Autor Wątek: Klocki FERODO - układ Lucas  (Przeczytany 9090 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Klocki FERODO - układ Lucas
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 31, 2011, 14:22:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
,tylko korektor zapieczony na otwarciu
Szczególnie przy hamowaniu na łuku na mokrej nawierzchni jak tył złapie pierwszy...

To wtedy przynajmniej są szanse żeby skręcić. Jak wpadłeś tak w zakręt że na heblu blokujesz koła to znaczy że już masz problem. Zblokowanie przodu spowoduje wyjazd podsterowny i zderzenie czołowe z Tirem albo drzewem.

Zasadniczym celem dużo szybszego hamowania przodu niż tyłu w zwykłych hamulcach jest utrzymanie stabilności podczas hamowania na wprost.

W sporcie hamulce ustawia się przeważnie tak by wszystkie 4 koła blokowały się w jednej chwili bo to najskuteczniejsze hamowanie i dające bardziej neutralne prowadzenie ,a wręcz szybsza blokada tyłu jest w pewnych sytuacjach pożądana, m.in. dlatego jest hydroręczny ale także manualny korektor siły hamowania w kabinie który pozwala zmienić balans w każdej chwili.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 14:25:15 pm wysłana przez BXMaster »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Klocki FERODO - układ Lucas
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 31, 2011, 22:35:43 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
KGB, czemu nie masz zadbanego układu seryjnego z jakimiś dobrymi klockami? bo jest do dupy! dlatego przerabiamy i zmieniamy na lepsze, ale Ty jak zwykle musisz być w poprzek i pieprzysz jakieś farmazony o lepszości... . daj pokój. miałem w seryjnym układzie klocki TRV i nie odczułem żadnej poprawy.
w DFie mialem i sobie chwalilem Bendixa ,
w Zielonym Potworze tez Bendix spisywal sie dobrze - jak mu sie tarcze poscieraly to juz troche gorzej ,ale w stosunku do osiagow to narzekac nie moglem,
ale odpowiadajac na pytanie dlaczego nie uzywam juz Bendixa ? no co ,DFa juz dawno nie mam ,a Zielony juz tez zakonczyl swoj zywot ,
ale wiesz co bym zrobil ,gdybym mial Bendixa w Polonezie ? zalozylbym z przodu wieksze tarcze oraz pozbyl sie korektora i tyle przerobek ,
zreszta staram sie laczyc plusy (dodatnie jakby powiedzial Zoltan) obu ukladow i dlatego z przodu mam pompe Lucasa (bo taka byla seryjnie) ,z przodu zaciski Lucasa (bo byly seryjnie i przez to latwiej bylo przerobic) za duzych tarczach ,z tylu mam Bendixa na wierconych tarczach Mikody,
no i mam jeszcze korektor Lucasa seryjny ,ale jego dni sa policzone (a przynajmniej jego seryjnosc)

P.S.
TRW ma rozrzut produkcyjny jak chinskie przewody do laptopow  <do bani>
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 22:40:28 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Klocki FERODO - układ Lucas
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 10, 2015, 17:08:15 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Odkopię, ale uważam, że słusznie.

Od roku używam klocków HART SPORT 223 729 i mogę te klocki polecić. Są to klocki od Tipo. Mają dodatki przeciw piszczeniu i faktycznie są ciche. Bardzo mało pylą. Auto hamuje lepiej niż na Fomarach. Niestety trochę trudno dostępne.
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2015, 16:04:57 pm wysłana przez Ukash »
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Klocki FERODO - układ Lucas
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 14, 2015, 14:15:19 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Ukash. mów konkretnie- symbol i cena.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Klocki FERODO - układ Lucas
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 14, 2015, 16:03:43 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Symbol jest podany, a ceny nie pamiętam, ale tańsze od TRW.
I zapomniałem dodać bardzo ważnej rzeczy - czujnik zużycia nie pasuje, ale ja to i tak miałem wyrzucone.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D