Autor Wątek: Wyciek w moście  (Przeczytany 25250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyciek w moście
« dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:17:34 pm »

Offline Olek#1979

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 378
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1994 1.4 Gli ;) Caro Plus 1.6 Gsi :) Polonez Truck Dc 1.6 :) Polonez Atu 1.6 Gsi;) Fiat 125p :P
Czesć dziś zobaczełem plame oleju wyciekającą z mostu a dosładnie tam co jest połączony most z wałem da sie to jakoś naprawić są tam jakieś uczczelki??????

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:29:35 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tam jest taki "fajny" uszczelniacz.Musisz odkręcić wał pędny od mostu,a potem odkręcić nakrętkę na wałku atakującym i zdjąć tą końcówkę,do której jest przykręcany wał,a pod nią jest uszczelniacz.Zakładasz nowy i już,tylko później trzeba porządnie dokręcić tą nakrętkę.Książka podaje 176-295 Nm.Przy demontażu powinno się niby wymieniać taką specjalną tuleję rozprężną,znajdującą się za łożyskiem,ale czy trzeba musowo,to nie wiem.Nakrętka jest zagniatana w celu uniemożliwienia odkręcenia się i po dokręceniu trzeba ją ponownie zagnieść

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:39:40 pm »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
padl ci simmering na walku atakujacym kupujesz symering kosztuje chyba 18zl by wymienic ten simmering musisz odkrecic wal od mostu, czyli te cztery sruby ktore widac mozliwe ze bd musial odkrecic podpore walu by zdjac wal, następnie odkręcisz nakrętkę z ktora jest wałka atakującego , zobaczysz ja od razu jak sciągniesz wal, warto zaopatrzyc sie w nową taką nakretke bo jest zaklepywana. Jak już to rozkrecisz, zdemontujesz te tuleje , ktora trzymala nakretka, pod nia jest jeszcze pierscien dystansowy i trzeba o nim pamiętac. Potem już tylko wydłubac stary simmering i delikatnie wbic nowy uwazajac zeby nie uszkodzic. najlepiej nasadka klucza nasadowego tej samej wielkosci co simmering skrecanie odwrotnoscia rozkrecania tylko pamietaj by ta nakretke przykrec dosc mocno ale nie przesadz bo mozesz za mocno scisnac łozyska i bo przyspieszysz zuzycie mechanizmu glownego mostu powodzenia niby proste a nie tak prosto ;p
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 29, 2011, 20:43:14 pm »

Offline Olek#1979

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 378
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1994 1.4 Gli ;) Caro Plus 1.6 Gsi :) Polonez Truck Dc 1.6 :) Polonez Atu 1.6 Gsi;) Fiat 125p :P
Dzieki będę miał co jutro robić po szkole ;) jeszcze raz dzieki

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 29, 2011, 21:01:10 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Nową nakrętkę ciężko dostać. Spróbuj odgiąć starą, a później dokręć w to samo miejsce lub dosłownie milimetr mocniej, jak przesadzisz most zacznie wyć. Przy odrobinie szczęścia będziesz miał zaklepaną z jednej strony, a wałek ma 2 nacięcia.
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2011, 21:13:13 pm »

Offline Spoksik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 218
A olej to ma być hipol? Jaki rozmiar ma ten simering wału w caro abimex??
Brum, brum
Abimexem toczyc sie:)

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 03, 2011, 22:03:18 pm »

AdamSsS

  • Gość
Olej to zapewne przekładniowy ( nie jestem pewien jeszcze nie miałem do czynienia z wymianą oleju w moście .

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 03, 2011, 23:46:57 pm »

addy

  • Gość
u mnie też poci się na tym łączeniu, ale wychodząc z założenia "nie ruszaj gówna, to nie będzie śmierdziało". Mam cichutki most i nie chce, zeby przez kopanie w nim sie coś zmieniło :) Chyba, że faktycznie leci Ci już ciurkiem to wiadomo...
Olej zalej sobie Hipol przekładniowy (15F ma oznaczenie chyba o ile dobrze pamiętam)

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 04, 2011, 08:44:21 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
GL5 80W90
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 04, 2011, 12:17:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Nową nakrętkę ciężko dostać. Spróbuj odgiąć starą, a później dokręć w to samo miejsce lub dosłownie milimetr mocniej, jak przesadzisz most zacznie wyć. Przy odrobinie szczęścia będziesz miał zaklepaną z jednej strony, a wałek ma 2 nacięcia.

Nieprawda... poszedłem do sklepu w którym prawie nigdy nie ma części do Poloneza bo nie chciało mi się iść do specjalistycznego i mi powiedzieli że w każdej ilości... Chyba 2zł za nią zapłaciłem. Jak ktoś potrzebuje to mogę zakupić i wysłać.

a ten simering wału w caro abimex??

Powiedz że simering do tylnego mostu Poloneza ten co siedzi na wałku atakującym i powinni wiedzieć.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 04, 2011, 14:43:53 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
Sparrow - gdzie ? u Nas ?

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 04, 2011, 14:52:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Sparrow - gdzie ? u Nas ?

U nas w mieście w tym sklepie na na ulicy trochę poniżej Kina Nowość. Nakrętka wałka atakującego z kołnierzem do zgniatania. Teraz patrzę na paczuszkę: Cena 4zł, kod 04511, dostępna na zamówienie.

Zastanawia mnie tylko na co się zakłada ten simering... Albo ja mam zły, przecież nakrętka w oleju nie siedzi?:



Uploaded with ImageShack.us
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 15:11:05 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 04, 2011, 14:59:46 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
a to juz chyba wiem gdzie...czesci tam gdzie pisze daewoo/fiat? na rogu?

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 04, 2011, 15:05:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
a to juz chyba wiem gdzie...czesci tam gdzie pisze daewoo/fiat? na rogu?

Dokładnie na rogu masz sklep w którym siedzi zawsze taki młody gościu nieuprzejmy i starszy. - do tego to w ogóle nie warto zaglądać bo tam nic nie ma. Ten o którym mówię jest jak się idzie do góry w ulicę jednokierunkową, tam taka babka w średnim wieku go prowadzi, kiedyś pracowała tam jedna młoda blondynka ,a teraz jakiegoś faceta stażystę mają.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2011, 15:10:09 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 04, 2011, 22:39:36 pm »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
Simering chodzi po tej flanszy, którą przykrecasz nakrętką. Zamów mi 2 takie nakrętki i zapytaj o łożyska walka atakującego cbk 093 i cbk094
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 05, 2011, 09:28:04 am »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
jak już jesteśmy przy oleju hipol to czy może ktoś mi powiedzieć czym rożni się hipol ms gl3 od hipolu 15f gl5 -klasa lepkości ta sama. tak więc co inne?
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 05, 2011, 11:10:51 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Zamów mi 2 takie nakrętki i zapytaj o łożyska walka atakującego cbk 093 i cbk094

Zlecenie przyjęte. Nakrętki już mam. cbk 093 mogę załatwić ale zanim zamówię muszę dostać pieniądze bo ono trochę kosztuje, a cbk 094 będę wiedział jutro czy jest do dostania.
A możesz mi rozpoznać co za łożysko mam na wałku na zdjęciu i jakich mi brakuje żeby to włożyć do mostu?

jak już jesteśmy przy oleju hipol to czy może ktoś mi powiedzieć czym rożni się hipol ms gl3 od hipolu 15f gl5 -klasa lepkości ta sama. tak więc co inne?

GL3 i GL5 to jakaś klasa jakościowa

Simering chodzi po tej flanszy

Możesz mi podać jej średnicę?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 14:32:33 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 05, 2011, 14:48:52 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2283
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
klasa lepkościowa kolego to jest SAE
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 05, 2011, 15:42:20 pm »

Offline DaMaGe

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1263
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN C+ 1.6 GLI `2000
sparrow - wez kup mi przy okazji jak tam bedziesz dwie nakretki...odbiore jak bede do roboty kiedy lecial..ok? da rade?

Odp: Wyciek w moście
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 05, 2011, 16:12:02 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Damage, to wpadnij dzisiaj to Ci dam.

lasa lepkościowa kolego to jest SAE

A ja piszę o jakościowej: API GL-5
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2011, 16:16:25 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E