Autor Wątek: większe tarcze = skuteczniejsze hamulce?  (Przeczytany 21666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: większe tarcze = skuteczniejsze hamulce?
« Odpowiedź #60 dnia: Grudzień 16, 2018, 22:19:05 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
że po prostu miałem (i mam) gotowe kompletne, więc odeszło rozkręcanie czy odcinanie czterech śrub, oszczędziłem też blaszki.
w sumie nie wiem po co ta dyskusja,skoro w rezultacie poparles moje twierdzenie,ze kto potrafi to bez problemu zmieni plyty kotwiczne, a kto nie potrafi ten szuka prostszych rozwiazan by osiagnac zamierzony cel
Nadinterpretujesz moją wypowiedź.
Jeśli ktoś ma bendixa i chce jedynie wymienić płytę kotwiczną, nie ma nic oprócz tejże płyty za to ma za dużo czasu, to rozkręci wszystko, bo ma wiedzę, umiejętności, narzędzia ;
ten, kto ceni czas a oprócz płyty chce mieć inną piastę i przy okazji zmienia sworznie - zamieni kompletne zwrotnice.
Nie twierdzę, co jest lepsze. W przeciwieństwie.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: większe tarcze = skuteczniejsze hamulce?
« Odpowiedź #61 dnia: Grudzień 16, 2018, 23:47:20 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
bendix ma inna piaste, wiec w tym przypadku lepiej zmienic cala zwrotnice na lucasa - unika sie wtedy problemow z dopasowaniem czesci i mozna zstosowac sie do rad zamieszczonych w temacie,
niewykluczone jednak, ze ktos sprawdzi kombinacje plyty kotwicznej lucasa z piasta bendixa i podzieli sie tym na forum - moze nawet podkladki nie beda potrzebne, wiec bylby jakis plus

P.S.
sprawe plyt kotwicznych mozna tez rozpatrywac w kategorii ciężaru i rozmiarow, czyli przesylki w paczce - roznica w cenie jest diametralna, jezeli ktos chce nabyc elementy droga kupna na odleglosc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: większe tarcze = skuteczniejsze hamulce?
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 16, 2018, 23:58:15 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Ja miałem wentyle 257mm z Tipo 2.0 i wymagane były podkładki między jarzmo a płytę kotwiczna grubości ok 7-8 mm.
Dla potomnych sprawdziłem i Fiat Tipo 2.0 ma tą samą tarczę co Siena/Palio - tarcza 257 FIAT 60811266