Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296528 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7420 dnia: Listopad 21, 2020, 23:20:05 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Dobrze, że kanał jest tak wypozycjonowany, że motobieda umysłowa z lodówki już prawie wyskakuje nawet jak wyczyszczę ciasteczka i się wyloguję z yt, ale na szczęście jest PTK i znajdę tu świeży link do jego bezbekowych filmów :P.

Film pewnie trwa z 10 do 20 minut, napiszę streszczenie bez oglądania:

*taki trochę polski clarkson, tylko w gorszym stylu*
Cytuj (zaznaczone)
"Polonez jest [wulg], konstruktorzy musieli wstać lewą nogą, żeby spłodzić taki syf, buda się trzęsie, silnik jedzie dalej, podłużnice zostają w miejscu odpalenia, co za gówno, dno i metr mułu"
+garść ogólnodostępnych informacji z artykułów auto-świata i internetów

Streszczenie komentarzy bez czytania: komentarze fanów + pod filmem widownia w stosunku 70% zachwyconych antyfanów fso do 30 procent fanatyków fso kręci gównoburzę, że polonez wcale nie jest tak gówniany, jednak pierwsza większa widowni masakruje tą drugą jak Korwin lewaka w młodzież-kontra

I cyk, czas zaoszczędzony, polecam się na przyszłość `d
Jakie to trafne i prawdziwe, mimo tego że lubię sobie często jego obejrzeć, chociaż pierdoli zazwyczaj głupoty :d

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7421 dnia: Listopad 22, 2020, 00:42:14 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Dobrze, że kanał jest tak wypozycjonowany, że motobieda umysłowa z lodówki już prawie wyskakuje nawet jak wyczyszczę ciasteczka i się wyloguję z yt, ale na szczęście jest PTK i znajdę tu świeży link do jego bezbekowych filmów :P.

Film pewnie trwa z 10 do 20 minut, napiszę streszczenie bez oglądania:

*taki trochę polski clarkson, tylko w gorszym stylu*
Cytuj (zaznaczone)
"Polonez jest [wulg], konstruktorzy musieli wstać lewą nogą, żeby spłodzić taki syf, buda się trzęsie, silnik jedzie dalej, podłużnice zostają w miejscu odpalenia, co za gówno, dno i metr mułu"
+garść ogólnodostępnych informacji z artykułów auto-świata i internetów

Streszczenie komentarzy bez czytania: komentarze fanów + pod filmem widownia w stosunku 70% zachwyconych antyfanów fso do 30 procent fanatyków fso kręci gównoburzę, że polonez wcale nie jest tak gówniany, jednak pierwsza większa widowni masakruje tą drugą jak Korwin lewaka w młodzież-kontra

I cyk, czas zaoszczędzony, polecam się na przyszłość `d

Zapomniałeś o reklamie ubezpieczeń.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7422 dnia: Listopad 22, 2020, 01:13:30 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
No cóż, kolejni aspirujący pseudodziennikarze z YT chcą się wypromować, to i jest zalew tego typu produkcji, chociaż niedługo już w ogóle w salonach nie będzie innych aut niż elektryczne i hybrydowe, ale jakoś ci twórcy tego niezauważaja, i auto sprzed kilkudziesięciu lat, sprzedawane po cenie Cinquecento z przerobionym silnikiem z Malucha, jeszcze zmasakrowane kilkudziesięcioma latami jazdy, przez kilku właścicieli i kilkudziesięciu mechaników, porównują do tego do czego są przyzwyczajeni w samochodach nowych.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7423 dnia: Listopad 23, 2020, 09:38:59 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
https://www.youtube.com/watch?v=WoyNGvSA3xo
Znowu pan MotoBieda. Tym razem recenzja caro 1.9GLD.
nawet nie ma co oglądać tego idiotę. On nie ma żadnej wiedzy o samochodach a nie mówię już o mechanice a gada takie bzdury i najgorsze jest że ludzie co to oglądają to wierzą we wszystko co powie

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7424 dnia: Listopad 24, 2020, 00:53:12 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
gada takie bzdury i najgorsze jest że ludzie co to oglądają to wierzą we wszystko co powie

Co nam to przypomina...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7425 dnia: Listopad 24, 2020, 16:04:21 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja już wolę posłuchać Coobcio <lol2>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7426 dnia: Listopad 25, 2020, 08:18:42 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Ja już wolę posłuchać Coobcio <lol2>
Coobcio i Kivi ;) ich się fajnie słucha

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7427 dnia: Listopad 25, 2020, 10:16:12 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Ja już wolę posłuchać Coobcio <lol2>
Coobcio i Kivi ;) ich się fajnie słucha

Nadal w tych filmach co chwila pojawia się facjata lub komentarze tego chopaszka od kamery? Względnie ten koleś, co ściąga auta zza granicy? Jakoś nie byłem w stanie strawić obu tych typków - może się starzaję :)

Za to z przyjemnością mogę oglądać Skid Factory lub My vintage iron - konkretnie i fachowo, bez zbędnego pierdolenia.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7428 dnia: Listopad 25, 2020, 10:30:51 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Ja już wolę posłuchać Coobcio <lol2>
Coobcio i Kivi ;) ich się fajnie słucha

Nadal w tych filmach co chwila pojawia się facjata lub komentarze tego chopaszka od kamery? Względnie ten koleś, co ściąga auta zza granicy? Jakoś nie byłem w stanie strawić obu tych typków - może się starzaję :)

Jak chodzi ci o Jagodę to teraz jest w zasadzie cały czas na filmach, Mi on nie przeszkadza

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7429 dnia: Listopad 25, 2020, 11:08:35 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Coobcio
Jego można oglądać w charakterze rozrywkowym. Bo z wiedzą ani profesjonalizmem nie ma nic wspólnego.
Było to widać po aucie Wagona gdzie zrobili grube tuningi i 0-100 wyszła seria, a po modyfikacji wydechu wyszło gorzej niż przed. Nie wspominając o meredesie z KE-jet tronic gdzie nie wiedział co mówił, albo o regulacji wałków w hondzie. Wszystkie jego fury z wyścigów wracają na lawetach.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7430 dnia: Listopad 25, 2020, 23:54:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Coobcio
Jego można oglądać w charakterze rozrywkowym. Bo z wiedzą ani profesjonalizmem nie ma nic wspólnego.
Było to widać po aucie Wagona gdzie zrobili grube tuningi i 0-100 wyszła seria, a po modyfikacji wydechu wyszło gorzej niż przed. Nie wspominając o meredesie z KE-jet tronic gdzie nie wiedział co mówił, albo o regulacji wałków w hondzie. Wszystkie jego fury z wyścigów wracają na lawetach.

Czyli jest na trochę lepszym poziomie niż był PTK 10 lat temu. Jak pisałem o liczeniu pojemności wydechu, oporu, instalacjach prototypowych, to mnie obrzucano wyzwiskami.

Ja oglądam SlxMatt, nigdy niczego nie reklamuje. Amortyzatory Koni do Trans Ama wziął za darmo od producenta bo wcześniej za własne pieniądze kupił je do Camaro i sobie chwalił bez wynagrodzenia.

Nie robi cudów na których się nie zna, natomiast jest konkretny jak chodzi o rzeczy w konkretnym aucie, sam wykonuje i pokazuje jak to się sprawdza. Zacząłem oglądać ze względu na Trans Ama 3 generacji. Kupił, auto ledwie jechało, moc mniejsza niż żałosne wartości dla tego auta, wyszło że silnik też nieoryginalny aliększy. Dyskutował z widzami czy rzeźbić w 5.7 z lat 70. wstawionym w miejsce fabrycznego 5.0 z lat 80. stanęło na opcji najlepszego stosunku kosztów do mocy. Sugerowano oczywićie LS1, ale kupił jakiś dużo tańszy silnik który powinien wydać ponad 300KM. Mówi krótko, konkretnie i nie pieprzy o rzeczach na których się nie zna.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7431 dnia: Listopad 26, 2020, 11:34:02 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Podrzuć linka jak możesz. Lubię oglądać ludzi z USA, bo dzielą się wiedzą . Troszkę mnie to drażni np w filmach Mikiciuka z Panem Chojnackim. Przecież on ma swoje lata, jest marką i ludzie i tak będą robić u niego silniki. A jak by się podzielił, to tyło by więcej mądrych ludzi i postęp by poszedł. Niestety ;) Pokolenie lat 50 tych nie ogarnia. Z resztą na elektrodzie jest to samo ;) wszystko tajemnica i zadzwoń do serwisu.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7432 dnia: Listopad 26, 2020, 11:47:04 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Lubię oglądać ludzi z USA, bo dzielą się wiedzą
To może materiały od tych fachowców Ciebie zaciekawią:

https://www.youtube.com/c/Myvintageiron7512/
remont i składanie silników, kopalnia wiedzy.

https://www.youtube.com/c/PrecisionTransmission
automatyczne skrzynie biegów
Nie mam automatu u siebie, ale od momentu, jak trafiłem na ten kanał, to regularnie oglądam materiały, które zamieszczają.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7433 dnia: Listopad 26, 2020, 14:29:59 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
Ja lubię tego
Rosjanin z USA (jego ojciec pracował z rakietami kosmicznymi w ZSSR)
https://www.youtube.com/user/motoYam82

Ten jest Belgiem (chyba) w USA i naprawia EuroJunk (BMW, AUDI ect)
https://www.youtube.com/channel/UCR73yN7vT7-P541g2qlfRrg/videos

Ten robi bardzo dużo amerykańców. Też widać duży talent No i fajna żona i dzieciaki ;) Widać jak rosną razem z filmami ...
https://www.youtube.com/c/SouthMainAutoRepairAvoca/videos

To taki top mega diagnostów, jakich znam

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7434 dnia: Listopad 26, 2020, 21:12:25 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Mi tylko chodziło o to, że bardziej lubię kurwienie Coobcia, niż Motobiedy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7435 dnia: Listopad 26, 2020, 21:20:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Motobieda to tylko robi oglądalność, nic więcej. Wrzuciłem to tylko w kategorii ciekawostki, że mu jeszcze tych polonezów do tych jego recenzji nie brakło. A czy ktoś wie, czy poldorovera kiedyś "robił"? Bo naprawdę gościa nie oglądam. Na wykopie ostatnio znów wrzucili znalezisko o tych takich poldkach gdzieś tam w Belgii, czy gdzieś znalezionych  i też praktycznie same negatywne komentarze. "Polonez to gówno i uj"  Nie jest to bentley, ale bez przesady.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7436 dnia: Listopad 27, 2020, 05:48:44 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Gdyby był niemiecki pewnie byłby super bryką jak na tamte czasy... taka już polska mentalność. Nawet "piwo" czeskie czy niemieckie lepsze jak nasze...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7437 dnia: Listopad 27, 2020, 08:01:02 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To jest właśnie debilizm tych testujących. Porównują 50 letnie konstrukcje w odniesieniu do czasów współczesnych.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7438 dnia: Listopad 27, 2020, 10:47:55 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
podniecacie się
Mam fiestę z roku 1981 (rocznikowo wprowadzona do obrotu 1976)
Jest egzemplarzem średnim ... ma 45 KM (OHV)
Mam też Plusa 1998 GSI
Fiesta jest cichsza, zwrotniejsza i jeździ się nią przyjemniej. Uruchomiłem ją na wiosnę i naprawdę nie spodziewałem się, że to powiem. Im dłużej mam Poloneza tym bardziej widzę jakim zgniłym jajem był w roku 1990 i później.
Jak ktoś chce zrozumieć dlaczego tak jest, to pocieszę go, że to nie zależało od techniki .
Ta ksiażka wiele tłumaczy Anatolij Fiedosiejew - Zapadnia. Człowiek i Socjalizm
https://www.ceneo.pl/54819743;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&gclid=CjwKCAiA5IL-BRAzEiwA0lcWYraexqYiM5XWZWVH01xaqDD0sKwNPqfDBAkRBbuzVQunw3WZhKD6yRoCQ5cQAvD_BwE

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #7439 dnia: Listopad 27, 2020, 11:47:35 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Im dłużej mam Poloneza tym bardziej widzę jakim zgniłym jajem był w roku 1990 i później
Cały czas bokiem wychodziło to że polonez byl oparty na podwoziu 125p. Rozumiem że na początku mialobyc tanio ale w sumie to z biegiem lat wyszło drożej i gorzej. Konkrencja oferowała lżejsze, bardziej kompfotowe i lepiej się prowadzące auta, ale w sumie to ich silniki wcale nie były mocniejsze, przynajmniej w podstawowych wersjach. Ciekawe czy fabryka rozważała zmianę płyty podłogowej wraz z całym podwoziem aby polonez mialbyc w w pełni przednionapędowym samochodem.