Autor Wątek: malowanie wałkiem  (Przeczytany 16504 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

malowanie wałkiem
« dnia: Kwiecień 16, 2015, 20:30:22 pm »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
witam, wiem że to glupie co teraz pisze ale ma jednak sens , otóż mam juz troche na aucie kwiatków w postaci chmur od malowania lakierem , i juz auto powoli wyglada niesmacznie , pomysł jest taki żeby pomalować całe auto farba olejna z połyskiem wałkiem , powiem że mam tak zrobiona maske z brokatem czarna , i mam pytanie czy ktoś już cos tak ekstrawaganckiego robil hahah jezeli chodzi o koncept , kolor oryginalny to l117 zielony capri metalic , zostanie przemalowany na ciemny granatowy plus pasy ala policja tylko z napisem polonez , do tego pełne ori i poszerzana stal kolor srebrny i przyciemnione szyby jak to widzicie ?????

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 16, 2015, 21:11:11 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
Gdzieś czytałem, że kiedyś ludzie malowali auta wałkiem, potem polerka i wyglądało to dobrze :)

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=262.msg3629#msg3629  tutaj masz wspomniane o malowaniu wałkiem

http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=21977.msg462999#msg462999 tutaj też
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2015, 21:17:04 pm wysłana przez Ukash »
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 16, 2015, 21:19:17 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Gdzieś widziałem fotki jakiś amerykańców, może mustangi, nie pamiętam, ale były malowane właśnie wałkiem, efekt był super. Wystarczy wpisać w google "paint roller cars" i pewnie coś bedzie :)

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 17, 2015, 06:34:21 am »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
no ok ale wiecie  moze jaki walek uzyc , bo gąbka robi baranka , gdzies wyczytałem chyba no forum bmw zeby uzyc walka z bardzo krótkim wlosiem i wychodzi efekt lustro , a jezeli wyjdzie baran , to powiedzcie mi idzie polerowac farbe olejna ???

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 17, 2015, 06:46:34 am »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
bo jeszcze widzialem kiedys na YT jak malowali walkiem lakier akrylowy , bo mam metalic ale metalik wiadomo , z walka nie bardzo :P:P nie mam kompresora ani nic wiec wałek :P:P

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 17, 2015, 08:35:40 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Kiedyś widziałem to o czym Trojan pisał - ktoś pomalował bardzo grubo wałkiem z gąbką jeśli dobrze pamiętam (kilkanaście warstw) a potem polerował to papierem wodnym. Wyszło nieźle. No i jak zauważyłeś - raczej tylko akryl.

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 17, 2015, 14:24:08 pm »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
akryl akryl . mi to nie przeszkzadza absolutnie chce zeby te auto jakos wygladalo ale glownie to ma wykrecac kilometry

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 17, 2015, 17:45:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
malowanie walkiem mozna zastosowac ... jesli chce sie uzyskac taki efekt, jaki zostaje po malowaniu walkiem,
malowania i docierania papierem nie polecam, bo to juz nie te czasy, zeby rzezbic w goownie, bo nie ma innego wyboru
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 17, 2015, 17:55:14 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
malowanie walkiem mozna zastosowac ... jesli chce sie uzyskac taki efekt, jaki zostaje po malowaniu walkiem,
malowania i docierania papierem nie polecam, bo to juz nie te czasy, zeby rzezbic w goownie, bo nie ma innego wyboru
http://www.rickwrench.com/index79master.htm?http://www.rickwrench.com/50dollarpaint.html

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 19, 2015, 09:48:55 am »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
kgb ty widziales jakie efekty da sie uzyskac ?? kgb nie wypowidadaj sie

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 19, 2015, 17:57:44 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ciekawe jak masz zamiar egzekwowac "zakaz" wypowiadania sie  pkp ?
efekty widzialem, przeciez Trojan dal linka, ale czego nie rozumiesz w stwierdzeniu,ze to juz nie te czasy by rzezbic w goownie ?
chcesz sie narobic jak koń i zuzyc materialow sciernych za polowe ceny sprezarki i pistoletu to droga wolna - to logika godna PKP ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 19, 2015, 21:05:12 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ja tu nie złośliwie,ale może taka alternatywa dla kompresora i wałka?Znany film.  :P
https://www.youtube.com/watch?v=It09L-fTYkQ

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 19, 2015, 22:02:31 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jeśli ktoś dałby rade pomalować w ten sposób samochód to z miejsca może wystartować w maratonie :d

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 19, 2015, 23:10:42 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5095
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ludzie mają problem z prawidłowym "dmuchaniem w balonik" a co dopiero takie coś.Palacze też z góry odpadają.
A na poważnie,kolego PKP (jak to napisał KGB) naprawdę nie masz od kogo pożyczyć kompresora? Nie muszą być jakieś cuda,bo akurat olejną farbą maluje się na tyle dobrze,że nie musi być profesjonalny sprzęt.W myśl reklamy produktów, chyba firmy śnieżka "tym się nie da spierdo*ić" Akurat śnieżka ma świetny połysk,przynajmniej przez jakiś czas i dobrze się "leje". Rozcieńczyć można zwykłą benzyną i tak na dobrą sprawę,to przykleja się do wszystkiego.Zmatowić troszkę karoserię i co tam jeszcze chcesz robić i można jechać nawet bez podkładu (choć podkład to też grosze). Żadne późniejsze polerowanie, czy inne operacje po "wałkowaniu"nie dadzą takiego efektu,jak tradycyjne lakierowanie metodą natrysku.Może i ma być niskobudżetowo,ale to nie znaczy,że całkiem chu*owo.Wyczekaj ładną słoneczną pogodę i będzie się ładnie farba kładła i szybko schła,nie porobią się zacieki.
A jeśli jednak już tak na 100% ma być ten wałek,to nie pisz więcej na forum na ten temat,bo poważnej odpowiedzi nie dostaniesz,a każdy napisze o rzeźbie w kale,co zresztą miało już miejsce.Tutaj pewne tematy po prostu nie przejdą.Nikt tu święty nie jest i różne ludzie schizy mają,ale raczej się z tym kryją i oficjalnie wszystko jest cacy  :P

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 19, 2015, 23:38:04 pm »

Offline Bartekcom#1982

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1545
  • Płeć: Mężczyzna
    • 2x FSO Polonez
Kiedyś pomalowałem w caro plusie co go miałem dawno temu przednią listwę pod reflektorami wałkiem, uznałem że waliło wiochą. Kupiłem drugi nie pognity i w oryginalnym lakierze. Pomalowałem ładnie ale uznałem że na tle reszty elementów malowanych tradycyjnie wygląda tragicznie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2015, 23:40:23 pm wysłana przez Bartekcom »
Daewoo-FSO Polonez Atu Plus 1.6GSi 2001'
FSO Polonez 1.5SLE 1989'
Opel Vectra C FL Sedan 2.2DIRECT 2005'

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 20, 2015, 00:00:34 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przypomiałe sobie , ze kiedyś byly takie zestawy do, co tak powiem "dwustronnego" odkurzacza predom tzn dysza ze sloikiem pod spodem, jakbyś sobie tego poszukał gdzies na alledrogo, albo olx to mógłbyś sobie nie najgorzej pomalować poldka bez rzeźb w kupkie :) w sumie to chyba nie tak dawno widzialem to na jakims bazarze

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 20, 2015, 01:06:51 am »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
ale ja mam walkiem pomalowaną maske farba olejna , i nikt nie wiedział jak to zostało pomalowane dopóki nie powiedziałem , nikt nie wierzył że to wałek , a zresztą mam to gdzieś, moje auto ma nie ze wyglądać a  jebać kilometry , a nie pokitrana  w garaż i ja mam poloneza gdzie folie jeszcze mam na fotelach , 190kk mam ni to duzo ni to mało ale większość plebsu z tego forum ma pochowane bo mu szkoda bo deszcz , bo zima i sol ze śniegiem , nawiązuje tutaj do tego ze to nie jest auto zlotowe czy na pokaz , ale tez ma w miarę się prezentować , ale w dupie mam dawanie do lakiernika auta bo te auto nie jest tego wart , za pieniadze to wole kupic bilet i z koleżanką ze śląska do gdańska pojechać pociągiem na fajnego spontana i napić sie piwka , niz wsadzać z dupy kase na lakierowanie poloneza , pfffff jak tym jeżdżę non stop i mam to gdzieś, ale ja sie pytałem jak to zrobić a nie sluchac krytyki inny temat koledzy

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 20, 2015, 01:21:33 am »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
dobra olac to , temat do zakmniecia dziękuje ,mjak pomaluje wrzuce foty

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 20, 2015, 01:38:44 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie wiem,czy mnie ktos dobrze zrozumial, wiec tlumacze lopatologicznie :
nie mam nic do malowania walkiem, bo nawet sobie kupilem zestaw i kilka walkow z gabki na wymiane,
ale jezeli malowac karoserie walkiem, to tylko dla takiego efektu, jaki po nim zostanie - a nie docierac to pozniej godzinami ,robic na lustro i udawac, ze to bylo pryskane,
po prostu szkoda czasu i materialow,bo duzo lepsza opcja jest po prostu pozyczyc zestaw do pryskania, albo nawet zaopatrzyc sie w ten wynalazek do odkurzacza,

do walka mozna nawet sobie darowac akryl i od razu isc w renowacyjną z utwardzaczem, bo bedzie to twarda powloka, a wybor kolorow jest spory (nie tak duzy jak 15lat temu,ale da sie cos dobrac)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: malowanie wałkiem
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2015, 11:11:42 am »

Offline pkpintercity

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 232
    • poldorover 1,4 16V
akryl bedzie polozony i tez będzie dobrze , nie uwazasz????  uwierz mi ze zadnych zaciekow nie bedzie a ni nic , pewna reke trzeba miec