Autor Wątek: Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?  (Przeczytany 17679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 18, 2010, 23:23:53 pm »

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 19, 2010, 01:51:25 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jazda na alkoholu do dobry pomysl by byl ,jakby sie oplcalo ,
trzeba zwiekszyc cis. paliwa na regulatorze o 1.5 raza i jedziemy ,
gdybym znalazl w lesie jakas porzucona cysterne metanolu to bym sie nie zmartwil ,choc lepiej znaleźć etanol ,
choc watpie ,czy gdzies w tym kraju uchowala by sie kropla etanolu  :P
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 20, 2010, 20:07:13 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Póki co się może nie opłaca. Ale za rok, dwa, pięć, niewykluczone że będzie to opłacalne.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 20, 2010, 21:57:34 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Polonez na parę to nie do końca żart...
Żebym miał warunki i czas to spróbowałbym coś na wzór z tego opisu:
http://darmowa-energia.eko.org.pl/pliki/ekoauto/woda.html
Konstrukcja byłaby banalnie prosta.
Zbiornik na wodę dopasowany kształtem do kolektora wydechowego tak, żeby odbierał jak najwięcej ciepła a para doprowadzona do przepustnicy jak LPG albo za pomocą dodatkowego wtryskiwacza w kolektorze ssącym ale to już by było trudniejsze w sterowaniu.
Silnik na parę i LPG.
Tylko za wodę destylowaną tez trzeba płacić...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 20, 2010, 22:09:45 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wodę destylowaną można samemu robić, ale to też będą koszta.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 28, 2010, 00:20:02 am »

punisher

  • Gość
Nie wiem dlaczego tak chłopaki kombinujecie z parą jak to jest martwa linia energii w transporcie samochodowym ze względu na gabaryty i płynność utrzymania odpowiedniej mocy (choć na świecie jeżdża takie auta od lat jako eksperymenty wyłącznie). Jak na razie widzę że wyważacie otwarte drzwi, bo scenariusze 20-40 lat do przodu są już gotowe. Zna je każdy student zarządzania energią  i każdy zainteresowany technikami wytwarzania i ekonomii paliw. Stąd:

Od II wojny światowej istnieje bardzo dobra technologia produkcja benzyn z węgla kamiennego. W Polsce jest współcześnie opracowana wstępna linia technologiczna na skalę przemysłową (pracowało na tym m.in. AGH Kraków) do produkcji benzyn z węgla śląskich kopalń, miałem okazję widzieć referat z prostej linii doświaczalnej. Technologii się nie wdraża ponieważ na tą chwilę ceny ropy są jeszcze za niskie aby się opłacało to produkować.

Jeśli ceny paliw pójdą w górę pierwsze co zrobią rządy to przestawią co się da na gaz (1. to jest odpad z rafinacji ropy 2. są ogromne prawie nieskończone złoża gazu) w transporcie, w drugiej kolejności powstaną rafinerię destylujące benzyny z węgla kamiennego.  W tym czasie wzrośnie sprawność i opłacalność produkcji silników elektrycznych a rządy zaczną budować na gwałt wyłącznie elektrownie jądrowe. Więc zamiast benzyny będzie benzyna wraz gazem. No i jeszcze dla zainteresowanych - poczytajcie o eroei - wskaźniku sprawności produkcji paliw.

Kombinowanie z wytwarzaniem paliw licencjonowanych w domu w sporej ilości dla swoich kilku aut jest zapewne karalne więzieniem ponieważ obowiązuje akcyza i idiotyczne prawo. Co ciekawe przemysłowe wytwarzanie biopaliwa przez rząd jest technologią zastrzeżoną do granic absurdu, byłem u drzwi na lini produkcyjnej w rafinerii w małopolsce, oj nie wolno było pooglądać ponieważ wiąże się z tym bardzo duże nadzieje z racji bardzo dobrego traktowania przez rozporządzenia UE i duże ulgi z tego powodu. hehe dla mnie marne. Tyle na dziś.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 28, 2010, 03:52:59 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Cytat: "punisher"
...obowiązuje akcyza i idiotyczne prawo...


No właśnie. I dlatego bez względu na sposób wytworzenia tego paliwa będzie ono coraz droższe. Będziesz płacił 10 zł/litr i chwalił pod niebiosa rząd, że pozwala Ci jeździć. Będziesz więcej i ciężej pracował na chwałę elit abyś swą bryką mógł zaimponować płci, którą preferujesz.
Choćby prosty i tani sposób zasilania Twego auta był na wyciągniecie ręki będziesz rozgłaszał za telewizorem "jedyne" i "słuszne" drogi zachowań społecznych poparte "naukowo" przez "autorytety"...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:14:38 pm »

Offline czapla499

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
:D

Co zamiast benzyny? Denaturat+olej roślinny?
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 28, 2010, 13:30:18 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Cytat: "DF"
Będziesz płacił 10 zł/litr


Będziesz płacił tyle ile wynosi górna granica ceny paliw dla utrzymania porządanej dynamiki gospodarczej. Nie wiemy ile ta cena wynosi i kto o tym zadecyduje.

Co do legalności albo nie legalności... Był tu niedawno temat o zakładaniu używanego LPG. Nikt nie pytał czy to jest legalne tlko czy da się załatwić montaż i papiery. To jest Polska, nawet jeżeli działa przepis który łamiemy to mogą wcale nie chcieć nas złapać, dwa że może im się nie udać, trzy że nawet jak nas złapią to zawsze jest możliwość że funkcjonariusz zamiast zamknąć poprosi o technologię produkcji ,a w raporcie napisze że żadnych śladów produkcji paliw nie znalazł.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E