Autor Wątek: Humor II  (Przeczytany 593513 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3140 dnia: Sierpień 03, 2020, 07:33:31 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Nad samodzielną naprawą auta by było władzom ciężko zapanować, bo części na szrocie można załatwić lub po znajomych, ale z olejem już łatwiej może być, bo kaucja 10 zł za litr i do zwrotu po oddaniu starego, może być kusząca, a i dowód wydrukować na paragon też można wprowadzić. Dla włodarzy może być to łakomy kąsek żeby zapanować nad tym. Bo ludziska zamiast palić starym olejem, zaczną kupować paliwa legalnie, a to już są ładne podatki od tych kilku milionów litrów, a i kaucji trochę też zostanie.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3141 dnia: Sierpień 03, 2020, 10:11:06 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W tym kraju można się spodziewać wszystkiego, bo patola z niecierpliwością czeka na swoje pincetplusy, ale najpierw dobrze byłoby zweryfikować źródła rewelacji serwowanych w necie, zamiast od razu kręcić aferę, gdyż ponieważ w żadnym z tych artykułów nie ma żadnego źródła, poza "ktoś coś gdzieś powiedział".

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3142 dnia: Sierpień 03, 2020, 18:40:31 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dla mnie coraz częściej ciekawsze niż same artykuły, są komentarze pod nimi. Tutaj też ktoś gdzieś słusznie zauważył, że będzie po prostu więcej w syfu w zdawanym oleju, ponieważ ludzie będą zdawać byle co, byleby się litry zgadzały - a skład chemiczny kto zbada? Nikt! :) Ten projekt będzie po prostu kolejnym bublem prawnym, jak zresztą wszystko, co wymyślą ci socjaliści.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3143 dnia: Sierpień 03, 2020, 19:37:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tylko jak ich wyłapać? Jak wyłapać tych co nie segregują śmieci? Na dno kosza z odpadami zmieszanymi można wrzucić wszystko. Przecież śmieciarze nie będą robić analiza każdego śmietnika.

Mowa o wyrzucaniu śmieci do lasu i innych niewłaściwych miejsc. Segregacja śmieci w obecnej formie, to moim osobistym zdaniem bzdura. Oczywiście jakże oddzielić elektrosmieci, chemię, szkło i metale. Ale nie segregowanie tego na poziomie molekularnym.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3144 dnia: Sierpień 03, 2020, 20:51:44 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5097
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cały system ze śmieciami jest do dupy, bo głównie jest nastawiony na wyciąganie coraz większej kasy od ludzi, jak chyba inne podobne opłaty. U mnie na wsi nikogo nie interesuje, czy ktoś oddaje te śmieci, czy nie. Możesz je spalić, wywalić, zakopać, czy co tam chcesz, byle nikt nie widział. Interesuje ich tylko, żeby było płacone. Taka sztuka. Ale opłaty ochoczo podnoszą.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3145 dnia: Sierpień 04, 2020, 22:59:50 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zastanawialem sie dlaczego ten temat jest poruszany w humorze, skoro nic smiesznego w tym nie ma,
ale juz zrozumialem - trolujecie na temat grzenia przepracowanym olejem,
w sumie troche smieszne, ale jednak zdecydowanie bardziej glupie <lol2>

Cytat /Opłata będzie więc dotyczyła najprawdopodobniej tych osób, które decydują się na samodzielną wymianę lub samodzielny zakup oleju.
w sumie to warsztaty moglyby sie odwolywac (skutecznie) od kaucji, bo przeciez juz w zeszlym roku przedsiebiorcow zmuszali do deklarowania ilosci wytwarzanych odpadow, w ktorych jest rowniez zuzyty olej,
a skoro juz placa za odbior oleju, to z jakiej paki maja drugi raz placic za odpady w postaci jakiejs kaucji (nie do odzyskania)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2020, 23:04:05 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3146 dnia: Sierpień 11, 2020, 23:52:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://lodzka.policja.gov.pl/ld/informacje/51395,Matizem-bez-drzwi-ale-na-podwojnym-gazie.html

W sumie, to go rozumiem - ciężko wsiadać do matiza na trzeźwo  <lol2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3147 dnia: Sierpień 12, 2020, 15:18:58 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Osobiście się nie wypowiem. Na trzeźwo jakoś nie było sposobności, a i pod wpływem raczej zapamiętałbym pierwsze w życiu wsiadanie do matiza; ale znałem paru ludzi, którzy czymś takim jeździli i za każdym razem wyglądali na trzeźwych.  <mysli>

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3148 dnia: Sierpień 13, 2020, 08:18:49 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Fajne małe autko, Miałem okazję parę razy jechać matizem i jak dla mnie to nadal nie ma konkurencji w małych miejskich samochodach

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3149 dnia: Sierpień 13, 2020, 11:17:57 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fajne małe autko, Miałem okazję parę razy jechać matizem i jak dla mnie to nadal nie ma konkurencji w małych miejskich samochodach

Chyba w drodze do prasy na złomie... A clio, fiesta, corsa, micra, uno, punto i wszystkie inne pierdzikółka z tego samego okresu?

Pojeździłbyś na co dzień, zmieniłbyś zdanie :D Choćby tico jest lepsze, mimo, że gniją tak samo szybko... deska rozdzielcza,boczki zachowują swój kolor do złomowania, reflektory nie zamieniają się w żółte skorupy, plastiki ogólnie musieli dać gorszej jakości bo w matizie zużyły się niesamowicie szybko, no i najważniejsze, szybko się nagrzewa silnik, mi paliło max 6L, a nie jak matiz - 8 przy delikatnej jeździe, a jak chcesz tego klocka rozbujać, co przy wersji 0.8 jest trudne 10,12. Ojcu udało się zejść do 7-7,5L tylko przy emeryckim piłowaniu. Nawet ktoś ten temat na yt roztrząsa, szukałem, kiedy próbowaliśmy dojść, czemu to tyle pali: https://www.youtube.com/watch?v=DR1-awcZ2pY Warto zjechać i poczytać komentarze n.t spalania w tym aucie - sporo zależy od wielkości miasta, bo dużo czasu auto traci na nagrzanie się, więc jeździe na ssaniu. W porównaniu do np. uno zajmuje mu to wieki.

Silnik też jest trwalszy, z tego, co widziałem, w tico szybciej zżera nadwozie, niż silnik, w matizie odwrotnie, chyba przez ten przekombinowany układ chłodzenia, każde z trzech aut z jakimi miałem styczność - u kumpla na warsztacie, nasz i matiz na pizzy zjadał olej, nagrzewał się wieczność mimo sprawnego termostatu i niewielkiego przebiegu. W sumie każde małe autko jest lepsze od matiza, którego nie poleciłbym nikomu. Pisałem już kiedyś chyba o tym na forum. Chyba, że w wersji jak wyżej - trochę masy zeszło, to może by był w końcu ekonomiczniejszy, i szybszy :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2020, 11:36:38 am wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3150 dnia: Sierpień 13, 2020, 12:05:40 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Fajne małe autko, Miałem okazję parę razy jechać matizem i jak dla mnie to nadal nie ma konkurencji w małych miejskich samochodach

Chyba w drodze do prasy na złomie... A clio, fiesta, corsa, micra, uno, punto i wszystkie inne pierdzikółka z tego samego okresu?

Te auta są większe a mi chodzie o ten najmniejszy segment.
Miałem dosyć długo do czynienia z matizem i po mimo 20 lat i przebiegu 120tyś deska wyglądała idealnie, zero odbarwień. Myślę że tu jest kwestia jak ktoś dbał o samochód. A co do spalania to własnie miał przy normalnej jeździe w okolicy 6l. A nie powiem dziewczyna lubiła nim pocisnąć. Jedynie minimalnie więcej w zimę palił bo podchodziło do 7. A kwestia reflektorów to jest problem każdego starszego auta co ma plastikowe klosze. Z nagrzewaniem na początku było słabo ale po wymienianie termostatu to była chwila, parę km i już odpowiednią miał temperaturę. Co do samego auta złego słowa nie mogę powiedzieć.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3151 dnia: Sierpień 13, 2020, 12:28:52 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Micra, uno, clio są większe?



Uno ma może trochę dłuższą maskę, ale to ta sama wielkość aut.

U nas był od kupna w salonie. Na desce nikt nie stawiał gorącej kawy itd. Zszedł z niej kolor mimo garażowania przez pierwsze kilka lat, dbanie nie ma nic do tego. Podobnie jak do spojlera, który odpadł z dachu na ekspresówce w kilkuletnim aucie.

W to spalanie ciężko mi uwierzyć, szczególnie przy tym ciśnięciu :P Sporo komentarzy pod filmem zdradza, że matizy miały problem z wysokim spalaniem. Może mieliście tam 1.0, podobno on był mniej paliwożerny i może inaczej się nagrzewał. Nasz, matiz z pizzy i warsztatu na sto procent miały sprawne termostaty, u ojca wymienialiśmy 2 razy, do 88 stopni nagrzewał się wieczność, ale później temperaturę trzymał, nic nie spadała podczas jazdy na mrozie na niskim biegu, także sprawny.

Przy czym do spalania tico, czy clio nawet nie ma startu. Jeżdżąc tico i matizem, zdecydowanie bardziej polubiłem tico, niż czerwoną kupę, mimo, że blacha taka sama, i jak w tico otworzyła mi się maska podczas jazdy i rąbnęła w szybę, to zniszczeniu uległa maska, a nie szyba...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2020, 12:35:56 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3152 dnia: Sierpień 13, 2020, 15:16:34 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Napewno był tam 0.8 i zadziwiające osiągi miał. 160 to bez problemu robił. Jak bym miał szukać małego autka na co dzień to tylko matiz jeszcze w jakiejś fajnej wersji jak top czy family albo z końca produkcji ze znaczkami fso i do miasta idealne auto :) A co do tico to sporo odstaje wyposażeniem czy wnętrzem. Tico jest fajnie ale w jakiś rzadkich wersjach jak z automatem czy z nakładkami na progi coś jak polonezie orciari
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2020, 15:28:51 pm wysłana przez Paki68 »

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3153 dnia: Sierpień 13, 2020, 16:19:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tico odstaje wnętrzem... na korzyść tico :P. Przynajmniej ma materiałowe wstawki i boczki, których materiał wydaje się solidniejszy w przeciwieństwie do "pełnoplastikowych" boczków z przemielonych trampek w matizie (w lepszej wersji - w bida matizie mieliśmy blachę we wnętrzu):







Co do osiągów, to i nasz egzemplarz po długim piłowaniu pojedzie te 160, tylko co to dowodzi? Każdy zdrowy silnikowo wózek na zakupy z 5 biegami poleci te 160, uno 900 kumpla również nie ma z tym problemu. Przy czym uno spali przy takiej prędkości może z 8-9L max, a matiz wciągnie ponad 13.

Można się spierać; ja tego auta nigdy nie polubiłem - zawsze wydawało mi się obleśne, im jest starsze, tym bardziej się utwierdzam w tym przekonaniu :P.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 13, 2020, 16:24:10 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3154 dnia: Sierpień 13, 2020, 16:49:28 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Napewno dużo większa zaleta pełnych boczków matiza że idzie zbudować fajne audio bez przerabiania. Zachowując oryginalny wygląd. Pod oryginalną maskownice mieści się głośnik 16 i są już gotowe dystanse. Do tego wygłuszyć drzwi i już to fajnie gra :) Ja tam lubię matiza, nigdy mi nie podpadł :)

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3155 dnia: Sierpień 13, 2020, 22:30:15 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Micra, uno, clio są większe?
tak, sa wieksze,
Matiz to lekko rozrosniete Tico (glownie w gore), czyli to wielkosc Maruti czy CC/SC,
nic innego tej wielkosci nie bylo powszechnie dostepne na rynku, dzisiaj juz takich nie ma, bo Smart jest jednak jeszcze mniejszy,ale i mniej funkcjonalny, a Up/Citigo, ktore mozna zakwalifikowac jako dzisiejsze odpowiedniki, chyba wlasnie wylecialy z rynku (Citigo zostaje tylko jako elektryk),
Matiz jest swietnym projektem w swojej klasie, ale niestety ze wzgledu na wykonanie przegrywa z Tico,
jednak po poprawkach moglby byc dzisiaj wskrzeszony do produkcji i nie mialby konkurencji, a nisza na tanie male miejskie autko dosc uniwersalne pod wzgledem uzytecznosci ciagle istnieje i nawet nabiera na znaczeniu w kontekscie EV - ale lepiej rznac glupa pokazujac chinskie suvy z i-zerowa szansa na produkcje, za to za dziesiatki milionow wydanych na makiety
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3156 dnia: Sierpień 21, 2020, 22:15:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2020, 22:16:52 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3157 dnia: Wrzesień 07, 2020, 16:51:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
https://www.youtube.com/watch?v=1C2brhy17g8

Znalazłem po latach tą reklamę i pierwszy raz miałem okazję skupić się na aucie, które wjeżdża na stację  :jezyk2:
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3158 dnia: Wrzesień 12, 2020, 23:00:56 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
No i tak wygląda sprzedawanie Poloneza za 5 tys. zł.



Już chyba wiem o co chodzi z wystawianiem Polonezów po 30 tys. Część to pewnie są ludzie oderwani od rzeczywistości, ale część to pewnie filtr na swołocz, na zasadzie zostawienia wiadomości dla kulturalnych ludzi którzy mogą trafić na auto za rok, i porozmawiać spokojnie o sprzedaży już za realną cenę.

Wczoraj też miałem przygodę, gościu przyjechał VW Eosem, nawet nie podszedł do auta na bliższą odległość i już: "Progi do wymiany!"
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Humor II
« Odpowiedź #3159 dnia: Wrzesień 13, 2020, 07:04:53 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Skąd ja to znam... Czasami myślę, że trafić szóstkę w totka byłoby mi łatwiej niż trafić na normalnego kupującego... Podobny temat jak ze złomiarzami; długo mogę opowiadać, choć brak słów tak naprawdę.