Autor Wątek: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.  (Przeczytany 14383 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« dnia: Styczeń 01, 2012, 19:41:47 pm »

AlexT

  • Gość
Mojemu Polonezowi Caro 1.6GSi z 1999r stuknęło 200tys. km. Niestety stan karoserii odstrasza przed dalszą eksploatacją. Samochód złamał się z przodu…(za ostro szalałem) Jednak technicznie o niego dbałem i ma mnóstwo dobrych części, które chce wykorzystać w pozostałych dwóch Polonezach, które mam. Chodzi mi o silnik, który jest podkręcony o zawieszenie oraz różne plastiki, z którymi jak wiadomo jest cyrk żeby je dostać itd.

Nie chce oddawać go na złom. Chce go zatrzymać, ale nie chce płacić za OC. Chce go najlepiej wyrejestrować.

Czy ktoś orientuje się jak jest z przepisami w naszym wspaniałym kraju?

Słyszałem, że nie można zrezygnować z OC, że trzeba wtedy wyrejestrować auto, a żeby wyrejestrować auto trzeba je wyzłomować. Czy to prawda?

Jak to zrobić legalnie?

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:43:39 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
O takich rzeczach nie powinno się dyskutować publicznie, więc jeśli ktoś miałby coś do powiedzenia, to najlepiej niech wali na PW do kolegi AlexT...
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 01, 2012, 19:48:12 pm »

Offline pold20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1044
  • Płeć: Mężczyzna
  • REDTOP
    • Panda I 1.2 75 fire, Borek 2.0 DOHC GSI, Caro Plus 1,4GTI 16V, Caro Plus RED TOP, Caro Plus RED TOP Turbo, Omega A 3000 24V
Nie da się tego legalnie zrobić. Ale jak masz znajomości to załatwisz sobie kasację auta bez auta. Koszt około 150 - 300 zł.
Żyj tak jak jutro miał być koniec świata

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 01, 2012, 21:24:10 pm »

tracer1990

  • Gość
Sprzedać Heniowi spod sklepu.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 01, 2012, 22:02:15 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No niestety,takie mamy chore przepisy,że nie mogę sobie własnego samochodu,za który zapłaciłem własnymi pieniędzmi,wyrejestrować i postawić pod domem,np. w charakterze dekoracji ogródka.Chory kraj.Zapewne wszyscy wiedzą,jak w praktyce wygląda "utylizacja" aut w naszych wspaniałych "stacjach demontażu".O wiele mniej szkodliwy dla środowiska byłby ten samochód,gdyby sobie po prostu stał,a nie był rozbierany w warunkach,gdzie olej leje się po ziemi,a plastikami "pracownicy recyklingowi" ogrzewają się zimniejszą porą  <uoee> <uoee> No,ale to jest ekologia i recykling,bo auto stojące,wycofane z ruchu zagraża środowisku.  <rotfl2> <rotfl2>

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2012, 11:27:46 am »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
To oczywiście nie ma nic wspólnego z ekologią i bezpieczeństwem czy jakimkolwiek słowem podobnym. To zwykłe ściąganie kasy z ludzi i wyrabianie posłuszeństwa narzucając im obowiązki zgodnie z prawem (bezprawiem). W kodeksie karnym nazywa się to "zmuszanie do określonego zachowania się" albo "niekorzystne rozporządzenie mieniem". Ale nie dotyczy to bandy rządzącej. Oni mogą wszystko. A wytresowane społeczeństwo jeszcze im przyklaskuje przekonane o słuszności tego...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:35:38 pm »

AlexT

  • Gość
No dobrze. 
W sumie największy problem to OC.
Co się stanie jak przed końcem OC wypowiem umowę ubezpieczycielowi? Nie ubezpieczę też samochodu w żądnej innej firmie?

Samochód i tak nie jeździ. Stoi sobie u mnie na moim własnym podwórku i sam już nie wyjedzie chyba, że na lawecie złomiarza.

Powiedzmy, że w ciągu roku powyciągam to, co potrzebuje z niego i w tedy oddam karoserię z rdzą na złom.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2012, 12:45:15 pm »

efendi

  • Gość
tak jak napisali poprzednicy, sprzedaj go fikcyjnie jakiemuś słupowi, żeby Ci zszedł z ewidencji w WK i już :)

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2012, 16:02:18 pm »

Offline Skoti

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 155
    • Elektro-Net Rally Team
Wypowiedz umowę a później jaj już porobisz co chcesz zezłomuj samochód.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2012, 16:51:56 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Wypowiedz umowę a później jaj już porobisz co chcesz zezłomuj samochód
Tylko że jak pójdzie wyrejestrować to Pani w wydziale komunikacji poprosi go o polise oc ważną w dniu złomowania.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2012, 18:17:02 pm »

AlexT

  • Gość
Ja wiem, że można to zrobić na "partyzanta" i nie przejmować się. Tylko, że samochód stoi u mnie w firmie. Za dużo osób się kręci. Będzie przejeżdżała Władza Państwowa w niebieski mundurkach i i zaczną się dopytywać, rozpytywać itd.
Wiem, że to absurd, ale oni nie doczepią się do samochodu stojącego na klockach przed blokiem od kilku lat, który robi za domek dla meliniarzy. Władza właśnie "dojeb..." normalnemu obywatelowi, bo właśnie od niego można wyegzekwować...

Myślałem, że jest na to legalny sposób...

Nie dość, że się ludzie ze mnie śmieją to jeszcze utrudniają życie.


Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:06:22 pm »

tracer1990

  • Gość
Pierwsze słyszę. Pokazuje dokument ze stacji demontażu i dostaje zaświadczenie o wyrejestrowaniu. Po co polisa?

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:32:58 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Zniszcz numery nadwozia tak żeby były nie do odczytania albo wytnij.
Niestety w tym głupim kraju auto musi mieć ciągłość OC jednego po drugim więc trzeba kombinować.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2012, 19:34:50 pm wysłana przez Bartekcom »
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:40:16 pm »

Offline RzR

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 187
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + Dżi Ti Aj
Pierwsze słyszę. Pokazuje dokument ze stacji demontażu i dostaje zaświadczenie o wyrejestrowaniu. Po co polisa?


Nie wiem czy dostaniesz dokument na stacji jeżeli nie masz ubezpieczenia.

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:41:28 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Zniszcz numery nadwozia tak żeby były nie do odczytania albo wytnij.
Niestety w tym głupim kraju auto musi mieć ciągłość OC jednego po drugim więc trzeba kombinować.
dokładnie. Nie da się go legalnie zostawić na podwórku , tak aby stał bez OC sobie. Zostaje Ci załatwienie lewego kwitu ze stacji demontażu pojazdów o wyzłomowaniu , lub strzelenie z panem stojacym pod sklepem umowy kupna sprzedaży.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:51:47 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Jakiś czas temu sprzedałem samochód osobie wymyślonej i przeszło bez zastrzeżeń.
W dodatku wycofałem jeszcze oc i to już chyba trzy lata i nic i nikt się nie czepia.
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2012, 19:56:26 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Bo to najszybszy i najprostszy sposób :d
A sprzedający nie ma obowiązku sprawdzać czy kupujący posługuje się fałszywym dowodem osobistym.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2012, 20:09:59 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Pierwsze słyszę. Pokazuje dokument ze stacji demontażu i dostaje zaświadczenie o wyrejestrowaniu. Po co polisa?

Cytat ze strony urzędu miasta
"III. Wymagane załączniki

    1) zaświadczenie o przekazaniu pojazdu lub niekompletnego pojazdu do przedsiębiorcy prowadzącego stację demontażu lub przedsiębiorcy prowadzącego punkt zbierania pojazdów, dowód rejestracyjny i karta pojazdu, jeżeli była wydana, tablice,
    2) zaświadczenie wydane przez właściwy organ policji potwierdzające zgłoszenie kradzieży pojazdu, oświadczenie, dowód rejestracyjny i karta pojazdu, jeżeli była wydana,
    3) dokument potwierdzający zbycie pojazdu za granicę i stosowne oświadczenie lub kopia dokumentu potwierdzającego zarejestrowanie pojazdu za granicą,
    4) dokument potwierdzający zniszczenie (kasację) pojazdu za granicą wraz z tłumaczeniem przez tłumacza przysięgłego, dowód rejestracyjny i karta pojazdu, jeżeli była wydana, tablice rejestracyjne,
    5) dokument potwierdzający trwałą i zupełną utratę posiadania pojazdu, dowód rejestracyjny, karta pojazdu, jeżeli była wydana.


   IV. Dokumenty do wglądu

    1. polisa OC ważna na dzień kasacji pojazdu;
    2. dokument określający tożsamość właściciela:
    - w przypadku osoby fizycznej - dowód osobisty, pełnomocnictwo pisemne do załatwienia sprawy udzielone pełnomocnikowi w przypadku braku możliwości osobistego stawienia się współwłaściciela/li/;
    - w przypadku osoby prawnej - oryginały aktualnego wyciągu z rejestru sądowego oraz zaświadczenia o numerze identyfikacyjnym REGON, pełnomocnictwo pisemne - w przypadku działania przez przedstawiciela dla osoby załatwiającej sprawę (z wyjątkiem reprezentowania osoby prawnej przez jej organy lub prokurenta);
    - w przypadku osób prowadzących działalność gospodarczą oraz spółki cywilnej - aktualne oryginały i kserokopie zaświadczeń o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (dla każdej osoby fizycznej, na którą będzie rejestrowany pojazd) oraz dokumenty tożsamości - tym przypadku pojazd będzie rejestrowany na rzecz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, pełnomocnictwo pisemne do załatwienia sprawy, udzielone pełnomocnikowi w przypadku braku możliwości osobistego stawienia się współwłaściciela/li/;

    Wszystkie załączniki do wniosku należy przedłożyć w oryginale. "

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2012, 22:38:06 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Z tym oc to prawda. 3 razy taką procedurę przeprowadzałem w urzędzie i tak właśnie było.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Wyrejestrowanie auta - przepisy w Polsce.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2012, 21:36:21 pm »

AlexT

  • Gość
Dlaczego w Polsce nie obowiązują przepisy Uni Europejskiej?
W Niemczech można wyrejestrować samochód.
Ubezpieczenie można wykupić na miesiąc.
Może trzeba zacząć zbierać podpisy do nowej ustawy?