Autor Wątek: Humor II  (Przeczytany 592650 razy)

Daniel#1984 i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3200 dnia: Luty 08, 2021, 23:19:55 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
myslisz, ze wiedzac o uszkodzonych hamulcach zapitalal po ekspresowce ?
no sory, ale statystycznie rzecz biorac, to ludzia AŻ tak glupi nie sa i predzej rozwali sie na tej ekspresowce 3 mlotkow w nowkach furach (w tym 2 suvy ;> ) niz taki koles
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3201 dnia: Luty 08, 2021, 23:23:46 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
statystycznie rzecz biorac, to ludzia AŻ tak glupi nie sa

Ojj nie byłbym takim optymistą patrząc na wyniki ostatnich wyborów  <cwaniak2> Według mnie janusze w "prawie nowych, więc nic nie trzeba w nim robić" autach są czasem równie niebezpieczni, jak ci w SUVach, których myślenie wyręczają komputery. To, że pojedzie wolniej, nie wyklucza sytuacji, w której będzie musiał nagle hamować, bo się zagapi/cokolwiek, i postawi takiego idiotę bokiem, powodując karambol... Sam w takiej sytuacji wracałbym tylko późną nocą, przy zerowym ruchu, a nie pchał się złomem bez sprawnych hamulców w godziny szczytu.
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2021, 23:27:34 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3202 dnia: Luty 08, 2021, 23:43:02 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na szczescie Polonez ma prawidlowo zaprojektowany uklad hamulcowy i w razie awarii masz cala jedna os do dyspozycji - jezeli tylna to jest slabo, ale do ogarniecia, jezeli przednia to jedzisz normalnie, tylko pedla glebiej wchodzi ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3203 dnia: Luty 09, 2021, 00:00:52 am »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
To był Żyd i wyborca PO.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3204 dnia: Luty 09, 2021, 00:04:19 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To był Żyd i wyborca PO.

A więc takiego zjawiska doświadczył Gomulsky:

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3205 dnia: Luty 09, 2021, 00:06:03 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
na szczescie Polonez ma prawidlowo zaprojektowany uklad hamulcowy i w razie awarii masz cala jedna os do dyspozycji - jezeli tylna to jest slabo, ale do ogarniecia, jezeli przednia to jedzisz normalnie, tylko pedla glebiej wchodzi ;p

Z pękniętym przewodem?

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3206 dnia: Luty 09, 2021, 08:26:38 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
tos pierdolnal jak lysy warkoczem o beton
Nie napisałem, że lista usterek istotnych ledwo zmieściła się na jednej stronie zaświadczenia. Poza walniętym przewodem hamulcowym miał:
-brak ręcznego,
- przed tym jak przewód strzelił jedno koło osi tylnej w ogóle nie hamowało,
-zawias przedni tak wyrąbany, że jakbyś mocniej pociągnął za końcówkę to by ci w ręku zostają,
- światła tak ustawione, że na pewno oślepiał wszystko i wszystkich na swojej drodze,
- no i kontrolki, oczywiście wszystkie jakie mogły to już świeciły.
Pomijam już takie pierdoły, że Januszowi jednemu nawet nie chciało się sprawdzić czy świecą mu wszystkie żarówki.
Taki "kur*" po prostu dzban, co myślał że jak auto kupił w salonie to ono już wiecznie będzie nowe i nigdy do niego złotówki nie dołoży.
Wiem, bo już to kiedyś pisałeś, że tobie OBT do niczego nie jest potrzebne, bo Ty znając stan techniczny swojego samochodu pojedziesz nim bezpiecznie nawet gdy ten nie ma kierownicy, ani kół, o takich cudownościach jak silnik i hamulce to nawet szkoda wspominać :p W każdym razie nie wszyscy są tacy zajebiści, na zaryzykuję stwierdzenie, że większość ludzi temu wyzwaniu by nie podołała.

To był Żyd i wyborca PO.

A więc takiego zjawiska doświadczył Gomulsky:


Raczej pisokomuny  <lol>

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3207 dnia: Luty 09, 2021, 09:41:07 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
A po mojemu cały ten płacz diagnostów bierze się stąd że narobili tych niedobrych kamer o których nawet nie macie pojęcia gdzie są i skończyło się wasze eldorado na branie w łapę za byle głupotę i bicia pieczątek na prawo i lewo. Prywatnie znam dwóch Twoich kolegów po fachu  za każdym razem jest identyczne wyolbrzymianie tego co ich to w robocie spotkało, podejrzewam że nawet jak by wam podstawić auto prosto z taśmy to i tak by się okazało że lewo się trzyma ale za magiczne pisiont złotych już będzie ok  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2021, 09:43:41 am wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3208 dnia: Luty 09, 2021, 12:30:03 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja tam odniosłem wrażenie, że Gomulsky jest nieprzekupywalny i na dodatek, pamiętliwy i po prostu, chce wszystko robić zgodnie z literą prawa. Tzw. służbista, nie obrażając nikogo. Nie napisał w końcu, czy dał gościowi negatywa (zgaduję, że tak, skoro tyle zastrzeżeń wypisał) a tylko tyle, że gość sobie wesoło pojechał po dziecko do przedszkola. A tak nawiasem mówiąc, co to było za autko, czyżby passerati?
Trzeba oddzielić czepianie się o byle gówno dla zasady, co niejednokrotnie ma miejsce, od zwracania uwagi na istotne usterki, tym bardziej zagrażające życiu i zdrowiu właściciela i innych użytkowników drogi. Jeżdżenie z pękniętym przewodem hamulcowym, to zwykły debilizm. Ja bym się nie czepiał o przepaloną żarówkę w jednej lampie, o ile druga lampa jest sprawna, ale układ hamulcowy i zawieszenie, to nie przelewki.
Prędzej czy później, diagnosta będzie miał prawo skierować samochód do złomowania, w przypadku stwierdzenia szeregu istotnych usterek, np zaawansowanej korozji elementów nośnych nadwozia. Rząd sukcesywnie próbuje walczyć ze "złomami" i w końcu do czegoś takiego dojdzie. Nikogo nie interesuje, czy ludzi stać na nowe, czy też w miarę młode, używane auto, czy też nie.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3209 dnia: Luty 09, 2021, 12:33:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ja tam nigdy nic w łapę nie wziąłem i jakioś nigdy z takimi praktykantami nie było mi po drodze, zarówno jako klient jak i diagnosta.

Nie napisał w końcu, czy dał gościowi negatywa
A co innego można było zrobić?

A tak nawiasem mówiąc, co to było za autko, czyżby passerati?
I tu Cię zaskoczę, Mitsubishi Colt.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2021, 12:42:52 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3210 dnia: Luty 09, 2021, 12:40:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wiesz, nawet jakbyś wziął, to chwalenie się tym na forum publicznym, nie było by zbyt mądre. A poza tym, jesteś chyba jeszcze dosyć "młody" stażem, więc na takie praktyki, masz jeszcze czas. Jak już będziesz miał wywalone na życie i robotę, to wtedy możesz sobie "dorobić", Zresztą, o ile się nie mylę, to nowe pokolenie diagnostów, podchodzi chyba nieco inaczej do takich spraw i raczej nie chodzi tu o możliwe sankcje za takie zabawy, ale chyba o poczucie władzy, jak w policji. Każdy policjant ma dzisiaj możliwość wyżycia się bezkarnie na innym, bo on "ma władzę" Jak tu wyżej kolega pisał, trafiają się tacy, co to na siłę chcą uwalić auto, tak dla zasady. Ale to też zależy od właściciela stacji, czy chce mieć czyste sumienie i nie zależy mu na kasie, czy wręcz odwrotnie. Tylko w razie draki, wiadomo kto dostaje po dupie, bo przecież nie właściciel. On przecież nic nie wiedział.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3211 dnia: Luty 09, 2021, 15:04:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przede wszystkim jak zaczniesz udowadniać każdemu klientowi, że tylko ty masz rację to nigdzie nie zagrzejesz miejsca na dłużej, bo w odróżnieniu od policjantów Twoja wypłata nie idzie z budżetu państwa, tylko kieszeni prywaciarza, a tutaj jest proste przełożenie wyniki=wypłata. Bez wyników nikt nie będzie Cię trzymał, no chyba że SKP to dla niego przysłowiowa kropla w morzu dochodów. Nawiasem mówiąc to taka ciekawostka, że diagnosta jest chyba jedynym (niby) "urzędnikiem państwowym", który może być skazany prawomocnym wyrokiem za przestępstwo przeciwko dokumentom państwowym... Taki mamy kraj z gówna i papieru.
Co zaś się tyczy brania lub nie w łapę, po prostu straży diagności chyba nie do końca zdają sobie sprawę z postępu technologicznego i nie dopuszczają do siebie, że "bezkarnie" wezmą od kogoś 20 czy 50 zł łapówki, a ten ktoś w guziku będzie miał kamerę i będzie nie możliwe się z tego wykręcić.
No i kolejna sprawa, poziom egzaminu na diagnostę z czasów obecnych leśnych dziadków, do dzisiejszych to jak porównać egzamin 8mo klasity z magisterką. Jak się trzeba było natrudzić, żeby zdobyć kwity to się je docenia, a jak szkło się z marszu i zdawało to ma się wyjebane na wszystko.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3212 dnia: Luty 10, 2021, 05:59:27 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Gomulsky, biorąc pod uwagę ilość jak i powagę usterek jakie wystąpiły w tym Colcie, to trzeba było łapać za telefon i dzwonić na policję że po mieście jedzie Colt o numerach takich a takich który właśnie oblał przegląd i ma pęknięty przewód hamulcowy.
Przecież ten głupek za 10 minut mógł wjechać w grupkę przedszkolaków na przejściu jakby mu hamulce całkiem niezadziałały.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3213 dnia: Luty 18, 2021, 01:07:53 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3214 dnia: Luty 22, 2021, 12:44:39 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3215 dnia: Luty 22, 2021, 14:30:41 pm »

Offline zakup

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 67
    • rozne
W czasie przeglądu strzelił przewód hamulcowy.

Miałem to samo! I to akurat w Polonezie. (Z tym, ze ja dbam o samochody. Przypuszczam, że przyczyną uszkodzenia było to, że poprzedni właściciel wstawił za krótkie przewody - przy pełnym skręcie były napięte.) Na szczęście diagnosta nie kapnął się, bo strzelił dokładnie w momencie, gdy kazał puścić. Badanie tylnych hamulców też zaliczyłem, do domu dojechałem na ręcznym i wymieniłem przewody. Ale jeśli potem znalazł te kałuże płynu, to musiał się zdziwić!

I jeszcze mam drugą fajną historię, z Oplem w roli głównej. Ale to pewnie też nie uwierzycie. Kiedy podjeżdżałem w kolejce na badanie, zgubiłem ostatni tłumik. Normalnie spadł na ziemię i wyjechał pod zderzakiem. Wcześniej nie było z nim żadnych problemów. Schowałem go do bagażnika, a ponieważ miałem kata i środkowy, diagnosta nie kapnął się i badanie zaliczone! Gdyby spadł kilkanaście metrów później, gościu dostałby w prosto głowę.

na szczescie Polonez ma prawidlowo zaprojektowany uklad hamulcowy i w razie awarii masz cala jedna os do dyspozycji - jezeli tylna to jest slabo, ale do ogarniecia, jezeli przednia to jedzisz normalnie, tylko pedla glebiej wchodzi ;p

Niestety, tak jest tylko na suchym. Przerabiałem to, konkretnie w 125p. Na suchym praktycznie nie ma różnicy. Za to na mokrym momentalnie przód blokuje i jedziesz jak na sankach. Droga hamowania 3 razy taka, jak normalnie.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3216 dnia: Luty 23, 2021, 01:23:15 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
pani Agato, czy goli pani cipę? nie, panie redaktorze, Andrzej goli się sam!
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3217 dnia: Luty 24, 2021, 23:42:21 pm »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3218 dnia: Luty 25, 2021, 00:54:46 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja bym się raczej śmiał z samego faktu, że ktoś daje ponad 10 koła za głupi telewizor. Nie piszą, jaka przekątna, ale nie wydaje się większy, niż 50". Poza tym, Sony, to nie tania marka. Ja mam starszego Samsunga 48" i dałem marne 1700. Żadnych pasków czy wypaleń nie zauważyłem, a mam go już ze 3-4 lata. Ale to zwykły LED, choć w instrukcji również jest ostrzeżenie, że długotrwałe wyświetlanie niezmieniających się obrazów, może przyspieszyć "wypalenie" matrycy w tych miejscach. Ale ja go używam jako monitora do kompa i rzadko oglądam tv, a na kompie, to jak na kompie. Raz przeglądasz internet, za chwilę włączysz film i to się zmienia co chwilę, więc długotrwałe wyświetlanie tego samego elementu mi nie grozi. Paski w tvp info, rzeczywiście mogą być groźne, ale tak samo, jaki logo tvn  :P

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3219 dnia: Luty 25, 2021, 01:44:39 am »

Online Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jakiś czas temu widziałem kineskop wyciągnięty ze starego automatu do gier, z wypalonym na stałe "labiryntem" pacmana :D Dobrze wiedzieć, że "duchy" na ekranie ciągle są aktualne, mimo zmiany technologii. 

edit: znalazłem

« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2021, 01:46:57 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...