Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #440 dnia: Październik 27, 2012, 19:21:16 pm »

piciek

  • Gość
Nie sa to wytyczne samsunga, a wyniki badan przeprowadzonych przez niezalezna firme wsrod producentow elektroniki. Wez sobie "praktyku" rozkrec gatewaya i zobacz kto jest producentem komponentow :d lepszego prezentu marce zrobic nie mogles :) ewentualnie mogles sie do mnie zwrocic, to bys kupil sprzet ze znizka, za ktora moglbys sobie kupic baterie do laptopa, ktory 5sekund nie wytrzymuje bez pradu :d no i jeszcze by na piwo zostalo pewnie :d wybacz ale nie chce mi sie z Toba na forum dyskutować. Zwłaszcza na temat firmy, w której pracuję, zaczniesz pracę i zdobędziesz praktykę to bedziemy mogli podyskutować. Póki co możesz studiować dzięki moim podatkom więc nie gryź ręki, która Cię utrzymuje :d bo psy ktore gryza wlasciciela sie usypia :) pozdrawiam :)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #441 dnia: Październik 27, 2012, 19:26:57 pm »

piciek

  • Gość
Dzięki za odpowiedzi. Ale t monitory z linków ceneo to nie dla mnie cenowo. Ja szukam czegoś za max 350zł
Niestety w tym przedziale cenowym nic ciekawego nie znajdziesz, nie lepiej troche dolozyc/dozbierac? Za ta cene to dobrej ramki cyfrowej niestety sie nie kupi a co dopiero monitor :(

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #442 dnia: Październik 27, 2012, 19:30:26 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
No ile za sensowny trzeba zapłacić?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #443 dnia: Październik 27, 2012, 19:32:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ewentualnie mogles sie do mnie zwrocic, to bys kupil sprzet ze znizka
jak kupowalem tego gateway'a to ty kolezanki z klasy za wlosy ciagales w akcie podrywu ,wiec nie mogles mi nawet znizki na kebaba "zalatwic"

Póki co możesz studiować dzięki moim podatkom więc nie gryź ręki, która Cię utrzymuje :d bo psy ktore gryza wlasciciela sie usypia
a ty sie zastanow dzieki komu mozesz placic podatki - to tak apropo gryzienia

No ile za sensowny trzeba zapłacić?
za samsunga 17' (jeszcze 4:3 ,bo takiego specjalnie szukalem) zaplacilem 350pln i juz ponad 2 lata dziala,
nie pytaj sprzedawcy ,za ile kupic sprzet ,bo jego perspektywa jest zupelnie inna
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2012, 19:33:46 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #444 dnia: Październik 27, 2012, 19:37:49 pm »

piciek

  • Gość
Juz wiem czemu tyle lat studiujesz. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem :) chodzilo mi o monitor dla Twojej mamuski, gateway to akurat polka cenowa dla klientow biedronki.
Wiele lat starszy nie jestes, wiec gdy jadles swoje gile to ja uganialem sie za kolezankami :) EOT

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #445 dnia: Październik 27, 2012, 19:48:01 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Za 350 zł kupisz spokojnie  przyzwoity używany monitor,wystarczy tylko poszukać.Najlepiej żeby sprzedawał pierwszy właściciel a nie handlarz bo cena będzie zdecydowanie inna.Poszukaj sobie na tablicy ewentualnie allegro.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #446 dnia: Październik 27, 2012, 21:47:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Juz wiem czemu tyle lat studiujesz. Masz problem z czytaniem ze zrozumieniem :) chodzilo mi o monitor dla Twojej mamuski, gateway to akurat polka cenowa dla klientow biedronki.
a co ty mozesz wiedziec o studiowaniu uczeszczajac do jakiejs wyzszej szkoly ,a pozniej zaocznie na sggw na specjalonosci dojenia bykow,
widac,ze nie nauczyli cie pisac z sensem,
potrafie umiejscowic podmiot domyslny ,ale cale zdanie domyslne - wybacz, nie jestem medium

 co do znizki ,to ponad 2 lata temu ,coz za znizke w sklepie morele moglbys ugrac na monitorze za ~350pln - pytanie retoryczne,
a gateway akurat kosztowal 780pln w carfurze na raty 0% (takie prawdziwe 0% )


Wiele lat starszy nie jestes, wiec gdy jadles swoje gile to ja uganialem sie za kolezankami
normalnie riposta miazdzy ,az mi w piety poszla :]




Za 350 zł kupisz spokojnie  przyzwoity używany monitor
a po co kupowac uzywany za 350pln skoro mozna nowy ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #447 dnia: Październik 27, 2012, 22:13:20 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
a po co kupowac uzywany za 350pln skoro mozna nowy ?
Bo nowy nie zawsze oznacza lepszy.Porównaj sobie parametry używanego monitora za 350zł i nowego w tej samej kwocie.Tak samo bez sensu są nowe monitory z rozdzielczością full hd i jedynym dostępnym gniazdem d-sub,ani dvi ani hdmi w nich nie uświadczysz.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #448 dnia: Październik 27, 2012, 22:18:45 pm »

piciek

  • Gość
a po co kupowac uzywany za 350pln skoro mozna nowy ?
Bo nowy nie zawsze oznacza lepszy.Porównaj sobie parametry używanego monitora za 350zł i nowego w tej samej kwocie.Tak samo bez sensu są nowe monitory z rozdzielczością full hd i jedynym dostępnym gniazdem d-sub,ani dvi ani hdmi w nich nie uświadczysz.
Bo jak sie patrzy tylko na cene, nie specyfikacje i udaje znawce to tak jest. Np. Taki gateway za 800zl 7 lat temu to taki odpowiednik dzisiejszego za 350 lub nawet tanszego. Wspolczynnik kontrastu, katy widzenia czy rodzaj zastosowanego podswietlenia dla niektorych jest bez znaczenia. Beda sie podniecac ze kupily nowy monitor za cene ramki cyfrowej.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #449 dnia: Październik 27, 2012, 22:34:54 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Taki gateway za 800zl 7 lat temu to taki odpowiednik dzisiejszego za 350 lub nawet tanszego.
zgadza sie ,ale skoro sie sprawdza ,to w czym problem ?
Wspolczynnik kontrastu, katy widzenia czy rodzaj zastosowanego podswietlenia dla niektorych jest bez znaczenia
wsp. kontrastu to bardzo niepewny wspolczynnik,bo kazdy producent interpretuje go po swojemu ,kat widzenia w moim nie ustepuje wypuklemu monitorowi CRT (przed chwila z kazdej strony sprawdzilem) ,a podswietlenia LED wtedy nie stosowano,
kilka lat pozniej kupilem drugi monitor ,ktory sprawdza sie rownie dobrze ,a ma taka przewage ,ze zuzywa 25W ,a gateway 30W (sprawdzone),
nie bez znaczenia jest chyba to ,ze czesto uzywam autocada i na czarnym tle wyswietlane sa cienkie linie roznego koloru,

widzialem w akcji duzo monitorow ,niejednokrotnie znacznie drozszych i jakos moje oko nie wychwycilo roznicy ,
mam tez laptopy z podswietleniem LED i telewizor 32' fullHD (bez led) ,
majac do porownania taki material na dzien dziejszy nie wahalbym sie kupic monitora za 350pln w sklepie i nie sadze by byl on niewystarczajacy dla mati_lecha
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #450 dnia: Październik 27, 2012, 22:43:18 pm »

piciek

  • Gość
Mam doczynienia na codzien z tv 3d full hd w roznych kombinacjach led, oled, amoled itd, roznica wg mnie jest znaczna. Chociazby glebokosc czerni. Uzywam rowniez autocada, photoshopa. Wazne sa filtry zastosowane na ekranach wyzszej klasy, ktore nie mecza wzroku. W monitorach niskiej klasy tego nie uswiadczysz.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #451 dnia: Październik 27, 2012, 23:22:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
i to jest wlasnie twoj problem,ze masz do czynienia z bardzo drogim sprzetem ,czyli juz teraz jest to zazwyczaj 100Hz ,szybkie matryce i stad stosowanie filtrow zatrzymujacych te duze ilosci energii ,ktora wypromieniowana meczy wzrok,
ja zaczynalem od monitorow CRT (wlasciwie od lampowca monochromatycznego,ale to sie nie liczy) i to tych tanich i kiepskich,
mialem filtr szkalny ,mialem tez pozniej monitor Philipsa - kupiony po specyfikacji ,sprawdzony na wczesniejszym modelu u kumpla - byl zdrozszy od konkurencji,ale promieniowal najmniej,
to byla 15' CRT i promieniowala mniej (ale podobnie) niz optiwiew 14" z zalozonym szkalnym filtrem,
przy tych monitorach moj LCD 17" nie promieniuje praktycznie wcale ,drugi zreszta tez,
widzialem w akcji monitory 25ms - sniezyly przy ruchu,
moj ma 16ms lub 12ms (nie pamietam) i efekt sniezenia jest ledwo zauwazalny i nie przeszkadza (czasami pocinam w gry akcji ,w CS i F3 gra sie bez zastrzezen)
samsung ma 8ms lub nawet 5ms (nie pamietam) i nie dostrzeglem sniezenia,
wystarczy 60Hz ,zeby obraz byl wyrazny i nie meczyl wzroku ,bo nie migocze jak w CRT,
takie monitory nie mecza wzroku ,na dzien dzisiejszy nie da sie kupic monitora z czasem reakcji powyzej 8ms ,a moze juz nawet powyzej 6ms,
problem rozwiazuje sie sam ,bo autor nie pyta o monitor w cenie ladnego Poloneza,

wiec co mu zaproponujesz uzywanego za 350pln ? przeciez to bedzie monitor jak wszystkie inne ,tyle ze bedzie mail np.22' ,zamiast 20' w nowce sztuce,
a zrabie mu sie i pojdzie do serwisu zostawic 150pln na naprawe,
jakie sa roznice w specyfikacji miedzy monitorem za 400pln i za 600pln ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #452 dnia: Październik 27, 2012, 23:34:46 pm »

piciek

  • Gość
Przeciez autorowi zaproponowalem zebranie wiekszej kwoty i kupno nowego lepszego sprzetu. Jesli chodzi o czestotliwosc odswiezania - 60, 100, 200, 400 czy 10^n hz bedzie odbierane przez czlowieka tak samo. Ludzkie oko nie dostrzega roznicy, 60hz to max co mozemy "widziec". Tak samo z czasem reakcji,wiecej niz 60fps nie dostrzezesz ze wzgledu na "hardware limitation" ludzkiego oka i przetwornika obrazu w postaci mozgu. CRT to juz wogole dinozaur :d
Uzywanego monitora nie polecam chociazby na zzolknieta matryce. W przypadku monitorow LCD, matryca zaczyna zolknac po ~370h pracy niezaleznie od firmy, monitory oled i amoled eliminuja ten przykry efekt uboczny. Niestety poki co dostepne sa jedynie jako pokazowki na targach. Na dzis najlepszy jest LCD z podwietleniem LED, oczywiscie jesli podswietlenie jest aktywne, czyli podswietla wybrane obszary ekranu, a nie calosc jak w przypadku monitoriw tanszych. Nawet jesli bedzie opisany monitor jako LED, to bedzie z podswietleniem pasywnym, czyli prawie to samo co stare LCD.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #453 dnia: Październik 28, 2012, 00:09:01 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ludzkie oko nie dostrzega roznicy, 60hz to max co mozemy "widziec". Tak samo z czasem reakcji,wiecej niz 60fps nie dostrzezesz ze wzgledu na "hardware limitation" ludzkiego oka i przetwornika obrazu w postaci mozgu.
to nie jest takie proste,
po pierwsze ludzkie oko rejestruje 24-25 klatek na sekunde ,wiec w monitorach czesto sa opcje 72Hz i 75Hz,
przy 60Hz czy 60fps przeciez podwajamy mozliwosci rejestracyjne oka ,wiec wydawaloby sie ,ze jest cacy,
ale przeciez mozemy sie nie wbic w synchronizm nawet przy 72Hz (a raczej na pewno sie nie wbijemy) i do naszego oka dociera szum spowodowany przesunieciem fazowym i harmoniczne,
my tego nie widzimy i nasz mozg nie przetwarza tego na obraz ,ale oko jest bombardowane i do mozgu widac tez cos plynie skoro odczuwamy zmeczenie (a moze to zmeczenie od bolu oczu - nie wiem,moze ktos to badal),
co do FSPow ,to moze akurat blad gry,ale jakos lepiej sie gra w CSa przy 100fps niz przy 60fps (za to powyzej 100 jest bez roznicy),
a przy 60Hz odczowamy zmeczenie wieksze niz przy 75Hz (z odpowiednim filtrem eliminujemy efekt wiekszej ilosci energii przy wiekszej czestotliwosci) ,ale to zauwazalny efekt przy CRT,
LCD przez swoja zwloke w wyswietlaniu juz przy 60Hz nie meczy migotaniem ,ale do szybkich matryc trzeba pewnie ustawic wyzsze odswiezanie,
chociaz haslo 100Hz na telewizorze z pewnoscia pojawilo sie z przyczyn marketingowych ,znacznie wczesniej niz potrzeba praktycznego zastosowania, to moze cos w tym byc
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2012, 00:11:06 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #454 dnia: Październik 28, 2012, 01:08:02 am »

piciek

  • Gość
Rejestruje 23.97 klatki na sekunde, co do hz, szum oko odbiera, jednak mozg je olewa, tak samo jak to ze ciagle masz w zasiegu wzroku swoj nos, a ignorujesz go z pola widzenia. Tak wlasnie teraz zauwazyles swoj nos.zmeczenie oka spowodowane jest jego ciaglym naswietlaniem, nie iloscia hz fpsow itp. Stad wazne sa filfry. Druga opcja zmeczenia to brak ruchu galki ocznej i jej nieprawidlowe ulozenie, czlowiek stsorzony jest by patrzec na odleglosc 8-11m, a nie 80cm od swojego nosa. Jak bedziesz chcial to Ci ksiazke o monitorach pozycze, tyle ze jest po angielsku.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #455 dnia: Październik 28, 2012, 09:03:23 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Panowie przenieście "walki kogucików" na PW

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #456 dnia: Październik 28, 2012, 13:36:29 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zmeczenie oka spowodowane jest jego ciaglym naswietlaniem, nie iloscia hz fpsow itp
ale wlasnie oswietlenie jest zwiazane z czestotliwoscia,
wlasciwie wszystko we wszechswiecie drga :] ,
swiatlo to fala o czestotliwosci ,a ekran wysyla ta fale z jakas czestotliwoscia (wysylania),
to ,ze wzrok meczy sie mniej przy 75Hz niz przy 60Hz to fakt ,nawet sam to sprawdzalem na ludziach i efekt placebo odpada,bo nie wiedzieli jaka czestotliwosc ustawilem (ale nie ja to wymyslilem ,swego czasu takie rewelacje przeczytalem w ktoryms pismie komputerowym)

chcesz to sobie sam sprawdz,ze zobaczysz migotanie przy 60Hz - wystarczy poruszac glowa z duza czestotliwoscia patrzac na monitor,albo prosciej wystarczy stanac 4-5m od monitora i widac odswiezanie polowek ekranu (cos w podobie nagrywania monitora kamera),
ale potrzebny do tego jest CRT
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #457 dnia: Październik 28, 2012, 14:54:03 pm »

piciek

  • Gość
W przypadku crt optymalne odswiezanie to 75hz, jednak uwazam ze niepotrzebna jest dyskusja na temat CRT, gdyz tego typu monitory nadaja sie do muzeum. W przypadku monitora CRT istotne rowniez jest odswiezanie poziome mierzone w kHz.Oswietlenie jest zwiazane z technologia wykonania oswietlenia i nie ma nic wspolnego z czestotliwoscia, jesli nie jest to ekran oled, amoled oraz lcd z podswietleniem ked aktywnym. Chyba jednak pozycze Ci ta knige, bo nie chce mi sie tlumaczyc roznic, tymbardziej ze temat dotyczy wyboru monitora, co juz podalem 20 postow wczesniej. Mozesz wierzyc lub nie, ale monitor za 350zl nowy to szajs, wykonany stara technologia. Wez pod mikroskop monitor za 1000 i 350zl, zobaczysz roznice w budowie piksela i jego rozmiar.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #458 dnia: Październik 28, 2012, 15:05:45 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
od czytania ksiazek oczy bolą :p ,
jakos od monitora mniej,
monitor CRT ma jedynie pokazac wplyw czestotliwosci odswiezania na zmeczenie wzroku,
juz wczesniej napisalem,ze w LCD 60Hz to wypas,poniewaz matryca nie nadazy gasnac,
to taki samoistny filtr waskopasmowy,
mozna to porownac do jazeniowki zasilaniej pradem zmiennym 50Hz i zarówki wolframowej zasilanej z tego samego gniazdka

ale monitor za 350zl nowy to szajs, wykonany stara technologia. Wez pod mikroskop monitor za 1000 i 350zl, zobaczysz roznice w budowie piksela i jego rozmiar.
ale ta stara technologia jest duzo nowsza niz technologia monitorow LCD sprzed 12lat ,ktore wtedy kosztowaly kilka tysiecy pln,

a zawsze mozna isc do sklepu i zobaczyc monitory w akcji - jeden obok drugiego i samemu zdecydowac ,czy roznice sa warte doplaty
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #459 dnia: Październik 30, 2012, 19:39:12 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Potrzebuję małej porady.

Licytowałem monitor Philipsa na allegro. 20 cali, panorama. Podbiłem do 151zł. Ale parę godzin przed zakończoną aukcją facet napisał, że właśnie wypalił się  jeden pixel i na czarnym świeci na niebiesko. Prosiłem o odwołanie oferty, nie odwołał i wygrałem. Niemniej problemów nie robi i po prostu do transakcji nie dojdzie. Ale proponuje też dogadanie się co do ceny.
Czy warto kupować taki LCD gdzie już jeden pixel się wypalił? Jeśli tak to jaką cenę ew. zaproponować?