Autor Wątek: Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady  (Przeczytany 153006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« dnia: Grudzień 19, 2004, 14:37:59 pm »

SILVERLC

  • Gość
Witam,
jakie? 2 miesi?ce temu zakupiłem sobie Poloneza Caro Plus 1.6 GSI z przebiegiem ok 66ty?. km. Na pocz?tku (oczywi?cie mówie tutaj o spalaniu) za ok 20zł (10L LPG) podczas dynamicznej jazdy auto robiło od 80-85 KM, za? jaki? czas temu co? bardzo mocno podczas ruszania strzeliło mi pod mach?, az się przestraszyłem bo my?lałem że co? wybuchło ... :D w tym momencie auto pracowało tak jak by nie chodził na jednej ?wiecy. poprostu był zamulony strasznie no więc okazalo się że opaska antywybuchowa od miksera dolotowego od Gazu zerwała się, tzn nie zerwała ale bardzo polu?niła więc zamontowałem taka wła?nej roboty (razem z ojcem bo jest mechanikiem - opaska była zrobiona z jakiejs grubej ?ci?le dopasowanej gumy) i na pocz?tku odrazu poczułem różnice, auto chodziło równo ładnie i wogole tak jak powinno, ale co najważniejsze spalanie strasznie wzrosło !!!! dosłownie w ty momencie za 20zł robiem ok 34 KM przy dobrych wiatrach.
Po jakim? czasie takiego jeżdzenia wkurzylem się delikatnie no i pojechałem do znajomego na stacje kontroli pojazdów gdzie gaz robi? (bardzo fachowy zakład) no więc go?ciu powiedział mi po pierwsze że gaz musi byc dobrze dogrzany więc wymieniłem termostat (z 82stopnie na 88stopni) i rzeczywi?cie auto normalnie już się nagrzewało, podczas njazdy ok 90stopni (temp. silnika) a wcze?niej tylko na postoju miałem tak? temperature bo normalnie podczsa jazdy to jakie? 70stopni.
No i przedewszystkim wymienił mi t? opaske, wyczy?cił mixer, i (żekomo cos w nim zrobił).
No i oczywi?cie regulacja gazu na komputerze.

Po wyjechaniu z warsztatu nie to auto dosłownie byłemw  szkoku, było troszeczke słabsze to dało się poznać ale na ty mi nie zależy, i w tym momencie zrobilem tak ... zalałem za 10zł Gazu (razem z tym co zalałem posiadałem ok 6,5 L LPG) i zrobiłem UWAGA !!  ok 90 kilometrów przy dynamicznej jeżdzie po mie?cie :D mam nadzieje że taka frekfencja dalej się utzyma. Będę informował dalej czy podczas dynamicznej jazdy nei będzie palił więcej .... poprostu dzisiaj znowu na praktycznie pusty bak zalałem za 10zł LPG ( 5L ) i tym razem przy normalnej spokojnej je?dzie sprawdze ile moj Polonezik będzie w stanie zrobić kilometrów)
(Przypominam że jest zima więc ona też robi swoje)






/edycja tematu - jimo#1921

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2004, 14:46:47 pm »

kowal

  • Gość
Po strzale bral ci lewe powietrze i wtedy bedzie wiecej palil :)
U mnie po wymianie termostatu (88-> 83) spalanie 11.3 -> 15l  :twisted:

Teraz swieta, troche wolnego biore sie za porzadki z autem - musi wrocic do spalania max 11l :)

A jak pali za malo to tez zle bo za uboga mieszanka - polonez pali albo gaz albo zawory :)

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2004, 18:08:07 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "kowal#1356"
Po strzale bral ci lewe powietrze i wtedy bedzie wiecej palil :)
U mnie po wymianie termostatu (88-> 83) spalanie 11.3 -> 15l  :twisted:

Teraz swieta, troche wolnego biore sie za porzadki z autem - musi wrocic do spalania max 11l :)

A jak pali za malo to tez zle bo za uboga mieszanka - polonez pali albo gaz albo zawory :)

Zgadzam się z Kowalem. Polonez po mie?cie powinien spalić swoje minimum 11l/100km w takich warunkach jakie mamy obecnie. Nie ma się co oszukiwać zim? każde auto spali dobry litr więcej aniżeli latem. Jeżeli zim? pali poniżej 11l to prawie pewne jest, że mieszanka jest zbyt uboga co w bardzo niekorzystny sposób wpłynie na trwało?ć gniazd zaworowych (po prostu się wypal?). Rzecz jasna spalanie na poziomie 15l to przegięcie w drug? stronę i jest to nie do przyjęcia no chyba, że kto? je?dzi bardzo dynamicznie po zakorkowanym mie?cie (chociaż nie bardzo wiem jak można pogodzić jedno z drugim  :lol: ).

Pozdrawiam

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 19, 2004, 21:08:49 pm »

wiciu

  • Gość
dziwi mnie fakt, że tankujesz za 10zł - przecież to nawet na stację nie opłaca się wjeżdżać  :D

Cytuj (zaznaczone)
zalałem za 10zł Gazu (razem z tym co zalałem posiadałem ok 6,5 L LPG)


a może jednak tego gazu było więcej....
skoro już tankujesz zawsze za 10zł i na tej podstawie obliczasz spalanie, to z pewno?ci? otrzymane wyniki s? bardzo niedokładne
żeby mieć jak?kolwiek orientację odno?nie spalania trzeba spalić kilka pełnych zbiorników (tankowanych do pełna) i obliczyć warto?ć ?redni?
zabiegi, które przeprowadzono w warsztacie na pewno poprawiły spalanie w samochodzie, ale czy aż do tego stopnia .... szczerze w?tpię
polonez musi swoje spalić, tymbardziej po mie?cie, w takich temperaturach

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2004, 21:18:20 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "kowal#1356"
Po strzale bral ci lewe powietrze i wtedy bedzie wiecej palil :)
U mnie po wymianie termostatu (88-> 83) spalanie 11.3 -> 15l  :twisted:

Teraz swieta, troche wolnego biore sie za porzadki z autem - musi wrocic do spalania max 11l :)

A jak pali za malo to tez zle bo za uboga mieszanka - polonez pali albo gaz albo zawory :)


A ja nie mam termostatu i nie mam kiedy go założyć. ;) (poprostu nie chce mi się)
i jak swojego zaleje za 20 zł. to robie tak ok. 70-80 km. w zależno?ci gdzie zatankuje gaz.
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2004, 21:47:46 pm »

XDX#1825

  • Gość
A ja za 30 zl robie po miescie przy normalnej jezdzie 100 km :( Aktualnie rozebralem glowice, bedzie pasowanie kolektorow.. polerowanie.. no i uszczelnienie dolotu.. oczywiscie czyszczenie mixera i reszty obowiazkowo.. ciekawe co to da.. no i wlasnie sie zastanawiam nad termostatem.. ile kosztuje taki 88 C????.. chyba kupie taki..

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2004, 22:00:36 pm »

kowal

  • Gość
15zl chyba w wakacje placilem - tyle samo co na 83st

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2004, 22:07:04 pm »

Chudson

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
zabiegi, które przeprowadzono w warsztacie na pewno poprawiły spalanie w samochodzie, ale czy aż do tego stopnia .... szczerze w?tpię


Też jako? wierzyć mi się nieche , kiedy? też my?lałem ,że mi baaardzo mało spalił i okazało się ,że ?le policzyłem bo wynik się nie powtórzył

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2004, 22:12:02 pm »

XDX#1825

  • Gość
Wogole to dziwne rzeczy tu slysze.. z kazdym jak gadam to pytanie " ile Ci pali" ee.. 15 po miesice mi pali..ee to tak jak mi.. normalka.. no i sie dziwie ze podek 11 moze spalic po miescie.. bylbym w niebo wziety jakby tak moj sobie zaczal palic .. :twisted:

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2004, 22:17:10 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
mój pali 12-12.5 l po mie?cie
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2004, 01:24:40 am »

kowal

  • Gość
Bo sa MIASTA, Miasta i miasta  :twisted:

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2004, 02:01:31 am »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
S? POLONEZY , Polonezy i polonezy  :twisted:
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 20, 2004, 12:07:02 pm »

Abadon

  • Gość
A kolega ma GSI i instalke z kompem, a nie pisal, ze odpala wymuszajac gaz, wiec pewnie do tych 6l gazu pali ze 4 benzyny;)

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 20, 2004, 14:50:29 pm »

Poldek#1838

  • Gość
Mój Truck po mie?cie pali ok 14, w trasie 10
Norma spełniona :D
Pozdrawiam

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 20, 2004, 20:25:45 pm »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Poldek#1838"
Mój Truck po mie?cie pali ok 14, w trasie 10
Norma spełniona :D
Pozdrawiam

No Trucki to bez dwóch zdań pal? więcej...

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2004, 22:04:30 pm »

zapalka

  • Gość
Moej aqwarium pali ?rednio 13l/100km(benzynka) :roll:

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2004, 23:33:10 pm »

Przemek#1844

  • Gość
to ma apetyt :) mi w ten weekend po miescie (no moze i malo zakorkowanym) a wlasciwie to po miastach ale to jedno, zeżarł wedlug moich obliczen jakies 9,7 na 100
beci oczywisce

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2004, 03:45:01 am »

Bolo

  • Gość
Cytat: "Abadon"
A kolega ma GSI i instalke z kompem, a nie pisal, ze odpala wymuszajac gaz, wiec pewnie do tych 6l gazu pali ze 4 benzyny;)


4l raczej nie spali  :mrgreen:  Moj po okolo 500m rozgrzewa sie do temp. 15st i automatycznie zapodaje na gazik...

Co do zuzycia to ja mam w miescie na poziomie 12-12.5l/100km

A z tym termostatem to trzeba pomyslec...bo ja mam chyba klasyczny i max temp. jaka mam w miescie to 70st (przy oslonie na atrape chlodnicy)...no chyba ze korexy sa no to dojdzie do 80  :smile:

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2004, 08:22:31 am »

Maciek#938

  • Gość
Cytat: "Bolo#928"
Cytat: "Abadon"
A kolega ma GSI i instalke z kompem, a nie pisal, ze odpala wymuszajac gaz, wiec pewnie do tych 6l gazu pali ze 4 benzyny;)


4l raczej nie spali  :mrgreen:  Moj po okolo 500m rozgrzewa sie do temp. 15st i automatycznie zapodaje na gazik...

Co do zuzycia to ja mam w miescie na poziomie 12-12.5l/100km

A z tym termostatem to trzeba pomyslec...bo ja mam chyba klasyczny i max temp. jaka mam w miescie to 70st (przy oslonie na atrape chlodnicy)...no chyba ze korexy sa no to dojdzie do 80  :smile:

No to w takim wypadku koniecznie musisz wymienić termostat, gdyż objawy ewidentnie wskazuję na to, że jest niesprawny. Osłona na atrapę chłodnicy nie jest bynajmniej potrzebna jeżeli mamy sprawny termostat. Ja mam u mnie termostat 87 stopni i jestem zadowolony, gdyż auto bardzo szybko się nagrzewa i trzyma równo 90 stopni niezależnie czy miasto, czy trasa.

Pozdrawiam

Ile palą polonezy, porównanie spalania lpg, porady
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 23, 2004, 19:09:58 pm »

Abadon

  • Gość
Ja mam zwykly 82 st. i w trasie mam prawie 90 a w miescie (Wroclaw - korki) ponad 90:)

Jesli robi tym GSI trase 2-3 km i 1/3 z tego jedzie na benie zanim mu sie przelaczy na gaz to tyle gazu pali;)
Ale benzyny tez niemalo...