Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #220 dnia: Listopad 30, 2011, 14:30:31 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
To masz pecha Chłopie, moja Żnoka jak usłyszała że nie jedziemy na Czerniewice 2010 to posmutniała.
W tym roku też się nie udało.
Może w przyszłym roku wyjdzie. Auto jej odpowiada, choć ostatnio jego wiek daje się we znaki.
Mimo tego go lubi, mam go tyle lat ile z nią jestem :)
W przyszłym roku prawdopodobnie kupię drugiego :d
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #221 dnia: Listopad 30, 2011, 23:49:48 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
jest wyjątkowa
chamskie gadanie i podpuszczanie znajomych

Takich wyjątkowych ludzi to ja przez całe życie unikam, a jak chcesz to ci dostarczę w każdej ilości, dowolnej płci, koloru włosów, oczu, figury, wymiarów, kształtu oczu, brwi, i dowolnym innym parametrze. :]

Dlaczego niektórzy nie umieją docenić hobby i zainteresowań innych?

Bo wierzą w prawdziwość swojej opinii i poznania, uznając ją oczywiście za jedynie słuszne...

Nie znają się, niech się nie wypowiadają.

Lepiej weź się w garść i przejrzyj na oczy bo cię panna wymieni na lepszy model, a pozbycie się Poloneza paradoksalnie tylko przyspieszy ten proces.

groki (standard)

Mnie od groków plecy bolą

Reputacja na mieście...

Jeśli ktoś się tym przejmuje w rozumieniu tutaj dokładnie poruszanym to wygląda mi to na jedno: Mówimy o kołtunie który przejmuje się zdaniem innych kołtunów. Czyli generalnie wniosek jest taki że lektura "Moralności Pani Dulskiej" poszła w las. Niestety to nasuwa też przy okazji myśl rację miał pan z PO mówiąc "po co babcię denerwować, niech się babcia cieszy" bo jak ktoś we łbie w prywatnych sprawach jest tak niepoukładany to trudno od niego oczekiwać zrozumienia czegokolwiek.

Ostatnio znowu dużo nowych znajomości zawiązałem. I np. wczoraj poszedłem na piwo z nowym kolegą z nowego kierunku, koleś 19 lat ma, jak się okazało przypadkiem, jeździ prawie nowym Focusem w wersji Ghia w automacie. Jak później przez moment zamieniliśmy dwa słowa o prowadzeniu spytał się czy mam tylny napęd bo o tym akurat mówiłem. No i mówię że "Tak, mam Poloneza". Żadnej reakcji z jego strony, samochód jak każdy inny. Później jeszcze powiedziałem że chciałbym dojechać na biegun północny Polonezem Analogiem. Przyjął to z pełną powagą i po chwili dodał że to nawet fajny pomysł.

Nowe znajome jeszcze nie wiedzą ale mądre dziewczyny są, a poza tym jak się panna tak cieszy na mój widok że nie może przestać się uśmiechać od ucha do ucha to jakoś nie wierzę żeby to że mam Poloneza czy jakiekolwiek inne auto coś miało tu zmienić :]


Po prostu Lenin był głupi i nie posłuchał Marksa, który wyrażnie twierdził, że prawdziwy komunizm można wprowadzić tylko na grunt wysoce rozwiniętego kapitalizmu

Albo chcieli nakraść skarbów carskich ale przeciągnęli przedstawienie bo stwierdzili że interes się opłaca :] W każdym razie popieram twierdzenie prof. Przewłockiego że "Jedynym prawdziwym komunistą w historii ludzkości był Jezus Chrystus"  :d Ostatnio czytałem też przy okazji innej pracy, omówienie dzieła księdza Wojciecha Dębołęckiego, wg. niego pierwotnym ustrojem świata była komuna bo w raju Adami i Ewa byli sobie równi i panowała między nimi wspólnota dóbr. Owszem, dzieło z czasów przedmarksistowskich ale gdyby to dzisiaj odczytać Jarkowi, Rydzykowi i paru biskupom to by pewnie z krzeseł pospadali  :d

« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2011, 23:57:27 pm wysłana przez Sparrow »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #222 dnia: Grudzień 12, 2011, 20:54:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Kolega szukał ostatnio samochodu. Szukał BMW E36 lub Golfa ale nie mógł znaleźć nic w przyzwoitym stanie. Zaczął szukać Renault 19. Nie znalazł.
Więc kupił Poloneza Plusa 1.6GLI z LPG, podobno w ładnym stanie. Zaraz do rozmowy włączył się trzeci gość, padło pytanie czy też mam Poloneza, zaczął coś
nawijać o spawaniu mostów. Obu gości znam od paru tygodni, dodam że młoda generacja bo 19 lat. Czyli nie jest tak źle z tym stosunkiem do FSO.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #223 dnia: Grudzień 12, 2011, 22:17:18 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
To zależy na kogo trafi... sam mam 19 lat, jeżdżę polonezem i się tego nie wstydzę, mam kolegów którym moje auto nie przeszkadza, wręcz przeciwnie podoba się,
bo wreszcie coś innego niż bmka czy choćby ten golf... Ale są i tacy oderwani od pługa co przyjeżdżają bmkami, mercami i innymi "reprezentującymi" się autami pożyczonymi od tatusia i szczerzą zęby jak przejeżdża polonez....
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2011, 22:19:01 pm wysłana przez macko »
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #224 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:06:00 pm »

michal939

  • Gość
Ale są i tacy oderwani od pługa co przyjeżdżają bmkami, mercami i innymi "reprezentującymi" się autami pożyczonymi od tatusia i szczerzą zęby jak przejeżdża polonez....
Trafniej tego już nie da się ująć :] Gorszej grupy ludzi już nie ma.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #225 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:39:46 pm »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
macko ja w lutym bede mial 19 lat i u mnie w klasie jest tak ze sie wszyscy smieja z tego ze jezdze polonezem a jak im powiem ze sam zarabiam na jego utrzymanie to im mina blednie :) najlepszy jest jeden koles ktory do szkoly samochodem przyjechal raz bo mu tatus pozwolil :) a ja jak mam za co to jade poldkiem do szkoly chyba ze mi ojciec go uprowadzi wczesniej :P
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #226 dnia: Grudzień 12, 2011, 23:51:23 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Aaa tam i tak większość młodych chłopaków którzy się na forum nie udzielają jeżdżą szesnachami, dużo osób ma bardzo dobre zdanie o polonezach ale najczęstsze stwierdzenie jakie słysze to '' jak kupować poloneza to tylko z silnikiem rovera '' coś w tym jest :D ... .
1.4 GLI 16V

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #227 dnia: Grudzień 13, 2011, 00:06:40 am »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
ja też mam 19 lat i miałem OHV teraz mam Rovera... I powiem żeby OHV generował tą samą moc co Rover nie zmienił bym go nigdy... A co do ludzi ze szkoły to dopóki nie pokazałem jak się jeździ autem RWD a tym bardziej że to Polonez patrzyli z pogardą na mnie teraz z każdej strony jest ktoś kogo nie znam wcale a mnie znają bo wiedzą że tylko ja robię pokazy jak się jeździ Polonezem i jaki można mieć z tego ogromny FAN :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #228 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:26:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Mam Rovera i na co dzień bym wolał OHV.

Załóż do OHV most z Rovera to też zacznie nieźle latać ale podróż autostradowa już fajna nie będzie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #229 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:44:03 pm »

piciek

  • Gość
Szczerze mówiac, jak dla mnie lepsze zdrowe gsi niz zajefhany rover. Miałem okazję jeździć 1.4  roverem i po 2tygodniach było tam 1.6 rovera. Teraz poruszam sie oboszem od nowosci w rodzinie i na normalne poruszanie sie nim jest OK. do driftów i na ćwierć mili sie nie nadaje, ale jak ma się nadawać auto rodzinne w klasie niższej średniej. Porównywanie poloneza do bmw czy mercedesa i pokazywanie jaki jest super trochę mija sięz celem. Choc niektorzy prosza sie o to :) polonez w tej chwili staje sie youngtimerem i lepiej dbać o egzemplarz, który się posiada niż ukręcać półośki pokazując burakom, że coś potrafi.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #230 dnia: Grudzień 13, 2011, 17:58:02 pm »

Offline Mifumi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 430
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.4 Caro '96
Tak wtrącę, bratu się zerwał/rozwarstwił pasek od rozrządu w OHV, jedyne koszta to nowy pasek 20zł bo nic nie pogięło :}
Cytuj (zaznaczone)
wystarczy lekko obnizyc, zaspawac rozrzad [...] powinno wystarczyc na poczatek
  ______                             ______
/_|_____\.=[oo]=O=[oo]=./_____|_\
 ___                                          ___
[___]                                       [___]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #231 dnia: Grudzień 13, 2011, 19:09:03 pm »

Offline Bossman

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Ja mam 21 lat i mam dwa od 3 lat borka i od 1,5 roku atu + a z panną jestem 8 miesięcy i nigdy nie miała problemy że to polonez, czasem mówi żebym ich tak nie chwalił i się tak nie wk....ał jak ktoś najężdza swoją opinią na moje auto. Tylko nie mogę jej przekonać do borka, mówi że atu (sreberko jak go nazywa) ładniejsze, bo borek za kańciasty. I co ważniejsze mówi że polonez ładniejszy niż bmw.
Poloneza szanuj i nie dewastuj jak debile na YOU TUBE

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #232 dnia: Grudzień 13, 2011, 21:14:00 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Bossman ukłony dla Twojej kobiety

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #233 dnia: Grudzień 13, 2011, 23:37:29 pm »

Offline Adam B

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 146
  • Płeć: Mężczyzna
    • polonez 81 1500 in progress
Tak wtrącę, bratu się zerwał/rozwarstwił pasek od rozrządu w OHV, jedyne koszta to nowy pasek 20zł bo nic nie pogięło :}

Brat miał farcika :)


bossmana ja jedynie mógłbym jeździć borkiem i caro-, caro+ juz mi się nie podoba nie wiem dlaczego

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #234 dnia: Grudzień 14, 2011, 15:32:35 pm »

Offline Seba OBR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 501
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro (L-205) 1.8 16V
    • OBR Garages
Ja z polonezem i dziewczynami nigdy pecha nie miałem. Moja była kochała poloneza i za cholerę nie pozwoliła mi go sprzedać, ani myśleć o sprzedaży. Moja aktualna dziewczyna również jest zachwycona polonezem i nawet napisała o nim coś takiego:
Samochód fioletowy,
na zlot jest gotowy.
Ekstra silnik 1.8 dotarty,
to nie są już żarty.
Bo sportowe zawieszenie mamy
i z car-audio dźwięk wydobywamy.
A wnętrze zdobić będzie skóra,
bo to wyjątkowa jest fura.

Ponadto zapowiedziała, że planuje już napisać kolejne zwrotki :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #235 dnia: Grudzień 14, 2011, 16:28:45 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Seba OBR dobry tekst, dodać podkład i nutka jak ta lala :)
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #236 dnia: Grudzień 14, 2011, 17:56:33 pm »

Offline Bossman

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 42
  • Płeć: Mężczyzna
Bo plus to już taki koreański plastik. I wyglądem podobny do zachodniaków.
Poloneza szanuj i nie dewastuj jak debile na YOU TUBE

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #237 dnia: Grudzień 14, 2011, 18:17:16 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Jaki koreański jak projektowany w Europie?
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #238 dnia: Grudzień 14, 2011, 19:17:24 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Jaki koreański jak projektowany w Europie?
Matiz i Lanos też w Europie - Włochy

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #239 dnia: Grudzień 15, 2011, 03:08:29 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Wszystkie z wyjątkiem Nexii/Racera projektowane w Europie. Strasznie mnie kiedyś rozbawił tekst w Motorze: "samochody Daewoo czyli jak styliści z Korei wyobrażają sobie ładne auto", a przecież Lanos, Matiz i Leganza pochodzą od Ital Design, a Nubira od I.D.E.A. <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap