Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 123715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 04, 2011, 14:55:51 pm »

piciek

  • Gość
z powodu mentalności naszego ociekającego zaje****ścią kraju mamy tyle polskich firm... a jak już są to muszę się nazywać firmex company, zeby ktoś cokolwiek kupił...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 04, 2011, 15:11:46 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
ja jeździłem na oleju półsyntetycznym Midland, jak gość w sklepie z olejami zobaczył że leję go do poloneza to aż się za głowę złapał- do poloneza- nie szkoda? odwróciłem kota ogonem- poloneza- jasne że szkoda ale na lepszy olej mnie nie stać. gość odszedł jak zmyty. odpowiedź krótka, zwięzła i nie pozostawiająca wątpliwości. po co wdawać się w dyskusję.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2011, 15:23:46 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Był już temat o blacharach, teraz będzie o debilach, motoryzacyjnych uprzedzeniach i bezdennej głupocie polaków? Dajcie spokój, lepiej coś twórczego przy aucie zrobić
LOW & SLOW

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 04, 2011, 15:29:57 pm »

Offline krecik71

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 105
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 16V 94r.
Wymagacie szacunku do swoich polonezów, a często i gęsto w wielu przypadkach nie macie ich do posiadaczy innych aut ( w szczególności do VAGow ). Porównujecie swoje wycackane auto najczęściej do jakiś zarżniętych zakapów. Rzadko kiedy porównujecie się do wycacanego golfa, astra czy czegoś tam tego typu. Śmiejecie się do nieodpalających zimą TDI gdzie pewnie najczęstszą przyczyną jest albo zdechły akumulator lub kiepskie paliwo ale wy twierdzicie automatycznie że owe auto to kompletny trup, a jak w polonezie padnie akumulator czy bedzię lipne paliwo to jest to normalne bo producenci tych produktów lecą w kulki. Jak jakiś małolat leci golfem jak wściekły to debil wariat burak, ale jak wy świeżo po swapie na rovera ( silnik oczywiście ten uważam za genialny :) ale nie jest on znowu jakiś potworem 103km i jedyne 127mn w dzisiejszych czasach nie jest czymś nie zwykłym ) pokazujecie jacy jesteście mocni to w tedy jest dobrze. Nie mówię że czasem nie warto trochę pokazać innym gdzie ich miejsce w szeregu ale jak wyczytuje tu czasem na forum że wciągacie bez problemu auta które mają po 130 - 150 km to czasem mi się śmiać chce.

Oczywiście pomijam tu kwestię skrajnego buractwa ale i ono czasami występuje wśród właścicieli polonezów.


Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 04, 2011, 15:47:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Po części zamienne chodzę do takich sklepów które się specjalizują w Polonezach bo gdzie indziej i tak trudno coś dostać więc się nie stresuję. Nikt kogo znam mi jeszcze złego słowa nie powiedział. Jeżeli twoi znajomi są w stosunku do ciebie chamscy z powodu twojego samochodu to zmień znajomych.

Co do komentarzy nt. rzeźby to trochę racji w tym jest, choć zapewne nieco przesadzonej z jednej strony dlatego że tunerzy chcą zniechęcić ludzi do niebezpiecznego często druciarstwa, z drugiej dlatego że chcą sprzedawać części. My sprężyny musimy ciąć bo nikt nie produkuje tuningowych sprężyn do Poloneza.

Swego czasu nawiązałem kontakt z fabryką Delphi, powiedzieli że z chęcią wyprodukują do Poloneza amortyzatory o dowolnej charakterystyce jaką sobie zażyczę, pod jednym warunkiem: że zamówię co najmniej 50 sztuk. Zbierałem swego czasu zapisy na dwóch forach, uzbierało się chętnych raptem na 20 amortyzatorów.

Pomijając głupie uprzedzenia zdziwienie że ktoś inwestuje w Poloneza może być po części uzasadnione ale można to porównać do zdziwienia tego że w ogóle ktoś tuninguje samochód. Co by nie mówić jest to pojazd o bardzo starej konstrukcji mechanicznej, dosyć trzęsący, nieprecyzyjny i hałaśliwy. Może kogoś dziwić inwestowanie w taki samochód, bo nie rozumie o co w całej sprawie chodzi, problem jest wtedy kiedy ktoś nas z tego powodu uważa za głupka bo nie ma do tego podstaw.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 15:52:05 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 04, 2011, 15:50:23 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Najgorzej jak właściciel Poldka uwierzy w takie brednie i bedzie się chciał pozbyć swojej zabawki, o którą dbał tak jak o kobietę a może nawet lepiej...Ehh <smutny>

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2011, 15:51:11 pm »

EmpTy212

  • Gość
Spójrzmy na naszych niezbyt lubionych sąsiadów Rosjan. Oni posiadają markę łada. Tam nawet Putin kupił ze swoich pieniędzy Ładę(jako samochód) i powiedział, że gdyby firma ta popadła w długi to jest w stanie wyłożyć znowu ze swoich własnych prywatnych pieniędzy na tą markę aby wspierać to co ich. Rosjanie to kraj dziwny ale dbają o swoje, tego moglibyśmy się od nich nauczyć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 15:53:40 pm wysłana przez EmpTy212 »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 04, 2011, 15:54:17 pm »

piciek

  • Gość
Spójrzmy na naszych niezbyt lubionych sąsiadów Rosjan. Oni posiadają markę łada. Tam nawet Putin kupił ze swoich pieniędzy Ładę i powiedział, że gdyby firma ta popadła w długi to jest w stanie wyłożyć znowu ze swoich własnych prywatnych pieniędzy na tą markę aby wspierać to co ich. Rosjanie to kraj dziwny ale dbają o swoje, tego moglibyśmy się od nich nauczyć.
jak widać ruscy mają łeb nie tylko do wódki:)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 04, 2011, 15:56:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Putin głupi nie jest i wie że opłaca się popierać własny przemysł. Nawet jeśli do biznesu trzeba czasem dołożyć to przynajmniej utrzymuje miejsca pracy i pieniądze nie uciekają na zachód. Dlatego reklamuje Ładę, z resztą sprzedaż tej marki w Rosji dzięki osobie prezydenta wzrosła w ostatnim czasie dwukrotnie. To samo robił Pawlak jak był ministrem. Państwo zakupiło bardzo tanie samochody krajowe i jeszcze je reklamowało gdy było co reklamować. Inna sprawa że w ostatecznym rozrachunku z marnym skutkiem.

Co się jeszcze tyczy sprzedawców. Jak wam któryś będzie pyskował to powiedzcie: "Jak pan mi nie chce sprzedawać części to pójdę do konkurencji." i niech się typ strzeli w głowę za własną głupotę.

Moja pierwsza wizyta w sklepie moto zaowocowała zakupami części do Poloneza za 600zł ,a dotychczas zostawiłem tam koło 1000. Są sprzedawcy którzy wiedzą że każdego klienta trzeba szanować bo on przynosi pieniądze, a na częściach do Poloneza można jak widać zarabiać nie gorzej niż na innych skoro istnieją sklepy które sprzedają głównie do FSO.

A propos jeszcze buractwa na drodze to się zdarza niestety często ale jak ostatnio utknąłem w Katowicach Polonezem i nie mogłem w korku wjechać na drogę przez pełne 5 minut to wtedy w gąszczu nowych, lub relatywnie nowych samochodów z których żaden nie chciał ustąpić w końcu drogę dał mi kierowca 15 letniego zardzewiałego BMW...
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2011, 16:22:04 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 04, 2011, 15:56:08 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
He he.. jak tak czytam o tych sklepach i właścicielach fałłeji... itd....

Przychodzę raz do sklepu po nagrzewnicę do poldka, obok mnie typ prosił o klocki do passata :) i gośc mu mówi cene 110zł.... a typ "kierowniku nie ma jakichś tańszych ?"
W trakcie ich rozmowy ja z drugim sprzedawca :
Dostanę nagrzewnicę do poldka minusa po 93 roku ? Tą bez zaworka ?
- tak... 207zł..

- Poproszę :)

Gość z paska malo się nie zapowietrzył.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 04, 2011, 16:51:10 pm »

Offline Pablo 92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
  • Płeć: Mężczyzna
  • 1.6 Turbo :-)
panowe tak jak wszyscy piszą trzeba to olać. Ja polonezem jezdze do szkoły, w klasie pare osób ma lepsze samochody typu pasek b4 i b5 tdi, golf TDI bmw e36 i bmw e46 czy jakoś tak. Wiem że czasami robią jakieś podsmie"ch*"ki z poloneza. Wszystkie auta dostali od rodziców za grube tysiące ale czesci sami zazwyczaj kupują. Nawet nie wiecie jaką satysfakcje czuje w sobie kiedy w takiej bmw wymieniali maglownice dając 900 zł za regenerowaną i płacząc jak to dużo, jak sie cos zesra i samochód stoi bo nie ma kasy na naprawy czy nie stać ich na głupie paliwo :D moją jedyną usterką były spalone opony i krzyżak na wale który dostałem za darmo i latam ile wlezie a takie buraki liczą każdą złotówkę bo za 900 zł to sobie mozna kupic drugiego poloneza na cześci :D i po wielkim bumie kiedy to wszyscy robili prawko i kupowali samochody by jezdzic do szkoły tak po 2 latach jezdze ja i kumpel do szkoły z 27 osób w klasie smiejąc sie z nich bo nie mają na głupie paliwo lub auta stoją uszkodzone :D
1.6 OHV Turbo, Garett T25, 0,6 bar

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 04, 2011, 17:08:39 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
U mnie w pracy coraz więcej ludzi mnie szanuje właśnie z tego względu że przy poldzie można zrobić wszystko (albo prawie) na parkingu przed pracą tak żeby sam wrócił do domu potem. Ostatnio jak wymodziłem na przerwie lunchowej przełącznik ręczny wentylatora chłodnicy bo mi czujnik temp padł i wmontowałem go tak żę nie widać nawet to było "och i ach". Im jak się coś zepsuje to bez lawety nie pojedzie

Podśmie"gęś"ą się oczywiście, ale nikt tak jak ja nie jest zajarany swoim autem i nikt nie spędza przy nim tyle czasu. Pieniądze to inna sprawa bo do nowego Audi TT kumpel musi sporo włożyć ;)
Mimo wszystko staram się przekonywać ludzi do poldka. Ma swój urok nie każdy go musi lubić ale dlaczego zawsze wylewać wiadro pomyj bo "to tylko polonez"
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 04, 2011, 17:30:13 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Za parę lat ludzie będą sobie robić fotki przy Polonezie, tak jak teraz robią przy ładnym 125p (bo właściwie brzydkich już się praktycznie nie spotyka) i będą mówić "widzisz synku? to jest POLONEZ - taki Polski samochód, kiedyś jeździła nim Milicja potem Policja, służyły jako Ambulansy i pogotowia gazowe, jako wozy straży pożarnej - właściwie wszędzie służyły, począwszy od wożenia organów dla szpitali a skończywszy na służbach lotniskowych" a na to synek "tato ale jak to POLSKI SAMOCHÓD ???!!!"  <cwaniak2>

dlatego trzeba przetrwać jeszcze te kilka lat pierniczenia i potem będzie już tylko z górki  :d
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 04, 2011, 17:33:53 pm »

Offline Excalibur#1937

  • Administrator
  • Wiadomości: 1902
  • Płeć: Mężczyzna
    • Kilka ich było ;)
    • http://www.intermediaservice.pl
trzeba przetrwać jeszcze te kilka lat pierniczenia i potem będzie już tylko z górki
Polać mu !! Dobrze prawi !!

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 04, 2011, 17:42:38 pm »

kazko kk

  • Gość
Mi zawsze dają części najlepszej jakości bo w sklepie są miłośnicy Polskiej motoryzacji :D

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 04, 2011, 17:45:01 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Ja na sklep w którym się zaopatruję też nie narzekam.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 04, 2011, 18:12:21 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Polonez jest tak Polski jak opel astra

Nie szerz herezji.  :P Bryłę nadwozia wymyślił Polak, auto zaprojektowano na zlecenie Polaków i przy ich udziale, Carówkę w ogóle z wyglądu robiło nasze ASP plus wszystkie mody które tam weszły za Poloneza i jeszcze przed Polonezem bo przecież nasi nawet hebli tarczowych w ogóle nie dopuścili do produkcji zanim sami ich nie pomodzili.  :P Także sporo racji masz ale czy przy Astrze był aż tak znaczny udział Polaków jestem skłonny wątpić, bo jacyś inż. i designer pewnie owszem i by się znaleźli.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 04, 2011, 18:19:22 pm »

Offline marcin88

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 303
  • Płeć: Mężczyzna
    • 3.0 12v
ja tez mam już "swój" sklep w którym kupuje części do poloneza wszystko można dostać- właściciel jest pasjonatem FSO :D ładna Carowke ma, widziałem ja na kilku fotach ze zlotów i spotów fso ptk :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 04, 2011, 18:33:27 pm »

Offline Łukasz - I-Love-Fso-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2679
  • Jeśli jest w Tobie wiara, uda się wszystko !
    • FSO 125p
ech, gdy mi sie cos pospuje a dam rade zrobic to sam to jezdze do wujka mojej narzeczonej, ma on kanal i tam sobie majsterkuje i grzebie on sam czesto przychodzi i mi pomaga, pokazywal mi zdjecia swoich dawnych 125p i pomaranczowego borewicza 2000, opowiadal jak w niemczech wciagal golfy i inne z bananem na twarzy.
Gdy przyjezdzam zawsze przychodzi jego ojciec i gada Lukasz dobry jestes chlopak ale tego poloneza sprzedaj albo na zlom, po co ci to auto ani to laadne ani szybkie kup sobie lexusa albo porzadnego mercedesa.
Znosilem dosc to dlugo starszy facet nalezal mu sie szacunek ale sklelem dziada troche i dalem mu do zrozumienia ze przez takich jak on nasze produkty polskie nie maja szans i jest wiecej takich ludzi, przez to niedlugo nic nie bedziemy miec bo polskie to do dupy.

Lecz spotykam sie tez z ludzmi ktorzy mowia ze moge byc dumni, duzo osob dziwi sie ze mlody chlopak jak ja chce wogole dbac o to. Bardzo to mile uczucie gdy cie ktos chwali i twoje auto i stan w jakim ono jest :) i zawsze jest Anabol daj do odcinki, albo jeb77j basem synu  <lol>
FSO to coś więcej niż auta- to pasja to cale życie!

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 04, 2011, 18:52:54 pm »

Offline seba601s

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 141
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 1.9 GLD
No cóż,Polonezami nie jezdza już dyrektorzy i nie sa obiektem westchnień...jak podjedziesz po dziewczyne polonezem to możesz zostać wyśmiany,żona bedzie narzekać, że nie ma klimy i że powolny i głośny ,a kumple i rodzina żeby sprzedac i kupic coś ładniejszego i przy czym nie trzeba grzebać..takie realia ludziom sie w dupach poprzewracało...choć sam mam czasem dość tego samochodu,ale wiem że jak bym sprzedał to bedzie mi go brakowac,bo na tym sie uczyłem jezdzić i zrobiłem tym dużo kilometrów,uwielbiam położony idealnie lewarek biegów i czytelne zegary,wygodne i twarde fotele,no i napęd na tył który w zimie daje sporo satysfakcji i nie raz jade takim samochodem szybciej niż inni z masą elektroniki wspomagającej na pokładzie...
Tylko tchórze obwiniają innych za swoje porażki...