Autor Wątek: Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach  (Przeczytany 16916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« dnia: Sierpień 31, 2009, 23:56:35 pm »

8850

  • Gość
Witajcie, doradźcie jak wyciszyć gada. W Polonezie Caro II z 1991 wkurzająco skrzypi i trzeszczy mi  zamknięta klapa od bagażnika już przy małych wybojach po prawiej stronie.  Klapa ładnie się podnosi, bezproblemowo opada jak jej pomogę lekką siłą, dociska się normalnie i zaskakuje na "pyknięcie". Jak pyknie to nie da się jej ruszyć, dobrze się trzyma podłogi. Najpierw wywaliłem wszystko z bagaznika  włącznie z kołem - skrzypiało, wywaliłem tylnie półki - skrzypiało, sprawdziłem prawy resor - skrzypiało, dopiero jak klapę uniosłem na maksa i ruszyłem na polską drogę - ustało skrzypienie.

Zawiasy klapy są dobrze dokręcone, nasmarowałem dwa siłowniki (prawy i lewa) od klapy (smar do łożysk tocznych), oliwę wlałem do połączeń siłowników ze śrubkami do karoserrii i nic nie pomogło - skrzypi nadal po prawej stronie Uznałem że śrubki mocucujące siłowniki są niedokręcone i mają małe luzy, lekko je dokręciłem po prawej i lewej stronie i od raz pourywały się gwinty i zaraz śrubki poodpadały bo ukręciły się śruby. Nakręciłem nowe śrubki na ledwo wystające trzpienie z gwintem i jakoś się trzyma nie odkręcają się, ale nadal zamknięta klapa skrzypi i trzeszczy podczas jazdy. Co zrobić?

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2009, 00:01:12 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2609
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
klapa przesuwa się na uszczelce, nadwozie jest wiotkie. jedyna rada- wymienić nadwozie.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 01, 2009, 00:05:20 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
kolego.
Otwórz klapę, i ten druciany dzyndzel co wchodzi w zamek czyli ucho, owiń taśmą izolacyjną.
Czynność ta niestety trwała nie jest i co pare mięsięcy trzeba  to powtarzać, ale jest tania i 99%
Jeśli jednak nie pomoże.. to idź do sklepu i kup "silikon w sprayu o kabli elektrycznych i elementów gumowych" zdejmij uszczelkę dookoła bagaznika.
Miejsce jej mocowania (czyli ten rant) przeleć smarem a samą uszczelkę solidnie zapsikaj tym silikonem.

Dodatkowo mozesz nasmarować gumowe odboje wkręcane w rogach klapy.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 01, 2009, 07:09:47 am »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
Kolega Stingerek dobrze radzi, żeby jakoś to uciszyć. Jednak przyczyną może być rzeczywiście już skorodowane nadwozie (z tego co piszesz w innych postach jest źle) i brak przez to jego wystarczającej sztywności. Zastanów się nad remontem kapitalnym albo po prostu puść głośniej radio. Znając Twoje podejście zrobisz to drugie  :P
Pomóżmy Jackowi!

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 01, 2009, 20:50:12 pm »

8850

  • Gość
OK Stingerek tak zrobię już jutro bo powinienem mieć auto spowrotem.
A radia nie słucham podczas jazdy bo silnik za głośno pracuje przy prędkości już 50 km, ale na postoju chętnie :). Zastanowię się nad remontem kapitalnym jak stanę się właścicielem auta, na razie szkoda dokładać 500 PLn kiedy to nie jest moje :)

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:41:59 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
Mam to samo, tez trzeszczy :/ I tak strzela, czyli silikon w spreju zalatwi sprawe? :) to objade nim calutka uszczelke.

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:46:34 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
owin tasma ucho  , pierw wyreguluj zamek tzn lekko go podnies do gory
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 01, 2009, 21:48:00 pm »

jnsp

  • Gość
Każdemu polonezu tak się dzieję. Nie przejmuj się tekstami o remoncie blachy, bo tak na prawdę 90% jest przejedzona na wylot. Póki podłużnice całe to się nic nie stanie, nawet jak nie będziesz miał progów. Mój zanim się ich dorobił to był bardzo miękki na dziurach, a potem stał się wozem drabinaistym :D

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:25:44 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
taśma pomaga, ale raczej na pukanie zamka. trzeszczenie- to kalpa za lużno. Mi trzeszczało- to zamek do dołu- by bradziej się klapa w uszczelkę wciskała i jeszcze odbojniki wykręciłem- trzeba trochę mocniej trzepnąc przy zamykaniu, ale nawet jadąc 80 po dziurawej żużlowej drodze z wystającymi studzienkami, gdzie plomby nawet z zębów wypadają, klapa ani drgnie :D
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 01, 2009, 22:39:37 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
zgadza sie, zapomniałem dodać żeby odboje wykręcić o 1 obrót i zobaczyć (oczywiście po "konserwacji" reszty)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 02, 2009, 09:22:16 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
obejrzyj klapę i krawędź bagażnika, jeśli znajdziesz miejsce w którym widać wytarcie na klapie i na krawędzi bagażnika to przyklej tam kawałek gumy, tylko nie za grubej bo może się nie zamykać. Ja mam tak zrobione i nic nie trzeszczy i nie puka.

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 02, 2009, 14:01:53 pm »

Offline FaZi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez, Mercedes, Fiat 125p
no wlasnie mi tak puka, jakby była otwarta. czyli za luzna, trzeba bedzie odkrecic te odbojniki i zamek schowac nizej ;] dzieki za rady chlopaki!

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:30:43 pm »

Logan

  • Gość
u mnie trzeszczało, pukało, latało. ucho owinąłem plastrem - cisza i spokój :mrgreen:

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 02, 2009, 18:34:41 pm »

Barnii

  • Gość
Cytat: "Logan"
u mnie trzeszczało, pukało, latało. ucho owinąłem plastrem - cisza i spokój :mrgreen:

Jak ja tak zrobiłem to po jakiś 2 miesiącach ucho zostało w zamku a klapa się otwarła...

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 02, 2009, 19:40:56 pm »

Offline OZi1845

  • MG
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1171
  • Płeć: Mężczyzna
    • Volvo S80 2.4 20V :P
E tam, opowiadasz, musiales miec jakis feler. Ze 4 lata mam ten patent i jeszcze nic nie odpadlo.
Był: Polonez Caro Plus 1.4GTi [109KM]
Było: BMW 318TDS Touring
Jest: Volvo i DL650

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:32:58 pm »

Barnii

  • Gość
Możliwe, bo już 2 razy spawałem to ucho ...

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:35:38 pm »

GrzesiekBP

  • Gość
a ucho nie jest wytarte w środku?
opuść nieznacznie zamek
ja na dniach napawywałem wytarcie w uchu i pomogło :mrgreen:

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 02, 2009, 20:37:57 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
za obficie tez niema co owijac tego ucha wlasnie, bo przez to niema luzu zamek i sa naprezenia i peka ,wystarczy owinac na 3 razy max
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 02, 2009, 22:14:57 pm »

8850

  • Gość
Świetne są wasze porady bo działają! Zrobiłem tak:
1. Uszczelki potraktowałem smarem silikonowym do gumy i uszczelek (przyda się także na zimę)
2. ściągnąłem izolację gumową z jakiegos kabla (osłonka) i założyłem na metalowy haczyk - wewnętrzne oczko od klapy. Izolacja gumowa ma grubość ok. 1 mm.

Klapa zamyka się trochę gorzej - tzn. trzeba mocno docisnąć aby zamknąć na "cyknięcie", ale podczas jazdy na wertepach panuje cisza!! W końcu spokój, nic wku.... nie stuka z tyłu, nie trzeszczy!!! Klapa odwiera się bez problemu. Dzięki

Trzeszczy i skrzypi klapa od bagażnika na nierównościach
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 03, 2009, 08:27:43 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
zazwyczaj luzne zawiasy w klapie powodują rózne dziwne dzwięki i urywanie ucha.