Autor Wątek: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady  (Przeczytany 153950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #760 dnia: Marzec 16, 2015, 00:18:41 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
masz cos nie tak z naliczaniem kilometrow, bo jakies za niskie te wyniki jak na Poloneza
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #761 dnia: Marzec 16, 2015, 00:32:34 am »

Offline Alan

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 58
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 GLI '97 Lancia Kappa SW 2.4 TDs '97
U mnie trasa Poznań Opole Poznań Opole średnie spalanie 8.5l/100km LPG prędkość 90/110

Wysłano z LG G3


Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #762 dnia: Marzec 16, 2015, 00:36:12 am »

Offline FSOmr88

  • kk
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 742
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1500
Do pracy mam dokładnie 7km mierzone przez mapy i tak pokazuje dzienny, dzienny zgadza się również z głównym. Trasa którą w ostatnim czasie pokonywałem sześć razy to 290km licznik pokazał 301km ale zboczyłem lekko z trasy. Grzanie silnika to maksymalnie 500 metrów (część na postoju). Do pobliskiego miasta mam dokładnie 25km i każdy inny samochód pokazuje tyle samo więc licznik kilometrów bankowo sprawny.

Jedno mogę dodać, instalacja gazowa jest naprawdę dopicowana. Mapa gaz/benzyna jest w jednej lini, dobre filtry (matrix) dobra listwa (matrix) i dobry sterownik. Tankuje też tylko na jednej stacji (w miarę możliwości) - gaz drogi ale w porównaniu do każdej innej stacji wychodzi mniej więcej 0,7L mniej na 100km.

Jeszcze inna sprawa,nie wiem co to za most, ale z 50km/h zbiera się z V biegu, dzięki czemu przejechanie 150km w trasie bez redukcji to pryszcz (jak w automacie). Następna, klocki hamulcowe mają już 25tys kilometrów i mają się świetnie - hamowanie silnikiem też robi swoje.

Odkąd wsadziłem ten silnik, doregulowałem instalację spisuje każde tankowanie do aplikacji w androidzie. Ciśnienie sprężana jest niemal identyczne niż w momencie wkładania silnika do budy (zawsze było słabsze na dwóch garkach) więc nie idzie na ubogo. Dodatkowo jak przestałem kręcić silnik powyżej 5000RPM spalanie oleju spadło do niezauważalnych wartości.

Kolejna ciekawostka, po wymianie świec na irydowe wydaje mi się, że spalanie delikatnie spadło, ale za mały przebieg zrobiłem, by móc to udowodnić.
Cytat: Ktoś na forum
Ludzie którzy tworzyli ten samochód powinni zostać pozbawieni polskiego obywatelstwa oraz przymusowo otrzymać białoruskie.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #763 dnia: Marzec 16, 2015, 00:42:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tego zuzycia na pociskaniu to trudno sie doliczyc, bo pociskanie moze byc rozne,
ale zuzycie w trasie,czy w miescie,to przy dobrych wiatrach jest o jakis 1l za niskie, jak na Poloneza,czyli auto o masie wlasnej 1100kg,
mam rozne auta, to mam porownanie na biezaco i tak to wychodzi,
na jakich oponach jezdzisz ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #764 dnia: Marzec 16, 2015, 00:46:17 am »

Offline FSOmr88

  • kk
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 742
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1500
175/55 R15
Wszystko było by w porządku gdyby nie to 6x300km gdzie spalanie było powtarzalne niemal identycznie tankowane na tych samych stacjach.
Jestem zadowolony, przy tej dynamice i takim spalaniu proporcja jest więcej niż świetna.
Cytat: Ktoś na forum
Ludzie którzy tworzyli ten samochód powinni zostać pozbawieni polskiego obywatelstwa oraz przymusowo otrzymać białoruskie.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #765 dnia: Marzec 16, 2015, 00:49:15 am »

Offline FSOmr88

  • kk
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 742
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1500
Z tą wagą to też ostrożnie, piszą że waży 1125kg ale mam pusty bagażnik, brak stalowej półki z tyłu, aluminiowy roverowy blok silnika zamiast żeliwnej OHV
Cytat: Ktoś na forum
Ludzie którzy tworzyli ten samochód powinni zostać pozbawieni polskiego obywatelstwa oraz przymusowo otrzymać białoruskie.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #766 dnia: Marzec 16, 2015, 00:55:07 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
pomiar na odcinkach jest spoko, wyliczenia moga byc prawidlowe wzgledem tego co pokazuje licznik,
ale opony 175/55/15 sa jeszcze mniejsze niz 195/50/15 i niby blad wskazan powinien wynosic ~2.5% ,ale faktycznie licznik mi klamal dodatkowe 4-5% ,co skutkowalo regularnym przeklamaniem o ~0.5l,
gdy zaczalem jezdzic z GPSem i porownywac przebiegi na okreslonych odcinkach drog bez remontu (zeby nie bylo zmian w przebiegu trasy) to sam sie uswiadomilem,
na pomiar wybieralem odcinki 130-160km,

masz swapa, wiec sprawdz jaki most siedzi,bo to sie liczy przy takich kombinacjach : kola masz male, skrzynia z 1.4 pewnie ze slimakiem na 4.3 ,a most moze nie byc 4.3
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #767 dnia: Marzec 16, 2015, 01:12:53 am »

Offline FSOmr88

  • kk
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 742
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez 1500
Skrzynia, most i ślimak z rovera bez zmian. Prędkościomierz przekłamuje do 100km/h o 10km/h a później i im szybciej, tym więcej natomiast licznik kilometrów już nie. Mam drugi samochód, znacznie nowszy i na tych samych odcinkach, kilometry się mniej więcej zgadzają.

KGB_ broń boże, nie każde Ci w to bezgranicznie wierzyć. Może jest tam jakiś błąd ale jest on w każdym samochodzie. Po za tym czasem pali się kapora więc i błąd pomiarowy się wyrównuje  :) Chcę tylko pokazać jaką ważną zaletę ma K-seria z dobrą sekwencją, tak nie lubiana wszem i wobec za mityczną uszczelkę pod głowicą. Dynamiką dorównuje nie jednemu staremu 1.8, bije łep na szyję wszystkie super ekonomiczne 1.4 75km pod względem ekonomiki i zdrowo odpycha poloneza '88 z aerodynamiką spadającego spadochronu co sprawia, że jest to jeden z najlepszych silników na mojej topliście.
Cytat: Ktoś na forum
Ludzie którzy tworzyli ten samochód powinni zostać pozbawieni polskiego obywatelstwa oraz przymusowo otrzymać białoruskie.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #768 dnia: Marzec 16, 2015, 05:20:45 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
FSOmr88. wbrew pozorom aerodynamika poloneza jest całkiem w porządku. Twoje wyniki są przeciętne. mój polonez GLE z wyremontowanym silnikiem OHV palił na trasie w granicach 10 l przy jeździe 110- 130, w cztery osoby. sprawdzone na trasie 2000 km. DOHC 1.6 który również wyremontowałem też palił tyle samo, mając lepszego kopa. te wyniki zostały opisane przeze mnie dużo wcześniej na tym forum. odległość i szybkość mierzone GPS- em.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #769 dnia: Marzec 16, 2015, 17:02:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
FSOmr88, jezeli masz most 4.3 to licznik klamie, bo sam osobiscie sprawdzalem jak to jest na takich malych kolkach,
jezeli nowszy samochod pokazuje Ci tak samo,to jego licznik rowniez klamie ,co jest zreszta powszechne,

zeby sprawdzic blad, najlepiej posilkowac sie gpsem i okreslona trasa,
lizeli przy 100 licznikowych jedziesz 90 to akurat sie to zgadza z przelozeniami, malymi kolami i systematycznym bledem licznika Poloneza,
w tym samym momencie umyka rowniez 4-5% przebiegu, bo licznik pokazuje za duzo

co do samego silnika, to po parametrach patrzac jest swietny, tylko mechanicznie to gniot,
jednak to nie zmienia faktu,ze cos musi tę kupe stali napedzic, a tym czyms jest spalone paliwo, a 7l to troche za malo, jezeli chodzi o LPG
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #770 dnia: Marzec 16, 2015, 22:01:57 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
mój polonez GLE z wyremontowanym silnikiem OHV palił na trasie w granicach 10 l przy jeździe 110- 130, w cztery osoby.
mój gaźnikowiec bez panewek, przy takiej jeździe, tylko w 2 osoby palił 9l. :P
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #771 dnia: Marzec 18, 2015, 22:40:39 pm »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
94, 1.6 GLE, 49kkm - 11l/100km w mieście ;) Odcinki po ~10km. Jeszcze nie miałem okazji w trasie ;)

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #772 dnia: Marzec 27, 2015, 19:14:00 pm »

Offline Adriano

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 32
  • Płeć: Mężczyzna
    • fso gsi
dolacze sie jako setny czy tysieczny, wszystko zalezy od uzytkowania i instalacji , stanu itp, 8-11, a moze byc miedzy 13-17 .

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #773 dnia: Kwiecień 01, 2015, 10:06:57 am »

Offline żuku

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro + 1,6gli '97, 126p '89, Vectra A 2000 '92
Mułobosch 1,6, trasa 2000km, prędkość 90-110km/h spalanie 7,5l/100

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #774 dnia: Maj 05, 2015, 21:56:46 pm »

Online Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Radom-Nieporęt-Wawa-Nieporęt-Radom, łącznie 390km.

Poszło w atmosferę 35L LPG, czyli spalanie 9/100km, przy czym na S7 prędkość nie schodziła poniżej 120, a miejscami nawet 170 :)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #775 dnia: Czerwiec 01, 2015, 03:00:01 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
wczoraj Polonez odbył pierwszą dłuższą trasę- Lublin- Skarżysko- Lublin. po po wymianie wiązki wtrysku Abimex, po założeniu nowej wiązki instalacji LPG i po zainstalowaniu  AL- 700. AL-700 wyjęty z Opla 2.0 nie regulowany bo się inter- cośtam popsuł. przy 300 km trafiła się stacja, zmieściło się 26l co daje ciut poniżej 8,5 l na sto km. więc regulował go nie będe bo 8. 5 l jest dobrze- nie trza psuć.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #776 dnia: Czerwiec 01, 2015, 11:47:07 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
więc regulował go nie będe bo 8. 5 l jest dobrze-
Czy jest tak do końca dobrze? Hmmm...
Nie chce straszyć, ale nie był bym w 100% pewny, choć nie można i takiego przypadku wykluczyć.
Jak na razie to PEWNE jest tylko niskie spalanie LPG. Czyli albo jest faktycznie dobrze, albo może po prostu... jest mocno ubogo (zakładam że jeździsz spokojnie i braki pełnej mocy pod pedałem Ci specjalnie nie przeszkadzają)... A co jest dla silnika następstwem jazdy na ubogiej mieszance na dłuższą metę - chyba wiadomo... A przecież
nie trza psuć
- lepiej sprawdzić na wszelki wypadek :)
Odczuwasz dużą różnicę w jeździe na gazie a na benzynie? Nie grzeje się jakoś bardziej? Wizyta u pierwszego lepszego gaziarza z analizatorem by rozwiała wątpliwości.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2015, 11:49:53 am wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #777 dnia: Czerwiec 01, 2015, 12:55:51 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2610
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nastąpiła drobna pomyłka- AL- 700 który jest w samochodzie, wyjęty został z Poloneza. mam też drugi, z Nubiry (nie z Opla) ale ten leży w schowku. silnik pracuje lepiej na gazie niż na benzynie. nie przegrzewa się, jechaliśmy w południe kiedy było około 25 stopni, trzymał równo 90 stopni. żona czasem jechała 120 bez żadnych problemów.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #778 dnia: Czerwiec 01, 2015, 17:33:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
8.5l w trasie dla minusa bez wspomy i pewnie na mniejszych oponach to normalny wynik,
moj plus pali 9l ,a ma szerokie kapcie i wspome
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #779 dnia: Czerwiec 04, 2015, 07:58:25 am »

Offline Tom16

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 423
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + 1.6 GSI
Atu gsi instalacja gazowa sekwencyjna. Trasa Puławy - Ciechocinek  Ciechocinek - Puławy
Prędkość do 100 km/h 
Spalanie lpg 8,5L/100km

Najniższe jaki udało mi się zanotować to 7,3L/100 km