Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129879 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #380 dnia: Listopad 16, 2016, 21:39:25 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
na dwujezdniowkach to nie jest wykroczenie,
wiec po co mialby wysylac psiarni   <co>

Że niby chcesz to podciągnąć pod wyprzedzanie z prawej strony?

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #381 dnia: Listopad 16, 2016, 23:17:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na drogach wielojezdniowych ruch jest niezalezny na kazdym pasie, co potwierdza dopuszczanie "wyprzedzania" dowolnym pasem,
takie zachowanie, czyli sciganie sie, bo ktos sie zrownal takim czy owakim samochodem jest buractwem, ale jest zgodne z przepisami,
nawet nie powoduje niebezpieczenstwa,
dopiero uniemozliwianie zmiany pasa sasiadujcemu autu wprowadza zagrozenie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #382 dnia: Listopad 17, 2016, 00:17:00 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Na drodze  jedno lub dwujezdniowej, ale  wieloPASMOWEJ w terenie zabudowanym możesz wyprzedzać z prawej strony, tylko jeśli masz wyznaczone przynajmniej dwa pasy ruchu w tym samym kierunku, jeśli te wyznaczone nie są to pomimo tego, że na jezdni w jednym kierunku mieszczą się obok siebie dwa pojazdy wielośladowe to jeden drugi może wyprzedzić tylko z lewej strony. Poza terenem zabudowanym wymagane są minimum 3 pasy ruchu w jednym kierunku, żeby móc wyprzedzić z prawej strony.
Swoją drogą to skoro ruch jest niezależny to dlaczego wykroczeniem jest wyprzedzanie bezpośrednio przed i na (co jest według mnie głupotą bo jeśli pojazdy już są na przejściu to raczej zagrożenie jest minimalne) przejściem dla pieszych/przejazdem rowerowym, chyba, że ruch jest kierowany?
Przyspieszanie na drodze wielopasmowej też jest dyskusyjne, bo zgodnie z przepisami każdy kierujący powinien trzymać się możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, jeśli mu to uniemożliwiasz swoim przyspieszaniem to zasadniczo możesz być ukarany (choć raczej z paragrafu o utrudnianiu ruchu), no chyba, że poruszasz się akurat z maksymalną dopuszczalną prędkością i pojazd na sąsiednim pasie również, choć wątpię, żeby taka sytuacja miała kiedykolwiek miejsce :)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #383 dnia: Listopad 17, 2016, 00:32:45 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Cytuj (zaznaczone)
Poza terenem zabudowanym wymagane są minimum 3 pasy ruchu w jednym kierunku, żeby móc wyprzedzić z prawej strony.
Nieprawda.

Poza obszarem zabudowanym też można wyprzedzać z prawej strony, ale nie na każdej drodze. Na drogach ekspresowych i autostradach z jezdniami rozdzielonymi pasami zieleni lub barierkami (czyli drogi dwu jezdniowe) można wyprzedzać z prawej strony gdy mamy 2 pasy. Na drodze jedno jezdniowej muszą być 3 pasy ruchu aby można było wyprzedzać z prawej.

« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 00:35:45 am wysłana przez Maćko »
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #384 dnia: Listopad 17, 2016, 00:40:44 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #385 dnia: Listopad 17, 2016, 01:01:47 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Cytuj (zaznaczone)
Ustawa Prawo o ruchu drogowym
Art. 24.
10. Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:
1) na jezdni jednokierunkowej;
2) na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku.

http://www.info-car.pl/infocar/artykuly/wyprzedzanie-z-prawej-strony-przepisy.html Tutaj masz opisane to trochę dokładniej i z obrazkami :P
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #386 dnia: Listopad 17, 2016, 01:19:05 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wydanie 2014... Biorąc pod uwagę ilość zmuan w PoRD, to jakoś badziej ufam nowszemu artykułowi, poza tym w "jedź bezpiecznie" jakiś czas temu było opisane zagadnienie wyprzedzania z prawej strony, chyba odcinek 607, w tej chwili nie mogę obejżeć, żeby potwierdzić. I z tego co pamiętam to właśnie był tam opisany problem wyprzedzania na autostradach i ekspresówkach prawej strony, jako dozwolony dopiero przy 3 pasach w jednym kierunku.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #387 dnia: Listopad 17, 2016, 01:56:56 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Również oglądam jedź bezpiecznie (masz rację odcinek 607 porusza ten temat) i po raz kolejny się powtórzę - można wyprzedzać z prawej strony po za obszarem zabudowanym przy 2 pasach na jezdniach jednokierunkowych, czyli np. takich które rozdzielone są pasami zieleni. Większość autostrad i dróg ekspresowych (jak nie wszystkie) łapie się pod to. Są dodatkowe ograniczenia jak wzniesienia i oznaczone niebezpieczne zakręty - wtedy tylko z lewej. A na jezdniach dwukierunkowych wymagane są 3 pasy aby można było wyprzedzać z prawej.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #388 dnia: Listopad 17, 2016, 02:01:36 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Swoją drogą to skoro ruch jest niezależny to dlaczego wykroczeniem jest wyprzedzanie bezpośrednio przed i na (co jest według mnie głupotą bo jeśli pojazdy już są na przejściu to raczej zagrożenie jest minimalne) przejściem dla pieszych/przejazdem rowerowym, chyba, że ruch jest kierowany?
bo masz niezaleznie ktorym pasem jedziesz zatrzymac sie na przejsciu i puscic pieszych - to ze ten obok stoi i zaslania widok, jest dla Ciebie dodatkowa mobilizacja,
to na prawde nie jest problem prawny, nawet przepisy tu cytowane sa intuicyjne, bo wprowadzaja wyjatek na drogi bardzo rzadko wystepujace, czyli jeden asfalt podzielony na 4 pasy, po dwa w jednym kierunku, poza miastem,
najczesciej 2 pasy w jedna strone sa budowane tak,ze od przeciwnego kierunku odziela je pas zieleni,
2 pasy bez rozdzielenia najczesciej budowane sa w miescie i tu tez mozna wyprzedzac,
za to poza miastem taka droga to zazwyczaj jakas kombinacja chwilowej zmiany organizacji ruchu,
dali wyjatek dla szerokiego asfaltu podzielonego co najmniej na 4 czesci w tym 3 w jedna strone,co tez jakims rozjazdem zajezdza,
bo 6 pasow obok siebie to chyba jeszcze nie widzialem ,najblizej takiego tworu to sobie przypominam rozdzielone torami tramwajowymi w stolcu (ale pod torami jednak beton,a nie asfalt),

po to sa co najmniej dwa pasy w jedna strone, zeby nimi jechac, a nie dlatego ,ze prawy jest dla ciotersow, a lewy dla gosiarzy, ktorym trzeba ustepowac,
jak taki gosek , to niech wpier... kostke masla bez popity i sliznie sie prawym pasem po koleinach, jezeli mu za wolno,
zreszta o jakim wyprzedzaniu mowa przy pasach rownoleglych ? przeciez to po prostu jazda z rozna predkoscia,
wyprzedzanie zmiana pasa w celu zajecia tego samego przed pojazdem poprzedzajacym
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 02:05:16 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #389 dnia: Listopad 17, 2016, 07:26:15 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Maćko racja, teraz oglądnąłem wszystko tak jak mówisz :)
zreszta o jakim wyprzedzaniu mowa przy pasach rownoleglych ? przeciez to po prostu jazda z rozna predkoscia,
wyprzedzanie zmiana pasa w celu zajecia tego samego przed pojazdem poprzedzajacym
Choćby ogniem przypalali, KGB się nie myli...
Cytuj (zaznaczone)
Wyprzedzanie – manewr przejeżdżania (bądź przechodzenia) obok pojazdu lub uczestnika ruchu poruszającego się w tym samym kierunku
A czy jedzie pasem obok czy się wraca przed niego to już nie ma większego znaczenia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 07:33:54 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #390 dnia: Listopad 17, 2016, 08:52:31 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Na drogach dwujezdniowych można wyprzedzać z prawej strony, ale nie wolno utrudniać wyprzedzania. Taka sam zasada jak na drodze jednojezdniowej dwukierunkowej. Jeżeli ktoś rozpoczął manewr wyprzedzania, trzeba mu go ułatwić.

Co do ciągłej jazdy lewym pasem, to w Polsce obowiązuje ruch prawostronny. Można dostać mandat za blokowanie ruchu. Dlatego jeżeli jedziemy lewym pasem, to tylko i wyłącznie szybciej niż Ci którzy jada prawy. Wyprzedzać sobie można dowolną ilość pojazdów.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #391 dnia: Listopad 18, 2016, 00:57:16 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Gomulsky znam definicje wyprzedzania, mam internet z googlami przeciez ;]
ale to tylko termin prawny/przepisowy ,a mozna wlaczyc rozsadek i wzniesc sie ponad definicje,
akurat "wyprzedzanie" na kilku pasach w jedna strone jest bardzo nieistotne niezaleznie od tego, czy spotka sie dwoch samotnych wilkow (bo nie ma tu niebezpieczenstwa) , czy stoisz w korku i co chwila kazdy sie wyprzedza, ale kazdy chcialby wrzucic cos powyzej jedynki :lol:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #392 dnia: Listopad 18, 2016, 21:26:24 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
koleżanki mojej dziewczyny "i ty do tego wsiadasz żal w życiu bym takim gównem nie jeździła"
A czego się spodziewałeś po dzieciach?
Czy ja wiem czy takie dzieci po 20 lat mają może nie doświadczone życiowo ale jak by nie patrzeć przyszła "nadzieja" narodu jako matki

zostało podkupione mi złote ATU skończyło się na srebrnym obdartym C+

Nie jest to czasem źródło problemu? Jeśli chcesz być dobrze postrzegany, Twój Polonez powinien mówić: "jeżdżę youngtimerem, bo lubię". Tani odrapany samochód wysyła naokoło coś innego - "jeżdżę byle czym, bo jestem nieudacznikiem".

Jak kupowałem amfibie to nie po to żeby uzyskać szacunek na dzielni czy rwać dziołchy pod remizą,potrzebny był mi tani w zakupie jak i eksploatacji pojazd fajnie jak miałby to "coś" a nie był golfem za 2 tyś padło na poldiego obdarty bo nie wiązałem z nim nie wiadomo jak długiej przyszłości a tu proszę z wierzchu gniot w środku -5 i mówię tu blachach które są oryginalne i dobrze zabezpieczone auto przeszło trochę u poprzedniego właściciela i chodzi mi tu o lakier jak i niektóre elementy blacharskie żeby doprowadzić go z wierzchu do stanu cukierek musiałbym wsadzić z 3 tyś z malowaniem a jak już bym to zrobił to zamiast auta którego potrzebowałem uzyskał bym lale do zabawy a takie już mam wiec wole go takiego. Myślę że nie jeden chciałby żeby jego samochód tak się prezentował od strony technicznej jak mój poldi. Śmigam poldim bo go lubię i zaskoczył mnie sobą bardzo pozytywnie i nie oczekuje zachwytu u innych tyko neutralnej reakcji lub jej baraku a nie okazywania zniesmaczenia i oceniania kierowcy jako nieudacznika życiowego.
Takie wyprzedzanie stwarza niesamowite niebezpieczeństwo i nawet jak ktoś che się poganiać  to powinien zacząć to robić po skończeniu manewru. Mimo że prawo na to pozwala to jak ktoś sunie lewym pasem dwupasmówce 50 a dozwolone jest 70 to mnie grzeje skoro nie czuje się pewnie to niech zejdzie,przez takie zachowanie nieraz dochodzi do sytuacji że prawym jedzie ktoś wolniej np 50 chcesz go wyprzedzić to się nie da bo po lewym ktoś sunie tą samą prędkością do tego dochodzą światła itp zresztą szkoda gadać.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #393 dnia: Listopad 18, 2016, 22:13:09 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Nic na to nie poradzimy, pozostaje się nie przejmować byle kim.

Jak kupowałem po raz pierwszy Poloneza to jeszcze z tego auta się powszechnie śmiano (wyjątek stanowili niektórzy starsi ludzie) i mnie nie obchodziły reakcje innych kierowców czy pieszych. Samochód mi się po prostu podobał i dobrze mi się nim jeździło. Jedyne co mnie wkurzało to częstsze niż przy jeździe innymi wozami zajeżdżanie mi drogi, bo przyspieszałem normalnie, a wielu kierowców zakładało z góry że Polonez i tak się nie zbierze więc mogą mi wyjechać przed maskę- co było dość uciążliwe.

Zdarza się też oczywiście częste zajeżdżanie drogi przez wozy jadące w tym samym kierunku co jest tym bardziej denerwujące, że nie zaliczam się do mistrzów prostej, ale do tego się już przyzwyczaiłem, bo zawsze jeździłem i jeżdżę albo Polonezami, albo jakimiś małymi Fiatami więc opcje mam dwie: albo się non-stop ścigać, albo jechać ciut wolniej i olewać chamów.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #394 dnia: Listopad 18, 2016, 22:48:17 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie przejmować się bambusami i tyle.Jak mu się widzi za wolno, to niech zapier*ala do przodu, szerokości.Ściganie się z takimi, też nie ma sensu, jeśli nie masz pod maską czegoś, co spokojnie, bez wyskoczenia z podłużnic, poradzi sobie z powierzonym mu zadaniem i skutecznie zbije uśmieszek z mordy takiego mądrali.Wskazane przy tym, żeby jechał z panienką, co by mu później dodatkowo humor poprawić.Ja nie kupiłem poldka dla szpanu, z potrzeby poddania się chwilowej modzie, czy innych fanaberii.Kupiłem go, bo lubię te auta i mimo wszystko, zawsze mi było blisko do nich, jak i do całej naszej, może gównianej, ale jednak motoryzacji.Wychowałem się na tym, a jak mówi powiedzenie "czym skorupka za młodu nasiąknie..." Pewnie mógłbym kupić coś zachodniego w cenie mojego plusa, ale po co mi to? Ostatnio widziałem na olx niedaleko mnie audi A4 95 rok 1.8 benzyna z podtlenkiem lpg za coś koło 4,5 tysiaka.Ino brać  :P Ale po chu* mi to.Nic więcej nim nie będę jeździł, niż poldkiem, a przecież to już stare jest.Moje caro też jest z 95-go i choć się rozlatuje, to i tak dzielnie mi służy.Zimę nim oblecę, żeby plusa oszczędzić, a dalej sie zobaczy, ile mi haraczu policzą w ubezpieczalni.
A odnośnie podziwów innych ludzi, to zdecydowana większość ma na to wyje*ane, bo to kupa złomu,ale zdarzają się tacy mądrzejsi, co się uśmiechną i chwilę zapatrzą i wtedy człowiek jakąś tam "dumę" odczuwa.Jak plusa wyczyszczę, to naprawdę ładnie wygląda i czasem się ktoś spojrzy.
A żeby nie być gołosłownym

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #395 dnia: Listopad 18, 2016, 23:46:00 pm »

Offline Tomek1994

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GSI `99
Jeszcze "miśki" na fotele i kpl. owiewek i jakbym swojego widział  <spoko>

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #396 dnia: Listopad 18, 2016, 23:52:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Żadnych miśków, bo nie gustuję w czymś takim.Na pokładzie zwykłe standardy w krzaki.Owiewki nawet mam jakieś, leżą mi w garażu.Jaki masz lakier? u mnie 70U (poldek z 2001-go)
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2016, 23:56:19 pm wysłana przez Buźka »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #397 dnia: Listopad 19, 2016, 00:03:28 am »

Offline Tomek1994

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 88
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus GSI `99
U mnie 74U ale patrząc na zdj. to identiko :]

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #398 dnia: Listopad 19, 2016, 00:14:13 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No właśnie na zdjęciach te kolory wyglądają łudząco podobnie.Na pierwszy rzut oka, ciężko odróżnić.Ale miałem okazję porównać z polonezem pewnego jegomościa, też 99 rok i też 74U i jak postawił koło mojego, to już było wyraźnie widać różnicę, ale tylko w tym przypadku.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #399 dnia: Listopad 19, 2016, 05:56:51 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja bez trudności te dwa kolory rozróżniam.