Autor Wątek: Polonez Caro C20NE-T by LUKI  (Przeczytany 60808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Caro C20NE-T by LUKI
« dnia: Luty 15, 2012, 22:40:45 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
Na początku chciałem sie przedstawić,jestem Łukasz i okupuje okolice Jarosławia (woj. podkarpackie) i do tej pory jezdziłem Corsą A. Na forum już jestem od jakiegoś czasu ale dopiero lekko ponad tydzień temu kupiłem długo oczekiwanego Poldona :)
Czemu Polonez?? Mam jazde od małego na polskie samochody i w dodatku mam zamiar troche próbować w drifcie ;)

Nie jest to poldek z Roverem taki jakiego chciałem,ale  skusiłem się tylko dla tego ze ma bardzo zdrowa bude i LPG :P Takze bedzie tania nauka i za jakiś czas jak OHV wyzionie ducha zdrowa baza na SWAP-a :P Jest to jeden z ostatnich Caro (nie chciałem plusa ze wzgledu na cieńsze blachy). 1.6 na abimexie,138tys przebiegu,rok produkcji 96,szeroki zawias,spowalniacze lukasa itd :P

Całkiem przyjemnie jedzie ale co nie co trzeba w nim pozmieniać co by lepiej tyłkiem zamiatał.
Zdążyłem już zrobić przegląd,zmienić kable i świece bo szatkował masakrycznie,wywaliłem już kanape i troche wygłuszeń.Zostało jeszcze pełno mat bitumicznych,dywaniki i troche plastików. Za jakiś czas bedą wycinane wnętrza tylnych drzwi i tylnej klapy.
Na dniach mam zamiar,trohe go obniżyć i utwardzić,zespawac most i troszke odetkać  OHV-ke (ma potencjał) :D. A i najważniejsze,pedał gazu musze przesmarować bo blokuje sie w pozycji maksymalnego otwarcia przepustnicy  :P

foto jeszcze przed zakupem:


Pozdr.. ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2014, 18:25:35 pm wysłana przez LUKI »

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 15, 2012, 23:37:03 pm »

Offline Arti28

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1011
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1996r. 1.6 16V GLI
Abimex Power ładny Pold :) wstawiaj most 4,3 od poloneza 1.4  to będzie równo zamiatał ;]

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 15, 2012, 23:40:18 pm »

Offline Daniel#1981

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1732
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez atu+ 1.4 98, 125p 1.8 16V 88
Jest to jeden z ostatnich Caro (nie chciałem plusa ze wzgledu na cieńsze blachy)
Tylko tego na plusa nie przerabiaj... . Fajny poldek nic dodać nic ująć :) . Dbaj.
1.4 GLI 16V

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 15, 2012, 23:48:03 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
Przełożenie bedzie 4.55 z trucka + szpera ;)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 16, 2012, 01:33:48 am »

Offline mily24

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1344
  • Płeć: Mężczyzna
  • HEBEL TEAM - Ekipa z Krakowa
Kolor bardzo fajny :) ogólnie pozytywnie, ale ja bym wyrzucił ten znaczek z tylnej klapy pośrodku  :-) dobra baza do modów
Daewoo Polonez '99 nowy 1.6GSI
Sweter mk2 1.8 KAMEI X1

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 16, 2012, 13:28:24 pm »

Offline michau

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1651
  • rover team
to ten z allegro ;>?
in garage : 1.4 16v, 1.5 8v  1.6 16v, 1.8 16v VVC, 2.0 OHC, 2.0DOHC
czy da się więcej? ;)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 16, 2012, 20:16:42 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
michau,dokładnie ;) Tylko troszke taniej kupiony ;)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2012, 21:41:48 pm »

Offline PutiN|FSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2108
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V
Panie zacny. Można zapytać ile Cię kosztowała ta zabawka? :-)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2012, 22:20:43 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
1400ziko ;)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2012, 00:31:58 am »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
No to jedziemy dalej... :)

Cały czas walcze z wagą,jako że dzisiaj miałem wolne to zabrałem sie za wywalanie mat bitumicznych z całej podłogi. Jest poprostu masakra,pomimo grzania strasznie cieżko schodzą i jest ich w cholere,najwięcej na przedniej grodzi :P Jak uda sie to w przyszłym tygodniu skończe je zdzierać i moze uda sie coś porobić przy wydechu oraz wycinaniu blach z tylnych drzwi i klapy  ;)
Pozatym udało mi sie troche posadzic przód i w miare możliwożci zmienić pochylenia na tyle ile pozwala seryjna regulacja. Założyłem także na przód 14" z trucka ;)

Kilka fot:
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2012, 19:39:00 pm wysłana przez LUKI »

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 14, 2012, 17:35:20 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
Co by nie było ze nic się nie dzieje w temacie to troszkę odświeżam.

Póki co udało mi się poprawić troszkę wydech,wywaliłem puszke katalizatora i wstawiłem przelotowy oraz zamiast tylnego komorowego  wstawiłem końcowy z poloneza Borewicza także przelotowy. Zostało mi jeszcze wywalić seryjny  środkowy i wstawić rurę oraz muszę dokupić rurowca z GSi.
Jako że ostatnio nie miałem co robic  to zdarłem kolektor ssący,troszkę go obrobiłem rozwiercając  maszynowo  gardziel pod przepustnicą z 42,5mm na 45mm oraz rozpiłowałem kanały wylotowe z kolektora  i spiłowałem progi na wlotach do kanałów w głowicy. Przy okazji zmieniłem  przepustnice na tą z Astry 1.8 44mm oraz dałem na próbe mniejszy mikser gazowy 34mm bo wcześniej miałem 38mm
Kilka fotek poglądowych:


Ponadto pozbyłem się kilku następnych kg pozbywając się narazie zbiornika paliwa,wszystkich bebechów z tylnej klapy i tylnych drzwi :P
Na początku przyszłego tygodnia będę zabierał się za zawieszenie. Poldka stawiam na kobyłkach i pierwsze co to zdzieram kołyske bo będę chciał podnieść mocowanie dolnego wahacza co by zostawał w poziomie przy większej glebie oraz będę chciał zrobić sobie regulację kątów pochylenia koła śrubami mimośrodowymi także na dolnym wahaczu. Będę celował w pochylenie +/-  -3* i pasuje zrobić większy KWSZ na ok 8*. Następne co to pewnie twarde amory i i springi ale to już z czasem :P
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2012, 17:40:35 pm wysłana przez LUKI »

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 16, 2012, 22:16:49 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
Następna porcja dłubania:   ;)
W ciągu ostatnich dni udało mi się przerobić  mieszalnik powietrza żeby wiało tylko na szyby,a nagrzewnice wstawiłem od Łady Samary ponieważ ma większą wydajność cieplną,stara i tak była do wyrzucenia bo lała. Wywaliłem resztę wygłuszen ze sciany grodziowej,to tu to tam poodcinałem zbędne rzeczy z deski rozdzielczej zostawiając tylko górna część. Wyleciała instalacja od tylnej wycieraczki,spryskiwacza,halogenów przednich,radia,podświetlenia wnętrza,itd. Przy okazji zrobiłem sobie wiatrak na włącznik  ;)
Kilka fotek z prac:

Tu już gotowe do złożenia

I złożone ;)

Udało mi  się też zdobyć  kolektor rurowy od poldka GSi ;)


Następny na celowniku jest montaż wspomagania elektro-hydraulicznego  które powinienem mieć pod koniec tygodnia ;)


Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 05, 2012, 16:35:10 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
Troszke temat mi się zastał.
Przy poldku na razie za wiele się nie dzieje,głównie z powodu braku czasu :/  Jakiś czas temu skończyłem montować wspome i powiem że jestem bardzo zadowolony,nie trzeba już się tak z nią mordować . Poza tym przerobiłem mocowanie zderzaka przedniego na klipsy i wypchnąłem trochę na zewnątrz błotniki przednie. Tylny zderzak  narazie jest ściągnięty w celu wywalenia z niego ciężkich oryginalnych mocowań,teraz pewnie będzie na trytytkach :D  Pozatym wywaliłem z niego resztę materiałów,czyli podsufitke i reszte obić ze słupków. Przy silniku nie robie nic,tylko próbuje go zajechać całkiem,tyle ze mam problem z dokręcaniem go na wyższe obroty bo przy 5tys. podwiesza się któryś zawór i zaczyna strzelać  :mrgreen: 

Kilka świeżych fotek:

A tutaj coś na polepszenie humoru,motorownia z opla Kadetta GSI wraz z całym osprzętem,teraz będę szukał skrzyni i wału z Omegi A  ;)


Pozdr ;)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 05, 2012, 17:55:38 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
C20SEH ? jakieś 130KM ?
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 05, 2012, 18:02:05 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
Niestety nie ;) C20NE 115KM ;)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 05, 2012, 18:35:00 pm »

Offline patrick

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
    • Przejścióweczka :P
Czy to przypadkiem nie Ty latasz czasem na autodromie w Biłgoraju? :]
Bo długość trąbienia
Zalezy od stopna wkur*ienia;p

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 05, 2012, 18:41:46 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
No przypadkiem ja :P Czesciej bywam czarną Corsą A. Poldkiem byłem tylko raz,ale mam nadzieję że to sie zmieni jak go ogarnę troche ;)

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 05, 2012, 20:24:54 pm »

Offline patrick

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 258
  • Płeć: Mężczyzna
    • Przejścióweczka :P
no zmień to i poldkiem zajezdzaj, wiecej osób patrzy wtedy;) a i ciekawiej jest;p
Bo długość trąbienia
Zalezy od stopna wkur*ienia;p

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 06, 2012, 18:03:13 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
No zauważyłem już to ze ludzie całkiem inaczej patrzą jak próbuje się polskim wynalazkiem zdziałać coś na torze :P

Odp: Poldonez Caro 96 by LUKI
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 11, 2012, 19:06:50 pm »

Offline LUKI

  • Paździeż Łącznik
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 296
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie ważne czym jeździsz,ważne jak tym jeździsz...
    • Subaru Impreza GC
Prac cd :P
Dzisiaj wyleciał z poldka stary silnik wraz z wiazką i pojechał do nowego właściciela,a pozatym udało mi się wyrwac jeden kubełek :P Szału z nim niema,ale po umyciu i podreperowaniu zły nie będzie ;)
Zabrałem się też za przegląd nowego silnika,muszę go trochę wyczyscić i zrobić coś z magistralą wodną bo jest w niej dosyć dużo rdzy,pewnie bez obfitego płukania się nie obejdzie  :/ Pozatym wyczaiłem ze głowica jest splanowana lekko ponad 2mm :P