Autor Wątek: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie  (Przeczytany 129860 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #520 dnia: Luty 02, 2017, 19:35:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie ma linka z treścią, jedynie zdjęcie ;).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #521 dnia: Luty 02, 2017, 21:19:20 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Buźka C+ plus może wygląda nowocześniej od swoich poprzedników ale zdecydowanie bardziej podobają mi się starsze wersje,w c+ widać odmładzanie wiekowej bryły na siłę dość udane zresztą ale ileż można.
Myślę że fso mogło by dużej dychać jak robiło by coś więcej niż samego poloneza a jego samego rozwineło a nie zmieniało lampy i inne pierdoły.
Policjanci też ludzie ale nie wszyscy a teraz już mało który czym młodszy tym gorszy sami służbiści i cwaniaki.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #522 dnia: Luty 03, 2017, 00:10:03 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Marek94, FSO dość dobrze wiedziało co należy zrobić tylko że nie mogli przez przyczyny finansowe i polityczne.

daniel22,

https://www.flickr.com/photos/27742032@N02/3848518814/in/photostream/
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #523 dnia: Luty 04, 2017, 23:48:03 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Zdecydowanie polecam najnowszy numer Classicauto. Wielostronicowy artykuł z niepublikowanymi wcześniej zdjęciami prototypów Fiata 125p MR'75 opracowanymi dla nas przez Włochów. Ponadto relacja ze zlotu 60 lecia FSO na torze i sporo innych ciekawych rzeczy do poczytania.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #524 dnia: Luty 05, 2017, 07:04:41 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak kilkanaście lat temu miałem syrenę, z początku obawiałem się napiętnowania. Jak zdechła na skrzyżowaniu i byłem sam, inni kierowcy nie trąbili, że muszą stać kolejną zmianę świateł, a w razie potrzeby chętnie pomagali zepchnąć (dwukrotnie miałem akcję tego typu). Jak zaglądałem pod maskę, od razu zjawiał się ktoś, kto pytał, czy nie potrzebuję pomocy. Zawsze żywe zainteresowanie wśród ludzi, spojrzenia, pozdrowienia... Myślę, że podobnie będzie z polonezami. Nie wiem, czy wspominałem już tutaj, że kilka tygodni temu jechałem po mieście trakiem z 1993 r. i kierowcy, mając do wyboru stanie na światłach przed dłuższą prostą za mną albo za kierowcą lepszego i nowocześniejszego auta, wybierali pierwszą opcję. :)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 07:06:42 am wysłana przez mp79 »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #525 dnia: Luty 05, 2017, 11:31:50 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Nie wiem, czy wspominałem już tutaj, że kilka tygodni temu jechałem po mieście trakiem z 1993 r. i kierowcy, mając do wyboru stanie na światłach przed dłuższą prostą za mną albo za kierowcą lepszego i nowocześniejszego auta, wybierali pierwszą opcję.

Jest coś w tym na rzeczy, bo kiedy staje się na światłach Polonezem czy 125p ludzie odwracają głowy i widać uśmiech. Nieraz ktoś otworzy szybę i zagada skąd go się wyrwało w takim stanie itp.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #526 dnia: Luty 05, 2017, 12:10:16 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
To ja w jakimś zacofanym rejonie polski mieszkam,bo na światłach zazwyczaj wszyscy uciekają na inny pas,byle by nie stać za "zawalidrogą".

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #527 dnia: Luty 05, 2017, 13:34:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Osobiście jak mam kilka osobówek na lewym pasie, i autobus na prawym, to staję za autobusem, bo ten przeważnie rusza od razu i za nim idzie wyprzedzić kolumnę osobówek która zawsze przy starcie się zagapia.

Muszę pojeździć Polonezem i popatrzeć ale raz miałem dziwną sytuację:

Jechałem sobie drogą ekspresową Plusem z "elektrownią" i numerami startowymi , było trochę mokro i dość zimno, więc jechałem w porywach 90km/h jako że miałem na kołach stare Barumy które w takich warunkach w ogóle nie trzymały. BMW chyba E46 jechało szybciej ode mnie, wyprzedzało kolejne samochody, minęło mnie i było już z 50 metrów przedemną kiedy nagle mocno zwolniło, dało się wyprzedzić, po czym zjechało na prawy pas i jechało za mną przez kolejne dwa kilometry.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #528 dnia: Luty 05, 2017, 13:59:29 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
syrenę, z początku obawiałem się napiętnowania. Jak zdechła na skrzyżowaniu i byłem sam, inni kierowcy nie trąbili, że muszą stać kolejną zmianę świateł, a w razie potrzeby chętnie pomagali zepchnąć (dwukrotnie miałem akcję tego typu). Jak zaglądałem pod maskę, od razu zjawiał się ktoś, kto pytał, czy nie potrzebuję pomocy. Zawsze żywe zainteresowanie wśród ludzi, spojrzenia, pozdrowienia... Myślę, że podobnie będzie z polonezami. Nie wiem, czy wspominałem już tutaj, że kilka tygodni temu jechałem po mieście trakiem z 1993 r. i kierowcy, mając do wyboru sta

W Katowicach jest niestety inaczej, najczęściej migają światłami jak ośmielam się zjechać z prawego pasa na lewy, ale mieszkam przy głównej trasie na Sosnowieś, więc pewnie to ma spory wpływ na takie reakcje :).
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 14:04:59 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #529 dnia: Luty 05, 2017, 16:55:28 pm »

Offline Tomsonz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.4 GTi
u mnie w okolicy większośc kojarzy że srebrne kombi i rzadko ktoś się na światłach podstawi. może 1.6 16 to nie jakiś szatan ale skutecznie napędza to auto w ruchu miejskim a i przeważnie to ja mrugam polonezem na lewym żeby zjeżdżali. nikt mnie jeszcze nie wyśmiał o poloneza bo jest utzrymany w stanie bdb, jedynie czasem drobne docinki że karawan itd :)
Polonezów nie do zliczenia, fan i posiadacz srebrnych kombi z roverem.... ( tak było kiedyś )

Aktualnie kiszę sobie GTi  do buczenia w weekendy.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #530 dnia: Luty 05, 2017, 22:35:37 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Zdecydowanie polecam najnowszy numer Classicauto. Wielostronicowy artykuł z niepublikowanymi wcześniej zdjęciami prototypów Fiata 125p MR'75 opracowanymi dla nas przez Włochów. Ponadto relacja ze zlotu 60 lecia FSO na torze i sporo innych ciekawych rzeczy do poczytania.

Trochę nie ten wątek  na forum, ale skoro już tutaj się ta notka znalazła, to w styczniowym Classic Auto Świat jest wywiad z dyrektorem Edwardem Pietrzakiem, artykuł o Nysach, o Ładzie Samarze z którego dowiedziałem się że było coś takiego jak terenowa wersja Samary, no i porównanie zbiorcze "Wschód vs. zachód", gdzie auta z bloku wschodniego wygrywają!

W Katowicach jest niestety inaczej, najczęściej migają światłami jak ośmielam się zjechać z prawego pasa na lewy, ale mieszkam przy głównej trasie na Sosnowieś, więc pewnie to ma spory wpływ na takie reakcje :).

Katowice tj. miejsce gdzie można nawet spotkać czerwone Porsche 911 Turbo w wersji kabrio z łysiejącym i siwiejącym kierowcą obok ulicy Mariackiej czyli imprezowni młodzieży. Zawsze jak na forum widzę podpis o "nieudolnej próbie przerobienia wizerunku" to przypomina mi się ten widok. Jak byłem na tyle nieostrożny żeby wyjeżdżać w godzinach szczytu, to bite 10 minut z patrzeniem na zegarek, stałem Polonezem na wyjeździe z parkingu bo korek był i nikt (!) nie chciał mnie wpuścić, chociaż i tak wszystkie wozy stały albo poruszały się w ślimaczym tempie. Dopiero jak w tej rzece nowych wozów pojawiło się stare BMW to jego kierowca dał mi drogę.
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2017, 22:41:40 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #531 dnia: Luty 06, 2017, 19:56:49 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
To jeszcze nic można w Katowicach w okolicach Famuru spotkać dosyć często Lamborghini Gallardo a za kierownicą młody szczyl, ahh...... mieć dzianych rodziców

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #532 dnia: Luty 07, 2017, 00:28:33 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
...... mieć dzianych rodziców
... i tego potem nie spier...ić...
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #533 dnia: Luty 07, 2017, 00:57:33 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
za kierownicą młody szczyl, ahh...... mieć dzianych rodziców
a skad wiesz,ze rodzicow ?
moze ma "opiekuna" ministra ,a moze sam sie dorobil handlujac dopalaczami lub inna chemia doustna - kazda z tych opcji wystąpiła w tym kraju
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #534 dnia: Luty 07, 2017, 01:26:14 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A może sprzedawał kosmetyki, jak taki jeden gówniarz?  :-) W tym kraju, to największą kasę można zrobić będąc albo politykiem (lub siedząc w tym całym bagnie) albo oszustem/złodziejem dorabiającym się na ludzkiej krzywdzie. Uczciwie, to raczej porządnej kasy zarobić się nie da.Jak głosi znane ludowe powiedzenie "Jak kraść, to miliony" Długo by o tym pisać, ale chyba każdy o tym wie.Co chwila coś gdzieś wypływa, zupełnie jak kapitał z Polski.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #535 dnia: Luty 07, 2017, 02:51:31 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No pewnie bo każdy "bogol" musiał dorobić się na cudzej krzywdzie... Ktoś na pewno tak, ale patrząc na to jakie są trendy aktualnego rynku wystarczy śledzić aktualnie młody, od taki przykład, kiedy była moda na te całe pokemony ktoś znalazł na chińskim alledrogo nakładki na telefony, która miał ułatwiać latanie tych stworów, gość kupował te nakładki za grosze u kitajców, a tutaj sprzedawał po ok 10 zł i sprzedał tego naprawdę sporo. Także można powiedzieć, że dorobił się na głupocie, no ale jak to mówią "albo ty klient, albo klient Ciebie". A morał jest prosty, pieniądz rodzi pieniądz,trzeba tylko mieć coś na start i mądrze to zainteresować. A tak w ogóle to sposób, w jaki wypowiadasz się o pieniądzach, karze twierdzić,że uważasz hajs za coś złego, a to nie jest prawda, bo pieniądze jeszcze nikomu krzywdy nie zrobiły, tylko ludzie innym ludziom robili ją DLA pieniędzy, a jeszcze się nie zdarzyło, żeby pieniądze zrobiły coś złego dla ludzi :p

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #536 dnia: Luty 07, 2017, 10:11:21 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Nie uważam pieniędzy za coś złego, bo pieniądze są, niestety, niezbędne do życia w dzisiejszych czasach.I nie mówię tu o fanaberiach, tylko o np. jedzeniu i opłacaniu rachunków, które każdy ma.Gość od nakładek z pokemonami, to tylko przykład człowieka mającego trochę oleju w głowie i odrobinę szczęścia.Po prostu trzeba przewidywać rynek i wtedy można coś tam zarobić, ale przecież chyba milionów się na tym nie dorobił, a to właśnie o takich mówię, którzy obracają konkretnymi sumami.Zwykły człowiek, tak szybko do tego nie dojdzie.Uczciwych ludzi jest jakiś procent, ale reszta się dorabia na wszelkiego rodzaju machlojkach i ludzkiej krzywdzie.Taka prawda.Nigdy nie powiem złego słowa na kogoś, kto dorobił się uczciwie, bo miał szczęście, albo jak ten od pokemonów, wyczuł dobrze potrzeby rynku i zarobił.Na ludzkiej głupocie niejeden się dorobił, ale jeśli nie polegało to na wprowadzaniu kogoś w błąd, czy mówiąc dokładniej, oszukiwaniu, to nic do tego nie mam.Gorzej by było, gdyby gość sprzedawał towar, który nie jest zgodny z opisem, a w tym przypadku, gdyby te całe nakładki nic nie dawały, a twierdził by inaczej.Wtedy to jest oszustwo, a takich cwaniaków nie brakuje.U nas można uczciwie zarobić duże pieniądze, ale trzeba mieć trochę szczęścia, (a nawet dużo) i oleju w głowie.Niestety, spora grupa ludzi woli iść na skróty i stąd się biorą oszustwa i inne takie, na których dorabiają się cwaniaki.A ci, którzy obracają konkretnymi sumami, to już zupełnie inna liga i tam, to już chyba mało kto jest uczciwy.

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #537 dnia: Luty 07, 2017, 11:08:48 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Powiem Ci tak, mój były sąsiad startował od produkcji na małej tokarce dysz gazowych do kotłów C.O., potem przerzucił się na coś innego i ostatecznie wylądował w sektorze urządzeń dźwigowych, które można spotkać na chwilę obecną praktycznie na całym świecie, z tego co wiem to od jakiegoś czasu poszerzył działalność o produkcje układów sterowania elementami hydraulicznymi i instalacje elektryczne do statków/okrętów... i zdaje się wciąż się rozwija.  Czy się dorobił w 100% uczciwie nie wiem, natomiast z pewnością gość dobrze żyje i póki co nie zanosi się na to, żeby było inaczej.
A już tak nawiązując do tego czy ktoś się dorobił uczciwie czy nie:
Cytuj (zaznaczone)
Jest takie powiedzenie: "pieniądze zmieniają ludzi". No nie do końca zmieniają...
Bodo Schafer kiedyś powiedział, że pieniądze po prostu pomagają Ci się stać bardziej tym kim tak naprawdę jesteś...
Jak ktoś jest "ch*"em, to będzie większym "ch*"em z większymi pieniędzmi. Jak ktoś jest w porządku człowiekiem, to będzie w porządku człowiekiem z większymi pieniędzmi. Cała filozofia...
Coś w tym jest, naprawdę daje to do myślenia i się zgadzam z tym. Jak Twój kolega masz wrażenie, że zmienił się na gorsze pod wpływem pieniędzy, to on się nie zmienił. Był taki sam, tylko teraz jest "bardziej..."
I na dokładkę, to raczej nie nam oceniać milionerów, bo jednak patrzymy przez pryzmat maluczkich doprawionych cebulą i propagandą. Ha, nawet w takiej zdawałoby się niewinnej obyczajówce jak "Plebania", w jaki sposób przedstawiano jedynego bohatera "przy kasie" Janusza T.? Jako tego, który dorobił się na cudzej krzywdzie... I takie postrzeganie zamożnych, mniej lub bardziej świadomie pozostaje w pospólstwie, które zabrałoby temu, który ma choć złotówkę więcej bo na pewno "dorobił się" w stylu tego Ajwaja z "Opowieści wigilijnej"...
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2017, 11:14:16 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #538 dnia: Luty 07, 2017, 11:37:57 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Powiem Ci tak, mój były sąsiad startował od produkcji na małej tokarce dysz gazowych do kotłów C.O.
A mój były sąsiad z kolegami dorobił się na "zwrocie" VAT 980mln zł;)

Odp: Skąd się biorą tacy ludzie.... Czyli co uważają inni o polonezie
« Odpowiedź #539 dnia: Luty 07, 2017, 11:51:03 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie będę rzucał nazwiskami bo nie oto w tym chodzi, ale podejrzanym, że Buźka wie o kim napisałem, bo gość zatrudnia ludzi z naprawdę szerokiej "okolicy".