Autor Wątek: Pytanie odnośnie OC  (Przeczytany 66722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 25, 2013, 17:38:59 pm »

Offline damian6819

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez 1.4 95' PB/ LPG =>swap 1.6 16v LPG
Wypowiedzieć
osoba sprzedająca w ciągu (chyba prawie wszystkich firm) 14 dni od daty sprzedaży, kupujący ma prawo wypowiedzieć, ale nie musi, to zależy czy mu dana firma odpowiada czy też nie.
totalitarne forum fso jednak zweryfikuje wszystkich - pełna lustracja
Samochód jest dla człowieka, a nie człowiek dla samochodu.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 25, 2013, 18:02:03 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
osoba sprzedająca w ciągu (chyba prawie wszystkich firm) 14 dni od daty sprzedaży, kupujący ma prawo wypowiedzieć, ale nie musi, to zależy czy mu dana firma odpowiada czy też nie.

Teoretycznie, ale najważniejsze żeby wypowiedzieć przed terminem opłaty składki albo końcem OC, to wtedy nie trzeba będzie nic płacić.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 25, 2013, 18:11:13 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Sprzedający nie wypowiada tylko przekazuje dane nowego właściciela pojazdu ubezpieczycielowi, a co za tym idzie, nowego właściciela polisy. Nowy właściciel ma 30 dni od daty na umowie KS na wypowiedzenie polisy kupionej z wozem, bez żadnych historii typu przeliczenie składki i jakieś tam dopłaty. Po tych 30 dniach polisa jest już prawnie na nowego właściciela auta i tu już zależy od ubezpieczyciela, czy zechce jakiejś dopłaty czy pozwala wykorzystać opłaconą składkę (PZU pozwala jak było opłacone w całości). Wypowiedzieć umowę  po tych 30 dniach również można, ale wtedy jak już wspomniałem może być konieczność opłat, albo i nie. Różnie to bywa.

Można też napisać na umowie KS lub oddzielny kwitek, że kupujący bierze polisę tylko na 14 dni i wtedy stary właściciel idzie z tym świstkiem do ubezpieczyciela i zwracają mu niewykorzystaną część składki. Nowy właściciel kupuje sobie w czasie tych 14 dni inną polisę tak, żeby była ciągłość OC i wszystko jest jak Bóg przykazał.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 25, 2013, 19:14:12 pm »

Offline Tomsonz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 644
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.4 GTi
a tą nowa polise moge kupic na stare blachy? bo teraz mam mature i nie mam czasu lazic po urzedach przerejestrowywac.
ehh. temat tych ubezpeczen to zawsze wzbudza tyle kontrowersji...
Polonezów nie do zliczenia, fan i posiadacz srebrnych kombi z roverem.... ( tak było kiedyś )

Aktualnie kiszę sobie GTi  do buczenia w weekendy.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 25, 2013, 19:17:46 pm »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Możesz spokojnie na stare blachy, tylko jako ubezpieczającego podajesz siebie i tyle.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 25, 2013, 19:21:13 pm »

Offline Tailgunner

  • Tarnów
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 320
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p
    • polskifiat.jazda.pl
Po tych 30 dniach polisa jest już prawnie na nowego właściciela auta i tu już zależy od ubezpieczyciela, czy zechce jakiejś dopłaty czy pozwala wykorzystać opłaconą składkę (PZU pozwala jak było opłacone w całości).

na pewno może żądać dopłaty?
polskifiat.jazda.pl

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 25, 2013, 20:10:43 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Może, ale nie musi, wszystko jest w treści umowy i regulaminach w danej firmie. Tak jak napisałem, PZU pozwala oficjalnie korzystać z polisy bez przeliczania ceny na nowego właściciela, a np w LibertyDirect przysłali mi, że zgodnie z regulaminem/przepisami korzystają z możliwości przeliczenia składki po moich zwyżkach. Cena była oczywiście mocno nieatrakcyjna :D.


Jeśli kupować auto to od grzyba co się ubezpiecza w PZU ;), jak się człowiek postara to rok jeżdżenia za darmo, albo za pół ceny.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:28:59 pm »

piciek

  • Gość
Jak się nie ma na ubezpieczenie itp, to zawsze zostaje komunikacja zbiorowa lub rower.

Gratuluje Ci kolego bogactwa i dostatku, ale po co kolejny raz sie tym tutaj chwalisz? Płać i 4000 zł jak chcesz, dla większości bezpodstawnie i stale drożejące ubezpieczenie to nic innego jak zwykłe złodziejstwo. Nie rozumiem więc dlaczego płacenie wysokiej składki jest dla Ciebie powodem do dumy.

BTW Na przesiadkę na rower i komunikacje powinni sie zdecydować tylko Ci, którzy nie mają kasy na utrzymanie auta w bdb kondycji (hamulce, opony, zawieszenie itd)
Nie ma czego gratulować, tylko proponuję wziąć się do pracy, mamy realia takie, jakie mamy. Sprawa jest prosta, nie wiem po co się unosisz. Utrzymanie auta w nienagannym stanie technicznym jest priorytetem, tak samo jak ubezpieczenie. Jest obowiązek, to trzeba płacić. Jak się nie podoba, to zawsze można zmienić kraj, w innych może jest lepiej?

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:35:12 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
a jeszcze takie jedno, bo Mysza chciał wypowiedzieć oc a teraz się dowiedziałem że po kupnie to chyba tylko ja mogę wypowiedzieć jego ubezpieczenie, czy sie myle i on mi moze wycofac a ja tylko ubezpiecze?
Nie może wypowiedzieć tego ubezpieczenia bo samochód którego ono dotyczy nie stanowi już jego własności. Ono dotyczy auta, właściciel się zmienia i mogą się zmienić jej warunki w zależności od umowy. W PZU potwierdzam jak kupiłem u nich auto to zmieniły się tylko dane i nic pozatym po zakończeniu polisy dali nieciekawą ofertę to wypowiedziałem. Natomiast kupiłem omegę na współwłasność z ojcem (60% zniżek) ubezpieczoną w MTU i dali super ofertę 1800zł to podziękowaliśmy. Także jedni zrobią rekalkulację inni nie, jedź do firmy przedstaw umowę i posłuchaj co Ci zaproponują.

Ogólnie to nie dajcie się łapać na ten wyzysk ubezpieczeniowy płacąc kosmiczne ceny, mnie stać spokojnie na opłacanie samemu bez ojca ale jakoś nie chcę oddawać tym chamom kasy jak nie ma takiej potrzeby, wystarczy że kupili sobie ustawę o tym że jak nie jeżdżę to też płacę.....

Nie bać się rejestrować na kogoś tylko jeździć bezszkodowo!!!! Pokazać łachudrom że wzwyżka za wiek jest bezpodstawną bzdurą. To propaganda, kiedyś czytałem wywiad z człowiekiem pracującym przy ratowaniu rannych w wypadkach jak wypowiadał się że wypadki powodowane przez młodych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. To pewniaki mające po 40 lat w miastach służbowymi autami, bardzo często na przejściach dla pieszych powodują najwięcej. Jakaś kobieta kiedyś zrobiła awanturę rannemu pieszemu że miała pierszeństwo bo była strzałka......

A jak raz na dwadzieścia takich przypadków wypadek spowoduje młody to robią z tego zaraz szopkę że dawać młodym prawa jazdy od 20 iluś lat itd. Ale to zawsze był ciemny naród.....

Co do trzymania auta na poprzedniego właściciela możesz ile Ci się podoba, a co najwyżej zabiorą Ci dowód i wyślą do wydziału komunikacji i to też jeśli będą bardzo czepliwi. Poprzedni właściciel (tu akurat myszaradom) zgłasza sprzedaż do wydziału oraz ubezpieczyciela i niczym się już nie musi martwić, nawet mandaty może chyba po prostu olać nic nie odsyłając im.

Jak się nie podoba, to zawsze można zmienić kraj, w innych może jest lepiej?
Polska jest jedynym krajem gdzie ludzi zmusza się do tego ubezpieczenia non stop wszędzie indziej panuje zasada nie jeżdżę nie płacę, ale nigdzie indziej jak tu nie jest tak łatwo kupić sobie ustawę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2013, 21:56:11 pm wysłana przez Bartekcom »
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:49:47 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No własnie. A jakby tak tą ustawę zgłosić do jakiegoś Trybunału Praw Człowieka albo gdzie tam jeszcze. Jako wyzysk.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 25, 2013, 21:58:43 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Tłumaczą to jakimiś bzdurami że w samochodzie stojącym tylko w garażu może dojść do samozapłonu i tym podobne bajki którymi wybronią ten łapówkarski przekręt. Oczywiście przypadki takie zdarzają się nie muszę mówić jak często........
Szczególnie że taki nie jeżdżący samochód a jedynie trzymany w garaży raczej zawsze ma wyjęty aku.
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 26, 2013, 00:25:32 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w Niemczech to jest wzorowo rozwiazane,
wyrejestrowujesz samochod i muszisz go trzymac na prywatnym terenie, wiec auto nie spowoduje szkod ,ktore mialoby pokrywac OC,
nawet jak ściągnie meteoryt na twoj garaz ,to jest twoj garaz i twoja sprawa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 26, 2013, 01:59:11 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
Nie każdego stać na oddanie miesięcznej pensji do kasy ubezpieczyciela ot tak.
Miesięcznej??? Sory, nazwijcie mnie biedakiem, ale 4000 jak dla mnie, to bliżej do dwu miesięcznej pensji (nie licząc dodatkowych dochodów z którymi bywa różnie)... :/
Za już 1/3 tej kwoty można by wpakować w auto nówki opony niezłej klasy, i jeszcze by na swapa na 1,6 16V zostało... Heh ;-|
Teraz, jak kupiłem Caro (z matką na spółkę :) ) w Linku po przekalkulowaniu składki wyszło im 480zł więcej za samą druga ratę (!) a w Axie zapłaciliśmy 470 za cały rok! :P
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 26, 2013, 06:43:35 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
No to genialne masz stawki ;)

Ergo Hestia przysłała mi ofertę kontynuacji ubezpieczenia.. 255zł za rok :)

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 26, 2013, 07:06:15 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak się nie ma na ubezpieczenie itp, to zawsze zostaje komunikacja zbiorowa lub rower.

Gratuluje Ci kolego bogactwa i dostatku, ale po co kolejny raz sie tym tutaj chwalisz? Płać i 4000 zł jak chcesz, dla większości bezpodstawnie i stale drożejące ubezpieczenie to nic innego jak zwykłe złodziejstwo. Nie rozumiem więc dlaczego płacenie wysokiej składki jest dla Ciebie powodem do dumy.

BTW Na przesiadkę na rower i komunikacje powinni sie zdecydować tylko Ci, którzy nie mają kasy na utrzymanie auta w bdb kondycji (hamulce, opony, zawieszenie itd)

Też to zauważam.

Taki nadziany, a jak pierwszy raz jechał autostradą, to aż filmik opublikował z tego wyczynu.

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 26, 2013, 07:11:21 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ergo Hestia przysłała mi ofertę kontynuacji ubezpieczenia.. 255zł za rok :)

To stawka super. To jest samo OC?

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:04:31 am »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
No to genialne masz stawki ;)
Wiem... :(
No ale, niestety, takie są uroki Stolycy :/ Moja Kobieta rejestrując swój pierwszy samochód tylko na siebie dostała na "dzień dobry" niecałe 700zł bez większej łaski... ale to już Radom :)
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:34:42 am »

Offline jasso

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 625
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSM-BB 126p '95
Mi najtańsze OC za malucha wyszło w mBanku, bo 344zł z assistancem, NNW i ubezpieczeniem życia kierowcy, a za poloneza coś koło 500 płaciłem.
"вор есть вор, мент есть мент"
Były:
2x PN C+ '98 GSI
 126p '87
Pn Caro 1.5 GLE '93

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:35:16 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
No to genialne masz stawki ;)

Ergo Hestia przysłała mi ofertę kontynuacji ubezpieczenia.. 255zł za rok :)

Sprawdziłem teraz u siebie. Też mam taką stawkę za OC (YCD Ergo Hestia), tylko ja płacę razem z NW i jest już drożej, bo 407zł.

W przypadku 2.0 taniej wyszło w MTU. Polecam porównywać oferty, bo różnią się w zależności od marki i pojemności i nie zawsze w każdym przedziale jest najtaniej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 11:41:38 am wysłana przez utek »

Odp: Pytanie odnośnie OC
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:46:44 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No ale, niestety, takie są uroki Stolycy :/ Moja Kobieta rejestrując swój pierwszy samochód tylko na siebie dostała na "dzień dobry" niecałe 700zł bez większej łaski... ale to już Radom :)
podkarpacie ma najtaniej ,bo u nich jest ~30% bezrobocia ,wiec sa biedni,
mazury maja tyle co u Ciebie ,bo tam jest ~30% bezrobocia ,wiec jestesmy bogatymi nierobami  <uoee>

Jak się nie ma na ubezpieczenie itp, to zawsze zostaje komunikacja zbiorowa lub rower.

Gratuluje Ci kolego bogactwa i dostatku, ale po co kolejny raz sie tym tutaj chwalisz? Płać i 4000 zł jak chcesz, dla większości bezpodstawnie i stale drożejące ubezpieczenie to nic innego jak zwykłe złodziejstwo. Nie rozumiem więc dlaczego płacenie wysokiej składki jest dla Ciebie powodem do dumy.

BTW Na przesiadkę na rower i komunikacje powinni sie zdecydować tylko Ci, którzy nie mają kasy na utrzymanie auta w bdb kondycji (hamulce, opony, zawieszenie itd)

Też to zauważam.

Taki nadziany, a jak pierwszy raz jechał autostradą, to aż filmik opublikował z tego wyczynu.
lubie to  <ok>

P.S.
uwazaj,bo bana dostaniesz za takie teksty z racji oczywistych, ponieważ obrazaja uczucia religijne(sic!) palm bananowych ,a moze i kokosowych,
a jak trafisz na ambitnego moderatora to ci to pod zamach stanu podciagnie ,a OC nie pokrywa takich szkod
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 18:11:56 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.