Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 68229 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #100 dnia: Grudzień 03, 2016, 13:42:46 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Tak lekko w temacie
http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/ceny-sprzedaz/news-koniec-z-ciagloscia-oc-wroci-czasowe-wyrejestrowanie-pojazdu,nId,2316055#pst120381250
Ciekawe tylko, czy te patafiany się na to zgodzą.Chyba tylko w sytuacji, gdy im się to będzie opłacało.Ale jak będzie opłata za wszystko, to i tak "parę groszy" im wpadnie do kieszeni.Przy ponownym rejestrowaniu, to też przecież trzeba będzie zapłacić.Taki interes opłaci się tylko tym, którzy remontują auta po parę lat i muszą mieć ciągłość oc.Mój ojciec, kilkadziesiąt lat temu, wyrejestrował tak ciągnik i tak zostało.Ponoć dowód nadal leży w WK i cały czas jest możliwość ponownej rejestracji.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #101 dnia: Grudzień 03, 2016, 14:05:12 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Mnie najbardziej rozwala to, że ludzie szukają korzystnych ofert po jakiś zagranicznych firmach, podczas gdy takie PZU pomimo tego iż też poszło sporo w górę to mimo wszystko i tak jest najtańsze zwłaszcza dla młodych. Np. za kombi PZU przysłało początkiem października chyba 690  cebulionów, więc ojciec stwierdził, że to jakieś ździerstwo i poszedł do swojej Pani agentki, żeby wynalazła coś lepszego i co? No właśnie nic... Najbliżej tej kwoty była jakaś firma krzak ze składką na poziomie 820 cebulionów... Więc zagraniczne korporacje chyba jadą też na tym, że większość Januszów i Grażynek uważa, że polska firma nie może być tania i porządna. Dużo mówi się przy okazji wzrostu składek o "rosnącej szkodowości", tzn. że rośnie wysokość wypłat z polis OC i to jest fakt bo już ludzie walczą o swoje zamiast zadowalać się jałmużną, ale z drugiej strony są firmy, które likwidują powstałe szkody, które ch*j wie skąd biorą ceny napraw, np. lakierowanie błotnika dla szarego kowalskiego to koszt 250-350 zł, dla ubezpieczalni 550-800 cebulionów... Więc pomijając całą machinę biurokratyczną (UFG itp.) to gdyby likwidatorzy też nie walili w przysłowiowego ch*ja to ceny powinny się obniżyć.
W sumie, najlepszym środkiem obniżającym składki byłaby likwidacja obowiązkowego OC, w prawdzie wszystko ma dwie strony i w takim przypadku, jeśli np. ktoś byłby przyłapany na jeździe pod wpływem (np. 0,22 promila) albo robił dużo szkód w roku (np. 2<), to każdy ubezpieczyciel mógłby odmówić mu zawarcia polisy. Ale jak mówił pewien elektryk z pomorza, który okazał się być kablem, wszystko ma plusy dodatnie i plusy ujemne.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #102 dnia: Grudzień 03, 2016, 14:18:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dwa tygodnie temu TUW za C+ 523pln ,a w sierpniu z Trucka 430 - w tym czasie w mbanku w sierpniu 463 za C+ (Trucka to jakis kosmos,a w TUW licza mi jako osobowy),
teraz sobie w brode pluje,bo w mbanku  ciagle 463 (wiec jestem 6 dych w plecy),
no i ciekawostka, bo mbank to AXA, a u agenta, gdzie TUW kupujemy, to w AXA ~750 - tak sie zastanawiam przez ilu posrednikow ten towar przechodzi, ze potrafi kosztowac 60% drozej w zaleznosci od posrednika


Ale jak mówił pewien elektryk z pomorza, który okazał się być kablem, wszystko ma plusy dodatnie i plusy ujemne.
za krotko na swiecie zyjesz i dlatego ostatnia nagonka dostarczyla Ci nie znanych informacji,
ja je poznalem ponad dekade temu,a blizniaki znaja od poczatku lat 80-tych ,kiedy to kabel sie im i reszcie kolesi od wodki przyznal
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 14:20:52 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #103 dnia: Grudzień 03, 2016, 14:57:57 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Mnie najbardziej rozwala to, że ludzie szukają korzystnych ofert po jakiś zagranicznych firmach, podczas gdy takie PZU pomimo tego iż też poszło sporo w górę to mimo wszystko i tak jest najtańsze zwłaszcza dla młodych.
zawsze liczyłem oc u brokera, nigdy, na żadne auto nie wyszło mi najtaniej w pzu.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #104 dnia: Grudzień 03, 2016, 15:19:27 pm »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3413
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 15:29:46 pm wysłana przez jimo#1921 »
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #105 dnia: Grudzień 03, 2016, 15:27:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Piszę o stanie na mniej więcej październik tego roku, wcześniej PZU faktycznie się średnio kalkulowało. Właśnie w październiku byłem się zapytać jak sprawa OC wyglądała by, gdyby atu było tylko na mnie. To mi babka powiedziała, że lepiej najpierw sprawdzi jak ogólnie wyglądałoby w takim stanie jak jest teraz, no i wyszło, że najtańsza firma (chyba MTU) wypluła jej 1150 cebulionów... A PZU jakieś 950 (z tym, że babka pocieszyła mnie mówiąc, że przedłużenie z PZU powinno być nieco tańsze).

http://tvn24bis.pl/pieniadze,79/resort-infrastruktury-popiera-czasowe-wyrejestrowanie-pojazdu,696802.html
Jak zwykle z dużej chmury mały deszcz bo
Cytuj (zaznaczone)
na razie brak konkretnych terminów
więc...
 To samo
Cytuj (zaznaczone)
dodatkowe opłaty za depozyt tablic i dokumentów
Że co? Wcześniej nie było problemów z zostawieniem tablic na samochodzie, a dowód wędrował do teczuszki w WK (którą po dziś dzień ma tam każdy samochód) i wszystko było cacy.
Albo ten pomysł
Cytuj (zaznaczone)
z koniecznością zapewnienia wycofanemu z ruchu pojazdowi postoju poza drogą publiczną, strefą zamieszkania i strefą ruchu
To znaczy? Że np. Polonez Caro, który stoi już kilkanaście lat na parkingu koło mojego akademika i wrósł już w miejsce na tyle skutecznie, że raczej nie ma szans przesunąć się nawet o 1 mm, żeby wyrządzić jakąkolwiek szkodę musiałby być przetransportowany na parking strzeżony bo obecny jest w strefie ruchu? Trochę paranoja...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 15:39:07 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #106 dnia: Grudzień 03, 2016, 15:42:24 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytuj (zaznaczone)
nałożone zostałyby na niego dodatkowe obowiązki związane m.in. z koniecznością zapewnienia wycofanemu z ruchu pojazdowi postoju poza drogą publiczną, strefą zamieszkania i strefą ruchu.
ciekawy jestem jak to będą sprawdzać? mam nadzieję, że wystarczy oświadczenie właściciela.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #107 dnia: Grudzień 03, 2016, 17:09:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Że co? Wcześniej nie było problemów z zostawieniem tablic na samochodzie, a dowód wędrował do teczuszki w WK (którą po dziś dzień ma tam każdy samochód) i wszystko było cacy.
przewidzialem taka procedure, gdyz jest ona logiczna,
tylko nie wiem, czy pisalem na tym forum, czy innym,
oddanie tablic jest slusznym posunieciem, gdyz zamyka droge do dyskusji "to bedza wyrejestrowywac i jezdzic bez OC" ,
wtedy sa dwie mozliwosci :
1. przechowuja tablice i dowod, mogliby to robic bez oplat,ale oczywistym jest ze nie skorzystaja z tej mozliwosci :/
2. rejestrujesz auto ponownie i dostajesz nowe tablice i dowod ,oplata wiadomo pod 200pln

pierwsza opcja powinna byc wyraznie tansza niz druga,zeby miala sens,
zalezy czyj pociotek aktualnie produkuje tablice rej.
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #108 dnia: Grudzień 03, 2016, 17:33:28 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Przecież już teraz w stosunku do pojazdów ciężarowych itd. za wycofanie z ruchu sie płaci:
Cytuj (zaznaczone)
Za wydanie decyzji o czasowym wycofaniu pojazdu z ruchu na okres 2 miesięcy zapłacimy 80 zł. Jeżeli chcemy nasz pojazd wycofać z ruchu na okres dłuższy, opłata jest zwiększana za każdy kolejny miesiąc o:

1. 4 zł – od 3 do 12 miesięcy;

2. 2 zł – od 13 do 24 miesięcy;

3. 0,25 zł – od 25 do 48 miesięcy.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #109 dnia: Grudzień 03, 2016, 18:02:48 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Można też założyć autokomis...
komisy nie placa OC
;)

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #110 dnia: Grudzień 03, 2016, 21:34:36 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Prawda jest taka że zyski ze wzrostu składek oc pozostaną w kieszeni ubezpieczycieli.Chyba nikt nie jest tak naiwny że wierzy w to że nagle zmienią politykę i będą uczciwie wypłacać odszkodowania zamiast na potęgę oszukiwać.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #111 dnia: Grudzień 03, 2016, 22:59:10 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
przewidzialem taka procedure, gdyz jest ona logiczna,
tylko nie wiem, czy pisalem na tym forum, czy innym,
oddanie tablic jest slusznym posunieciem, gdyz zamyka droge do dyskusji "to bedza wyrejestrowywac i jezdzic bez OC"
No dobra, ale jaki odsetek społeczeństwa tak kombinował 1, 2 czy 5%? Dopierdalanie milionom/setkom tysięcy za kilkunastu/kilkuset idiotów to raczej nie jest demokracja, to głupota propagowana od czasów neokomunistów (SLD)...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #112 dnia: Grudzień 03, 2016, 23:12:47 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a co ma do tego demokracja ? 18% idiotow rozwalilo ten system ,wiec 5% tych bez OC moze byc sprawcami 70% wypadkow,
podaj jeden argument, dlaczego tablice mialyby zostac na twoim wyrejestrowanym aucie ?
problemem sa oplaty, a w sumie nawet nie - problemem jest wysokosc oplat
przy takich stawkach jak podal Sławek to sie nie oplaca wyrejertowywac (tzn. osobowek nie oplacaloby sie),
chesz,zeby wprowadzili przepis bez oplat, kiedy przy wyrabianiu DW placisz nie tylko oplate za DW,ale jeszcze kilka pln oplaty skarbowej - marzysz ? bo na pewno nie patrzysz realnie,
a powiem Ci jak bedzie realnie - NIE BEDZIE ZADNEJ MOZLIWOSCI WYREJESTROWANIA, bo analogicznie do nizszych stawek akzycy,ktore staly sie kilka razy wyzsze,
gdy pisuary sie za to wezma ,to zamiast wyrejestrowania , bedzie zakaz rejestrowania i to nawet aut z salonu  <rotfl2>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #113 dnia: Grudzień 03, 2016, 23:45:24 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A jaki jest sens zabierania tablic? Ostatecznie cwaniaki zawsze mogą sobie kupić blachy na alledrogo i jeździć na pałę pomimo tego, ze oryginalne blachy leżałyby w depozycie i i tak by im się to opłaciło... To tak samo jak przy zmianie właściciela, świeć Panie jak auto jeszcze jest z tego samego powiatu, ale w przypadku zmiany powiatu użytkowania samochodu Ty płacisz za to, ze urząd "wynajmie" Ci tablice (autentyk, ostatnio to obczaiłem na kwitku z kwotą do zapłaty w WK masz pozycję "rej. czasowa"), więc w takim układzie po jakiego grzyba płacić państwu za coś co w konsekwencji i tak do państwa wróci, bo w końcu kolejny właściciel i tak ma obowiązek zwrotu tablic... Po prostu chodzi mi o to, że są kraje gdzie wiele rzeczy z tego tematu jest rozwiązane lepiej, rozwiązania te sprawdzają się od lat i zamiast wzorować się na tych krajach (OC na kierowcę, oczywiście nie obowiązkowe- możesz nie wierzyć, ale ostatnimi czasy nawet moja babcia wozi się dwoma samochodami na przemian :P, jednej (lub więcej) dożywotniej tablicy na kierowcę, dowodu wymienianego na zasadzie wysłania starego dowodu z danymi nowego  właściciela do WK i WK odsyłającego dowód rej. do nowego właściciela, oczywiście wszystko za darmo) to szuka się pomysłów z czapy, które mają być jak najbardziej zagmatwane, gdzie jedne przepisy wykluczają drugie a samego szarego Kowalskiego z góry uważa się za "potencjalnie przestępczego".
A przykład chociażby Ukrainy pokazuje, że jeśli ktoś ma zamiar zmusić obywateli do czegoś prawem, to mu się to nie uda... Np. w tamtym kraju wymyślono, że pojazdy starsze niż 8 lat nie mogą być rejestrowane, bo trzeba wymienić park maszynowy na ulicach, efekt? Przeciętny Wołodia, który zarabia 400$ miesięcznie musiałby wydać ~8000$ za kupno samochodu spełniającego te wymagania, więc Wołodia woli lepić swoją poczciwą 2107, aby tylko móc się kulać nią do roboty, chociaż i tak Wołodia ma lepiej niż w Polsce, bo nie musi ładziną co roku jeździć na obowiązkowy przegląd, a DR wygląda mniej więcej jak nasz dowód osobisty i wymienia się go tylko przy zmianie właściciela...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2016, 23:57:26 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #114 dnia: Grudzień 03, 2016, 23:54:52 pm »

Offline Marek94

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 157
  • Płeć: Mężczyzna
    • C+ i inne
Zmień firmę. Nie w każdej są doliczenia z powodu wieku i innych powodów.

Byłem w biurze zajmującym się tymi sprawami liczyli w paru firmach ta wyszła najtaniej,wież mi nie chcesz żyć jak przeciętny ukrainiec i nie to że się nad nimi użalam bo ich nie lubię i to bardzo ale poziom,jakość życia tam jako "przeciętny" to dramat ale sami na to zasłużyli.Podoba mi się niemiecki podejście do tego fakt oc jest drogie ale za to można wyrejestrować,zarejestrować i zrobić z swoim pojazdem co chcesz można nawet kupić tablice na tydzień i śmigać czymkolwiek.Elektryk jaki był taki był co zrobił to zrobił kto go pchał to go pchał ale nobla dostał p pisiory chciały przykryć coś innego to wywlekli jego ot cała historia,dla jednych bohater dla innych kabel dla reszty człowiek neutralny a historia będzie go jeszcze długo stawiać po dobrej albo złej stronie barykady zależy komu będzie wygodniej.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #115 dnia: Grudzień 04, 2016, 00:24:58 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pffff...Czy gdziekolwiek stwierdziłem, że na Ukrainie żyje się lepiej niż w Polsce, obiektywnie stwierdziłem fakt, że nie mogą rejestrować samochodów starszych niż 8 lat i nie muszą robić corocznych przeglądów (bo i tak przegląd kończył się tym, że nawet jak samochód był nie sprawny to łapówka załatwiała sprawę, w ogóle póki co łapówki są tam synonimem naszej opłaty skarbowej, tyle, że u nas urzędnik za "dobre wyniki" dostaje oficjalną premie, a tam ta jest nieoficjalna) i wymieniać DR co 6 lat i tylko w tym sensie mają lepiej, a to że zarabiają jak zarabiają to inna sprawa, ale mimo wszystko ich państwo nie rabuje ich tak jak nasze nas... Tak tylko ogarnij ile zarabia przeciętny Hans (chociaż teraz to raczej Abdul), jeśli u nich OC kosztuje nawet 1000 euro, to statystyczny Hans musi na nie tyrać raptem kilka dni z całego roku (Abdul wystarczy, że spłodzi kolejnego bękarta). A dla tych samych 1000 euro niejeden Polak w Cebulandii zapi***dala nieraz 2/3 miesiące... Czasowe wyrejestrowanie nie jest zależne od tego ile wynosi OC tylko od stopnia skorumpowania rządzących danym krajem... A co do Wałęsy, to był taki film "Plusy dodatnie, Plusy ujemne" autor G.Braun, film z 2005r, gdzie jasno i wyraźnie powiedziane jest, że Bolek był Bolkiem, z resztą jego reakcja na koniec filmu dobitnie to potwierdza, więc nie bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc do mnie o wywlekaniu brudów przez pisiorów? Zwłaszcza, że gdybyś uważnie czytał forum zauważyłbyś, że wizja świata pisis w ogóle nie pokrywa się z moją.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2016, 00:30:52 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #116 dnia: Grudzień 04, 2016, 07:36:49 am »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Cytat: Marek94
Byłem w biurze zajmującym się tymi sprawami liczyli w paru firmach ta wyszła najtaniej
Z tymi biurami to też nie zawsze wesoło, często obsługują ograniczoną ilość TU, u mnie zawsze wysokie stawki proponowali. Od paru lat szukam online przez różne porównywarki, podkreślam różne, bo często składki w tym samym TU różnią się w zależności gdzie porównujesz, dodatkowo za fakt zakupu przez porównywarkę można dostać dodatkowe zniżki i wyjdzie taniej niż wyliczona online bezpośrednio w danym TU. Co nie zmienia faktu, że najtańsze OC w tym roku na Skodę wyszło niemal 2x drożej niż ubiegłoroczne.

No i teraz przechodzę do części historii. Ubezpieczyciel (MTU) przed końcem polisy przysłał opcję wznowienia tańszą niż najtańsza opcja w porównywarce, tańszą niż oferta MTU w porównywarce, więc poszedłem na pocztę to opłacić, a pani mówi mi, że Ubezpieczenia Pocztowe (też w MTU) dają dodatkową zniżkę i jeszcze 60 zł mi uszczknęli, więc od razu policzyłem u nich Plusa, okazało się, że podobna kwota i taniej niż szukałem gdzie indziej. W sumie to 900 zł z hakiem za 2 samochody, jeszcze nie ma tragedii - tragedia będzie podobno w 2017 i wtedy może już być o jedno auto za dużo.

Wiem, że dużo zależy od miejsca zamieszkania itd., ale np. Proama wyliczyła mi za Plusa 1200 zł przy tych samych zniżkach i ogólnie w wynikach tych porównywarek śmieszna rozbieżność cen, trzeba szukać i tyle. Ogólnie jak niektórzy (jeśli nie wszyscy) z Was chciałbym mieć OC na kierowcę, bo dwoma jednocześnie jeździć się nie da, ale TU i tak musiałyby wyjść na swoje i pewnie od razu stawka 2 lub 3x wyższa. Paradoks, że to samo TU, które śpiewa ponad 1000 zł za składkę OC Poloneza w przypadku szkody całkowitej wypłaci Ci góra 7 stów, bo nasze auta według bazy Eurotax czy jaką tam się posługują są warte jeden koła, a teraz może i mniej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2016, 07:56:13 am wysłana przez JanekEG »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #117 dnia: Grudzień 04, 2016, 09:39:45 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
To nie jest ubezpieczenie Twojego auta, ale ubezpieczenie szkód które Twoje auto może wyrządzić komuś innemu.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #118 dnia: Grudzień 04, 2016, 10:00:43 am »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
Wiem, to tak nie działa, może nie dookreśliłem, bardziej jako ciekawostka pokazująca, że właściciele youngtimerów nie mają lekko z ubezpieczycielami.

Przy okazji, czy w przypadku przyznania szkody całkowitej w śmiesznej kwocie z OC sprawcy (te wspomniane 700 zł jak najbardziej realne) ma ktoś doświadczenie ze skuteczną zmianą wysokości odszkodowania?

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #119 dnia: Grudzień 04, 2016, 11:43:22 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jeżeli zaproponowana przez ubezpieczyciela kwota Cię nie satysfakcjonuje, a na Twoją przystać nie chce, poinformuj, że postawisz auto do blacharza, który weźmie jeszcze więcej, i to dużo więcej, bo skroi jak za nowe oryginalne części lub dorabiane na specjalne zamówienie oraz lakierowanie wg ASO. Jeżeli tego nie łykną, szkoda zdrowia - lepiej zaprowadzić wózek do majstra i mieć święty spokój.

Są i tacy, którzy, mimo iż zaproponowana suma jest wystarczająca do dokonania profesjonalnej naprawy, chcą się po prostu obłowić na tym, że ktoś wjechał im w auto. Zakładam jednak, że się do takowych nie zaliczasz.