Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129856 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #180 dnia: Listopad 14, 2011, 11:43:11 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
Rower daje mi poczucie wolności i wiatr we włosach

To zapnij rozporek :)



Znajomośc przepisów to jedno - a ich przestrzeganie to druga sprawa.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #181 dnia: Listopad 14, 2011, 13:06:35 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
A kolega Mifumi jak skręca w prawo to się nie rozgląda

Właśnie sytuacja była inna.

Nie było ścieżki rowerowej, jechał zwykłym chodnikiem, chodnik się kończył a że był spory krawężnik to "mu się nie chciało".
Tuż przed uliczką jest przejście dla pieszych, rowerzysta zjechał z chodnika na jezdnię na przejściu(wtargnął w sposób nieprzewidywalny, jadąc na nim) aby kontynuować jazdę w tym samym kierunku tylko na jezdni. Nie popatrzył i wjechał TUŻ PRZED maskę, gdybym był metr dalej zostałby potrącony, gorzej że mógłby utrzymywać iż jechał ulicą cały czas, i przez taką sierotę miałbym problem.

W opisanej Twojej sytuacji to niestety ale kierowcy nie są przyzwyczajeni do tego że może coś takiego być jak ścieżka rowerowa wzdłuż jezdni i jeśli auta mają zielone, to rowery też mają zielone, nawet jeśli nie ma żadnych pieszych, a rower porusza się w tym samy(lub odwrotnym kierunku) to ma pierwszeństwo z tego tytułu że auto przecina jego drogę.
Minie sporo czasu jeszcze zanim kierowcy się nauczą jak to jest z rowerami, a "kolarze" nauczą się jak nie irytować swoją głupotą.

Rower daje mi poczucie wolności i wiatr we włosach - za to też mam płacić?

Kierowcy za wiatr we włosach(i zimny łokieć) jakoś płacić muszą).

Opłaty w przypadku kiedy się chce rowerem poruszać po jezdni w ruchu ulicznym.
A kiedy rower jest tylko do rekreacji i nie wyjeżdża się na ulicę to obowiązkowe OC byłoby zbędne.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 13:10:44 pm wysłana przez Mifumi »
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #182 dnia: Listopad 14, 2011, 13:09:36 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
To u mnie gość zrobił jeszcze lepiej....

Dojeżdżam z typem (on na rowerze obok) do świateł przed krzyżówką.... on trochę za mną tak jakby w martwym punkcie....

Zapala się czerwone więc hamuję, w tym momencie gość mi zniknął z pola widzenia całkowicie ,.... zapala się zielona strzałka no to ja w prawo i ogień...
Ni z dupy ni z pietruchy typ przejeżdża rowerem przez przejście....

Gość zobaczył czerwone, wjechał na chodnik, bo mu się stać nie chciało i przejechał przez przejście bo było zielone....

Nie było pieszych więc rześko sobie jadę.... ale co on dostał Ch*jów na plecy to głowa mała.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #183 dnia: Listopad 14, 2011, 13:15:42 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a JA tam sobie popylam rowerkiem po chodnikach i sciezkach rowerowych,
trzeba byc hardcorem,zeby wyjezdzac na stolickie ulice,
jade sobie 5-15km/h po chodnikach i 20km/h po sciezkach rowerowych ,zeby sie nie spocic,zeby nie spalac za duzo kalorii,
dzisiaj jest punk krytyczny ,bo na termometrach 0*C ,wiec zwolnilem troche,zeby mnie nie zawialo,
postanowilem sobie jezdzic do konca listopada ,ale z pewnoscia sniegu kolami nie dotkne,

nie nie jestem masochista lubiacym jezdzic w taka pogode ,poprostu celuje w pewien okres czasowy,
rower kosztowal mniej niz w styczniu bedzie kosztowal bilet 3-miesieczny studencki ,wiec niestety bede mial 3 miesiace zimy (niestety tylko 3 ,bo na wiecej biletu nie kupie),
o dojazdach samochodem lepiej nie mowic - raz ,ze to kosztuje ,a dwa to w stolcu sie wiecej stoi niz jedzie ,wiec sie tylko wkurzyc mozna,

tak wiec wszedobylny dobrobyt kaze mi doope tachać rowerem po przymrozku - zaiste mamy XXIw w kraju podobno nie III swiata <lol>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #184 dnia: Listopad 14, 2011, 13:16:50 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Gość zobaczył czerwone, wjechał na chodnik, bo mu się stać nie chciało i przejechał przez przejście bo było zielone....

A ile ja to widziałem razy jak na jednym skrzyżowaniu rowerzysta jak gdyby nigdy nic przejeżdża na czerwonym(układ świateł że i nawet 10 aut przez ten czas by przejechało, ale musisz stać i tak) to nawet nie zliczę tego.
Skoro taki pajac chce być traktowany jak pełnoprawny uczestnik drogi to niech też zachowuje się jak taki przestrzegając przepisów.

Nieogarnięty człowiek na rowerze bardzo mnie irytuje, aż sam się nieraz prosi aby go puknąć bo zajeżdża a potem pretensje że go chce zabić.
Całe szczęście są też tacy którzy wiedzą jak mają się zachować i takich powinno być jak najwięcej.

W ogóle bezsensem jest skuter na dowód, jakim prawem ktoś kto nie zna przepisów ma prawo jeździć po ulicy czymś co odblokowane ma osiągi malucha/tico/cinq.
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #185 dnia: Listopad 14, 2011, 15:00:21 pm »

Offline Adam B

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 81 1500 in progress
Kto jak kto ale najbardziej to mnie kur**ają łeby w samochodach rodziców.
Dzięki mojemu refleksowi nie potrącił mnie taki "gęś", w miastach przy główniejszych ulicach są bus pasy.
Dwa pasy w jedną stronę i bus pas, 15m przed wjazdem w uliczkę można wjechać na bus pas i skręcić, dzisiaj przechodzę przez pasy na pierwszych 2 pasach samochody ustąpiły miejsca wiec idę, już wchodzę na odcinek bus pasa a tu nagle jakiś ch*j i nawet nie zahamował dobrze że się cofnąłem bo by mnie rozjechał. Rozumiem, że takie coś może sie zdarzyć ale zawsze w takim momencie sie przeprasza, a ten ch*j jeszcze do mnie mówi sp******aj. pojechał.


szkoda że sie nie zatrzymał i bardziej nie sapał, bo mam wielką ochotę mu n*****ć, aż mnie nosi z tych nerwów

Sory, ze nie na temat ale musiałem to gdzieś napisać
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 15:34:00 pm wysłana przez BARTEK#1925 »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #186 dnia: Listopad 14, 2011, 16:14:59 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
No co do "tatusiowych " to mi sie przypomina taka historia....
Gość często korzysta z tatusiowego Civica (prawie nówka sztuka - w sumie przyjemne autko)
I podjeżdża do kolegi który siedzi w starym escorcie (ale swoim) i mówi:
O basta - co tam kupiłeś ? Dawaj ścigniemy się :)

A on na to : "Najpierw oddaj samochód tacie" Mina bezcenna :D

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #187 dnia: Listopad 14, 2011, 16:37:09 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
Czy ja wiem czy hardcorem w wawie po ulicy :D :D ja kolarzówką po toruńskiej jeździłem (trzy pasy naraz potrafiłem zmienić), po rondzie radosława, itp :D z tymże ja jeżdżę kolarzówką średnio 35-45km/h czasami jak sprzyjają warunki to po prostej dam radę wyciągnąć 60 a z górki to i do 80 da się wyciągnąć, wtedy to jest uczucie :D pierwsza większa dziura i leżysz w rowie :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #188 dnia: Listopad 14, 2011, 16:43:23 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
przy 80 jak spadniesz to chyba nie jest za różowo?

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #189 dnia: Listopad 14, 2011, 16:49:56 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
no nie jest :D na szczęście jeszcze mi się nie zdażyło choć było blisko bo mi rower zaczął na boki chodzić, ale ja wyznaję zasadę bez ryzyka nie ma chwały ;)
Ale i tak najbardziej mi się podobało jak z bratem kiedyś w warszawie na moście gdańskim policja z fotoradarem stała a my na liczniku 60 mieliśmy :D i ludzie ledwo co nas wyprzedzali a my ucieszone japy :D a policjant na nas fotoradarem :D niezapomniana chwila :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #190 dnia: Listopad 14, 2011, 17:14:28 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)
przy 80 jak spadniesz to chyba nie jest za różowo?
Wtedy jest bardzo różowo wpadjąc w lekką czerwień:


Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #191 dnia: Listopad 14, 2011, 17:25:47 pm »

Offline luka92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 988
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6GLI 97'
:D no myślę że jak ktoś jest mało ogarnięty to nie tylko na takim czymś się skończy :D
W uszach szum, w oczach łzy, na liczniku czterdzieści trzy ;)
Sam go mam sam go pcham ;)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #192 dnia: Listopad 29, 2011, 18:36:42 pm »

Offline CzaroT-11

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 808
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro+ 1.6 GSI '99 74E
Kurcze... Jestem zirytowany... Dodałem sobie na FB dwa linki z YT z polonezami i już opinia, że Polonez to żałosny samochód denny, zgniły i oblech ze złomu... Najgorsze, że to wszystko mówi... Moja narzeczona... Dlaczego niektórzy nie umieją docenić hobby i zainteresowań innych? Co Tym ludziom wadzi w Polonezach? Każdy na te wozy gada tyle złego, a sami w latach dzieciństwa jeździli Polonezami bo takie były czasy. Każdy miał Poloneza albo Fiata i każdy był szczęśliwy, że ma czym pojechać do sklepu czy na wakacje, a teraz? Polonezem jeździć nie będzie bo jej opinię i reputację na mieście psuje... Kup jakieś nawet stare BMW i będzie dobrze i można na luzie już "wyjść do ludzi". A Poloneza na złom tylko :/ Sorki chłopaki, ale jestem sfrustrowany i musiałem się wyżalić z tego problemu, a to jest najodpowiedniejsze miejsce do tego..

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #193 dnia: Listopad 29, 2011, 18:51:05 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
A był taki temat już poruszany, o narzeczonych/dziewczynach/żonach i ich podejściu do Poloneza, na którejś stronie będzie.

Wiesz że na takie dziewczyny jest już określenie, w sumie trochę przykra sprawa :s

Dla tego jak z kimś gadam to szybko się ta osoba dowiaduje o moim podejściu do Poloneza, odstrasza złe kobiety, i dobrze :P
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #194 dnia: Listopad 29, 2011, 19:01:23 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
oj stary.... to poważny problem masz... :/ reputację na mieści? a co to kogo obchodzi? Jeśli dla niej reputacja na mieście zależy od samochodu którym jeździ to sorry... nie chce nic mówić ale od takiego braku szacunku się zaczyna...

Moja narzeczona lubi poldka, powiedziała że woli mojego własnego niż jakiegoś plastika od ojca. Jedyny zarzut jaki słyszę pod kątem auta to to że za dużo o nim gadam ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2011, 19:03:30 pm wysłana przez Aetius »
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #195 dnia: Listopad 29, 2011, 19:03:29 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
Kurcze... Jestem zirytowany... Dodałem sobie na FB dwa linki z YT z polonezami i już opinia, że Polonez to żałosny samochód denny, zgniły i oblech ze złomu... Najgorsze, że to wszystko mówi... Moja narzeczona... Dlaczego niektórzy nie umieją docenić hobby i zainteresowań innych? Co Tym ludziom wadzi w Polonezach? Każdy na te wozy gada tyle złego, a sami w latach dzieciństwa jeździli Polonezami bo takie były czasy. Każdy miał Poloneza albo Fiata i każdy był szczęśliwy, że ma czym pojechać do sklepu czy na wakacje, a teraz? Polonezem jeździć nie będzie bo jej opinię i reputację na mieście psuje... Kup jakieś nawet stare BMW i będzie dobrze i można na luzie już "wyjść do ludzi". A Poloneza na złom tylko :/ Sorki chłopaki, ale jestem sfrustrowany i musiałem się wyżalić z tego problemu, a to jest najodpowiedniejsze miejsce do tego..
Rada jedna... ZMIEŃ KOBIETĘ!

Jak była by porządna [oczywiście bez urazy] to by sie cieszyła że wozi dupę w ciepłym i własnym, niż w aucie tatusia, kolegi... A narzeka na poloneza? Moim zdaniem w porownaniu do malucha czy trabanta świetny wręcz samochód.
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #196 dnia: Listopad 29, 2011, 19:12:16 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Cóż, o moim poldku więcej mówili różnych gówien (choć z wierzchu bardzo ładny pold mój :)) niż o Astrze kumpla w której wlew paliwa trzyma się na szpachli. :)

Moja rada taka: miej na nich wy(.)bane, jak będzie okazja smyrnij sobie boczkiem na ich oczach i zapytaj: twój tak potrafi? :P

Prawda taka, że najwięcej do powiedzenia mają ci co nawet poldkiem nie jeździli jako pasażer...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #197 dnia: Listopad 29, 2011, 19:14:13 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
No u mnie znajomi szczególnie z klasy technikum oburzyli się że poldka kupuje :) przejechali się ze mną, dwa boki - już zamilkli, założyłem elektryke fotele i inne duperele to ich skręca bo jeden w renault clio z 2009r nie ma takich wypasów [wersje storie / van ma] :)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #198 dnia: Listopad 29, 2011, 19:26:10 pm »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
U mnie zazdrość i podziw budzi to że jest kupa dodatków w wyposażeniu. Oczywiście jak widzą spojler, groki halogeny czy co tam jeszcze to od razu: "eee dokładałeś od inych aut, lepiej było zostawić oryginał" Na hasło że wszystko co mam na samochodzie jest polskie i było montowane do poldków zaczyna się ciekawość i historia o tym czego to nie montowali.
Poza tym kumpla który ma Porsche 951 trzęsie gdy słyszy ile mnie cześci kosztują... Dzisiaj mówił mi że do jego grata klocki komplet 1500zł oczywiście na hasło że do mojego 80żł kazał mi wyjść :P :P
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #199 dnia: Listopad 29, 2011, 19:31:16 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Porsche jak Porsche, ale co miał powiedzieć mój kolega który miał Uno a moduł do niego kosztował 1000 zł?  <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap