Autor Wątek: -= FOTKI =-  (Przeczytany 1636889 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7200 dnia: Luty 21, 2018, 20:41:17 pm »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
Przykre, lecz prawdziwe <uoee>.  Tacy z nich sympatycy...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7201 dnia: Luty 21, 2018, 21:12:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie generalizujmy, może pod orciari już nic nie ma? Coś o tym wiem.Ale nie mniej, oddanie auta z orciari i groklinami na złom, nie jest zbyt mądrym posunięciem.Pasowało by, żeby ktoś to wytargał, bo szkoda.Ja tam ze swojego powyciągałem co mogłem, nie jestem głupi.I tak grosze i tak grosze.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7202 dnia: Luty 21, 2018, 21:23:02 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Pamiętam go ze zlotu, W 2012 w Błędowie jeszcze wyglądał przyzwoicie.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7203 dnia: Luty 21, 2018, 21:34:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie generalizujmy, może pod orciari już nic nie ma? Coś o tym wiem.Ale nie mniej, oddanie auta z orciari i groklinami na złom, nie jest zbyt mądrym posunięciem.Pasowało by, żeby ktoś to wytargał, bo szkoda.Ja tam ze swojego powyciągałem co mogłem, nie jestem głupi.I tak grosze i tak grosze.

Nawet jak nic nie ma, to chyba wszyscy wiedzą, że orciari i groki (mimo, że prywatnie ich nie trawię) są poszukiwane i wiele osób zapłaciłoby za nie sporo, lub po prostu strasznie takie chciałoby mieć. Na miejscu byłoby powiadomienie, że są na sprzedaż, zamiast wywalać auto na złom, skoro facet był bywalcem zlotów, to wiedział, że te elementy są rarytasami. Chyba, że sprzedał go budowlańcom za 500zł, ale to by było równie mądre, co oddanie na złom z kompletem fantów. To już nie odosobniona sytuacja, tylko ostatnio regularne zjawisko, przy czym trafiło na złom ciekawie wyposażone (a poprzednio zdrowe i ciekawie wyposażone auto) , a nie jakieś totalne paście. Szkoda, taka mentalność naszego narodu.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7204 dnia: Luty 21, 2018, 22:12:05 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No dobra, ale chyba jest to do kupienia? Szkoda by było.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7205 dnia: Luty 21, 2018, 22:55:21 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Tak wszyscy ubolewają a 500zł na jeżdżące atu było szkoda... jeszcze sporo PNów pójdzie na straty zanim zostaną same perełki... szkoda ale wszystkich nie uratujemy...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7206 dnia: Luty 21, 2018, 23:29:05 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A no pójdzie, ale co zrobić? Kto za to wszystko zapłaci oc? Ja przez cztery ostatnie lata płaciłem za dwa poldki i już miałem dość.To nie to, że nie chcę mieć dwóch, tylko nie mogę, przez sprawy finansowe. Sentyment sentymentem, ale trzeba też realnie patrzeć.To nie muzeum, żeby sobie stały i nic więcej.A że tego atu nikt nie chciał, to mnie dziwi, ale chyba sprzedający chciał więcej, niż na złomie? To wtedy inaczej na to się patrzy.
Ten polonez ze zdjęcia, to ma już dobre czasy za sobą, bo wygląda na zgnojonego.Mi tam chodzi tylko o orciari z niego i może groki, choć to relaxy, ale w ładnym stanie nawet.Dziwne, że jeszcze nikt tego nie wziął.Gdyby to było na moim terenie, to bym brał.Zresztą, jedno takie orciari swego czasu na złomie wziąłem.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7207 dnia: Luty 22, 2018, 00:13:36 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Mam kontakt do właściciela,aż zapytam go czemu go zezłomował.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7208 dnia: Luty 22, 2018, 00:32:00 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Mam kontakt do właściciela,aż zapytam go czemu go zezłomował.
jaki to ma sens? co to zmieni?
mógł go na Marsa wysłać, ot kaprys i już.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7209 dnia: Luty 22, 2018, 01:15:03 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak wszyscy ubolewają a 500zł na jeżdżące atu było szkoda... jeszcze sporo PNów pójdzie na straty zanim zostaną same perełki... szkoda ale wszystkich nie uratujemy...

Komu było szkoda?Na pewno nie za tą cenę, bo da się trafić ciekawsze auta za 500zł niż atu w plusie. Właściciel chciał 1500zł, w późniejszej fazie sugerował okolice 1000. Za 500zł sam bym po nie pojechał. Poza tym, to była nudna wersja bez żadnego ciekawego wyposażenia, a orciari i groki chyba jednak są dość chodliwym towarem w środowisku :P.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2018, 01:16:47 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7210 dnia: Luty 22, 2018, 05:37:47 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Tia jak 1,6 rovera co go nikt nie chce...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7211 dnia: Luty 22, 2018, 06:21:02 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Chyba nam (Polakom) się już w dupach poprzewracało i nawet budowlaniec nie spojrzy na poldka chociaż to prosty, tani i bezproblemowy samochód (chyba że ktoś np. zeswapuje roverka :) )

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7212 dnia: Luty 22, 2018, 08:21:11 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Chyba nam (Polakom) się już w dupach poprzewracało i nawet budowlaniec nie spojrzy na poldka chociaż to prosty, tani i bezproblemowy samochód (chyba że ktoś np. zeswapuje roverka  )
żart??
budowlancy juz dawno jezdza (a niektorzy powli sie przesiadaja na nowsze) paseratti b5!
zarobkowo juz nikt nie cisnie polonezami.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7213 dnia: Luty 22, 2018, 08:32:50 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Chyba nam (Polakom) się już w dupach poprzewracało i nawet budowlaniec nie spojrzy na poldka chociaż to prosty, tani i bezproblemowy samochód (chyba że ktoś np. zeswapuje roverka :) )

Sam tacie do firmy chciałem kupić prosty, tani samochód. Myślałem nad Polonezem Truckiem, natomiast obecne ceny i spalanie w przypadku OHV dobija. Za te same pieniądze, albo nawet mniejsze kupiłem Passata B4 Variant 1.9 TDI. Przykra to prawda, ale już era Polonezów się dawno skończyła i nie widzę już dla nich zastosowania w żadnych firmach przy obecnych samochodach. Nawet jakbym był zwykłym kafelkarzem i miałbym do wyboru Trucka lub VW T4 to wybór padłby chyba na T4'kę. Trucki idą już w górę (jeżeli mówimy o jakimś sensownym egzemplarzu), więc za te same pieniądze lub trochę więcej otrzymujemy większa pakę w przypadku T4.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7214 dnia: Luty 22, 2018, 08:49:59 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Właściciel chciał 1500zł, w późniejszej fazie sugerował okolice 1000. Za 500zł sam bym po nie pojechał.

Właściciel napisał, że chce więcej niż na złomie. "może 1500, 1200, 1000, za 900 tez dobrze jak pójdzie" Cena w pełni negocjowalna. Gdyby ktoś zaproponował 600, zapewne auto byłoby do wzięcia.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7215 dnia: Luty 22, 2018, 12:47:53 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To już domysły. Jasnej deklaracji nie było, także sobie wszyscy potencjalni kupcy odpuścili, za 600 na pewno by się sprzedał bez gadania, jak mówię, sam bym wziął, ktoś inny z forum lub znajomy też by chciał. Zbyt często w takich przypadkach, podczas rozmowy przy aucie się okazywało, że negocjacja jest możliwa w okolicach +-50zł ceny ostatecznej, i to z trudem, więc odpuściłem. Zresztą nie ma co płakać, to atu plus i w mojej opinii dopiero po znacznych przeróbkach (choćby na minusa) wygląda tak, żeby się nim dało jeździć dla przyjemności, nie dziwi mnie wcale niskie zainteresowanie tą wersją. Co innego caro, którego wartość samych gratów jest trzykrotnie większa, niż samego auta.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2018, 12:50:17 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7216 dnia: Luty 22, 2018, 14:20:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Na pewno nie za tą cenę, bo da się trafić ciekawsze auta za 500zł niż atu w plusie
co ty za glupoty gadasz, co to za roznica w sprawnym Polonezie za 500pln (lub nawet 900pln)  czy bedzie to atu w plusie,czy truck w minusie, czy borek w kombi,
sam bym wzial tego atu+ ,gdyby to nie byl koniec Polski - chociaz moze i na ten 1000km bym poszedl, gdyby nie to,ze nie mialem czasu,bo plaszcz wodny kotła CO sie rozszczelnil i mialem inne priorytety wykorzystania czasu i pieniedzy,

ale jezeli to nie sa żadne "glupie glupoty" to trzymam za slowo,ze w stosownym czasie znajdziesz mi bez problemu atu+ w dosc dobrym stanie ponizej tysiaka skoro nie ma z tym problemu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7217 dnia: Luty 22, 2018, 15:00:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Miałem okazję wziąć niedawno caro w plusie z gazem za 600zł (ciekawszy i praktyczniejszy, bo nie atu), ale odpuściłem, bo jednak mam w planach remont silnika, a takie okazje zawsze się trafiają nie wtedy, kiedy potrzeba, tylko znienacka  ;p. Był też niedawno wąszczak na forum za bodajże 650. Trochę źle się wyraziłem, bo faktycznie w cenie 500zł ciężko coś znaleźć, ale w widełkach cenowych +150-200 zł już można kupić inny dupowóz.

Problem jednak w tym, że auta w tym przedziale cenowym (w tym atu plus, o którym jest dyskusja) wymagają na już zainwestowania w nie przynajmniej dwukrotności ceny zakupu, lub trzykrotności (liczę OC na cały rok 500-700zł, przegląd 160 + natychmiastowe, potrzebne naprawy, koszt dojazdu), a mając w portfelu te 1300-1500zł już mamy lepszy wybór, więc sens kupna takiego auta jest koniec końców średnio opłacalny.

Ale jak chcesz koniecznie znaleźć jakiegoś plusa w tej cenie, bez opłat i z konieczną wyprawą na Śląsk, to mogę pamiętać i podsyłać ci privy z ofertami, spokojnie, coś się znajdzie :P.

Zresztą o czym my tu dyskutujemy? Taka okazja, że nikomu się nie chciało tyłka ruszyć i nawet nikt nie pojechał go obejrzeć, ani nie poprosił o dodatkowe zdjęcia.
« Ostatnia zmiana: Luty 22, 2018, 15:15:27 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7218 dnia: Luty 22, 2018, 17:21:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na fotkach wygladal calkiem znosnie, a wlasciciel deklarowal, ze ma tylko 3 miejsca gdzie pojawila sie rdza,
takie Atu+ (koniecznie Atu+) mnie interesuje, kolor dowolny bo docelowo i tak ma byc zupelnie inny (czyli najlepszy jest bialy, czyli faryczny podklad ;p)
gdy bede mial miejsce, to zaczne sie rozgladac za czyms takim, moze jeszcze w tym roku jak dobrze pojdzie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= FOTKI =-
« Odpowiedź #7219 dnia: Luty 22, 2018, 17:40:06 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
O czym w w ogóle gadacie. Ja wczoraj prawie (bo się rozmyśliłem) kupiłem reno megane II z gazem 2003r sprawne z klimą za niewiele więcej.
Nikt takich paździerzy jak to atu juz nie kupuje do jazdy, bo to się nie oplaca, cześci nie ma i drogie, serwis drogi, a wszystkie fury co są dostępne rozpadają się w oczach.
Jest tak ogromy wybór samochodow do 2,5kafla, że kupowanie takiego poloneza to sadomaso.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r