Autor Wątek: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----  (Przeczytany 1559467 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9480 dnia: Sierpień 08, 2020, 03:29:53 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Czy fotele z caro mr93 różnią się czymś od plusowych?
BTW. Czy ktoś montował do poloneza fotele z innego auta? Fajne wyglądają fetele z Alfy Romeo GT.  Zastanawiałem się kiedyś czy byłby dużo reźby żeby zamontować je w polonezie.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9481 dnia: Sierpień 08, 2020, 06:07:57 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja mam z alfy 156 wersję bez poduch. Choć chwilowo tylko prawy. Przwie jak grokliny. Za to siedzisko szersze i regulacja pod lędźwia u kierowcy. Muszę zmodyfikować stelaż pod nie bo siedzi się z boku kierownicy a nie na wprost. Choć przy niskim posadowieniu fotela nie wiem czy da radę tak ustawić. Jest szerszy od groklina...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9482 dnia: Sierpień 08, 2020, 08:06:43 am »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Tales, według mnie niczym się nie różnią, a jeżeli są jakieś różnice to nie wpływają na komfort siedzenia. Jedyny zarzut jaki mam do taboretów to właśnie brak jakiegokolwiek podparcia bocznego, zarówno na siedzisku jak i oparciu. Odcinek lędźwiowy jest charakterystycznie i dość mocno wyprofilowany ( charakterystyczny garb, mi to pasuje), twardość też w sam raz. Jeżeli chodzi o wysokość siedzenia, fakt jest wysoko, ale ja lubię siedzieć wyżej  :-)

Z innych aut, kiedyś na forum krążyła informacja o fotelach z Renault Safrane, a co ciekawsze, ponoć pasować mają bez żadnych przeróbek.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9483 dnia: Sierpień 08, 2020, 11:29:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ja mam z alfy 156 wersję bez poduch. Choć chwilowo tylko prawy. Przwie jak grokliny.
prawie robi ogromna roznice ;p
fotele z alfy sa miekkie i praktycznie nie maja podparcia ledzwiowego,
sa wygodne, ale jak kanapowce, a nie jak STD, ich glowna zaleta jest wyglad,
alfa GT ma troche inne fotele, ale nie wiem jak sie w nich siedzi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9484 dnia: Wrzesień 02, 2020, 12:29:13 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
https://www.olx.pl/oferta/fiat-125p-pickup-CID5-IDGmal8.html#4b1e73de74
sprzedawać takie coś to już wstyd jest i jeszcze za 1500zł.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9485 dnia: Wrzesień 02, 2020, 12:42:46 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ale wiesz, że on pewnie wyląduje w Zabrzu?  <lol2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9486 dnia: Wrzesień 02, 2020, 13:54:31 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
hhehe już go nie ma
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9487 dnia: Wrzesień 03, 2020, 18:13:13 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Czy fotele z caro mr93 różnią się czymś od plusowych?
BTW. Czy ktoś montował do poloneza fotele z innego auta? Fajne wyglądają fetele z Alfy Romeo GT.  Zastanawiałem się kiedyś czy byłby dużo reźby żeby zamontować je w polonezie.
Fotele z Caro 93 są niemal takie same jak z Plusa. Inne jest tylko sterowanie przesuwaniem i nieco inna konstrukcja metalowa.
A co do innych, to ja mam fotel kierowcy z Opla Ascony/Kadetta bardzo wygodny z szerszym i dłuższym niż groki siedzeniem, na sprężynach i dobrze trzymający na boki. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9488 dnia: Wrzesień 04, 2020, 20:29:59 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wypowiem się na temat tego ATU bo byłem go oglądać . Coraz ciężej o minusa a szukam już na zaś zapasowej budy dla mojego żeby wstawić na halę i żeby stała .






Link do ogłoszenia

https://www.facebook.com/marketplace/item/309832053605011/


Auto kupione od dziadka wygląda że stało w szopie trochę czasu i gościu który go wystawił wziął go dość nie dawno . Po oględzinach powiem tak dobra baza dla kogoś kto lubi dłubać , na złombol albo auto na codzień wstawić wtrysk i gaz albo swapa na Rovera i nie ruszać budy. Silnik 1.6 Abimex został przerobiony na gaźnik . Tak dobrze słyszycie na gaźnik na kwadratowym kolektorze jest założony gaźnik , elektroniczny układ zapłonowy  , założona mechaniczna pompka w baku założony jest pływak z GLE  a na silniku mechaniczna pompa . O dziwo chodzi bardzo równo nie słychać panewek . Z wyposażenia dodatkowego ma minusową blendę oraz elektryczne szyby i alusy Tip Top nawet w ładnym stanie. Na tyle jeszcze oryginalne Gumy Dębica Vivo więc przebieg może taki mieć ale teraz przejdę do gorszych spraw czyli Karoserii . Od spodu nie jest zgnity podłużnice lux , progi lux , końcówki progów są ,Blacha pod zderzakiem jest , podłoga nawet ma podciągi chodź lekko bym się zastanawiał nad prawą stroną czy się podniesie ale to może moje przewrażliwienie , Z pod uszczelek przedniej szyby nic nie wychodzi z tyłu też ale teraz przechodzę do gorszych spraw auto miało przygodę  przodu widać że pas przedni przy masce jest lekko klepany nie jest to tragedia ale jednak nosek malowany trochę krzywo spasowany z tyłu też niestety było walone na lewym tylnym błotniku widać pękającą szpachlę przy szybce w słupku  oraz coś zaczyna się dziać przy lewym sierpie chociaż pod tapicerką bagażnika nie ma spawów na zakładkę więc myślę że został wspawany cały błotnik . W lewych tylnych drzwiach zostało wymienione poszycie drzwi bo na około nie ma fabrycznej mastyki ale widać że zrobił jakiś fachowiec z głową bo blacha bardzo profesjonalnie pozaginana na rantach . Poza tym minimalne odpryski noi powoli coś zaczyna wychodzić z prawych przednich drzwi  pod mastyką. W Skrócie Poldek dla majsterkowicza który nie szuka idealnej budy

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9489 dnia: Wrzesień 04, 2020, 20:35:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Silnik 1.6 Abimex został przerobiony na gaźnik . Tak dobrze słyszycie na gaźnik na kwadratowym kolektorze jest założony gaźnik , elektroniczny układ zapłonowy  , założona mechaniczna pompka w baku założony jest pływak z GLE  a na silniku mechaniczna pompa .
O kurde... nieźle. Ciekawe co ktoś miał na myśli?
Jak bym chętnie u siebie zrobił zupełnie odwrotna przeróbkę.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9490 dnia: Wrzesień 04, 2020, 22:45:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No zbyt trudno nie jest się domyślić, pewnie ktoś nie ogarnął jakiegoś prostego uszkodzenia wtrysku albo modułu a na podwórku stał wrak z GLE pod maską.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9491 dnia: Wrzesień 04, 2020, 23:08:48 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Skoro auto nalezalo do dziadka to być może on nie chciał auta "naszpiowanego" elektroniką i przy nadarzającej się okazji zlecił zrobinie kroku w tyl czyli montaż gaźnika. Bo pewnie wcześniej miał wartburga, trabanta albo Fiata 125 i sam sobie regulował. A tutaj to wtrysk paliwa Panie jest to jak coś się nie daj Boże zepsuje to szkoda gadać. Ze 3 emerytury będzie trzeba dać za naprawę.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9492 dnia: Wrzesień 04, 2020, 23:22:14 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Skoro auto nalezalo do dziadka to być może on nie chciał auta "naszpiowanego" elektroniką i przy nadarzającej się okazji zlecił zrobinie kroku w tyl czyli montaż gaźnika. Bo pewnie wcześniej miał wartburga, trabanta albo Fiata 125 i sam sobie regulował. A tutaj to wtrysk paliwa Panie jest to jak coś się nie daj Boże zepsuje to szkoda gadać. Ze 3 emerytury będzie trzeba dać za naprawę.

Chyba w Twoim przypadku...............Moduł na szrocie w 2003 roku na giełdzie na Żeraniu " ciepły" kosztował 350zł, relaksy kpl przód i tył 200zł a Oz z oponami po 150zł za sztukę , lampy 40zł , atrapa 10zł, zderzak w orciarki 100zł:)
Pozdrawiam .

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9493 dnia: Wrzesień 05, 2020, 09:22:39 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Tak i mój Polonez GTI idzie na sprzedaż za grosze. Martwi mnie przyszłość tego auta, bo daleko mu do ideału. Chcą mieć pusty garaż, a i na akwarium nie ma chętnych, nikt nawet nie przyjechał obejrzeć więc nawet moje piersze auto idzie pod młotek.

Wczoraj wykonałem przejażdżkę pożegnalną- jakie to wspaniałe auto! Z przodu letnie, z tyłu na 13tkach stare zimówki. Gwałtownie skręcasz, po czym dajesz lekko po hamulcach i leci bokiem- a co najważniejsze, na spokojnie i bez trudu się to kontruje.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9494 dnia: Wrzesień 05, 2020, 09:24:18 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Gdyby nie chciał poloneza z wtryskiem, kupiłby używanego, na gaźniku. Wtedy naprawdę było w czym wybierać...
Awaria wtrysku i posiadanie sprawnego gaźnika to jedyne racjonalne wytłumaczenie w tym przypadku.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9495 dnia: Wrzesień 05, 2020, 09:44:49 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Dziadek kupił Poldka nowego w salonie i słono dopłacił za blendę , elektryczne szyby i alufelgi a w bagażniku leżały jeszcze zdjęte owiewki Heko  a  noi wiadomo sedan był droższy od Carówy. Myślę że po którymś razie jak padł wtrysk/cewki to po prostu chłop się wkurzył i zamontował nowy gaźnik i używany kolektor bo naprawdę ta OHVka chodziła równo nawet miała puszczoną do kabiny linkę ssania koło bezpieczników więc to nie było robione jakoś mega druciarsko  a po włączeniu ssania paliła z pół obrotu a oglądaliśmy auto jak było zimne i nie miało żadnych problemów z odpaleniem i równą pracą silnika .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2020, 09:46:27 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9496 dnia: Wrzesień 05, 2020, 11:07:13 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jest jeszcze opcja, że na wtrysku dużo palił i w tamtych czasach nie dało się nic zrobić, bo nie i już. Gaźnik mógł sobie wyregulować jak chciał.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9497 dnia: Wrzesień 05, 2020, 11:38:13 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
VIN sporo powie, bo moze to skladak, czyli buda kupiona w fabryce bez napedu - wtedy jeszcze taka opcja wchodzila w gre
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9498 dnia: Wrzesień 05, 2020, 12:17:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak i mój Polonez GTI idzie na sprzedaż za grosze. Martwi mnie przyszłość tego auta, bo daleko mu do ideału
A co Ty, opuszczasz już ten łez padół, czy jak? Nie sprzedawaj GTI, bo kupi jakiś seba i go zajeździ, albo rozbije na drzewie. Tylu tu miłośników i nikt nie potrzebuje roverka w plusie?

Odp: ---- aukcje i oferty allegro.pl tablica.pl ebay.pl otomoto.pl itp ----
« Odpowiedź #9499 dnia: Wrzesień 05, 2020, 12:39:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Widziałeś to auto?