Autor Wątek: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego  (Przeczytany 35840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« dnia: Grudzień 21, 2014, 12:03:14 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Co powiecie Panowie  <mysli>

niby odrobinę zalatuje oplem ale linie ma tysiąc razy ładniejsze i wyglądałby całkiem przyzwoicie  <spoko>







Zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądałaby polska drogowa rzeczywistość, gdyby FSO udało się przetrwać czasy rabunkowej prywatyzacji i pozyskać strategicznego partnera zagranicznego?


Jest więcej niż pewne, że podstarzały Polonez wyszedłby z oferty na długo przed nastaniem roku 2000. W jego miejsce - przy złapaniu w żagle finansowego wiatru - trafiłby najpewniej opracowany jeszcze w latach osiemdziesiątych, przednionapędowy Wars.   

Dziś, po 14 latach rynkowej kariery, możliwości technicznych i wizualnych modernizacji Warsa dobiegałby końca. Niewykluczone, że - na wzór Skody Octavii - auto zastąpiłby nowy pojazd z pogranicza segmentów C i D. Być może otrzymałby nawet nazwę Polonez. Jak mogłoby wyglądać nowe wcielenie kultowego już modelu?   

Szukając odpowiedzi na tak postawione pytanie, prezentujemy prace Pawła Zareckiego, którego projekty publikowaliśmy już na naszych łamach. 22-letni Polak, na stałe mieszkający we Włoszech, w wolnym czasie oddaje się swojej pasji tworząc alternatywną wizję motoryzacji w wirtualnej przestrzeni. Jednym z jego dzieł jest cyfrowy model auta o nazwie FSO Polonez 2015.   

« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 12:27:06 pm wysłana przez danieldeni20 »
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2014, 12:21:11 pm »

Offline MichalSW

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 857
  • Płeć: Mężczyzna
A coś więcej na temat tego projektu? :)
Pomóżmy Jackowi!

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2014, 12:25:09 pm »

Offline elltry

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 215
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kiedyś elltry#683
    • Caro Coupe S2000 / Nissan Juke / Honda MSX / Honda TRX
    • Projekt S2000
Grafika jak grafika. Równie dobrze można napisać na rejestracji że to nowy passat, superb czy inny VAG - wg mnie nie ma w tym projekcie nawiązania do linii PNa.

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2014, 12:27:31 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
A coś więcej na temat tego projektu? :)
Coś dodałem ;)

Grafika jak grafika. Równie dobrze można napisać na rejestracji że to nowy passat, superb czy inny VAG - wg mnie nie ma w tym projekcie nawiązania do linii PNa.


jak ma być nowoczesny i nie odbiegać od konkurencji to wygląd pudełka po zapałkach na kółkach nie może za bardzo przypominać nowego będąc nowoczesnym ..
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2014, 12:31:12 pm wysłana przez danieldeni20 »
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2014, 13:12:27 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Mnie się nie podoba, ale jak, jakimś cudem, wejdzie do sprzedaży to go kupię jako auto codzienne :P
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2014, 13:38:49 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Serio kupiłbyś auto, tylko dlatego, że nazywa się polonez?

Kolejna próba promocji projektanta, bazująca na jakimś tam nawiązaniom do fso. Podobnie jak projekt nowa warszawa, który oczywiście się skończył jak myślałem-grupka ludzi chciała się pokazać, korzystając z produktu fabryki. Fso powinno protestować, mają w końcu dalej prawa do nazwy.
Poloneza nie ma i nie będzie. Mam nadzieję, że nazwa nie zostanie sprzedana jakiemuś koncernowi, co podsunie nam jakiś produkt z tym znaczkiem-patrz motory junak, czy romet.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2014, 13:47:55 pm »

Offline danieldeni20

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1083
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu(-) ABIMEX [*] / E46 Touring
Serio kupiłbyś auto, tylko dlatego, że nazywa się polonez?

Kolejna próba promocji projektanta, bazująca na jakimś tam nawiązaniom do fso. Podobnie jak projekt nowa warszawa, który oczywiście się skończył jak myślałem-grupka ludzi chciała się pokazać, korzystając z produktu fabryki. Fso powinno protestować, mają w końcu dalej prawa do nazwy.
Poloneza nie ma i nie będzie. Mam nadzieję, że nazwa nie zostanie sprzedana jakiemuś koncernowi, co podsunie nam jakiś produkt z tym znaczkiem-patrz motory junak, czy romet.


Nie, to po prostu śliczny projekt ;)

Obecny polonez to raczej auto dla kolekcjonera, fanatyka bo w życiu jeździć autem które stanęło 25lat temu to zacofane.. fajnie jakby powstał dobry, nowoczesny Polonez :)
Cytat: KGB
JA mam w OHVce 5W40 i nie mam wskaznika to sie nie martwie :mrgreen:

Moje auta :

BMW E46 2002 2.0D: http://www.autocentrum.pl/awc/danieldeni20/bmw-seria-3-2002/

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2014, 14:00:22 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
. Podobnie jak projekt nowa warszawa, który oczywiście się skończył jak myślałem-grupka ludzi chciała się pokazać, korzystając z produktu fabryki. Fso powinno protestować, mają w końcu dalej prawa do nazwy.

FSO nic nie powie bo ten projekt nazywa się New Warsaw, więc chyba nawet nie mogą
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 21, 2014, 14:08:28 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zastanawia mnie, dlaczego wszystkie te projekty próbują uczynić z naszych auto to, czym nigdy nie były. Może trochę pokory i zacząć od samochodu dla ludu. Skodzie i Dacii się udało. Niech ktoś zrobi projekt auta do 40tyś zł. Może jakiś koncern się zainteresuje uruchomieniem produkcji na Żeraniu.

Wiem że to co napisałem jest praktycznie niemożliwe, ale wkurzają mnie te projekty typu Warszawa, Syrena, Polonez itd.

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 21, 2014, 14:13:49 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Lipa, znowu promują jakiegoś pajaca.
Przypomina "Insygnie", albo BMW, nic poza tym. Szkoda nazwy Polonez dlatego wynalazku.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 21, 2014, 14:30:05 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Serio kupiłbyś auto, tylko dlatego, że nazywa się polonez?

Nie tylko. Raczej dlatego, żeby wspomóc odbudowę naszego przemysłu motoryzacyjnego. Jeżeli by zaczęli z czymś takim, to z czasem mogło by powstać coś ciekawszego.
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 21, 2014, 14:50:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nawiazanie do linii widze,ale zdecydowanie to niewypal stylistyczny,
zamiast liftbacka wyszlo kombi ala leksus is200 ,w dodatku z przednimi drzwiami od trucka,
niestety,ale jest to slabe i niewyrazne - podobienstwa do linii trzeba sie doszukiwac wiedzac,ze to ma nazwe PN ,

poza tym, tez jestem zdania,ze jakakolwiek reinkarnacja Poloneza to powinno byc srednie auto, przyzwoicie wyposazone,ale nie zadna limuzyna za milion milionow- teraz wszystko bezsensownie rosnie ,a wiec i nowy PN musialby urosnac ,ale rozstaw osi na poziomie 260-270cm nie wiecej (270 ma np. pedzio 406),
na mniejsze tanie auto zawsze jest nazwa Syrena
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 21, 2014, 15:43:58 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
a co tu mówić? 4564189 projekt 3d, bez szans na produkcję. w dodatku nieszczególnie urodziwy.
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 21, 2014, 20:29:49 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Serio kupiłbyś auto, tylko dlatego, że nazywa się polonez?

Kolejna próba promocji projektanta, bazująca na jakimś tam nawiązaniom do fso. Podobnie jak projekt nowa warszawa, który oczywiście się skończył jak myślałem-grupka ludzi chciała się pokazać, korzystając z produktu fabryki. Fso powinno protestować, mają w końcu dalej prawa do nazwy.
Bez przesady z tymi protestami to tylko luźna wizualizacja... nie pierwsza zresztą...
Ja tam się ciesze że ludzie ciągle pamiętają o tym że kiedyś mieliśmy własne marki i myślą co by było gdyby...

Poloneza nie ma i nie będzie. Mam nadzieję, że nazwa nie zostanie sprzedana jakiemuś koncernowi, co podsunie nam jakiś produkt z tym znaczkiem-patrz motory junak, czy romet.
Zależy jak na to patrzeć... obecnie Romet jest liderem rynku... a co z tego że to chinole ? Jeszcze kilka lat i z samochodami będzie tak samo, na zachodzie europy masowo zamyka się fabryki, Niemcy, Belgia, Holandia, UK.... 
Już teraz takie firmy jak BMW czy Audi posiada fabryki w Chinach i prędzej czy później będziemy mieli auta z tabliczkami Made in P.R.C. a płacić będziemy tylko za logo...

Zresztą FSO tez miało epizod z Chińczykami







źródło zdjęć:
http://superauto24.se.pl/multimedia/galeria/51941/99503/nastepca-fiata-125p-i-lanosa-chery-alve-z-logo-fso-za-30-tys-zotych/

Zastanawia mnie, dlaczego wszystkie te projekty próbują uczynić z naszych auto to, czym nigdy nie były. Może trochę pokory i zacząć od samochodu dla ludu.
"Dla ludu" to była Syrenka i Maluch ;) Polonez stał się nim dopiero w latach 90tych i tylko dlatego że był dinozaurem po lifcie :)

Skodzie i Dacii się udało. Niech ktoś zrobi projekt auta do 40tyś zł. Może jakiś koncern się zainteresuje uruchomieniem produkcji na Żeraniu.

A to auto do 40 tys nie może dobrze się prezentować ? Zresztą teraz nawet Dacie i Skody nie kosztują do 40 tys. tylko kosztują więcej...
A sukces obu marek opiera się na tym że to auta znanych koncernów (VW-Audi, Renault-Nissan) produkowane pod "tańszym" znaczkiem ale korzystające z ich technologii. Gdzie są auta Tatry (chodzi o osobowe) ? Gdzie są auta Aro ? Tam gdzie auta FSO...


"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 21, 2014, 20:52:39 pm »

Offline Zoltan#1930

  • Administrator
  • Wiadomości: 3185
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sport&Classic Workshop
Cytat: Zoltan#1930 w Dzisiaj o 13:38:49
Poloneza nie ma i nie będzie. Mam nadzieję, że nazwa nie zostanie sprzedana jakiemuś koncernowi, co podsunie nam jakiś produkt z tym znaczkiem-patrz motory junak, czy romet.
Zależy jak na to patrzeć... obecnie Romet jest liderem rynku... a co z tego że to chinole ? Jeszcze kilka lat i z samochodami będzie tak samo, na zachodzie europy masowo zamyka się fabryki, Niemcy, Belgia, Holandia, UK.... 
Już teraz takie firmy jak BMW czy Audi posiada fabryki w Chinach i prędzej czy później będziemy mieli auta z tabliczkami Made in P.R.C. a płacić będziemy tylko za logo...

Opisuje co mnie denerwuje. Zero nawiązana do marki a raczej jej wzorców. Tylko znaczek dla podbicia sprzedaży. Wiem, że takie prawa rynku, ale wolałbym nigdy nie zobaczyć nowego poloneza, niż zobaczyć np. donfenga, czy innego wulinga z nalepką polonez.
Cytat: KGB
GAZ rzadzi ,GAZ radzi ,GAZ nigdy was nie zdradzi  :twisted:

Polski Fiat 1977r, Polonez 1600 L 1980r, Volvo 945 2300 GL 1992r, Mazda Bongo SD1D32 2200D->2000i 1994r, Iveco Daily Max 2800TD 1997r Chrysler Town&Country 3300 LX 2001r

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:11:08 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
Cytat: Zoltan#1930 w Dzisiaj o 13:38:49
Poloneza nie ma i nie będzie. Mam nadzieję, że nazwa nie zostanie sprzedana jakiemuś koncernowi, co podsunie nam jakiś produkt z tym znaczkiem-patrz motory junak, czy romet.
Zależy jak na to patrzeć... obecnie Romet jest liderem rynku... a co z tego że to chinole ? Jeszcze kilka lat i z samochodami będzie tak samo, na zachodzie europy masowo zamyka się fabryki, Niemcy, Belgia, Holandia, UK.... 
Już teraz takie firmy jak BMW czy Audi posiada fabryki w Chinach i prędzej czy później będziemy mieli auta z tabliczkami Made in P.R.C. a płacić będziemy tylko za logo...

Opisuje co mnie denerwuje. Zero nawiązana do marki a raczej jej wzorców. Tylko znaczek dla podbicia sprzedaży. Wiem, że takie prawa rynku, ale wolałbym nigdy nie zobaczyć nowego poloneza, niż zobaczyć np. donfenga, czy innego wulinga z nalepką polonez.

Niestety taki jest rynek...

Nawet dzisiejszy Ursus nie ma nic wspólnego ze starym, tureckie traktory montowane w Lublinie....

A wracając do wizji Poloneza to jakbyście go widzieli ?

Bo dany model można ciągnąć na kilka sposobów

Robiąc ciągłe liftingi jak w Rosji czy Brazylii




Zbudować samochód w stylu retro jak: 500-ka, Mini, Camaro czy Mustang.



Samochód coś 'ala Octavia/Superb



"Auto dla ludu" Dacia Logan/ Lada Granta/ Skoda Rapid
tylko jak by wyglądało ?



 <co>





"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:31:29 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2863
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
zdecydowanie wolalbym a'la octavia/superb. Chetnie bym sie zaopiekowal takim Polonezem. Moze wreszcie byloby w nim cicho :)  Jest tylko jeden warunek: albo tył naped albo 4x4. Przedni naped to na zlom mozna wyrzucic :D
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:38:35 pm »

Offline poldon82

  • Dawid
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 678
  • Płeć: Mężczyzna
    • to co w sygnaturce :)
    • mój "Borewicz" z 1982r
zdecydowanie wolalbym a'la octavia/superb. Chetnie bym sie zaopiekowal takim Polonezem. Moze wreszcie byloby w nim cicho :)  Jest tylko jeden warunek: albo tył naped albo 4x4. Przedni naped to na zlom mozna wyrzucic :D
Obecnie nawet Mercedes i BMW odchodzą od tylnego napędu ... :/

"...Telewizor, meble, mały fiat
Oto marzeń szczyt..."

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 21, 2014, 22:52:49 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2231
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Sam projekt wpisuje się w stylistykę nowoczesnej motoryzacji. Mnie się za bardzo nie podoba, jak 95% nowych aut ale mniejsza oto  :P Natomiast jedyne do czego przyczepiłbym się to właśnie nazwa Polonez. Nie lubię nadawania nowym autom nazw historycznych modeli bo przez to te ,,właściwe" tracą trochę swojej tożsamości. Dziś dla przeciętnego człowieka o niewielkiej wiedzy motoryzacyjnej Skoda Rapid to rodzinny sedan, dla mnie zawsze pierwszym skojarzeniem będzie coupe z lat 80 ( choć gdzieś czytałem, że i wtedy zapożyczyli nazwę z historii ) Inny przykład - Lancia Delta, ładne autko ale nie mające nic wspólnego z rajdową legendą z którą dzieli nazwę. Takie rozwiązania wprowadzają niepotrzebny chaos, prawdziwy Polonez jest tylko jeden ;) Za to auto może nawiązywać stylistycznie jak np Citroen C3 nawiązywał do 2CV ale jednak nazwę miał inną ;)

Odp: Polonez rok modelowy 2015 - Co powiecie o projekcie Pawła Zareckiego
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2014, 00:28:43 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1306
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Przedni napęd jest o wiele praktyczniejszy. Wystarczy na przykład wziąć do ręki pierwszą lepszą książkę do technikum samochodowego by dojść do takiego wniosku.