Autor Wątek: Włącznik haka.  (Przeczytany 7327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Włącznik haka.
« dnia: Kwiecień 25, 2011, 21:19:25 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Witam! Ja wyciągnę włącznik haka to widzę 3 kable. Pomarańczowy, biało-czarny i czarny. Czarny i biało-czarny wiem od czego są ale pomarańczowy już nie. Liczę na informację.

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 25, 2011, 21:22:47 pm »

Offline wawrzyniec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 129
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 2.0 DOHC 1998
Tak na chłopski rozum (czyli nie poparte schematem) to do tego włącznika idzie +, -  i sygnał zwrotny - przełącznik zwarty.  Plus i minus potrzebne są do podświetlenia przycisku.
- To jesteś fanem polsko - włosko - koreańskiej motoryzacji

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2011, 01:42:09 am »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
W Roverze nie mam haka. Chciałem pod włącznik napięcia w haku podpiąć podświetlenie pod nogi. Podłączyłem i świeci... cały czas. Dodatkowo Na desce również cały czas pali się kontrolka włączonego haka. Na wyłączonym przełączniku listwa z diodami świeci mocniej niż po naciśnięciu guzika :/ Ponadto razem z tym świeci się kontrolka hamulca (pedałek) i kierunkowskazy zaczęły pieruńsko szybko mrugać.. Co może być przyczyną takich zachowań?

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2011, 02:35:19 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Co może być przyczyną takich zachowań?

Złe podłączenie.  ;D Proponuję wziąć zasilanie, np. z przewodów podświetlenie włącznika świateł (dwa dolne przewody, zielony i czarny chyba, zielony to oczywiście +12V po stacyjce).
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2011, 19:13:08 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
W tym samym przycisku? Zielonego nie ma. Jest pomarańczowy czarny i biało-czarny. Pasek LED podłączyłem do pomarańczowego i biało-czarnego.

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 26, 2011, 20:01:50 pm »

Offline McPacky

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro+ GLI
Patrząc od góry kolejno czarny, biało-czarny, puste miejsce i na dole pomarańczowy
Optymista widzi światełko w tunelu, pesymista widzi nadjeżdżający pociąg, ślepy nie widzi nic, a maszynista widzi trzech idiotów na torach...

oƃǝuɹɐuoɾɔɐʇs po ʎzsɾǝıuɾɐɟ ʇsǝɾ doʇdɐl oƃǝzɔɐlp oʇo

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2011, 21:22:05 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Kiepski ze mnie elektryk :/ Jeszcze raz i z fachową pomocą... Mam nie używany do niczego przycisk od haka w desce. Chcę go wykorzystać. Chcę podłączyć do niego diody led. Chciałbym aby wyłączony przycisk wyłączył diody i adekwatnie z włączonym guzikiem. Do jakich przewodów podłączyć diody?

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2011, 22:17:07 pm »

Offline timi0709

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6GSi '98, Caro 1.6GLE '95- weteran
Podepnę się pod temat, choć z nieco innym pytaniem.
Po co właściwie montowali w plusach włącznik haka? U mnie jak podepnę przyczepę to wszystkie światła razem z kierunkowskazami działają normalnie bez uruchomienia tego przycisku. Włączenie go nie powoduje żadnej zmiany w pracy świateł, jedyna zmiana jest wtedy gdy przyczepa nie jest podłączona a włączy się ten przycisk, to kierunki wtedy szybciej migają. Co jest na celu tego przycisku?
Polonez Caro Plus 1.6GSi

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2011, 22:21:53 pm »

Offline damian9838

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 179
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4
Właśnie to żeby kierunki nie migały szybko, zamyka obieg.

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2011, 22:24:47 pm »

Offline timi0709

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6GSi '98, Caro 1.6GLE '95- weteran
ale kierunki migają normalnie niezależnie czy przycisk jest włączony czy nie, właściwie mogło by go nie być i by wszystko działało
Polonez Caro Plus 1.6GSi

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2011, 22:28:21 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Po to żeby się kontrolka od spalonej żarówki nie świeciła.
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2011, 22:29:56 pm »

Offline timi0709

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6GSi '98, Caro 1.6GLE '95- weteran
nie pali się kontrolka od spalonej żarówki, czy włączone czy wyłączone to się nie pali takowa kontrolka
Polonez Caro Plus 1.6GSi

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2011, 10:11:35 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Włącznik haka jest po to żeby po podłączeniu przyczepy w razie uszkodzenia w niej żarówki było to sygnalizowane.Dlatego jak nie masz podłączonej przyczepy i włączysz przełącznik haka to kierunkowskazy szybciej migają sygnalizując przepalenie żarówki(brakuję tych które są po podłączeniu przyczepy)

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2011, 10:20:16 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Dlatego jak nie masz podłączonej przyczepy i włączysz przełącznik haka to kierunkowskazy szybciej migają sygnalizując przepalenie żarówki

A teraz weź miernik, włącz przyczepkę i sprawdźe napięcie w instalacji a dowiesz się, czemu kierunki szybciej migają. ;)

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2011, 22:09:16 pm »

Offline timi0709

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 74
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.6GSi '98, Caro 1.6GLE '95- weteran
Ja wiem dlaczego szybciej mrygają jak włączony jest przycisk bez podpiętej przyczepy. Chodzi o to że przełącznik jest włączony i przyczepa podpięta to kierunki mrygają normalnie. Wyłączasz przełącznik (przyczepa nadal podpięta) a kierunki mrygają tak samo. A powinno chyba być  tak że jak przyczepa jest podpięta bez właczenia przycisku to kierunki mrygają wolniej.

Nie wiem czemu ale u mnie nie jest sygnalizowane przepalenie żarówki od przyczepy. Dziś celowo to sprawdziłem wyjmując żarówkę przy przyczepie na włączonych światłach a kontrolka się nie zapaliła, bez względu na to czy przełącznik haka był właczony czy nie.
Polonez Caro Plus 1.6GSi

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2011, 22:59:18 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Patrząc na schemat urządzenia mikroprocesorowego kontrola świateł w przyczepie dotyczy tylko stopu i kierunkowskazów

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 26, 2011, 20:28:08 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
A ja mam taki pomysł: podciągnij tam 12v, kabelek od lamp i puść wszystko przez przekaźnik - oszukasz w ten sposób urządzenie mikroprocesorowe. ;)

BTW. nie we wszystkich Atu był trzeci stop, może akurat trafiłeś na urządzenie z tego bez (bo firma Hybrid jak najbardziej robiła elektronikę do poldków).

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 28, 2011, 20:18:10 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
A próbowałeś na starym urządzeniu? U mnie po podpięciu 3-go stopu kontrolka nie świrowała.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Brak włącznika haka Cargo 94
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 14, 2017, 00:17:26 am »

Offline motomaciey

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 28
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem hardocerem!
    • Polonez Cargo Ambulans 1994r.
    • EMS
Odkopię temat. W Cargo 94' nie mam włącznika haka, po podpięciu przyczepy i włączeniu świateł grzeje się ich włącznik (bardzo mocno). Czy to wina braku urządzenia mikroprocesorowego?

Odp: Włącznik haka.
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 14, 2017, 00:37:26 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Włącznik haka nie ma tutaj nic do rzeczy, ponieważ on tylko zmienia nastawienia układu wykrywania przepalonych żarówek. Jeśli mocno grzeje się włącznik to pewnie hak jest podłączony nie tak jak powinien być. Poza tym od MR'93 każdy poldek miał mikroklocek.