Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140736 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #620 dnia: Listopad 15, 2017, 17:59:30 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to jeszcze ladnie pokazuje ile pamieci wykorzysta, wiec mozesz ustawic tak,by zmiescic sie w pamieci karty,
skoro ciagle grasz z programem do podgladu parametrow,to sprawdz z wylaczonym, bo roznie moze byc,

gta5 mrozi obraz na procesorach 2rdzeniowych ,wystarcza mu dodatkowe dwa wirtualne watki,zeby freezow juz nie bylo,co widac na przykladzie pentiuma g3258 podkreconego na ponad 4GHz - dawal wiecej FPSow od Athlona X4 (2rdzenie/4moduly) ,ale sa freezy obrazu, a na athlonie takich niespodzianek nie ma,
tak samo moze reagowac na zapchanie pamieci karty , bo ona ma przepustowac 130Gb/s  i gdy karta musi cos pobrac z RAMu kompa o przepustowosci 25Gb/s (w dualu, o ile masz pamiec 1600 ,a nie 1333), to dostaje czkawki
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 15, 2017, 18:07:38 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Tak pamięci to hyperx fury ddr3 1600mhz cl10 oczywiście w dualu <spoko>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 16, 2017, 04:22:03 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Kurde jak ja bym chciał takiego kompa ;/ . W GTA V na multi nie pociupie przez Liveboxa nie łączy mnie z ludźmi jestem sam na mapie . Próbowałem kiedyś przez Tethering   z telefonu na kablu USB i nawet spoko chodziło ale ludzie to oszołomy tam są . Cóż przeszedłem 2 misje z Multi na singlu i tyle z tego jak zobaczyłem co się tam odwala to ostawiłem GTA V . Jak GTA to tylko Singiel ;/ Jak wszedłem i zobaczyłem jak nabite są chodź by an wyścigach nabite rekordy to zgłupiałem bo nie są one możliwe bez cheatów więc no to nie ma sensu ;/ Gdzie nie wyjdę jako świeża postać to od razu śmierć ...

Cóż czasem korzystam jak matka nie używa z jej sprzętu (Lapka)



Ale też na nogi nie powala Całą trylogię wiedźmina ostatnio skończyłem 1 Max 2 Średnie 3 minimalne ale cóż powiem kto nie próbował niech żałuję przy żadnej grze nie miałem takiego bannana na mordzie ;) Tyle nawiązań do polski , Brak tej sterylności każdy cię na ulicy może skurwować i zwyzywać ehh... gdyby tak bez cenzury robili resztę RPGów ...
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 04:25:00 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 16, 2017, 08:14:43 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
Dziś postawiłem COD WWII na i7 , 16GBRAM-u i GF 940MX,  chodzi na maxa  brakuje tylko  delikatnie RAMU na karcie bo przydało by się 4GB. Ale grafika mnie nie powaliła może dlatego że to laptop i kolory zmieniają mi się w zależności od kąta patrzenia.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 16, 2017, 23:10:08 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Dziś postawiłem COD WWII na i7 , 16GBRAM-u i GF 940MX,  chodzi na maxa
pewny jestes,ze nie odpaliles pokazu slajdow na maksa o tym samym tytule ?
gf940mx  jest  dwa razy slabszy niz gtx750ti
http://pclab.pl/art76111-5.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2017, 23:12:57 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #625 dnia: Listopad 17, 2017, 06:07:39 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
A ja na gtx650 z 1gb vamu odpaliłem i GTAV i COD WWII.
Szału nie ma i na min da się grać, ale chyba czas na zmianę grafiki, bo praktycznie tylko ona teraz zamula.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #626 dnia: Listopad 17, 2017, 08:33:06 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
pewny jestes,ze nie odpaliles pokazu slajdow na maksa o tym samym tytule ?
niektóre opcje grafiki mam poblokowane przez grę.,  najgorsze że nie mam porównania jak to powinno wyglądać tak naprawdę, to co jest na YT  z kamer graczy wygląda praktycznie tak samo jak u mnie tak więc trudno to ocenić.
w każdym razie gra działa płynnie.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 08:36:51 am wysłana przez Mariusz# »
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #627 dnia: Listopad 17, 2017, 17:39:57 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nagranie kamerka nie odda roznic w grafice,
w testach pokazuja rozne ustawienia, czesto trzeba powiekszac screeny i szukac roznic, ale w tej grze akurat widac lepiej,bo jest na starym silniku kiepsko zoptamilizowanym (a raczej w ogole nie optymalizowanym)
https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_call_of_duty_wwii_dramat_graczy_i_zolnierzy?page=0,2
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #628 dnia: Listopad 17, 2017, 19:30:35 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
i mamy wytłumaczenie, mimo że wszystko mam na maxa to gra i tak  renduje sama ustawienia dla kart poniżej 4GB, wiec grafika wygląda średnio, mimo że  na max ustawieniach  pmowinna jak igła.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #629 dnia: Listopad 20, 2017, 23:43:52 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Sytuację gdy gra blokuje ładniejszy wygląd ograniczając jego dostęp wyłącznie dla mocniejszych komputerów można w znacznym stopniu ominąć tworząc profil gry w ustawieniach karty graficznej (jak się ma nvidię) i zmieniając wszystkie wartości domyślnie kontrolowane przez aplikację. :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #630 dnia: Listopad 21, 2017, 04:24:22 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
A w niektórych tytułach wystarczy plik konfiguracyjny .ini edytować ręcznie . Chodź by taki manewr można zrobić w GTA V jeśli chce się cienie wyłączyć i odbicia ;) W górę też działa .

https://www.youtube.com/watch?v=v-TkQ7KZcbI&t=1014s Kurde chodzi mi takie coś po głowie już od dłuższego czasu zrobić coś fajnego co by wyglądało jak komp z lat 90tych a w środku mocne bebechy ale nie mam niestety kasy żeby dorwać jakąś fajną starą obudowę i nowe bebechy do kompa  . Popatrzcie na patent z Dyskietkami chłop ma naprawdę łeb na karku żeby coś takiego wymyślić .
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 04:34:00 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #631 dnia: Listopad 21, 2017, 14:37:58 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pomysl z dyskietkami niezly, ale taki typowo na pokaz - technicznie pracochlonny i bezsensowny,
stara bude dorwiesz za darmo, wiec kasa jest zbedna,
problem jest taki, ze obudowa midi AT ma miejsce na plyte o wysokosci 22cm, co skresla wiekszosc plyt mATX (chociaz mozna poszukac pasujacej) i pozostawia drogie plyty ITX,
ten koles z filmiku rozprul w srodku bude i zmienil tylna scianke, co spowodowalo,ze z klasycznej budy zostala wydmuszka i cale retro polega na przednim panelu - ja bym to rozegral inaczej w przypadku midi AT na nowym sprzecie,
ale jego buda to nie AT ,tylko jakis specyficzny ATX i mialby problem z koszykiem na sledzie kart rozszerzen,
dodatkowo wepchnal tam wielgachny i zbyt mocny zasilacz, to od razu zrobilo sie ciasno,
CDrom to chyba lipa, widac gniazdo USB,
wszytsko jest tak zrobione na imitowanie starego kompa,zamiast faktycznie wykorzystac pewne stare elementy,
FDD to jeszcze rozumiem, bo dzisiaj jest nieprzydatne (chciaz ostatnio uzywalem do zmiany biosu, bo asrock innego sposobu nie przewidzial) ,ale napedy optyczne funkcjonuja do dzisiaj i mogl nawet blureya wyposazyc w przod od starego cdromu i nadal byly to naped optyczny

sam powoli przerabiam big towera AT na ATX, co jest znacznie prostsze niz midi ,bo big towery byly drogie i ciagle takie sa, wiec ten mimo tylnej sciany AT w srodku nie ma belki, a wrodku ma uklad wspolny z ATXem, bo pewnie taka wersja tez schodzila z tasmy,
tacka na plyte jest odpowiednio wysoka i pa sporo otworow montazowych wspolnych z ATX, musialem wywiercic jeden gorny przedni (dla plyty, przod plyty to tyl obudowy),
tacke na sledzie przesuwam w dol o jeden stopien, bo wyjscia audio tam wypadaja (kiedys plyty ATX nie mialy zintegrowanych kart dzwiekowych, to nie przeszkadzaly),
jeszcze wyciac prostokatny otwor na tylny panel i buda gotowa do wlozenia plyty ATX,
no i oczywiscie potrzebny wlacznik - przerobilem TURBO ,zeby sluzyl za power
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #632 dnia: Listopad 21, 2017, 15:17:23 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
stara bude dorwiesz za darmo, wiec kasa jest zbedna

Owszem jakąś shitową ale coś co ładnie wygląda chodź by jak taka obudowa z IBMa jak tu facet dał to już ciężej znaleźć . Taką co sam maiłem w okoliach 2001 roku jest od zarąbania ale brzydka jest jak cholera 2 od lewej.



FDD to jeszcze rozumiem, bo dzisiaj jest nieprzydatne

Co racja to racja osatni raz używałem na jeszcze starszym kompie jak do instlatora XP  potrzeba było na dyskietce sterowników żeby dysk wykryło . Bios do płyty głównej aktualizować się u mnie dało akurat z Systemu (akurat mam taką dziwną płytę główną że tylko Bios dostępny w Japoni i to jako wersja beta jest jedynym który odblokowuje OC processora )

CDrom to chyba lipa, widac gniazdo USB

Niby tak ale za to funkcjonalne można by się pokusić o sylikonową zaślepkę pod kolor obudowy i by tak bardzo się w oczy nie rzucało . Wejścia na dźwięk spoko sam pamiętam że miałem w starym kopie właśnie wyjście na dźwięk w CDku o dziwo właśnie też z wejściem na mikrofon (W większości spotykałem się tylko z wejściem słuchawkowym) oraz możliwością słuchania muzyki bez systemu (chodź by na dosie można było Audio CD odpalić przyciskami play , stop , poprzedni utwór , następny)

ten koles z filmiku rozprul w srodku bude i zmienil tylna scianke, co spowodowalo,ze z klasycznej budy zostala wydmuszka i cale retro polega na przednim panelu

Bo takie było założenie żeby w środku mocne serducho a z zewnątrz poczciwy staruszek . Tak jak porównywałem sobie obudowy jakie dawniej robili w porównaniu tego co jest teraz (nie liczę jakiś hiper mega drogich ) to po prostu jest cienkie badziewie które się gnie jak chce .

wielgachny i zbyt mocny zasilacz

Budując kompa z myślą o przyszłościowej rozbudowie nie istnieje pojęcie zbyt mocny zasilacz ;)

(kiedys plyty ATX nie mialy zintegrowanych kart dzwiekowych, to nie przeszkadzaly)

Dobrze to pamiętam . Miałem soudblastera 5.1  jak wchodził dopiero  w jeszcze starszym kompie  gdzieś okolice  2001 roku do dziś żałuje że wejście na jack się spieprzyło bo bym go dalej używał w swojej stacjonarce bo różnica w dźwięku była naprawę duża

no i oczywiscie potrzebny wlacznik - przerobilem TURBO ,zeby sluzyl za power

Osobiście bym przerobił przełącznik na 3 stopniowy i podłączył go pod regulację obrotów wentylatorów w PC a gdyby była wersja z wyświetlaczem to fajnym bajerem by było żeby zamiast Mhz pokazywał on dane obroty wentylatora ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 15:50:40 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #633 dnia: Listopad 21, 2017, 15:47:33 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Jedynym problemem starych bud byla słaba wentylacja a raczej jej brak i karta dość mocno może się grzać, tak samo procesor, zasilacz i dyski
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #634 dnia: Listopad 21, 2017, 15:52:19 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wszystko jest do ogarnięcia . Trzeba mieć tylko łeb na karku zawsze można dołożyć dodatkowe wentylatory chodź by w panelach bocznych wystarczy trochę inwecji twórczej   albo śmigać bez panelu bocznego u mnie już któryś rok stoi komp bez obudowy bo mam za słabe chłodzenie pod Proca żeby wydalało na OC ;) A to że raz na jakiś czas go odkurzę kompresorem to mi nie przeszkadza ;) A co do przegrzewania kart nie zgodzę się  . Ile nowych kart się przegrzewa ? Wystarczy popatrzyć na OLXie ile jest GFów w których od temperatury i  "eko" cyny robią się zimne luty ... Ile jest filmów na YT gdzie ktoś "wypieka" Kartę ? ehh nie przypominam sobie żebym dawniej miał takie jaja . Raz 2 razy kartę spaliłem jeszcze 1 za czasów AGP jak się napaliłem u kumpla na Serie Radeona HD 512 MB na AGP ... Artefakty inne dziwne efekty i zgon nowej karty tak z dupy . Wymieniałem na 2 pod rząd też były jaja . Na starym Lapku też miałem Radka i były problemy z przegrzewaniem ale go sprzedałem nowego więc nie wiem jak się potoczyły jego losy dalej  . Potem składając nowszego kompa kupiłem od kumpla w sumie za 4 Pak jakiegoś Radeona HD 1 GB (bo  mu zostało po upgradzie na GF GTXa ) .Karta od początku się przegrzewała fabrycznie (czego nie wiedziałem jak ją wziąłem od niego) poczytałem fora i wiele osób sugerowało wyłączenie czujnika temperatury i ustawienie maksymalnych obrotów wentylatora . Za dużo nie pomogło karta pochodziła z pół roku  grając w GTA IV poczułem swąd dziwny i jeb karta się spaliła .Od tego czasu Radki omijam szerokim łukiem i jest spoko . Od razu rozwinę spekulacje nie jest to wina zasilacza . Był on mierzony daje stabilne napięcie z resztą nie jest to jakiś noname tylko CHIEFTEC . A komputery składałem od 2003 roku jeszcze  z ojcem , rozmawiając z wieloma osobami które handlowały nowymi częściami na Giełdzie RTV w Krakowie więc wiedziałem mniej więcej jakie firmy omijać. (ahh te czasy gdy się tam chodziło jak to miło wspominam ) ... Teraz to alledrogo . Czasem skoczę po jakieś graty elektroniczne  czy kable na giełdę ale to już nie jest ten klimat gdzie ludzi jest jak mrówek tu jeden sprzedawał filmy 2 gry 3 telefony  a w tle ciągle na giełdzie grało sexplosion . Kto jest z krakowa i Kiedykolwiek był na RTVce na Balickiej to zrozumie o czym mówię ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 16:15:11 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #635 dnia: Listopad 21, 2017, 17:54:46 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Z nudów stwierdziłem że może złożę sobie kiedyś jakiegoś kompa po starszy system żeby móc sobie czasem w coś starszego  zagrać (nie lubię się pieprzyć w dosboxie bo mnie szlag chce trafić) Więc stwierdziłem że zainstaluje sobie jakiś starszy windows . Jako że 98 i 95 mnie doprowadzał do szału stabilnością na Virtualu  , Milenium to niewypał , 2000 zbyt popularny więc bawię się z wersją beta która miała być systemem 2000 w wersji domowej tzw windows Neptun . Niestety nie wszystkie aktualizacje z 2000 i programy się dają odpalić więc robię metodą prób i błędów na Virtualu próby żeby móc sobie później skompilować  na płytkę gotowy system z wszystkimi łatkami/programami które tylko dadzą radę się uruchomić ;)

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #636 dnia: Listopad 21, 2017, 18:37:51 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wejścia na dźwięk spoko sam pamiętam że miałem w starym kopie właśnie wyjście na dźwięk w CDku o dziwo właśnie też z wejściem na mikrofon
oj cos chyba zle pamietasz, bo nigdy nie widzialem wejscia mikrofonowego w cdromie,
byloby to bez sensu,bo potrzebny bylby dodatkowy kabelek do karty dzwiekowej, a tu duda, bo nie uswiadczysz w nich wejscia mikrofonowego na laminacie,
wyjscia na slychawki w cdromach kiedys byly powszechne, byla nawet regulacja glosnosci w tych najstarszych i dwa przyciski (jeden start/stop) - taki cdrom sluzyl jako autonomiczny  odwarzacz cd,
byl tez kabelek 3zyly ,ale wtyczka 4pin do laczenia cdromu z karta dzwikowa i wtedy muzyczki mogles sluchac z karty dzwiekowej ,ale bez udzialu zadnego oprogramowania np. w DOSie,
te funkcje cdromu zanikaly stopniowo wraz z popularyzcja odtwarzaczy dzwieku, furore zrobil WinAmp (ktorego sobie zainstalowalem znowu troce ponad rok temu i ... muzyka gra)


Budując kompa z myślą o przyszłościowej rozbudowie nie istnieje pojęcie zbyt mocny zasilacz ;)
a co chcesz w tej przyszlosci zbudowac, koparke do kryptowalut ?
taki komp jaki tam wsadzil po maksymalnym podkreceniu zadowolilby sie zasilaczem 550W i to z tym mitycznym zapasem, bo w maks obciazeniu to on nie dobije nawet do 400W,
od dluzszego czasu pradozernosc komponentow komputerowych stoi w miejscu, wiec nowszy szybszy procesor lub karta graficzna beda pobieraly tyle samo energii,albo mniej,
wiec zasilacz jest bez sensu, pewnie wstawil taki,bo akurat mial

Z nudów stwierdziłem że może złożę sobie kiedyś jakiegoś kompa po starszy system żeby móc sobie czasem w coś starszego  zagrać
mam troche gratow, ktore chetnie bym uplynnil,zeby zrobic miejsce (znajac zycie na inne graty ;] )
dziewicza plyta (nie smyrana przeze mnie lutownica) Atrend na s7 i430TX 512kb cache + pentium 200MMX + 64mb ram (optymalna ilosc do win98se) + buda midi AT + zasilacz AT 200W + S3 Virge 2mb
moglbym sprzedac za 150pln ,trzeba dolozyc karte dzwiekowa PCI lub ISA ,sledzia z portami USB (mysz na USB dziala, na COM nowej nie da sie kupic) i oczywiscie HDD,
tej plyty jeszcze nie sprawdzalem pod katem wykrywania dyskow,ale pewnie bedzie jak w innych, w biosie wykryje 8gb przy pdlaczonym dowolnym, ja podlaczalem 80gb ,czyli w biosie 8gb,a po zaladowaniu windowsa widzi caly dysk,
cdrom tez sie przyda - nagrywarke dvd mozna kupic ponizej 10pln
razem za ~200pln wychodzi caly sprawny komp retro,

do komfortowego grania przydalby sie akcelerator 3D ,a to nie sa tanie rzeczy na PCI ,
voodoo1 czy voodoo2 sa trudno dostepne i drogie, jakies rivki tez pod stowe podchodza (np. riva128 4mb ostatnio widzialem za 80pln,a kiedys kupilem za 5pln),
bede sprawdzal jak spisuje sie Quadro NVS280 na win98se, karty sa po 20pln+kw ,wiec byloby to swietne rozwiazanie do kompa retro
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #637 dnia: Listopad 21, 2017, 18:46:57 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Płytę główną mam akurat sprawną ESC jakaś przejściowa bo ma wejścia na DDR i SDR  AGP + socket A na AMD a w nim nieśmiertelnego mojego Athlona XP 2600 na rdzeniu Barthona który podobno był najlepszy do kręcenia niestety mam go zablokowanego (a umiejętności aż takich żeby go odblokować nie posaidam) Brak mi karty graf (Mam GF 4 ale jest uszkodzony i wyświetlał artefakty po dłuższym użytowaniu , brak zasilacza dysku  i jakieś budy do tego . Raczej myślę nad czymś żeby uruchomić na tym na spokojnie coś w okolicach win 2000 (tak jak neptune). Dos mnie zabijał komendami wiem że można uruchomić northon comandera ale jakoś średnio się czuje w tekstowych systemach . Właśnie się zastanawiam czy najbardziej optymalną kartą pod ten sprzęt . Po głowie chodzi mi Riva TNT2 którą gdzieś miałem tylko nie mogę znaleźć jej i nie jestem pewien czy będą się odpalać na niej gry które wymagały 3DFxa
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 18:53:27 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #638 dnia: Listopad 21, 2017, 20:16:50 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
3Dfx to producent chipsetow voodoo1 i voodoo2 - takich typowych gier pod Glide nie kojarzę, a takich, ktore byly pod Glide i DX jest duzo, jednak trudno juz dorwac odpowiednia kopie np. HalfLife pierwotnie mial obsluge Glide pod opcja MiniGL, ale udalo mi sie sciagnac  juz tylko, a i to z chomika wersje jakas remasterowana No.Steam ,gdzie sa tylko openGL i DX ,a po MiniGL ani sladu i na voodoo1/2 w ogole nie pojdzie, bo to wyzsze wersje DX i openGL (odpala na Savage4 ,a tam chyba DX6 jest),
TNT2 pelna wersja to slaba jest w stosunku do graf na AGP,ktore mozna kupic za grosze,czyli ~20pln,
gdyby to byyla wersja na PCI to wtedy jest mocna grafa na PCI,
przy AGP to wiesz, jezeli radeona 9600 mozna kupic  za ~15pln ,to taka TNT2 jest fajnym klasykiem do odpalenia (jezeli to nie TNT2 M64, czyli kastrat),
ostatnio to gf4mx440agp8x (tak nazwa modelu ;] ) dostalem w komplecie z plyta wartosc rynkowa takiej karty 7-10pln i to jest lekka padaka,
Quadro NVS280 ,ktore kupilem za 20pln+kw w 3dmarku2001 praktycznie te same osiagi ,ale karta wypas bo na PCI ,
tak to sie mniej wiecej przedstawia w grafach, pod rozne platformy, tam gdzie plyta ma AGP jest duzy wybor duzo mocniejszych graf niz TNT2


z kolei win2000 nie nadaje sie do gier, wiekszosc na nim nie chodzi, na pewno NFS5 (porsche) i chyba NFS3 ,inne ktorych teraz sobie nie przypominam, generalnie lipa,
ja uzywam win2000 jako program obslugujacy pendrivy USB i podkladke pod Mechanicala2000 ,bo ten dziala tylko na win98 i 2000 ,a na XP system mu nie pasuje,
do retro kompa tylko win98se, czyli najlepszy z DOSowych ,jezeli nowszy do gier to winXP

masz ECSa K7S5A na sis735 ? na pewno sprawny ? bo to najbardziej awaryjna plyta w historii, podobno 9/10 padalo wczesniej lub pozniej, sam mam jedna uwalona,
inni producenci robili jeszcze plyty 2xsdr+2xddr na via KT266 ,ale ECS chyba tylko na sis735
AXP2600+ na bartonie dziala na fsb 166 ,a ten ecs obsluguje tylko fsb100 i 133 ,wiec barton odpali na niej tylko na 1530MHz ,czyli jakies 1900+ (bo wiekszy L2 ,normalnie 1800+),
albo to nie jest barton tylko t-bredB w zadkiej wersji 2600+ na fsb 133 ,to wtedy odpali normalnie jako 2600+ (2133MHz),
jednak socketA to taki bardziej klasyk niz zabytek (moj dziesiecioletni A64 5400+ to jongtajmer  :d )  ,bo pojdzie na tym winXP ,a wiec i internet przez USB i przegladarka ogarnie strony,
fakt,ze to jest tak na pograniczu,bo socketA zaczyna sie od Durona 600MHz ,a konczy na Bartonie 2333MHz (oficjalnie) ,wiec rozstrzal jest bardzo duzy i wszystkie mozna ogarnac win98se ,nawet plyty na nforsie2 ,ale i na wszystkim pojdzie winXP ,bo mozna wlozyc 1gb ramu lub wiecej,
ale prawdziwy retro zabytek to jednak konczy sie na socket super7
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2017, 20:20:53 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #639 dnia: Listopad 22, 2017, 00:20:31 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
masz ECSa K7S5A na sis735 ? na pewno sprawny ?

Dokładnie ta płyta w 100% żaden kondensator nie jest wybulony brałem ją wraz z starym komputerem i ta karta o której wspominasz chyba jesteś jasnowidzem  ;p (został mi z niego sam szkielet tylko) Komputer był u mojego dziadka był na nim XP postawiony i używał go do pisania dokumentów + sprawdzania wyników totka :P . Szlag trafił dysk twardy więc sobie kupił na jakiejś promocji w hipermarkecie Lapka compaqa do neta więc te "pozostałości" przygarnąłem .







Co do tej kompatybilności Dosowych gierek na 2000 też właśnie dlatego wybrałem nie wydany system Neptun (wersja domowa 2000) gdyż jest bardziej kompatybilny z Dosowymi gierkami . Pogrzebałem trochę w necie  powyrywałem na virtualu kilka poprawek które nie miały prawa na nim podobno działać z 2000 zmodyfikowany krenel w oparciu o ten z XP . Uruchomiłem sobie tryb akceleracji 3D na wirtualu co zaowocowało tym że na spokojnie można uruchamiać na nim gry pod DX 9.0c i nowsze programy ale też bez problemu śmigają aplikacje dosowe + gry win 95 ,98  :) Co ciekawe wszystko co teoretycznie było "niemożliwe" ogarnął jakiś zdolny Japoniec i opisał to u siebie na blogu . Jako że Neptun jest oparty właśnie o win 2000 to większość tych poprawek zadziałała ;) . Bogu dzięki że istnieje coś takiego jak Google tłumacz; ) 98 i  ME nie chce stawiać bo mi się źle kojarzą ciągłe check diski i BSODy za lat ich świetności .


AXP2600+ na bartonie dziala na fsb 166 ,a ten ecs obsluguje tylko fsb100 i 133 ,wiec barton odpali na niej tylko na 1530MHz

Jak jeszcze u dziadka ten komputer był to  gdy miałem te no nie wiem 12-14 lat i często zostawałem niego coś pomagać im przy domu to wieczorami nie było co tam robić godzina 20 wszyscy spali to po nockach siedziałem i przeglądałem internet . Pamiętam że znalazłem wtedy jakiś bios który pozwalał na obsługę kości po 1 GB na DDR + odblokowanie właśnie procka żeby był w 100% obsługiwany .  Niestety było to dawno teraz tego nie znajdę jak pamiętam to nie był officjalny bios tylko zmodyfikowany . Osobiście co do tych wejść na ram nic mnie nie zdziwi pamiętam jak wchodziło PCI Express to potrafili robić przejsciówki z PCI-E na AGP a kiedyś widziałem bodajże w CD Action (jeszcze jak się tym zaczytywałem) Płytę główną z 2 wejściami na karty 1 PCI-E a 2 AGP

ale prawdziwy retro zabytek to jednak konczy sie na socket super7

Cóż z tym już nie miałem do czynienia z tego co ja pamiętam to pierwszy komputer z jakim ja miałem styczność to był jakiś Pentium na zwykły socket (na pewno nie 2 wpinana tak jak karta) bo pamiętam że był zwykły radiator na nim z wentylatorem właśnie pamięci SDR i ta Riva .

Ja raczej już z pokolenia końcówki win 98 , ME (miałem to ustrojstwo u siebie to pamiętam że raz na miesiąc były formaty :E) Ale klasyki typu Duke Nuken , NFS , THPS2 , Heretic , Daggerfall , HL , Quake ,UT , "Hirołsy 2 i 3" , Diablo , Baldur's Gaty , Wormsy , Lotusy , Warcrafty itd   mnie nie ominęły dzięki kuzynom i staruszkowi ;) Pewnie jeszcze wiele starszych gier się przewinęło za małolata (mój ojczulek się zaczytywał Gamblerami , CD Actionami , Secret Servicami ) to się pogrywało w różne demówki ale byłem za młody żeby to pamiętać .
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2017, 01:00:19 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "