Autor Wątek: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===  (Przeczytany 928904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4060 dnia: Sierpień 19, 2012, 19:55:53 pm »

Chicane#1966

  • Gość
wymieniłem lampke oświetlenia wnętrza

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4061 dnia: Sierpień 19, 2012, 19:59:49 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
tu mi ojciec wylatuje z tekstem że w niedziele roboty nie ma ;/

Moi wiedzą że to jedyny dzień kiedy mogę cały dzionek poświęcić dla auta i nie ma takich tekstów ;)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4062 dnia: Sierpień 19, 2012, 20:31:50 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Jak robiłem zbieżność w kombi to się ostro wkurzyłem bo jakiś gość swojego golfa III generacji se obniżył i zrobił negatywy na kołach.
Tak te agro tjuninki wglądały jakby załadował 2 tony cementu do środka. Przez to że próbowali w tym ulepie ustawić geometrię to musiałem kupę czasu czekać bo nikt nie wiedział jak mają mu to ustawić a gość chciał "żeby było dobrze". Myślałem że szlak mnie trafi od tego czekania.
Powinni prędzej za takie kombinowanie z kątem nachylenia koła dowody zabierać niż za jazdę na oponach niedostosowanych do pory roku.
Tylko marnowanie czasu innych ludzi chętnych na geometrię/zbieżność i mechaników. Gość powinien za to ostro płacić w tym czasie ustawili by zbieżność w 10 normalnych autach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 20:33:48 pm wysłana przez Bartekcom »
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4063 dnia: Sierpień 19, 2012, 21:29:45 pm »

Offline ZMD

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 384
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
No tym postem naraziłeś się wszystkim forumowym koneserom tuningu :d

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4064 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:26:59 pm »

Offline maciekkk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 162
  • Płeć: Mężczyzna
  • 83 tyś :)))
    • Caro 1.6 CE 97'
odebralem auto w koncu dlugo oczekiwane :D umylem wyplakowalem uzupelnilem plyny zmienilem wycieraczki itp :PPPP

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4065 dnia: Sierpień 19, 2012, 22:28:38 pm »

Offline Poldi98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 800
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSI 2000r.
Zmieniałem koło na poboczu:D  czy nie wyważony zapas może być powodem bicia na kierownicy? Koło to lewy tył.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2012, 22:34:07 pm wysłana przez Poldi98 »
Był : Caro+ 1.4 69E 98r.
Jest: Caro+ 1.6 GSI 2000r. 70u

"Handlarz kombinator ze znikomą kompetencją !"

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4066 dnia: Sierpień 19, 2012, 23:27:35 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Naprawiłem nadmuch w kombi. Winne okazały się być zamienione dwa przewody wchodzące od strony silnika do gruszki :)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4067 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:53:04 am »

Offline RSilak

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GT
Mogę powiedzieć że skończyłem ponad 2 miesięczną walkę z moim autem, dziś zaliczone 30km i jest dobrze :)
FSO Polonez ATU GT
(Polsko-Japońsko-Szwedzka hybryda)
Serwis Bartniki. Mechanika Pojazdowa, Diagnostyka Komputerowa.
Jest 2.0 16v

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4068 dnia: Sierpień 20, 2012, 00:57:43 am »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Powinni prędzej za takie kombinowanie z kątem nachylenia koła dowody zabierać niż za jazdę na oponach niedostosowanych do pory roku.
Zgadzam się z tobą w 100%. A w temacie, wypolerowałem carówkę T-CAT-em, i ją posprzątałem :).
1.4 GLI 16V

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4069 dnia: Sierpień 20, 2012, 09:00:20 am »

Offline Misiek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 702
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM
    • 2010 Mercedes benz w204 c180 kompresor, 1993 FSO Polonez Caro 1.4 16v #wonskydziadek
Powinni prędzej za takie kombinowanie z kątem nachylenia koła dowody zabierać niż za jazdę na oponach niedostosowanych do pory roku.
Zgadzam się z tobą w 100%. A w temacie, wypolerowałem carówkę T-CAT-em, i ją posprzątałem :).
no tak, bo po co stworzyc cos ciekawego, niech kazdy ma taka sama serie i bedzie git.
Caro Plusa 1.6 GLI 99 rok. Lubie dynamiczną i czasami agresywną jazdę
Cytryn Michał.

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4070 dnia: Sierpień 20, 2012, 09:39:56 am »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Powinni prędzej za takie kombinowanie z kątem nachylenia koła dowody zabierać niż za jazdę na oponach niedostosowanych do pory roku.
Zgadzam się z tobą w 100%. A w temacie, wypolerowałem carówkę T-CAT-em, i ją posprzątałem :).
no tak, bo po co stworzyc cos ciekawego, niech kazdy ma taka sama serie i bedzie git.
No, bo wszelkie przeróbki to robienie kundla. Trzeba sie onanizować nad jak najwyższym procentem oryginału.

Oryginały powstawały w fabryce, jak ktoś chce niech sobie trzyma oryginał salonowy i go nawet nie doposaża o elektryke szyb czy luster. Niektórzy mają inną wizję ideału.

To jest Polonez Tuning Klub, a nie Klub Seryjnego Poloneza. A większość tutaj ma wielki problem, że ktoś coś robi przy samochodach.

A ja wczoraj wykleiłem sobie pasek szachownicy z logo FSO na masce.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2012, 10:01:37 am wysłana przez Rafał#1951 »
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4071 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:03:50 am »

tynium

  • Gość
A ja wczoraj objechałem Astre G 1,7CDTi niby nic a cieszy :d
Oraz dokonałem 1 pomiaru spalania w GSI, miasto z pociskaniem 14 <smutny>

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4072 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:26:37 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Wymieniony wreszcie filtr gazu w Mondku :)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4073 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:29:27 am »

piciek

  • Gość
To jest Polonez Tuning Klub, a nie Klub Seryjnego Poloneza. A większość tutaj ma wielki problem, że ktoś coś robi przy samochodach.

najlepiej się fapować na EL w VINie, gdzie szczytem tuningu jest odwrócenie puszki od dolotu, wywalenie kata i wstawienie tuby do bagażnika, zeby jednak jakaś muzykę można było w środku usłyszeć [preferowane majteczki w kropeczki, które przykują uwagę blachar podczas efektownego przejazdu na pełnej pi*** przy otwartym oknie, gdzie biały dym z opon miesza się z niebiekim dymem z wydechu z "super wypas igła stanu szsnachy"]
Faktem jest, że warto doposażyć w gadżety oferowane przez fabrykę, jednak gdy one się końćzą lub są niewystarczajace czasem należy wyjsć naprzeciw i trochę udoskonalić nasze archaiczne bolidy. Fakt poloneza łatwo zwieśniaczyć, bo większosć rzeczy do niego po prostu nie pasuje, ale nie dajmy się zwariować, samochód jak każdy inny.

definicja słowa tuning

Tuning mechaniczny.
Są to modyfikacje silnika, układu napędowego, paliwowego i podwozia pojazdu, dzięki którym osiąga się polepszenie parametrów technicznych i właściwości jezdnych. Modyfikacje układu napędowego i paliwowego mają na celu otrzymanie większej mocy, większego momentu obrotowego, a dzięki temu osiągnięcie większych przyspieszeń i większej prędkości maksymalnej

Tuning optyczny
Ma na celu zmianę wyglądu pojazdu, podkreślenie jego wyższych parametrów, a także zaznaczenie indywidualności właściciela i podniesienie komfortu jazdy. Niektóre elementy tuningu mechanicznego są jednocześnie elementami tuningu optycznego (np. alufelgi) albo wręcz nie mają żadnego zauważalnego wpływu na osiągi, stając się jedynie optycznym tuningiem (np. sportowy tłumik wstawiony w miejsce fabrycznego, gdy jego montaż nie wiąże się z tuningiem silnika). Generalnie jednak tuning optyczny jest przeciwieństwem mechanicznego, gdyż albo nie prowadzi do polepszenia osiągów pojazdu, albo wręcz osiągi pogarsza. Przykładem może być montaż różnych „dekoracji” zwiększających opór powietrza lub zastosowanie zbyt dużych felg, a tym samym szerokich opon, do samochodu o słabych osiągach - szerokie opony zwiększają opory ruchu, co przekłada się na dynamikę jazdy, a właściwie jej brak.

a w temacie zrobiłem dziś poldkiem 7 kilometrów

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4074 dnia: Sierpień 20, 2012, 10:32:28 am »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Popieram,  każde kolejne pitolenie i marudzenie proponuję zatrzymać dla siebie,
jak się komuś nie podoba to niech pójdzie do innej piaskownicy gdzie wszyscy spuszczają się nad oryginałami, a każda większa przeróbka lub gleba jest uznawana za najgorsze świętokradztwo.

Pozdrawiam :)
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4075 dnia: Sierpień 20, 2012, 11:29:19 am »

Offline Maxior

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 411
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klekot 1.9 GLD '95
Dziś chcąc wyjechać z garażu poldek zrobił łeh łeh i dupa szykuje sie kolejny wydatek nowy aku  <uoee>
Feel the 1.9 GLD power ;d  6,15 l/100 ON
Klekot in progress, od 7 lat ciągle ten sam :D
NO LPG!!!

Moim zdaniem Polonez jest najlepszy a wszystkie inne auta są do d*py, ponieważ nigdy innego pojazdu niż Polonez nie miałem :d

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4076 dnia: Sierpień 20, 2012, 11:35:28 am »

Offline michal235c

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 628
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 1.6GLI 1997r.--> (Polonez Atu "Orciari" 1.6 GLI 16V) Polonez Atu Plus 1.4 GTI 16V 1997r.
A ja wczoraj wykleiłem sobie pasek szachownicy z logo FSO na masce.
Fajnie się to prezentuje <spoko>.

W temacie: wymieniłem olej, filtry i świece.
Jest Atu  ?.? GLI ?V :d, jest i Atu Plus K16 :d, było Caro ale się rozpadło :P
http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polon

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4077 dnia: Sierpień 20, 2012, 11:36:24 am »

Offline P!otrek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1948
  • Płeć: Mężczyzna
  • GSI power :P
    • malinka metalik :)
byłem na ustawieniu geometrii zbierzności itd. koleś wsiadł i stwierdził "co ty chcesz tu ustawiać jak wszystko jest idealnie :) tylko wymień kości z tyłu bo są wybite" a przy okazji sprawdziliśmy ustawienie świateł muszę wymienić spinki odbłyśników bo świecą za nisko troche :)
FSO Polonez 1.6GSI 280000km praktycznie 340000 Rest In Pepperoni... jeszcze doczeka się następcy :)
wiem że nie powinienem ale kupiłem passata :D

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4078 dnia: Sierpień 20, 2012, 11:39:54 am »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
najlepiej się fapować na EL w VINie, gdzie szczytem tuningu jest odwrócenie puszki od dolotu, wywalenie kata i wstawienie tuby do bagażnika, zeby jednak jakaś muzykę można było w środku usłyszeć [preferowane majteczki w kropeczki, które przykują uwagę blachar podczas efektownego przejazdu na pełnej pi*** przy otwartym oknie, gdzie biały dym z opon miesza się z niebiekim dymem z wydechu z "super wypas igła stanu szsnachy"]
Faktem jest, że warto doposażyć w gadżety oferowane przez fabrykę, jednak gdy one się końćzą lub są niewystarczajace czasem należy wyjsć naprzeciw i trochę udoskonalić nasze archaiczne bolidy. Fakt poloneza łatwo zwieśniaczyć, bo większosć rzeczy do niego po prostu nie pasuje, ale nie dajmy się zwariować, samochód jak każdy inny.

definicja słowa tuning

Tuning mechaniczny.
Są to modyfikacje silnika, układu napędowego, paliwowego i podwozia pojazdu, dzięki którym osiąga się polepszenie parametrów technicznych i właściwości jezdnych. Modyfikacje układu napędowego i paliwowego mają na celu otrzymanie większej mocy, większego momentu obrotowego, a dzięki temu osiągnięcie większych przyspieszeń i większej prędkości maksymalnej

Tuning optyczny
Ma na celu zmianę wyglądu pojazdu, podkreślenie jego wyższych parametrów, a także zaznaczenie indywidualności właściciela i podniesienie komfortu jazdy. Niektóre elementy tuningu mechanicznego są jednocześnie elementami tuningu optycznego (np. alufelgi) albo wręcz nie mają żadnego zauważalnego wpływu na osiągi, stając się jedynie optycznym tuningiem (np. sportowy tłumik wstawiony w miejsce fabrycznego, gdy jego montaż nie wiąże się z tuningiem silnika). Generalnie jednak tuning optyczny jest przeciwieństwem mechanicznego, gdyż albo nie prowadzi do polepszenia osiągów pojazdu, albo wręcz osiągi pogarsza. Przykładem może być montaż różnych „dekoracji” zwiększających opór powietrza lub zastosowanie zbyt dużych felg, a tym samym szerokich opon, do samochodu o słabych osiągach - szerokie opony zwiększają opory ruchu, co przekłada się na dynamikę jazdy, a właściwie jej brak.

a w temacie zrobiłem dziś poldkiem 7 kilometrów
przypomnij, że jak będziemy gdzieś razem na zlocie to masz browara ode mnie za to co napisałeś :)
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: ===Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem...===
« Odpowiedź #4079 dnia: Sierpień 20, 2012, 11:44:33 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3440
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
zrobiłem małą rundkę plusem, pod tankowałem wąskie Caro i czekamy na czerwoną tapicerkę:)
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........