wygląda tak:

Manufacturer:               EVGA nForce 650i Ultra
Processor:               Core 2 Duo E4400 @ 2.50GHz
Memory:               2048MB RAM 800MHz
Hard Drive:               Samsung 320GB 16Mb
Video Card:               NVIDIA GeForce 8800 GTS 320MB/320Bit
Monitor:                           LG Flatron ez T710PH
Sound Card:               Realtek HD Audio 7.1
Speakers/Headphones:   Logitech X-230/Creative Fatal1ty
Keyboard:               REVOLTEC Lightboard XL 2
Mouse:                           A4-Tech X-750F
Operating System:   Windows XP Pro SP2
"Cars have never been about brand association: it's about culture and expression. It's about the people, the scene, the community, and friends."   Mike Burroughs

"simple and clean look will never go out of style."    Elvis Skender

nasze komputery.
« Odpowiedź #57 dnia: Maj 19, 2008, 20:48:36 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Swoja droga daaawno juz przestalem inwestowac w komputer masy kasy azebym mogl tylko pograc w jakies nowe gry- to paranoja...
  • Jef
  • Czaku

nasze komputery.
« Odpowiedź #58 dnia: Maj 19, 2008, 21:53:58 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Cytat: "wrb"
Wskrzeszam temat. chciałbym tą drogą, serdecznie podziękowac koledze Utkowi za poświęcenie czasu i dobranie dobrze współpracujących ze sobą części komputera. jesteśmy, ( cała rodzina ) bardzo zadowoleni z dzieła kolegi. komputer działa tak jak się tego spodziewaliśmy, czyli doskonale.
chorowałem, dlatego tak późno się odzywam.
Wielkie dzięki, Panie Utek.


Nie ma za co dziękować. Polecam sie na przyszłość.

WRB wracaj do zdrowia i lepiej dbaj o serducho.

[ Dodano: 2008-05-19, 21:57 ]
Cytat: "mastah22"
Swoja droga daaawno juz przestalem inwestowac w komputer masy kasy azebym mogl tylko pograc w jakies nowe gry- to paranoja...


Bo jak pewnie zauważyłeś, w nowych grach poza super grafą, która się znudzi po pół godziny, nie ma tego o co chodzi - grywalności.

nasze komputery.
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 19, 2008, 21:58:15 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
Cytat: "utek"
lepiej dbaj o serducho.
zawsze mozna zrobic SWAPa :P  :mrgreen:
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015