Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016  (Przeczytany 102832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 22, 2016, 19:38:46 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
U mnie jeszcze wszystko zimuje, może w święta coś wyprowadzę jak będzie znośna pogoda.
Aktualnie zbieram graty, usprawniam i wolnej chwili rozbieram i składam bo przez 4 laty trochę mi się zastój zrobił.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 22, 2016, 22:15:35 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Wymieniłem olej w jednym z księżycowych.Standardowo zebranie w serwisie i debata jak to polonez z fabryczną klimatyzacja ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #142 dnia: Marzec 22, 2016, 23:16:23 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Bosch nawalił. po przekręceniu kluczyka zapala się podświetlenie deski itp ale w ogóle nie kręci... aku itp sprawne. Po raz kolejny zalazł mi za skórę, tak bardzo mi obrzydł już ten samochód... Mam nadzieję, że w maju nasze drogi się rozejdą bo już patrzeć na niego nie mogę <blee>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #143 dnia: Marzec 22, 2016, 23:48:45 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1693
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Pewnie kostka stacyjki zdechła.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #144 dnia: Marzec 23, 2016, 00:48:36 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kostka stacyjki w Plusach to czesty temat,
ja kiedys swoja naprawilem i dziala do dzis,
ale mozna kupic nowa za 30pln
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #145 dnia: Marzec 23, 2016, 13:39:03 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Próbowałem odpalić auto na krótko - efekt identyczny jak odpalając z kluczyka czyli to raczej nie kostka stacyjki. Ten zje*any poza fabryczny immobilizer również mryga na zielono ( chyba, że już do reszty go szlak trafił )

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #146 dnia: Marzec 23, 2016, 16:55:46 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
na krotko,czyli jak ? dotknales bezposrednio pod maska plusem aku do styku bendiksa na rozruszniku ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #147 dnia: Marzec 24, 2016, 10:55:46 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
na krotko,czyli jak ? dotknales bezposrednio pod maska plusem aku do styku bendiksa na rozruszniku ?
To później, najpierw jeszcze próbowałem odpalić auto kabelkami kostki stacyjki. Ostatecznie samochód pojechał na lince do mechanika, dorzuciłem drugi rozrusznik, który na 90% jest winowajcą. Nie teraz mam czasu samemu się z nim bawić...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #148 dnia: Marzec 24, 2016, 11:05:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to rozrusznik padl,
moze wystarczy  wyczyscic,a moze nie

ja wczoraj rozdziewiczylem nowy garaż, bo wykorzystalem sloneczko i rozgrzebalem parownik z Trucka do regeneracji,
dzisiaj jeszcze koncze zabawe i dobrze,ze jest slonce ,bo dachu na garazu brak :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 25, 2016, 14:23:32 pm »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
Polonez otrzymał nową sondę i akumulator :]
Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 25, 2016, 14:57:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ale zaciski nie z tej strony co trzeba - kupowales nowy to trzeba bylo wybrac dobry
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 25, 2016, 16:06:03 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1158
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Skoro KGB jak zwykle robisz z igły widły,to pociągne temat  <lol> Oryginalne ułożenie akumulatora,wynika chyba tylko z lenistwa "konstruktorów' fso,którym się nie chciało ciut wydłużyć kabli i obrócić aku,tylko zostało tak jak w 125p w którym maska się otwierała do przodu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 25, 2016, 17:09:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a po co mieli zmieniac,skoro producenci akumulatorow produkuja rozne ich typy,
to ,ze nie mozesz wlozyc kazdego aku z dowolnego szrota, bo bys tak chcial nie jest zadnym argumentem,
do japoncow tez masz pretensje,ze daja takie dziwne cienkie bolce i nietypowe wymiary ?
bo mi np. nie podoba sie, ze do PN nie wchodzi aku od Stara, bo jeden sie taki wala po garazu i uwazam za skandal,ze trzeba stosowac wylacznie 12v - instalacja powinna byc dostosowana tez do 6v i 24v ,bo co zrobie z takim aku jak sie trafi ?
a dlaczego z baterii 9v nie odpala silnik ?

ja zawsze kupuje akumulator pasujacy do danego samochodu,
jezeli wygodniej Ci kupowac samochod pasujacy do danego akumulatora to powodzenia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 25, 2016, 18:20:53 pm »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
ale zaciski nie z tej strony co trzeba - kupowales nowy to trzeba bylo wybrac dobry

No widzisz KGB, a właśnie dla mnie są z tej strony co trzeba, więc po co mi piszesz co trzeba było zrobić? Liczyłem się z tym, że będę musiał zastosować dłuższy przewód minusowy, bo praktycznie tylko on jest troszkę za krótki (jednak starczył oryginalny). U mnie poldek stoi głównie w garażu, wyjadę  nim raz na jakiś czas i to przy ładnej pogodzie, a posiadam oprócz niego trzy samochody i wszystkie mają prawy+. Jeżeli np. zdechnie akumulator w samochodzie żony, to jest się czym ratować, przełożę plug&play ten z poldka i odwrotnie.

ja zawsze kupuje akumulator pasujacy do danego samochodu,
Brawo Ty!

jezeli wygodniej Ci kupowac samochod pasujacy do danego akumulatora to powodzenia
Zaskakujące jak potrafisz popłynąć z tematem. Rozumiem żeby ktoś wrzucił foty przespawanego mocowania pod akumulator, akumulator przeniesiony do bagażnika i jakieś inne cuda, można by rozważać zasadność takiej przeróbki, ale w takiej sytuacji? ... :-)

« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 18:50:44 pm wysłana przez Gordo#1806 »
Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 25, 2016, 19:21:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kupiles po prostu akumulator nie przeznaczony do Poloneza i tyle w temacie ,
zdazalo mi sie wkladac taki akumulator do PN ,bo mialem taka potrzebe ,ale gdy kupowalem nowy aku do PN to KUPILEM  PRAWIDLOWY,
Ty kupiles nieprawidlwy,wiec w temacie sklamales : "Polonez otrzymał nową sondę i akumulator
a faktycznie nowy aku kupiles do innego auta,
moj PN stoi teraz rozebrany ,a JEGO aku uzywam do innych aut np. w Trucku ,ale to tez PN,
ale tez w Lagunie do ktorej aku PN pasuje tak jak niepolonezowski do PN ,czyli jak na twoje fotce,
ze dwa razy siedzial tez w Kappie,gdzie musialem wspomagac sie dodatkowym przewodem masowym,

tak wiec ja napisalem tylko,ze kupiles nieodpowiedni akumulator do Poloneza i wywiazala sie gównoburza,
w trakcie ktorej przyznales sie,ze sklamales w temacie,

a czy to wazne jaki aku siedzi pod maska ? niby nie ,ale troche tak - zapytaj uzytkownika, ktoremu PN zaczal sie jarac przez klemy nie z tej strony co trzeba
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 25, 2016, 20:28:28 pm »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
 :d KGB... Zlituj się, gdzie Ty tu widzisz kłamstwo? :-)
Nigdzie nie napisałem, że zakupiłem akumulator odpowiedni do poloneza, albo odpowiedni w rozumieniu KGB. Nie odpowiadam za to jak Ty interpretujesz moje słowa.
Napisałem tylko "Polonez otrzymał nową sondę i akumulator" i załączyłem zdjęcia nowej sondy i nowego aku w polonezie.Po Twoim komentarzu jaki powinienem kupić, napisałem dlaczego taki, a nie inny wybrałem i umotywowałem skąd moja decyzja wynikała. :-)   
Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 25, 2016, 21:10:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mna sie nie przejmuj, ale oszukales swojego Poloneza ,ze niby dostal nowe zabawki, ale go nagle ciagniesz za kable, a zabawka jest pozyczona,
jeszcze postanowi sie zemscic w trasie i co zrobisz ? nic nie zrobisz  ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 25, 2016, 22:00:01 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1158
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
a właśnie dla mnie są z tej strony co trzeba
Bo tak jest właściwie i nawet nakazuje logika,a nie z dupy strony jak oryginalnie.
KGB po przeczytaniu jednego twojego postu,dalej nie czytam bo jak zwykle lejesz wode,która do niczego nie prowadzi,poza tym,że nieskutecznie próbujesz udowodnić swoją racje i zabić swój czas klepaniem w klawiature.
A dla twojej wiadomości,odkąd mam Poloneza to niezakładałem w nim aku od innego auta bo nie miałem takiej potrzeby i raczej nie przewiduje takich rzeczy robić,ale jak zwykle wiesz o kimś więcej niż ta osoba wie o sobie.  <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 25, 2016, 22:28:45 pm »

Offline Gordo#1806

  • Administrator
  • Wiadomości: 177
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu 1.6 GLI 96r.
mna sie nie przejmuj, ale oszukales swojego Poloneza ,ze niby dostal nowe zabawki, ale go nagle ciagniesz za kable, a zabawka jest pozyczona,
jeszcze postanowi sie zemscic w trasie i co zrobisz ? nic nie zrobisz  ;p

Z moim Polonezem się dogadam, spokojna głowa ;). Zabawka jest jego i kropka. Ewentualnie, awaryjnie poratuje kolegę z garażu w potrzebie(na dzień, dwa) ale i tak zostanie mu zwrócona. ;p Te kable to mi wybaczy, bo dobrze wie ile pracy i serca w niego wkładam. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 22:36:08 pm wysłana przez Gordo#1806 »
Pozdrawiam
Gordo#1806

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2016
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 25, 2016, 22:46:26 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Bo tak jest właściwie i nawet nakazuje logika,a nie z dupy strony jak oryginalnie.

hahaha ,logika - w takim razie jestes na bakier z logika, poniewaz samochody,ktore maja odwrotnie klemy aku ,maja aku z lewej strony ,a PN ma z prawej,
tak jakby mieszac w to logike, to tak wyjdzie,
jednak osobiscie uwazam, ze logika to zbyt zaawansowane narzedzie do tlumaczenia kolejnosci klem - logiczne to jest to,zeby nie podlaczac + do masy ,albo ze na karoserii powinien byc - ,a nie + (kiedys roznie z tym bywalo)

ale chetnie przeczytam o jeszcze innych "logicznych" rozwiazaniach technicznych np. ze logiczne jest, ze samochody czerwone sa szybsze od bialych lub odwrotnie,
bo w koncu jakies smieszne swieta ida ,jajcarskie zdaje sie ,jakis prima aprilis czy cos na tą modłe
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.