Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296656 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6240 dnia: Listopad 01, 2018, 08:05:04 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Prosty sposób 10kzl kary dla właścicieli złomow. Prosto się policjantowi mówi a sami niejednokrotnie takimi lumpami jeżdżą że to na drogę nie powinno wyjechać no ale ich nikt nie złapie. Za stan techniczny powinien być karany tylko i wyłącznie właściciel a nie kierowca.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6241 dnia: Listopad 01, 2018, 11:02:07 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Prosty sposób 10kzl kary dla właścicieli złomow. Prosto się policjantowi mówi a sami niejednokrotnie takimi lumpami jeżdżą że to na drogę nie powinno wyjechać no ale ich nikt nie złapie. Za stan techniczny powinien być karany tylko i wyłącznie właściciel a nie kierowca.

Też ale nie zawsze. Kodeks drogowy chyba mówi o tym że kierowca ma obowiązek sprawdzenia w jakim stanie jest samochód i on ostatecznie podejmuje odpowiedzialność za to czy wyjedzie w trasę czy nie. Jeżeli widzi rozwaloną oponę czy wyciek np. płynu hydraulicznego powinien kategorycznie odmówić pracy na uszkodzonym sprzęcie i wyjechać dopiero gdy usterki zostaną usunięte. Jeżeli jedzie autem w takim stanie powinien solidarnie z właścicielem ponosić odpowiedzialność.  Jeżeli zgadza się na taki stan rzeczy że jest zmuszony do pracy na ewidentnie zaniedbanym sprzęcie (łyse opony, uszkodzone oświetlenie, wycieki, luzy) to znaczy że wiedział o uszkodzeniach i także powinien ponosić solidarnie z nim odpowiedzialność. Błache usterki typu spalona żarówka oczywiście powinien sam usuwać i za to on odpowiada w ramach tzw. obsługi codziennej gdyż doszlibyśmy do absurdu takiego że szef posiadający flotę powiedzmy 200 samochodów ponosiłby odpowiedzialność za takie pierdoły.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6242 dnia: Listopad 01, 2018, 12:03:51 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Prosty sposób 10kzl kary dla właścicieli złomow. Prosto się policjantowi mówi a sami niejednokrotnie takimi lumpami jeżdżą że to na drogę nie powinno wyjechać no ale ich nikt nie złapie. Za stan techniczny powinien być karany tylko i wyłącznie właściciel a nie kierowca.

Też ale nie zawsze. Kodeks drogowy chyba mówi o tym że kierowca ma obowiązek sprawdzenia w jakim stanie jest samochód i on ostatecznie podejmuje odpowiedzialność za to czy wyjedzie w trasę czy nie. Jeżeli widzi rozwaloną oponę czy wyciek np. płynu hydraulicznego powinien kategorycznie odmówić pracy na uszkodzonym sprzęcie i wyjechać dopiero gdy usterki zostaną usunięte. Jeżeli jedzie autem w takim stanie powinien solidarnie z właścicielem ponosić odpowiedzialność.  Jeżeli zgadza się na taki stan rzeczy że jest zmuszony do pracy na ewidentnie zaniedbanym sprzęcie (łyse opony, uszkodzone oświetlenie, wycieki, luzy) to znaczy że wiedział o uszkodzeniach i także powinien ponosić solidarnie z nim odpowiedzialność. Błache usterki typu spalona żarówka oczywiście powinien sam usuwać i za to on odpowiada w ramach tzw. obsługi codziennej gdyż doszlibyśmy do absurdu takiego że szef posiadający flotę powiedzmy 200 samochodów ponosiłby odpowiedzialność za takie pierdoły.


Potwierdzam. Ja jako kierowca zawodowy odpowiadam za stan techniczny jak i wizualny powierzonego mi pojazdu. Auto ma być czyste sprawne ponieważ świadczy o mnie jak i o moim pracodawcy. Wszystkie naprawy są robione na bazie a drobne realizowane przez mechaników objazdowych. Taki stan żeczy wynika z faktu iż auto stacjonuje 150km od bazy.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6243 dnia: Listopad 01, 2018, 12:15:33 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Błache usterki typu spalona żarówka oczywiście powinien sam usuwać i za to on odpowiada w ramach tzw. obsługi codziennej gdyż doszlibyśmy do absurdu takiego że szef posiadający flotę powiedzmy 200 samochodów ponosiłby odpowiedzialność za takie pierdoły.
A ja nie mówię o takich pierdołach bo to oczywiste.W rejonach gdzie jest duże bezrobocie pracownik odmawiający wyjazdu jest wywalany z pracy na zbity pysk.Zresztą przepisy już się zmieniły i za stan techniczny pojazdu odpowiada finansowo również właściciel.Niestety nie każdego stać na to żeby tracić pracę z dnia na dzień i to wykorzystują  dziad pracodawcy.Właściciel odpowiadający finansowo za stan pojazdu nie dopuści takiego trupa do ruchu w momencie gdy kara grozi tylko kierowcy to ma w dupie.A co ma do rzeczy czy flota ma 10 czy 1000aut?Są od tego ludzie żeby były sprawne ale trzeba za to zapłacić a że dziad tnie koszty bo nie ryzykuje to jeżdżą takie trupy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6244 dnia: Listopad 05, 2018, 23:00:03 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A czasem my tego pana (właściciela) nie znamy?  :-) Jakby co, to nie chodzi znów o pana "od miodu w silniku".
https://www.youtube.com/watch?v=z-U47WRNGG4
Pan od miodu ponoć kombi sprzedaje, jest filmik "promocyjny" ale nie będę linkował, sami wiecie, gdzie szukać. I tak Was kurna nie stać  :P

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6245 dnia: Listopad 06, 2018, 05:53:38 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Przejściówki "nie sprzedam, będę robił."
Trucka "zrobiłem, sprzedaję." <lol2>
Współczuję kupującemu. Nawet mając wolne moce przerobowe i dużą, pustą stodołę pod blokiem, bałbym się kupować choćby seryjną układankę, do jakiej dostępna dokumentacja jest jednak dość bogata i szczegółowa. A unikat w częściach i lakoniczne instrukcje "na gębę" od sprzedającego, który sam nie do końca ogarnia... Nie chcę użyć niestosownych słów, więc nie podsumuję. ;) Założyć się mogę natomiast, że ten polonez nigdy nie pojedzie o własnych siłach.
...i ta radość sprzedającego... <lol2>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6246 dnia: Listopad 06, 2018, 07:50:01 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Założyć się mogę natomiast, że ten polonez nigdy nie pojedzie o własnych siłach.
...i ta radość sprzedającego...
Zakładać się możesz, zdaje się że gościu gustuje w nietypowych polonezach. Więc pewnie takie puzzle nie są dla niego dużym wyzwaniem. Jak sam zapewne wiesz do takich zabaw potrzebny jest czas, czas i jeszcze więcej pieniędzy, ale satysfakcja na koniec podejrzewam nieopisana. Tym bardziej, że wszyscy przyjęli wersję, że Analog 1 przepadł w odmętach historii i skończył jako PolSilver.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6247 dnia: Listopad 06, 2018, 10:33:00 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna

Współczuję kupującemu. Nawet mając wolne moce przerobowe i dużą, pustą stodołę pod blokiem, bałbym się kupować choćby seryjną układankę, do jakiej dostępna dokumentacja jest jednak dość bogata i szczegółowa. A unikat w częściach i lakoniczne instrukcje "na gębę" od sprzedającego, który sam nie do końca ogarnia... Nie chcę użyć niestosownych słów, więc nie podsumuję. ;) Założyć się mogę natomiast, że ten polonez nigdy nie pojedzie o własnych siłach.
...i ta radość sprzedającego... <lol2>

Z tego co widzę po twarzach, to z tematem są powiązani ludzie którzy już wykonywali bardzo poważne renowacje i przebudowy.
Nie jedno auto różni członkowie forum zmodyfikowali w sposób który jest nie do pomyślenia- zupełnie inne silniki, inne napędy, jest tu też człowiek który potrafi wsadzić do Poloneza silnik z auta o montażu poprzecznym, czy wyciągnął z OHV 110KM i obsłużył to własnoręcznie wylutowanym komputerem, więc myślę że jeżeli właściwi ludzie się za to zabiorą i starczy im zasobów, to to auto zrobią, choć niewykluczone że będą musieli nieraz długo się zastanawiać jak coś rozwiązać, czyli częściowo będą ten samochód projektować od nowa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6248 dnia: Listopad 06, 2018, 10:35:47 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty

 Założyć się mogę natomiast, że ten polonez nigdy nie pojedzie o własnych siłach.
...i ta radość sprzedającego... <lol2>

Chyba nie wiesz kolego kto się zabiera za ten projekt więc proszę nie wypowiadaj się.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6249 dnia: Listopad 06, 2018, 10:59:20 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Założyć się mogę natomiast, że ten polonez nigdy nie pojedzie o własnych siłach.
a ty go kupiles ?
coz za krypto antyreklama ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6250 dnia: Listopad 06, 2018, 16:54:17 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
będą musieli nieraz długo się zastanawiać jak coś rozwiązać, czyli częściowo będą ten samochód projektować od nowa
No właśnie - i dla mnie stoi to w sprzeczności z tezą, że:
takie puzzle nie są dla niego dużym wyzwaniem
ponieważ każde takie wyzwanie jest zupełnie inne. Można oczywiście lubić duże wyzwania i z powodzeniem je podejmować, czego nowemu właścicielowi bardzo życzę i szczerze kibicuję, chociaż jako "wróżka-amatorka" nie mam dobrych wieści. Jak już pisałem - chcę się mylić odnośnie swoich prognoz, zwłaszcza że poprzedni właściciel już tego trucka - jak to się dyplomatycznie mówi - "zrobił". Wygląda na to, iż w miarę szybko się nim nacieszył, kiedy jeszcze nie tak zdaje się dawno widziałem na jakimś zdjęciu fragment kabiny tego prototypu z widokiem na prawą stronę przedniego zawieszenia.
A więc jak myślicie, panowie, kiedy (tzn. za ile lat) będę miał okazję odszczekać swoje powątpiewania?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6251 dnia: Listopad 06, 2018, 21:49:15 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Założyć się mogę natomiast, że ten polonez nigdy nie pojedzie o własnych siłach.
a ty go kupiles ?
coz za krypto antyreklama ;>

 <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>

Patrząc na ten film i osoby, które tym wozem mają się zajmować... pojedzie :). Może nieprędko, ale pojedzie, i wyjdzie z tego coś ciekawego.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6252 dnia: Listopad 09, 2018, 19:23:09 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
https://youtu.be/M6QiLJi8Pa0 wolal bym muzeum takie z autami tylko fso , prototypami wersjami specjalnymi itd a tu gosc pokazuje calibre albo merca i chce to wpasowac w krajobraz fso. No ale wazne ze cos tam planuja i kiedys przy okazji rocznicy mozna sobie pozwiedzac a nie stac jak kolek i sluchac Pietrzaka.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6253 dnia: Listopad 14, 2018, 20:15:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jakby ktoś się jeszcze trochę łudził, że żyjemy w atrapie normalnego kraju:

Cytuj (zaznaczone)
Mechanik z Bartoszyc jakiś czas temu pomógł dwóm kobietom wymienić żarówkę, teraz ciągają go po sądach. Okazało się, że wszystko było prowokacją Urzędu Skarbowego.

Pod warsztat samochodowy w Bartoszycach, w województwie warmińsko-mazurskim, podjechał samochód. W środku były dwie kobiety z ogromnym problemem - miały jechać w długą trasę, a żarówka w lampie się spaliła. Błagały mechaników o pomoc.

Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,164871,24167454,kobiet-prosily-mechanika-o-pomoc-okazalo-sie-ze-to-pracownice.html

http://bartoszyce.wm.pl/548696,Mechanik-stanal-przed-sadem-za-niefiskalna-zarowke.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2018, 20:21:23 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6254 dnia: Listopad 14, 2018, 21:14:43 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jaja jak berety.
W każdym razie, tutaj remoncik sprinterka i rzecz i uszczelce erlinga "wzmocnionej" i tak sobie myślę, czy to też wielowarstwowa, jak do rovera, czy inaczej "wzmacniana"
https://youtu.be/0blIsFDaEiU?t=353
No i widzę dalej, że tu też się śruby głowicy naciągają, więc rover nie jest ewenementem.
A Łysy wymienia olej w dyferku.Już go pojechali, że odkręca śruby w złej kolejności.
https://www.youtube.com/watch?v=Za9AA96Tz-chttps://www.youtube.com/watch?v=Za9AA96Tz-c


Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6255 dnia: Listopad 14, 2018, 23:20:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
https://youtu.be/M6QiLJi8Pa0 wolal bym muzeum takie z autami tylko fso , prototypami wersjami specjalnymi itd a tu gosc pokazuje calibre albo merca i chce to wpasowac w krajobraz fso. No ale wazne ze cos tam planuja i kiedys przy okazji rocznicy mozna sobie pozwiedzac a nie stac jak kolek i sluchac Pietrzaka.

Zachowane prototypy należą do Muzeum Techniki, a poza tym tak jak Grejfrut powiedział.
Przecież z rekordowego Fiata 1.5 CC to nawet silnik ukradli  <rotfl2>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6256 dnia: Listopad 16, 2018, 20:37:33 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
W krakowskim klasztorze sióstr dominikanek na Gródku zmarła w wieku 110 lat siostra Cecylia Roszak.
https://dominikanie.pl/2018/11/zmarla-matka-cecylia-najstarsza-dominikanka/
To się nazywa wierność posłudze, szacun <shock>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6257 dnia: Listopad 18, 2018, 20:19:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
https://www.youtube.com/watch?v=AzJOaw594Fg
Pierwsza część czteroczęściowej serii; pozostałe - równie przerażające. Tak zapuszczonego samochodu na żywo chyba jeszcze nie widziałem...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6258 dnia: Listopad 19, 2018, 11:07:49 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Za 15 lat to i takie strupy będą kupować, za ponad dychę i będą je lepić :p

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #6259 dnia: Listopad 19, 2018, 15:00:09 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
I niech mi ktoś teraz wytłumaczy sens wyrywania czegoś takiego?Chyba tylko po to by nakręcić parę głupich filmików i oddać tam gdzie jego miejsce czyli złom
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2018, 15:04:34 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali