Autor Wątek: Fabryka  (Przeczytany 129309 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #260 dnia: Wrzesień 01, 2011, 14:54:29 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Nie przepadam za tymi ludźmi, ale może tym razem niechcący uda im się coś sensownego.  <lol>
Znając życie, to Ty jeździsz, a Oni piechotą.
ile razy tak było, że kumple swoich zaje***tych zachoodnich fur nie mogli wziąć na jakiś wyjazd bo ciągle coś się w nich pierd**** a poldek zawsze dojedzie i wróci:)

Złom z zachodu nawet jak jest popsuty, to i tak jest mniejszym dyshonorem niż Polonez. Moja ex-teściowa nie miała ani auta ani prawa jazdy nawet, ale podwożenie Polonezem straaaaaaasznie jej nie pasowało - no bo jak tak w ogóle można... Sądząc po zachowaniu, to większość Polaków pochodzi z arystokracji i poniżej Jaguara samochodów nie uznają... :d
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2011, 14:58:15 pm wysłana przez Grzech#1938 »
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #261 dnia: Wrzesień 01, 2011, 15:11:29 pm »

piciek

  • Gość
Sądząc po zachowaniu, to większość Polaków pochodzi z arystokracji i poniżej Jaguara samochodów nie uznają...
mnie to strasznie boli, że wszystko co polskie dla większości jest dziadostwem i się pysznią zachodnim i chińskim szajsem. zamiast wspierać polski przemysł to nabijają kieszenie innym narodom. powinniśmy np. od norwegów nauczyć się wsparcia dla własnego kraju, tam koszulka jeśli nie ma metki made in norway to nie kupią.

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #262 dnia: Wrzesień 01, 2011, 15:17:03 pm »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
Po prostu ludzie nie wiedzą nic na temat Poloneza i trzeba edukować jak ja swojego brata żonę wyedukowałem i ma inne podejście do marki, a jeszcze dalej to mam znajomego ma S-klase z 2002r i zdarza się sytuacja że jedzie i nagle zdechł i nie wiadomo co mu jest, zostaje tylko laweta.

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #263 dnia: Wrzesień 01, 2011, 15:24:47 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Sądząc po zachowaniu, to większość Polaków pochodzi z arystokracji i poniżej Jaguara samochodów nie uznają... :d

Coś Ty, wystarczy piętnastoletni VW/Audi czy nawet Opel i już jest szał <ok>

LOW & SLOW

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #264 dnia: Wrzesień 01, 2011, 16:43:09 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Mnie zawsze dziwi zachowanie niektórych ludzi na drodze w swych "zachodnich samochodach" jak polonez wyprzedza taki samochód, toż dla takiego kierowcy to jest gorszy wstyd niż gdyby polscy piłkarze przegrali z Burkina Faso i za wszelką cenę próbują się odegrać tzn wyprzedzić i pokazać że "zachodni samochód" jest "lepszejszy", a tu zonk polonez dalej rwie do przodu i nie zamierza ustąpić :)

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #265 dnia: Wrzesień 01, 2011, 16:46:38 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
tia, dzisiaj rano. Jadę do roboty, wlecze się przede mną jakiś merc widzi że chce szybciej jechać ale nie... wyprzedzam bo mam wolne i co? merc nagle przyspiesza ale nie tak żeby odjechać daleko tylko na tyle żebym nie zdążył go wyprzedzić bo się droga kończyła... dziecinada i żęnada.... :(
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #266 dnia: Wrzesień 01, 2011, 16:48:12 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #267 dnia: Wrzesień 01, 2011, 20:00:23 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
dziecinada i żęnada.... :(

Norma, ja się już przyzwyczaiłem do sytuacji typu: jadę sobie spokojnie ~60, za mną bardzo niecierpliwy kierowca siedzący na dupie, widać, że jak nie wyprzedzi to sobie zaraz pobrudzi spodnie, po czym wyprzedza... i jedzie 50... No, ale on przecież się za polonezem nie będzie wlókł...

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #268 dnia: Wrzesień 03, 2011, 08:35:07 am »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Co do fabryki to zastanawia mnie to, że rząd w żaden sposób nie egzekwuje zobowiązań AvtoZAZ'a, który przecież przy przejmowaniu FSO zobowiązał się, że do 2015 r. będzie inwestowal w Żerań i nie zmieni jego profilu działalności. Wiem, że zobowiązania wobec nas miało też Daewoo, ale oni zbankrutowali i sytuacja inaczej się potoczyła. Natomiast Ukraińcy nie są bankrutami, więc powinni dotrzymać umowy. Tylko skoro polski rząd ma w d**** FSO...

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #269 dnia: Wrzesień 04, 2011, 13:23:38 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Co do fabryki to zastanawia mnie to, że rząd w żaden sposób nie egzekwuje zobowiązań AvtoZAZ'a, który przecież przy przejmowaniu FSO zobowiązał się, że do 2015 r.

Panie, napisz o tym artykuł do prasy, chociaż jakiś portal. Odwiedź wszystkie biura poselskie, rób szum. W Polsce jak coś się nie podoba to wszyscy by tylko usiedli i narzekali. Jak w centrum miasta jest jakiś brzydki opuszczony budynek to ludzie odwracają głowę żeby nie patrzeć, w Niemczech ludzie przynoszą skrzynki z kwiatami i układają na oknach tego budynku żeby ładniej wyglądał.

Chcecie żeby coś się zmieniło to zróbcie coś w tym kierunku! FSO upada bo Waltz podniosła podatki jak fabryka szuka kontraktu? To idźcie do najbliższego biura PO, nawrzucajcie im za to co ich koleżanka zrobiła i postraszcie że PiS może oskarżyć ją korupcję. Potem idźcie do biura PiS, powiedzcie co jest na rzeczy i że to ewidentna korupcja. Potem idźcie do SLD i powiedzcie gdzie jest lewica która ma bronić najsłabszych?! Gdzie oni są jak tysiące ludzi z FSO idą na bruk, czemu nic z tym nie robią. Potem idźcie do biura PSL i spytajcie gdzie oni są kiedy rozwala się symbol polskiej gospodarki! Powiedzcie znajomym, rodzinie, żeby zrobili to samo. Jak w ciągu tygodnia kilkanaście osób do każdego biura się poskarży to będzie ferment i może coś powiedzą tym którzy siedzą wyżej, teraz wyobraźcie sobie jak centrale tych partii dostają z kilkudziesięciu rejonów wieści że ludzie się skarżą na rozwalanie Żerania. To będzie dla nich jakiś sygnał.

 Napiszcie do gazet, choćby do lokalnej. Jest w radiu audycja na tematy gospodarcze? To zadzwońcie i powiedzcie co myślicie o sytuacji FSO. Tak się robi szum. Nikt się nie zainteresuje fabryką jeśli nie będzie o niej głośno. Mnie nikt nie zna, nie mam wpływów, ale jak napisałem sugestywnie do kilku portali i gazet to w ciągu tygodnia o przemilczanej sprawie dowiedziało się 100 tyś. ludzi na portalach, pojawiły się artykuły w Metro, później we Wproście, zrobił się szum medialny.

Ilu nas jest na tym forum? 50, 200? To wyobraźnie sobie co będzie jak każda z tych 200 osób namówi znajomych i wszyscy zaczniemy pisać listy do prasy, dzwonić do radia, skarżyć się w biurach poselskich, to musi zostać zauważone. Gronkiewicz Waltz zarżnęła FSO podatkami? To oskarżyć ją o korupcję! Że nie mamy dowodów że to nieeleganckie? Co z tego! Taki jest kapitalizm, taka jest dzisiejsza rzeczywistość, żeby coś osiągnąć trzeba rozpierać się łokciami! A niech nawet prokuratura się nią zajmie, guzik mnie obchodzi że nie wzięła w łapę (ale skąd wiemy, może wzięła niech to sprawdzą) niech się naje strachu to później inny urzędnik 2 razy się zastanowi zanim swoją decyzją położy inną firmę.

Poza tym taka akcja miałaby wydźwięk marketingowy. Może w Nissanie zobaczą i pomyślą: "O Polacy bronią FSO, zainwestujemy w ich fabrykę i chętniej będą kupowali Nissany", albo Chińczycy pomyślą: "O Polacy bronią FSO, są przywiązani. A to w sumie stara firma i europejska, to może kupimy ją i zaczniemy nasze wozy sprzedawać jako FSO, będą lepiej przyjęte na europejskim rynku niż chińskie, a jeszcze zatrudnimy Polaków żeby je poprawili i się zareklamujemy że to polski, europejski samochód, przecież i tak musimy ulepszyć nasze auta żeby konkurować".

 Brzmi niewiarygodnie? Ale tak to działa. Gdy fani Saaba robili akcję w jego obronie to pisały o tym gazety na całym kontynencie! Jak nic nie zrobimy to nic się nie uda, jak zaczniemy działać to może dokonamy wielkiej rzeczy albo przynajmniej sprawimy że FSO zostanie zapamiętane, że było coś takiego, że robiło całkiem niezłe wozy i miało sukcesy! Narzekając tutaj i spodziewając się upadku celujemy w błoto i odniesiemy sukces wpadając w to błoto. Ja proponuję co innego: Celować w gwiazdy i albo ponieść porażkę wpadając w błoto, albo odnieść sukces i wpaść między gwiazdy albo chociaż dolecieć na Księżyc.

Dlatego uważam że jeżeli FSO ma odejść to z HUKIEM!
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2011, 13:25:18 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #270 dnia: Wrzesień 04, 2011, 16:22:11 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Podatki to podniosła rada miasta stołecznego, prezydent nie ma takiej władzy !!!
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #271 dnia: Wrzesień 08, 2011, 17:51:39 pm »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
Podaba mi się BXMaster mogło by zadziałać
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #272 dnia: Wrzesień 09, 2011, 20:39:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Podatki to podniosła rada miasta stołecznego, prezydent nie ma takiej władzy !!!

Tylko formalnie!
Rada Miasta ma 60 radnych z czego  33 pochodzi z PO a Waltz to najbardziej prominentna członkini tej partii w tym mieście. Jakby Gronkiewicz-Waltz była przeciwko podwyżce to szanse aby ona przeszła są niewielkie.

A propo, strona kontaktowa do ratusza Warszawskiego, nawrzucać im!:

http://www.um.warszawa.pl/pl/contact

A propo, powalił mnie news na stronie głównej UM Warszawa: "Coraz więcej targowisk w stolicy"


Przygotowałem też kilka przyczynków do naszych wspólnych interwencji:

-Jedna z najnowocześniejszych fabryk w europie, mogąca produkować dowolny samochód osobowy
-doprowadzenie FSO do upadku to zmarnowanie wielomilionowej pomocy państwowej za którą FSO otrzymała wygasające właśnie limity produkcyjne
-przy produkcji 150 tyś. samochodów rocznie (czyli 50% mocy produkcyjnych) fabryka wypuszczała w tym czasie produkty o wartości rynkowej ok. 5 miliardów 250 milionów nowych złotych, przy pełnej produkcji byłoby to 10,5 miliarda. Gdyby FSO produkowało nieco droższe samochody ta wartość mogła by być oczywiście znacznie większa. Przy produkcji samochodu kompaktowego wartość rynkowa rocznej produkcji mogłaby sięgnąć 16 miliardów nowych złotych.
-Wartość 60 letniej marki, jakkolwiek mało rozpoznawalnej, potencjalnie atrakcyjnej dla inwestorów dalekowschodnich
-Element kulturowy
-Jeszcze na początku lat 90tych FSO miało szanse na samodzielny rozwój, czego dowodzi posiadanie 5 nowych produktów: Polonez o dalszym stopniu modernizacji, Analog, Kit-Car, motocykl Maraton i projekt Wars-Sella
-W FSO powstał prawdopodobnie pierwszy hatckback na świecie, był to prototyp FSO Gamma
-Ponier produkcji safety vehicle.
-3 światowe rekordy prędkości w jeździe długodystansowej
-pierwsze punkty w generalce WRC dla Polski
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2011, 21:11:47 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #273 dnia: Wrzesień 10, 2011, 00:07:22 am »

Offline Pawel1989

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
Niedługo będzie 60-lecie naszej Fabryki. Może dałoby radę jakoś zaprosić telewzję, gazety, aby  zrobiło się głośno i ktoś wkońcu zajął się sprawą FSO. Zapewne jakieś spotkanie będzie 6 listopada przed FSO, to całą grupą pojechać na Wiejską lub pod Belweder i pokazać nasze niezadowolenie (w pokojowy sposób oczywiście) z zaistniałej sytuacji, że nikogo nie obchodzi los naszej "dumy narodowej". Może wkońcu wtedy coś się zacznie dziać.


"BXMaster zgadzam się z Tobą w 100%.

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #274 dnia: Wrzesień 10, 2011, 00:39:56 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
No to działać panowie działać!

CO TRZEBA ZROBIĆ KONIECZNIE:
FSO PTK nie zważając na ewentualne animozje jeżeli jakieś są, musi uzgodnić z FSO AK I FSO MKP oraz z FPM i innymi organizacjami pokrewnymi datę wspólnego wypadu do FSO. Wskazane tworzenie kolumn objeżdżających uczęszczane miejsca Warszawy i może przejazd kilku kolumn przez ulicę Wiejską.(Sejm). Bardzo wskazane biało-czerwone chorągiewki na samochodach, wypisanie osiągnięć FSO na samochodach itp.

Należy skontaktować się z posiadaczami innych samochodów. W pierwszej kolejności Daewoo, Chevroletów i Fiatów ze względu na to że FSO produkowała  te samochody, uświadomić w całej sprawie i zachęcić do wzięcia udziału zjeździe. CZASU JEST MAŁO!

Należy w ogóle poinformować wszelkie moto-środowiska niezależnie od marek i zachęcić do udziału. Jak kilka Polonezów przejedzie przez miasto nikt nie zwróci na to uwagi. Jak Warszawa się zatka od pojazdów wszelkiej maści i ludzi w każdym wieku z polskimi flagami i napisami FSO 1951-2011 to będzie głośno na całą Europę. Zatkać miasta nam się pewnie nie uda, ale szumu jesteśmy w stanie z "obcą" pomocą narobić niezłego.

I robić wszystko co było napisane wcześniej! Gnębić, biura polityczne, ratusze, gazety, telewizje, radia, informować fora motoryzacyjne!

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #275 dnia: Wrzesień 10, 2011, 06:23:52 am »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1905
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
Wyjątkowo jestem za. Skoro górnicy, hutnicy i inni potrafią w ten sposób szaleć to czemu nie my. Chętnie spędzę kolejny weekend w Wawie. Obawiam się tylko AfterParty :d

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #276 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:40:30 am »

Offline Pawel1989

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 148
  • Płeć: Mężczyzna
Moim zdaniem taki (ruch) protesty powinniśmy zrobić 5 listopada to jest sobota, a w niedzielę normalnie świętować 60-lecie. Można "puścić wici" na facebook'u może telewizja się tym zainteresuje tak jak skrzyknęli się pasażerowie pkp  ;>

Koledzy im będzie nas więcej tym lepiej. Ja mógłbym puścić temat np. Polskiemu Forum Daewoo, oni przecież też mają samochody z Żerania.


Odp: Fabryka
« Odpowiedź #277 dnia: Wrzesień 10, 2011, 09:42:12 am »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
Trzeba nadać temu rozgłos.
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #278 dnia: Wrzesień 10, 2011, 11:39:20 am »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Zatkać miasta nam się pewnie nie uda

W Warszawie byłem raz, ale z tego co zaobserwowałem, to wystarczy jeździć baaardzo przepisowo, żeby ludzi wkurzyć :)

Pomysł świetny, tylko trzeba to wszystko zaprojektować dokładnie i zaklepać poparcie w różnych środowiskach internetowych. Przygotować jakieś banery czy cuś - jutro coś zarzucę.

Odp: Fabryka
« Odpowiedź #279 dnia: Wrzesień 10, 2011, 13:18:21 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Panowie, macie moje 100% poparcie, jak będzie trzeba to się zapożyczę nawet u rodziny żeby tylko przybyć swoim FSO i pokazać tym mośkom, że są jeszcze ludzie którzy chcą żeby nie wszystko było 'made in china'.
Cóż, trzeba teraz kogoś z jajami i najlepiej miejscowego żeby wszystko zaplanować a kolumnę przez miasto puścić tak, żeby utrudnić życia naszym wspaniałym politykom.