Autor Wątek: Montaż butli - prawidłowy?  (Przeczytany 21038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Montaż butli - prawidłowy?
« dnia: Listopad 07, 2009, 18:12:10 pm »

siekacz

  • Gość

można tak wycinać podłogę?

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 07, 2009, 18:19:24 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Często tak wycinają...
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2009, 18:19:34 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
:shock:
Powered by Lpg.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2009, 18:42:04 pm »

siekacz

  • Gość
nie narusza to struktury nadwozia? oprócz tego, że do środka lecą śmieci?

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2009, 18:54:02 pm »

mariusz_u

  • Gość
Przynajmniej masz zajebisty dostęp do zbiornika paliwa, a że do bagażnika napierdala syf to pikuś, pan pikuś. :lol:
Montaż dokonany chyba przez wieśtunera.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2009, 20:30:06 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
heh.. a najbardziej zajebisty jest ten kawałek blachy na którym trzyma się śrubka od masy...
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2009, 21:00:25 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Widziałem lepszy patent.
Wycięta całość i przykręcana na kilka śrub pod butlą.
Jeszcze lepszy dostęp do zbiornika.
Jednak jakbym ja miał butlę w kole to bym się pochlastał...

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2009, 22:54:09 pm »

skaner

  • Gość
Ale bardacha, normalnie tragedia. Nie wolno tak robić !!!!!!!!!!!!! Na moje oko to ktoś miał niepasującą butlę i zamiast sklepać podłogę wnęki to dziurę wywalił. Przeglądu przejść nie powinien. Po to w podłodze wycina się mały otwór i wkłada się plastikową rurkę, żeby w razie nieszczelności w okolicach wielozaworu gaz uciekł poza wnętrze samochodu, dlatego na tym przykręcanym deklu w butli jest gumowy "uszczelniacz". Nie zazdroszczę właścicielowi tego auta kiedy we wnętrzu pojawi się iskra przy nieszczelnym przewodzie. Ci gazownicy to PARTACZE I POTENCJALNI MORDERCY!!!!!!!!

a z tego co widzę to butla jest do góry nogami zamontowana, pewnie tylko wielozawór jest o 180 stopni obrócony. Ludzie opamiętajcie się, jak nie umiecie to się nie dotykajcie!!!!

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2009, 23:11:51 pm »

siekacz

  • Gość
no coś mi się wydaje, że sprawa skończy się w sądzie - tylko trzeba znaleźć rzeczoznawcę i prawnika.

Cytat: "skaner"
a z tego co widzę to butla jest do góry nogami zamontowana, pewnie tylko wielozawór jest o 180 stopni obrócony. Ludzie opamiętajcie się, jak nie umiecie to się nie dotykajcie!!!!

Butla jest chwilowo podniesiona, dekiel inspekcyjny z gumową uszczelką jest normalnie u góry.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2009, 13:59:35 pm »

Offline Grakoz

  • RWD Lover
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie: Bez Gwiazdy nie ma Jazdy
    • 97' MB W202 200 KOMPRESSOR
Robicie z igły widły. W swoim ATU też mam tak zamontowaną butlę w kole. Kiedy kupiłem samochód od kolegi butla była zamontowana na tym wystającym garbie we wnęce koła przez co wystawała 10 cm ponad podłogę. Mój kolega poradził sobie w sposób dziwny bo wyłożył podłogę stropianem 10 cm i była równa podłoga ale sporo mniejszy bagażnik.
Mi nie odpowiadał taki stan więc po konsultacji u znajomego "gazownika" ścięliśmy ten garb, surową krawędź zabezpieczyliśmy antykorozyjnie a ponieważ butla idealnie przylegała do obciętej krawędzi uszczelniliśmy połączenie silikonem.
Butla mieści się pod oryginalnym dywanikiem bagażnika, nic nie wystaje, żaden brud ani woda nie dostają się do środka z zewnątrz. Jedynym minusem jest utrudniony dostęp do pompy paliwa ale mam już wprawę w opuszczaniu zbiornika paliwa wiec nie jest tak źle.

Co do bezpieczeństwa to kolega miał wjazd w tył swojego auta i gdyby nie butla, która nie pozwoliła podłodze przesunąć się do przodu do wymiany był tylko zderzak i lekkie wyciągnięcie wnęki koła zapasowego bo dotykała butli.
97' MB W202 200 KOMPRESSOR sport + AMG
RIP 96' FSO POLONEZ ATU 1.6 GLI [ 1.4 16V ] powered by Elpidżi

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2009, 21:26:52 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie widze tu nic dziwnego. Normalna sytuacja w przypadku montażu zbiornika w miejscu koła zapasowego.

Ci co się tak oburzają, a mają takie zbiorniki, pewnie nigdy nie widzieli co mają pod butlą.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2009, 23:24:20 pm »

siekacz

  • Gość
Co do butli to w momencie montażu miała się idealnie mieścić w miejsce koła zapasowego (takie były ustalenia) wielkość butli nie była priorytetem (dużo stacji). W momencie odbioru samochodu butla wystawała (ale ojciec dał się przekonać gazownikowi, że większa butla jest lepsza). O jakichkolwiek wycinaniach nie było mowy (za wyjątkiem dziury w zderzaku oraz minimalnych niezbędnych otworów)

Zresztą ta cała instalacja to jeden wielki błąd. Samochód oprócz gazu (10-13 l/100km) wciąga 3,5-4l/100km Pb95 (pełny zbiornik na około 1200 km) - zysk 0 zł (ale podobno jest OK). Same straty i "bomba w bagażniku" - cytat z diagnosty (teraz się okazuje, że miał rację, że nie da się tak założyć zbiornika z przewodem łączącym obudowę wielozaworu z atmosferą), pytanie dlaczego dwóch innych diagnostów nie miało obaw przed wystawieniem pozytywnego wyniku badań.

Gazownik: Katowice w kierunku Siemianowic Śląskich (granica miast)

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2009, 23:56:52 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Dlatego, że ten jeden tylko jest niedouczony. Ma pewnie 65 lat, jeździ VW dieslem i uważa, że gaz jest do zapalniczek. Ma wiele innych ciekawych "teorii" na temat motoryzacji, polityki i życia ogólnie...
Bombą to jest zbiornik z benzyną i jest w każdym aucie  :mrgreen:
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 09, 2009, 01:32:54 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
moj tez paliwo wciaga - jak sie postram to jakies 10l na 5000km ,jak sie kiedys bardziej staralem to bral dwa razy mniej  :P

-co tam za bombe z tylu wieziecie ?
-to nie zadna bomba, to nowy bojler na plebanie ...
- co to jest ten bojler Zenek ?
-a skad ja mam wiedziec ,to przeciez ty byles ministrantem  :!:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2009, 09:01:05 am »

skaner

  • Gość
co wy pierdzielicie? jak butla jest prawidłowo zamontowana???? To po jaką cholerę w taki razie jest plastikowy kominek wychodzący z butli przez podłogę na zewnątrz? 3 lata zajmowałem się montażem instalacji LPG i nigdy nikt nie pozwoliłby mi na wykonanie takiego badziewia. I nie chodzi tu wcale o estetykę, ani nawet o wątpliwe teorie sztywności nadwozia, które w przypadku 10 letniego poldka nie mają sensu, bo i tak jest zardzewiały :-) Prawidłowo to tego "garbu" się nie ścina, tylko za pomocą młota należy go sklepać

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 09, 2009, 15:23:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
oqwa ,zesram sie ze smiechu : "Prawidłowo to tego "garbu" się nie ścina, tylko za pomocą młota należy go sklepać"  :lol:  - nic na sile ,wszystko mlotkiem  :mrgreen: ,
widac ci montażyści sa dwie generacje do przodu - posiadaja palnik na warsztacie ,a nie tylko mlotek  :twisted:

kominek plastikowy jest po to ,zeby zrobic z niego uzytek ,zalezny od fantazji ,
tam gdzie sie da ,czyli wneka na kolo jest plaska ,to mozna go zamontowac z nudow ,tak jak instrukcja nakazuje ,a tam gdzie nie ma takiej potrzeby to mozna go ... no wlasnie ,jakis konkurs na najlepszy pomysl mozna oglosic :P
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 09, 2009, 15:43:59 pm »

siekacz

  • Gość
@DF diagnoście nie chodziło o samą butlę, tylko o sposób jej zamontowania (dokładnie to o czym pisze skaner) - i raczej nie wyglądał na przeciwnika instalacji gazowych.

Co do zbiornika benzyny to owszem jest bombą (ale poza kabiną pasażerską).
Przy butli gazowej w wypadku nieszczelności gaz w stanie ciekłym wypłynie po zbiorniku paliwa, ale pary gazu (który zacznie wrzeć) prawdopodobnie dostaną się do bagażnika (i kabiny pasażerskiej) tworząc mieszaninę palną (bądź wybuchową) i mamy sytuację jak w kopalni przy wybuchu metanu.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2009, 15:51:10 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gaz ulotni sie ta sama droga ,jakby garb zostal ,a wlozona zostala rurka - kwestia polozenia butli na czyms elastycznym
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2009, 17:43:55 pm »

siekacz

  • Gość
Teraz drugie pytanie jak zainstalować z powrotem butlę.
Problem jest przykręcenie węża łączącego parownik z wielozaworem. Da się to zrobić samemu czy trzeba dać do gazownika?

Montaż butli - prawidłowy?
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 09, 2009, 18:47:53 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
za to kocham toroidy - w kapiszonie 2h przykrecalem te zas... rurki ,ale sie udalo ,
oczywiscie ,jezeli butla byla juz zalozona ,to rurki sa juz wygiete w dobra strone i ich przykrecenie nie stanowi zbyt duzego problemu ,
trzeba tylko dociskac gwint z czuciem ,zeby nie pomiazdzyc beczulek ,ani nie pozrywac gwintow
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.