Autor Wątek: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'  (Przeczytany 96123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #320 dnia: Lipiec 01, 2019, 10:09:32 am »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Nie wiem, jak ci ludzie wynajdują takie ciekawostki... Ja, ilekroć gdzieś zapytam, słyszę tylko panie, ja już nie pamiętam, kiedy do poloneza coś miałem. W jednym ze starszych sklepl w moim mieście ostatnio też mi powiedziano, że tylko na zamówienie, jak coś.
Ci moi dostawcy ze 2 lata temu też "już nic nie mieli" a jednak kolejny level gratów odsłonił ciekawostki.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #321 dnia: Lipiec 03, 2019, 10:03:58 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
rewelacyjny poldas, uwielbiam w tym kolorze.
Domyślam się że ma być oryginał ale w pakiecie Orciari aż prosi o  jakieś szersze (niekoniecznie większe) koło. żeby bardziej wypełniało wnęke.
gratulacje!
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #322 dnia: Lipiec 04, 2019, 13:57:02 pm »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Jeśli czoło czujnika będize miało styk z płynem to nie będzie żadnych przekłamań.
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #323 dnia: Lipiec 04, 2019, 14:21:16 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Od razu widać, że niezłe kosmetyki. A gdzie można kupić heko na trójkątne szybki z tyłu ? Na stronie nie widziałem.

Ja ostatnio kupiłem na Allegro... Sprzedawali dwa typy zestawów w tej samej cenie, po 4 i 6 sztuk, dodałem 4 do dwóch i dostałem trójkąty...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #324 dnia: Lipiec 04, 2019, 14:22:27 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
gdy zbledna na zielono, to masz dwa wyjscia ...

Kupiłem swego czasu za 10 zł komplet czterech Heko, na złomie, zbadły na szaro :]
Plus widoczna od środka srebna pajęczynka...
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #325 dnia: Lipiec 12, 2019, 10:00:58 am »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Ładny Polonez, gratuluje wytrwałości :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #326 dnia: Lipiec 14, 2020, 19:21:22 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Czas nieco zaktualizować temat, bowiem Polonez żyje i miewa się bardzo dobrze :)

Zrobił nieco ponad 7tyś km od złożenia, z racji, że Lotos 5W40 ładnie wypłukał cały silnik, nadszedł czas na zmianę. Ponieważ od dłuższego czasu chodził za mną pomysł zalania Rovera 5W50, tak też poczyniłem. Poszła dodatkowo płukanka LM, nowy filtr Mann, oraz olej Amsoil 5W50. Ponadto w końcu dostał nowe świece i kable ( jedno i drugie NGK )


W któryś wolny weekend, poczułem potrzebę odświeżenia blasku tego autka, więc delikatnie potraktowałem go ADBL AiO, następnie typowo letni wosk, Chemical Guys Butter Wet Wax.


Polonezem robię głównie dłuższe trasy, zaliczyłem między innymi spot pod tytułem ,,żelazny deszcz" w Warszawie, odwiedziłem słynny CPN :)


Ponadto, Polonez dwukrotnie pełnił rolę powozu ślubnego, a w jeszcze w tym roku ma tą zaszczytną funkcję pełnić po raz trzeci :) oraz doczekał się swojego garażu :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2020, 19:23:02 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #327 dnia: Lipiec 15, 2020, 01:17:36 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Co mogę powiedzieć lux bryka chodź w przyszłości bym tu widział jakieś większe alufelgi bo jednak poldek to na 13 okropny tapczam  noi idąc za ciosem kierunki na błotnikach białe to i Dawidzie bym pokusił się na poszukiwania Red Whitów do Minusa. Szczerze  podziwiam cie ciągle za to że go odratowałeś mimo psioczenia innych . Z biegiem lat jak moje atu zacznie się sypać to nie wiem czy się odważę 2 raz na reanimacje budy czy nie będzie lepiej mi 2 karoserie kupić chyba nie miał bym nerwów znów przechodzić tego wszystkiego 2 raz. Co do kosmetyków które kupiłeś na lakier drogi biznes ? U mnie lakier trochę zaczyna tracić blasku i myślałem żeby czymś go oblecieć może znowu zrobi się taki żywy jak był .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2020, 01:20:32 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #328 dnia: Lipiec 15, 2020, 10:17:12 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Bardzo ładnie wyszedł ale jakoś brakuje mi Riali lub OZ. Szkoda że nie masz tej szerokiej lotki ( ja miałem i niestety załatwiłem klapę-śruby mi się odcisnęły).
Poza tym nic dodać nic ująć.  Niech Cię nie korci kupno tego pasa heko na czarnym tle.
Może doczekamy czasów gdzie ktoś zrobi przezroczysty taki jak w oryginale.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #329 dnia: Lipiec 15, 2020, 10:33:43 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Bardzo ładnie wyszedł ale jakoś brakuje mi Riali lub OZ. Szkoda że nie masz tej szerokiej lotki ( ja miałem i niestety załatwiłem klapę-śruby mi się odcisnęły).
Poza tym nic dodać nic ująć.  Niech Cię nie korci kupno tego pasa heko na czarnym tle.
Może doczekamy czasów gdzie ktoś zrobi przezroczysty taki jak w oryginale

I naklejanego od wewnątrz, a nie badziewia klejonego z zewnątrz szyby, które i słabo wygląda, i niszczy się na myjni...

Auto super, widziałem i oglądałem na żywo :) Chciałbym mieć czas na takie detailingowanie swoich aut.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #330 dnia: Lipiec 15, 2020, 11:00:13 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
No cóż, co do felg, to nie ukrywam, że jest to niestety najbrzydszy wzór stosowany w polonezie i nie wziąłbym takich nawet, gdyby mi dopłacili. Może i większość się śmieje, jak się wspomina o rialach, że to "pakiet tuningowy fso ptk" czy jakoś tak, czyli riale groki standardy i orciari, ale riale są najładniejszym wzorem felg stosowanych na polonezach. 
Ale skoro właścicielowi się podobają, to nie możemy mu narzucać swojej woli. Ozety też się ludziom podobają, a ja bym ich za darmo nie wziął, bo nie znoszę felg tego typu, nie wspominając o problemie z ewentualny doczyszczeniem ich. Cenię raczej prostotę, czyli w miarę normalny, tradycyjny kształt, jak w rialach, czy tip topach pięcioramiennych, tych ładniejszych. Te trójramienne, jakie ma np. Macfly na atówce, też są ładne. Z felgami, to to samo, co z fotelami, każdy ma swoje ulubione i nigdy się to nie zmieni.

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #331 dnia: Lipiec 15, 2020, 11:20:26 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Macfly, co do kosmetyków ten Chemical Guys kosztuje około 100 zł za butelkę. AiO od ADBL mam, nie jest złe, tester, który wystarczy Ci na długo to wydatek około 15 -20 zł, aczkolwiek wosk daje lepszy efekt. Ten Butter, którego używa Dawid to bardzo dobry produkt, można powiedzieć nawet premium, daje fajny efekt, szczególnie na ciemnych lakierach. Tylko jest to wosk naturalny, a co za tym idzie ma taką wadę, że dość szybko się zmywa i traci urok. Ja polecam woski syntetyczne.

Dawid i jakie odczucia po zastosowaniu 5W50 w porównaniu do Lotosa 5W40 ?

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #332 dnia: Lipiec 19, 2020, 15:58:44 pm »

Offline SeBa

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1049
  • Płeć: Mężczyzna
  • FSOAK
    • Polonez 1.4 GTi 16V'97 i 2.0 GLI'95
    • http://www.fsoautoklub.pl
Panie, za dużo towaru żeś naj$#ał przy tym woskowaniu. To ma być tylko cienka warstewka rozprowadzona równomiernie aplikatorem , szkoda produktu marnować. Taka moja mała podpowiedź :)
Jako cleaner pod wosk polecam zakup Prima Amigo, AIO z ADBL jest przeciętny
Tak poza tym moje zdanie o aucie znasz, dbaj i ciesz się z posiadania i jazdy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2020, 16:01:46 pm wysłana przez SeBa »
Cytat: Szymon
Rover ma jedną zasadniczą przewagę, jak po pijaku dasz w pizdę na zlocie na jakimś kretowisku to będziesz miał szacun, a z OHV cię wyśmieją, żeś wieśniak i biedak.

Auto Detailing-info PW

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #333 dnia: Lipiec 22, 2020, 12:16:32 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Co mogę powiedzieć lux bryka chodź w przyszłości bym tu widział jakieś większe alufelgi bo jednak poldek to na 13 okropny tapczam  noi idąc za ciosem kierunki na błotnikach białe to i Dawidzie bym pokusił się na poszukiwania Red Whitów do Minusa. Szczerze  podziwiam cie ciągle za to że go odratowałeś mimo psioczenia innych . Z biegiem lat jak moje atu zacznie się sypać to nie wiem czy się odważę 2 raz na reanimacje budy czy nie będzie lepiej mi 2 karoserie kupić chyba nie miał bym nerwów znów przechodzić tego wszystkiego 2 raz. Co do kosmetyków które kupiłeś na lakier drogi biznes ? U mnie lakier trochę zaczyna tracić blasku i myślałem żeby czymś go oblecieć może znowu zrobi się taki żywy jak był .

O większych felgach nie ma mowy ;) Gdybym jeszcze jeździł tym autem na co dzień, to może rozważyłbym jakieś 14' ale to już auto typowo hobbystyczne. Cały samochód jest bardzo w klimacie ,,Najntisowym" i do tego klimatu koła 13' bardzo mi pasują :) Powiem Ci, że remonty blacharskie to najgorsze co może być i drugi raz tak zaawansowanego remontu już też bym nie robił. Myślałem o tych tylnych lampach, ale miałem je w ręku i jakość wykonania, delikatnie mówiąc nie powala... FSO też nie było konsekwentne dają na ogół białe kierunku tylko na przód, więc u mnie są pomarańcze tylko z tyłu  :P

ADBL AiO około 80zł + kw
Wosk Chemical Guys około 100zł razem z wysyłką.

Z tym, że ADBL AiO jest raczej do usunięcia małych rysek powstałych w skutek mycia, niż grubego polerowania ;) Butter Wet Wax natomiast polecam tylko gdy auto jest mało jeżdżone, po dwóch, góra trzech deszczach / myciach nie będzie już po nim śladu, chociaż dopóki jest, efekt jest super  <cwaniak2>

Bardzo ładnie wyszedł ale jakoś brakuje mi Riali lub OZ. Szkoda że nie masz tej szerokiej lotki ( ja miałem i niestety załatwiłem klapę-śruby mi się odcisnęły).
Poza tym nic dodać nic ująć.  Niech Cię nie korci kupno tego pasa heko na czarnym tle.
Może doczekamy czasów gdzie ktoś zrobi przezroczysty taki jak w oryginale.

Cieszy mnie, że się podoba :) Myślałem kiedyś nad OZ, ale... przywykłem już do widoku go na tych felgach, poza tym, są na nim od nowości, podoba mi się ten wzór i... mało kto go ma, w sensie mało kto z miłośników. Na zlotach właśnie na ogół są OZ lub Riale, ale Tiptopy są rzadko spotykane wśród miłośników.

Tą lotkę montowaną pod zawiasy, mogłem z 3 razy kupić już, ale... nie chcę jej. Ta pod uszczelkę bardziej mi się podoba, bo tworzy całość z bocznymi owiewkami. Pas natomiast zakryłby mi pas na szybie  :P


Auto super, widziałem i oglądałem na żywo :) Chciałbym mieć czas na takie detailingowanie swoich aut.

Dziękuję :) Powiem szczerze, że czasu bardzo mi brakuje, do takiego posiedzenia sobie przy aucie zbierałem się... kilka miesięcy.

No cóż, co do felg, to nie ukrywam, że jest to niestety najbrzydszy wzór stosowany w polonezie i nie wziąłbym takich nawet, gdyby mi dopłacili. Może i większość się śmieje, jak się wspomina o rialach, że to "pakiet tuningowy fso ptk" czy jakoś tak, czyli riale groki standardy i orciari, ale riale są najładniejszym wzorem felg stosowanych na polonezach. 
Ale skoro właścicielowi się podobają, to nie możemy mu narzucać swojej woli. Ozety też się ludziom podobają, a ja bym ich za darmo nie wziął, bo nie znoszę felg tego typu, nie wspominając o problemie z ewentualny doczyszczeniem ich. Cenię raczej prostotę, czyli w miarę normalny, tradycyjny kształt, jak w rialach, czy tip topach pięcioramiennych, tych ładniejszych. Te trójramienne, jakie ma np. Macfly na atówce, też są ładne. Z felgami, to to samo, co z fotelami, każdy ma swoje ulubione i nigdy się to nie zmieni.

Hehe, to już kwestia gustu ;) Mnie się te tiptopy podobają, lubię też i OZ i Riale. Te ,,majtkowe" trójramienne też są fajne :) Tutaj kół już nie planuję zmieniać ;)


Macfly, co do kosmetyków ten Chemical Guys kosztuje około 100 zł za butelkę. AiO od ADBL mam, nie jest złe, tester, który wystarczy Ci na długo to wydatek około 15 -20 zł, aczkolwiek wosk daje lepszy efekt. Ten Butter, którego używa Dawid to bardzo dobry produkt, można powiedzieć nawet premium, daje fajny efekt, szczególnie na ciemnych lakierach. Tylko jest to wosk naturalny, a co za tym idzie ma taką wadę, że dość szybko się zmywa i traci urok. Ja polecam woski syntetyczne.

Dawid i jakie odczucia po zastosowaniu 5W50 w porównaniu do Lotosa 5W40 ?

No niestety, trwały ten wosk nie jest... Jeśli zależy Ci na trwałości, polecam produkty Collinite  <spoko> Fajny efekt i trwałość na kilka miesięcy, zależnie od użytkowania auta :)

Wiesz, teoretycznie oleje 5W40 z 5W50 ciężko porównać, tzn porównać można, ale to będzie zawsze krzywdzące porównanie dla 5W40. 5W50 jako olej o wyższej lepkości, zawsze będzie miał większość parametrów lepszych niż 5W40. Lotos 5W40 jest niezłym olejem, o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. Natomiast Amsoil to wyższa półka, stworzona w oparciu o bazy PAO, klasa sama w sobie  <cwaniak2> Nie chce mi się wklejać teraz karty charakterystyki, ale to naprawdę bardzo dobry olej  <spoko> Różnica cenowa to co prawda przepaść. 5litrów Lotosa to koszt około 70zł, natomiast Amsoil ceni się około 53zł za litr, a w sumie niecały litr bo jest w tych małych amerykańskich opakowaniach ( to akurat głupi patent ). Ale nie ukrywam, że interesuje się środkami smarnymi do aut i sprawia mi przyjemność stosowanie tych z najwyższej półki  <cwaniak2> Po zmianie z 5W40 na 5W50 silnik zaczął pracować ciszej ( choć i na 5W40 pracował ładnie ) i nie jest to tylko moje zdanie, a kilku innych osób które słyszały auto ,,przed" i ,,po". Po zmianie na 5W50 ciśnienie oleju zwiększyło się o grubość kreski, ale to co pokazuje wskaźnik w Polonezie, należy traktować z przymrużeniem oka, bardziej jako gadżet, chociaż gruchę mam nową, a teoretycznie na 5W50 może mieć lepsze ciśnienie, więc może i tak jest ;)

Ogólnie, od dłuższego czasu chodził mi po głowie pomysł zastosowania oleju 5W50 w Roverze i póki co jestem bardzo zadowolony z efektu, ale to trzeba jeszcze pojeździć ;) Ogólnie, cieszę się, że zacząłem eksperymentować z różnymi olejami. Co prawda ten samochód od początku chodził na 5W40, ale z innymi autami żałuję, że tak późno zacząłem lać ,,lepsze" oleje. Najbardziej spektakularny efekt to zmiana 15W40 --> 5W50 w Żukowskim S-21  :d Silnik zaczął w Żuku zaczął pięknie, aksamitnie pracować od samego startu. Ponadto 5W50 tworzy mocniejszy film olejowy, co przekłada się na dużo lepszą ochronę panewek, więc jeśli jeszcze kiedyś wpadnie w moje ręce jakieś FSO-wskie OHV na dłużej, to na pewno zagości tam 5W50.


Panie, za dużo towaru żeś naj$#ał przy tym woskowaniu. To ma być tylko cienka warstewka rozprowadzona równomiernie aplikatorem , szkoda produktu marnować. Taka moja mała podpowiedź :)
Jako cleaner pod wosk polecam zakup Prima Amigo, AIO z ADBL jest przeciętny
Tak poza tym moje zdanie o aucie znasz, dbaj i ciesz się z posiadania i jazdy
Dobrze wiedzieć, w temacie kosmetyków, zwłaszcza tych do lakiery muszę się dużo jeszcze nauczyć :)
To co na zdjęciu, to już było polerowanie ADBL, wosku już dawałem cieniutko  :P

« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2020, 12:20:24 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #334 dnia: Lipiec 23, 2020, 00:09:47 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Cały samochód jest bardzo w klimacie ,,Najntisowym" i do tego klimatu koła 13' bardzo mi pasują

Dawid nie gadaj głupot . Poszukaj fot i prospektów trafiały się polonezy na 15stkach . Był jeszcze prospekt ATU Fashion z 1.6 Rovera na 15 calowych felgach na stacji benzynowej z psem na tylnej kanapie niestety teraz nie mogę go znaleźć . ;-)  i to wszystko przecież było fabrycznie zamontowane w "Najntisie" .



"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #335 dnia: Lipiec 23, 2020, 09:36:12 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ten poldek ze zdjęcia super zajebisty, ale te felgi są nie do przyjęcia. Wyglądają jak te wieśniackie kołpaki udające alufelgi, jakie się kiedyś widywało na autach. Lusterka lakierowane zawsze spoko, ale pomarańczowe kierunki, niestety, zlewają się z lakierem. Dziwne, że klamek nie polakierowali. Co to w ogóle za kolor? Bo chyba nie typowy, z palety?
Takie owiewki by mi kolorystycznie do 70U pasowały. To samo było na tym caro orciari z MPT z tego filmu na jutubie. Heko już tego nie robi, co?

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #336 dnia: Lipiec 23, 2020, 10:17:00 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią. Moim zdaniem ten wzór felg najlepiej licuje z minusem, zwłaszcza w oriciari. Jeśli trafilaby mi się okazja kupna felg w tym wzorze i miałbym na nie środki, to nie zastanawiał bym się nawet 2 minut :)

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #337 dnia: Lipiec 23, 2020, 11:00:27 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Ten poldek ze zdjęcia super zajebisty, ale te felgi są nie do przyjęcia. Wyglądają jak te wieśniackie kołpaki udające alufelgi, jakie się kiedyś widywało na autach.

Te kołpaki się właśnie wzięły stąd, że imitowały felgi które kiedyś były w modzie, czyli takie jak na zdjęciu. Co dekada, to inna moda. W latach 80. np. modne byly pełne aerodynamiczne felgii i wtedy kołpaki i felgi w takim wzorze trafiały do eksportowych Polonezów. Mnie podobają się te trójramienne felgi, ale równie jak nie bardziej właśnie widzę w Polonezie Caro felgi typu Ronal Turbo, czyli właśnie pełne, albo felgi z rantem, ATS Cup.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #338 dnia: Lipiec 23, 2020, 14:53:55 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią. Moim zdaniem ten wzór felg najlepiej licuje z minusem, zwłaszcza w oriciari. Jeśli trafilaby mi się okazja kupna felg w tym wzorze i miałbym na nie środki, to nie zastanawiał bym się nawet 2 minut :)

Dlatego się nie zastanawiałem ;-)

 

Dawidzie na twoim miejscu bym też poszukał czegoś w stylu felg Polonezowej 13stki ale jednak w większym rozmiarem . Mam na swoim aucie 3 rok 13stki i powiem tak nigdy więcej . Szorowanie lusterkami po zakrętach mimo że wcześniej na 15stkach i fabrycznym zawieszeniu nie było to tak odczuwalne .

Chociaż by nasz Krakowski Limited który jest na WWLu po dostaniu 15stek naprawdę ładnie wygląda :



Mimo że  wiele osób nie lubi chłopaków z WWLu to polecam czasem popatrzeć na ich auta z wyglądu . Akurat do felg to mają w miarę gust i fele leżą w miarę spoko nie kłócąc się z klimatem lat 90tych  .
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2020, 15:04:25 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: FSO Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari 95'
« Odpowiedź #339 dnia: Lipiec 23, 2020, 15:34:53 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ten poldek ze zdjęcia super zajebisty, ale te felgi są nie do przyjęcia. Wyglądają jak te wieśniackie kołpaki udające alufelgi, jakie się kiedyś widywało na autach. Lusterka lakierowane zawsze spoko, ale pomarańczowe kierunki, niestety, zlewają się z lakierem. Dziwne, że klamek nie polakierowali. Co to w ogóle za kolor? Bo chyba nie typowy, z palety?
Takie owiewki by mi kolorystycznie do 70U pasowały. To samo było na tym caro orciari z MPT z tego filmu na jutubie. Heko już tego nie robi, co?

Owiewki Heko były produkowane w kolorach: czarne, zielone, pomarańczowe, błękitne ( niebieskie), różowe.
Lecz w bardzo krótkiej serii, gdzie na naklejce była jeszcze flaga USA.
Gdzieś kiedyś krążył prospekt Poloneza własnie z różowymi i zielonymi owiewkami bocznymi.


FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........