Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140761 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 04, 2017, 18:37:19 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Sam mam win 7 ultimate ale w tym momencie to kupowanie win 7 jest średnim pomysłem, coś czytałem ostatnio że mają wyłączyć wsparcie. Wiec po co kupować system do który nie będzie aktualizowany?
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 04, 2017, 19:46:17 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ja mam expyka na stacjonarce i 7 na laptopie z obydwu jestem bardzo zadowolony.
Miałem 10 nie chce i nie polecam.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 05, 2017, 02:45:47 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
A ja natomiast polecę 10 . Miałem 7 była spoko postawiłem 10 zapodałem do staruszka dysk SSD i śmiga fajnie (szybciej nawet na 10) . Nawet ostatnio GTA V ograłem . Niestety trzeba się liczyć z tym że trzeba ręcznie poblokować szpiegowanie przez Microsoft i wgrać program Classic Shell żeby mieć normalny start . System spoko bo rozwojowy i apliakcje  na lajcie śmigają wszystkie i długo jeszcze będą ale szczerze mam go spiraconego i wyłączone aktualizacje ktore pobieram ręcznie sprawdzając która jest od czego . Cóż do kompa miałem oryginalną 7 i  według mnie to tylko aktualizacja poprzedniego systemu (bądź co bądź to to samo jądro NT) więc tak nie czuje się gorszy i mam dość płacenia ciągle za jedno i to samo co można by wydać jako aktualizacje .





Tak tak wiem mam system po angielsku specjlanie bo u mnie w domu tylko ja ogarniam angielski a miałem dość jak mi ktoś grzebał na kompie od kiedy mam Angielski system mam spokój ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 13, 2017, 09:59:31 am »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
Jeżeli do kompa masz oryginalną 7 to nadal możesz mieć oryginalną 10. Dwa tygodnie temu 7 aktualizowałem na 10 i jeszcze działało. Info: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/programy/2016/32/przegapiles-bezplatna-aktualizacje-do-windows-10-w-praktyce-nadal-mozesz-to-zrobic.aspx
Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 13, 2017, 11:49:31 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
. Niestety trzeba się liczyć z tym że trzeba ręcznie poblokować szpiegowanie przez Microsoft i wgrać program Classic Shell żeby mieć normalny start

Przecież 7 ma normalny start. 8 nie miał.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 13, 2017, 12:01:06 pm »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
. Niestety trzeba się liczyć z tym że trzeba ręcznie poblokować szpiegowanie przez Microsoft i wgrać program Classic Shell żeby mieć normalny start

Ta wypowiedź dotyczy 10

Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 13, 2017, 15:24:42 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jeżeli do kompa masz oryginalną 7 to nadal możesz mieć oryginalną 10

Nie działa jeśli masz  7 x32 a chcesz postawić x64 ;)

8 nie miał.

No nie miał ale tym programikiem można się pozbyć tego dziadowskiego Metro i podejścia M$ żeby robić z PCta tableta ...

Ja mam expyka na stacjonarce

Niestety w obecnych czasach to nie ma sensu lepiej nawet wgrać pociętego 7  X32 na starszy sprzęt . Byłem zmuszony na EEEPC postawić XPka żeby w miarę chodził i się okazało Google zablokowało możliwość logowania się do Gmaila z XPka więc w sumie netbook stał się bezużyteczny ... Wgranie czegokolwiek nowszego nie wchodzi w grę bo proc nie wydala ale jeśli masz stacjonarkę to nawet na starym Athlonie XP 7 elegancko śmiga wiem bo sam miałem .
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 15:33:56 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #607 dnia: Listopad 13, 2017, 15:43:11 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Macfly jak GTA chodziło mniej więcej na tym sprzęcie ?
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #608 dnia: Listopad 13, 2017, 16:00:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Google zablokowało możliwość logowania się do Gmaila z XPka
przed chwila zalogowalem sie, to na pewno nie kwestia OSa ,moze twoja przegladarka nie laczy,
ja uzywam firefoxa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #609 dnia: Listopad 13, 2017, 20:33:17 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Firefox przestał aktualizować przeglądarkę dla XP, ale nadal można używać Mozilla Seamonkey. Natomiast co do Windows 7 i braku tzw "wsparcia", to ja rzadko którą łatkę i tak wgrywam, bo system z nimi i tak nadal koniecznie potrzebuje firewalla, antytrojana i antywirusa żeby był bezpieczny.  <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 13, 2017, 22:26:16 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
okazało Google zablokowało możliwość logowania się do Gmaila z XPka

To nie kwestia XP. Przed chwilą sprawdziłem na starym komputerze z XP i nieaktualnym Chromie (brak wsparcia dla XP) można się bez problemu zalogować.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 14, 2017, 00:49:37 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
To nie wiem na XP ku z SP2 nie załaduje emile na eee pc
Macfly jak GTA chodziło mniej więcej na tym sprzęcie ?
Bardzo dobrze jak GTA V wymaga tylko dużo ramu na 4 GB prolog 30 klatek 1 misja 1-2 klatki . Wymieniłem kość 2 GB na 4 miałem już 6 GB ogralem GTA w 25-35 klatkach na sekundę jedyne co miałem to zedytowany plik ini z ustawieniami graficznymi by całkowicie wyłączyc odbicia i cienie (jak się używa na multi to można bana dostać)  ale nie ma dużej różnicy z edytowany jest ten pliki czy nie różnica jest tylko taka że częściej trzyma równe 30 klatek (czasem nawet 35) a tak bez modyfikacji tego klatki stały na 25 więc grać się da na takim sprzęcie trzeba mieć tylko minimum 6 GB ramu
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 00:58:19 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 14, 2017, 20:44:41 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Ja mam właśnie taki problem, że czasem są straszne dropy fps. Potrafi lecieć 60 klatek i nagle spada do 10 i takie jakby freezy. Niekiedy w ogóle 30fps i nawet więcej nie chce. Normalnie jak rover, chodzi w zależności od dnia i chęci <lol>. Sprzęt myślę dobry 24gb ram, i7 2600 i gtx 470SOC, dlatego tak mnie dziwi że nawet na słabszym sprzęcie chodzi nawet jakoś stabilnie. A wiesz, gry bardziej wymagające jakieś crysisy - 2 czy tam 3 lecą w full rozdziałce na ultra albo high. Reinstale nie pomagają ani sterowniki.
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #613 dnia: Listopad 14, 2017, 21:26:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gtx470 ma raptem 1.2gb pamieci, wiec sprawdz sobie jej wykorzystanie,
jak zapelni sie cala, to masz przyciecia,
jezeli to okaze sie przyczyna,to obnizenie jakosci tekstur powinno pomoc,bo one zajmuja duzo miejsca w vram
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 14, 2017, 23:52:25 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Powiem tak szczerze, że ja przestałem patrzeć na pojemność karty, kiedy to gry zaczęły wymagać kart o np conajmniej 2gb pamięci a u mnie taka gra śmigała na ultra aż miło, bez żadnych przycięć. Wole raczej sugerować się benchmarkami. W planach kiedyś tam miałem zrobić sli z tych kart ale jakoś mnie to przerosło. Mam jeszcze jedną taką kartę, ale jakoś na tym zestawie 650w na jedną kartę mi ledwo wystarcza.. Jak dołozyłbym kolejną to zasilacz musiałby mieć no z przynajmniej 850-1000W a dla mnie już minęły te czasy kiedy się wszystko wkładało w komputer, niby jako tako starcza ale zastanawia mnie najbardziej to gta, juz pomijając fakt że fabuła tej gry to gniot jakich mało ale jak juz czasem jak się zbierze jakaś ekipa to jeszcze idzie fajnie pograć na multi ale te freezy..
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 15, 2017, 00:13:32 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
A co do wymagań to to już wogóle jest śmieszna rzecz. Podawanie w wymaganiach rekomendowanych 8gb ramu i nie dodanie, że gra została mierzona na kościach pamięci działających w dual chanel ddr4 i w dodatku wysoko taktowanych z bardzo małymi opóźnieniami. A pamięć vram karty graficznej to już też obłęd, mówią że karta powinna mieć co najmniej 1-2gb vramu ale też nie dodadzą, że jest to pamięć np gddr5 a nie jeszcze stara 3. Podawanie na minimalne wymagania gtx 750 a nie starszych kart o porównywalnej mocy (najlepiej jak jeszcze napiszą, że te karty nie są wspierane). Wszystko jest teraz zrobione pod sprzedaż sprzętu. Ważne, że napiszą na opakowaniu że więcej pamięci lub że stare karty nie są wspierane, żeby tylko upchać jak najwięcej nikomu niepotrzebnej i tak naprawdę nic nie zmieniającej elektroniki. I jak ktoś się nie zna, może się na to nadziać bo pamięć nie jest najważniejszym parametrem technicznym.
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 15, 2017, 00:49:38 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
akurat GTA5 ma duzy zakres "tolerancji" dla sprzetu, bo jest stara i jest to gra z konsoli,
na PC przekonwertowali ja po jakims dluzszym czasie i przy okazji dodali sporo efektow, ktore sa zasobozerne, ale wersja podstawowa ma dosc niskie wymagania, bo gra wymaga min. DX10 ,
twoj gtx470 to pierwsza seria nV z obsluga DX11 ,ktora wyszla w roku 2010  ,a GTA5  na PC wyszlo roku 2015 ,gdy w sprzedazy byly gtx970,
wiec nie wiem czemu sie dziwisz, ze kijowo chodzi jak przesuniesz suwaki z opcjami w strone maksa,
ustaw jakies normalne wartosci opcji grafiki i graj,
jak na swoim hd3870 przeszedlem Metro Redux ze wszystkimi opcjami na LOW i wygladalo bardzo ladnie (szczegol,ze na Radeonach akurat Metro wyglada lepiej niz na GeForce)

1.2gb pamieci to na bank za malo na wysokie detale i rzdzielczosc w GTA5 ,najlepiej grac z monitorowaniem parametrow,
jezeli zmiescisz sie z uzyciem pamieci ponizej posiadanej i dalej beda dropy ,to wtedy mozna szukac innych przyczyn
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 15, 2017, 07:01:52 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Już w dwie gry gram na komputerze grubo poniżej tzw. "minimalnych wymagań". Mam Intela Quad, a gry potrzebują "minimum i3 albo i5 żeby w ogóle mogły ruszyć".  <lol> Znajomy informatyk twierdzi, że wymagania specjalnie są zawyżane żeby zmusić ludzi do kupna wyjątkowo drogich procesorów. 
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #618 dnia: Listopad 15, 2017, 09:45:43 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
1.2gb pamieci to na bank za malo na wysokie detale i rzdzielczosc w GTA5 ,najlepiej grac z monitorowaniem parametrow,
jezeli zmiescisz sie z uzyciem pamieci ponizej posiadanej i dalej beda dropy ,to wtedy mozna szukac innych przyczyn
Cały czas używam msi afterburner i zaraz uruchomię kilka gier takich bardziej wymagających na kompie i zobaczę co i jak
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #619 dnia: Listopad 15, 2017, 11:06:24 am »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
I tutaj by było wszystko ideał gdyby nie te spadki i freezy... W każdej grze praktycznie mam przekroczoną pamięć karty ale oprócz gta ten problem nie występuje. Screeny w gta były robone na multi i to jeszcze przez steama także na single jest więcej fps ale jest ten sam problem a reinstal nie pomaga..

Tutaj podczas postoju i szybkiej jazdy

Tutaj mad max w full hd na najwyższych. Średnio fps 50-55, ale bardzo przyjemnie się grało tyko byl problem z przegrzewaniem się karty graficznej

I tak na dodatek GTA4  <lol>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie