Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129842 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 15, 2016, 12:27:43 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
W dupie miałbym pogardy innych. Sam często wsiadam do swojego jak tylko pogoda pozwoli i śmigam po okolicy i dalej. Sprawia mi to wielką frajdę i mnóstwo przyjemności.....  Więc kochani -  głowa do góry i miejcie to gdzieś co ktoś myśli o polonezie.... W nim jest klimat i czysta przyjemność z jego prowadzenia, czego wam serdecznie życzę.   <blee> :]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 15, 2016, 12:30:26 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Trzeba zacząć od zadania sobie podstawowego pytania: czy jeździsz FSO z sentymentu, tudzież dla własnej przyjemności, czy też może szukasz poklasku. Niestety ostatnimi czasy spotykam więcej osób z pod znaku drugiej opcji :(
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 15, 2016, 14:11:02 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
W dupie miałbym pogardy innych. Sam często wsiadam do swojego jak tylko pogoda pozwoli i śmigam po okolicy i dalej. Sprawia mi to wielką frajdę i mnóstwo przyjemności.....  Więc kochani -  głowa do góry i miejcie to gdzieś co ktoś myśli o polonezie.... W nim jest klimat i czysta przyjemność z jego prowadzenia, czego wam serdecznie życzę.   <blee> :]
Popieram zdecydowanie w polonezie trzeba się czuć dobrze samemu a jak innym nie pasuje to ich problem >:D
Mi osobiście daje wiele satysfakcji jazda, naprawa a przedewszystkim specyficzny klimatyczny zapach który w nim panuje  ^-^

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 15, 2016, 17:20:36 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
I tak trzymać, FSO to klimat i urok , a jak komuś nie pasuje to jego problem.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 15, 2016, 17:30:15 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Chociaż w ostatnim czasie i tak poprawiło się postrzeganie Poloneza przez innych.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 15, 2016, 18:34:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Moim zdaniem jeśli ktoś ma aż Astona (notabene bardzo efektowne auto - rzeczywiście super) i nadal reaguje na Polonezy, to znaczy że wyrzucił kasę w błoto.

Astony mają bardzo elegancką linię i są komfortowe, ale niestety stały się trochę zbyt znane, od paru lat są produkowane ogromnych ilościach i kupują je różne bałwany, a wśród wozów tej klasy to taki Ford Mustang tanich aut sportowych- jest za ciężki i ma zbyt bezwładny przód żeby konkurować na torze.
W ogóle nie kupiłbym Lambo, Ferrari, Astona ani nic podobnego, same bałwany je kupują i jeżeli chodzi o normalne użytkowanie, to tylko Aston się do czegoś nadaje. Pod warunkiem że nie stoi nieużywany dłużej niż tydzień, bo pobór prądu jest tak duży że pada akumulator.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 15, 2016, 19:39:17 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Jabz kolei nie widzę jakichś tam wielkich ekscytacji na widok Poloneza. Polonezów jest jeszcze dużo. W sumie auto takie samo jak i inne. Natomiast jak patrzę na ten wszechobecny syf dziś produkowany i sfrustrowanych właścicieli wiecznie je naprawiajacych za kase z kredytu to na prawdę nie czuję się gorszy jako właściciel Poloneza.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #367 dnia: Listopad 15, 2016, 23:34:43 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Oczywiście że mam wyrąbane na ich zdanie ale wkurxxx mnie akcje takie jak ostano śmigam pldasem dziadzio sunie pajero z babcią może z 70 na godzinę to myk kierunek i lecę lewym równam się z debilem ten popatrzył że polonez i rura taka sam akcja była z bmw no kurxx co tych ludzi boli ?.Poloneza kupiłem z ciekawości i wrodzonej chęci posiadania czegoś iinego bo omeg,astr,golfów itp jest od groma w tej kasie ale Poldek ma to coś. Zaproponowałem ostatnio kumplowi bo szuka auta do 2 tyś żeby polda łykał bo dobra fura jest,odpowiedź co ty głupi polonezem bd jeździł.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #368 dnia: Listopad 16, 2016, 00:02:00 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Mnie jak tak robią z wyprzedzaniem zawsze wysyłam filmik policji w celu udzielenia płatnych "korepetycji" takiemu delikwentowi.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #369 dnia: Listopad 16, 2016, 00:56:20 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zaproponowałem ostatnio kumplowi bo szuka auta do 2 tyś żeby polda łykał bo dobra fura jest,odpowiedź co ty głupi polonezem bd jeździł.
Szkoda języka strzępić, bo w opinii większości, to jeżdżący złom.Kupi jeden z drugim starego zachodniego trupa, ale ch*j, lepszy i już.Jednego takiego próbowałem przez 3 lata namówić, i nawet mu się mój plus spodobał, bo prawie fabryka, ale w ostateczności i tak pastucha w kombi kupił, ale rocznik 2006, więc są powody do dumy.Nie wiem, ile wywalił, bo się przyznać nie chce, ale kupował od naszego wspólnego kolegi, a tamten mu za grosze raczej nie pchnął.Jeździ bez mała tak samo "dużo" jak ja, no ale nie byle czym.Ja mam niewiele młodszego poloneza, ale przynajmniej dałem za niego czterocyfrową, a nie pięciocyfrową sumę.Po prostu za bardzo się chłopak przejął, co inni powiedzą, bo w dzisiejszych czasach, lepiej nie odstawać.No i żona też chyba byle gównem nie chciała jeździć, bo nieładnie tak wśród znajomych, ktorzy mają lepsze.Takie czasy, że wartość człowieka określa to, czym jeździ, ile ma kasy i jak wygląda.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #370 dnia: Listopad 16, 2016, 05:41:26 am »

Offline martinez#1970

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 308
zostało podkupione mi złote ATU skończyło się na srebrnym obdartym C+

Nie jest to czasem źródło problemu? Jeśli chcesz być dobrze postrzegany, Twój Polonez powinien mówić: "jeżdżę youngtimerem, bo lubię". Tani odrapany samochód wysyła naokoło coś innego - "jeżdżę byle czym, bo jestem nieudacznikiem".

Moja rada - doprowadź auto do ładnego stanu wizualnego i nie żałuj $$ na myjnię. Aprobujące opinie wkrótce usłyszysz, chociaż nie z ust wspomnianych koleżanek Twojej dziewczyny. Tzw. pustaki to przypadek beznadziejny.

Mam to szczęście, że tocząc się poldkiem (zwykłe Caro) doświadczam samych pozytywnych reakcji. Na cepeenie nieraz ktoś zagaja, pyta który rocznik itd. Czekając przed przejściem dla pieszych zauważam, że ktoś odwraca głowę i ogląda auto. Stojąc na czerwonym, można wymienić uprzejmości z innym klasykiem - pozdrowić uniesioną dłonią i zobaczyć okejkę. Bardzo to sympatyczne :)
Cytat: Macki
Nieuchronnie nadchodzą czasy, kiedy to Poldasy bardziej spawać niźli ciąć opłacać będzie się... :]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #371 dnia: Listopad 16, 2016, 07:04:11 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
koleżanki mojej dziewczyny "i ty do tego wsiadasz żal w życiu bym takim gównem nie jeździła"
A czego się spodziewałeś po dzieciach?
Mnie jak tak robią z wyprzedzaniem zawsze wysyłam filmik policji w celu udzielenia płatnych "korepetycji" takiemu delikwentowi.
Gratuluję. W ten właśnie sposób poloneziarze dostają kolejną łatkę - podpierdalaczy. W polonezie nie będziesz gwiazdą autostrady, a ludzie reagują tak, jak reagują. Pora się z tym pogodzić albo przesiąść się na coś innego. Na szczęście ci, których ja spotykam, wiedzą, o co chodzi i działają bardziej edukacyjnie w kwestii kultury na drodze. Kilka miesięcy temu jeden zjechał na prawy pas chyba tylko po to, żebym mógł go wyprzedzić, bo za chwilę i tak skręcał w lewo. Ja byłem jeszcze daleko i spokojnie mogłem pomknąć prawym.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #372 dnia: Listopad 16, 2016, 07:32:11 am »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Gratuluję. W ten właśnie sposób poloneziarze dostają kolejną łatkę - podpierdalaczy.
Dlaczego? Jeśli ktoś tak reaguje na wyprzedzanie Polonezem, to coś z nim jest nie tak.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #373 dnia: Listopad 16, 2016, 11:29:41 am »

Offline jacekmm34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 256
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6 16V VVC Klima., Fiat 125 1.6 GSI

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #374 dnia: Listopad 16, 2016, 11:46:53 am »

Offline Tomek1994

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GSI `99
Od blisko 5 lat jeżdżenia poldkiem, opinie, reakcje u innych tylko pozytywne. Zauważyłem, że żeby takie były samochód taki jak polonez musi się ZAWSZE WYRÓŻNIAĆ. A mój wyróżnia się tym że jest ZAWSZE czysty. O tej porze roku ciężko o to ale i tak staram się żeby codziennie dobrze wyglądał. Stan techniczny też ważna sprawa. Efekty są takie że mam masę chętnych na jego kupno. Podjeżdżam na CPN, supermarket, parking itp. przyglądają się młodzi i starsi, dziewczyny i chłopaki.
Jak Cię widzą tak Cię piszą.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #375 dnia: Listopad 16, 2016, 13:45:14 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Gratuluję. W ten właśnie sposób poloneziarze dostają kolejną łatkę - podpierdalaczy. W polonezie nie będziesz gwiazdą autostrady, a ludzie reagują tak, jak reagują. Pora się z tym pogodzić albo przesiąść się na coś innego
Dorośnij człowieku,chyba że jesteś z tych co na nich plujesz a oni że deszcz pada.Łamie taki cymbał prawo stwarzając dla innych realne zagrożenie to dostaje za to nauczkę i nie napisałem że jade polonezem.Następnym razem się zastanowi chcąc pokazać jakim jest"królem szos"
Zwiększanie prędkości przez kierującego pojazdem wyprzedzanym:
Kwalifikacja prawna wg. kodeksu wykroczeń art. 90 lub  art. 97    
Naruszone przepisy ruchu drogowego art. 24 ust. 6    
Mandat 350zł    
3pkt karne

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #376 dnia: Listopad 16, 2016, 14:34:04 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Faktycznie, trochę się zagalopowałem... Nie wziąłem pod uwagę, iż rzeczone wyprzedzanie może mieć miejsce również na drodze jednojezdniowej dwukiedunkowej. Wtedy takie ściganie się z wyprzedzającym to faktycznie wiocha na maxa i kompletny brak wyobraźni, który należy bezwzględnie tępić. Na dwujezdniówkach natomiast takie zachowania traktuję bardziej jako głupi kawał i nagrywanie tego w celu zaprezentowania policji uważam za przerost formy nad treścią.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #377 dnia: Listopad 16, 2016, 14:50:47 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na dwujezdniowkach to nie jest wykroczenie,
wiec po co mialby wysylac psiarni   <co>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #378 dnia: Listopad 16, 2016, 14:53:12 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
na dwujezdniowkach to nie jest wykroczenie
He he, tego to nawet nie wiedziałem.  :d

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #379 dnia: Listopad 16, 2016, 20:58:41 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Oczywiście że na dwujezdniowej też ale tam mi to wisi bo nikt mi na czołówkę nie pojedzie przez takiego idiotę.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 21:01:14 pm wysłana przez Grizli »