Autor Wątek: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek  (Przeczytany 75891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 06, 2018, 05:59:24 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dla mnie aż za bardzo wymuskany, ale to dodaje wdzięku, a lotka pasuje do lamp i pomarańczowych kierunków. Gdyby owiewki w tym kolorze pojawiły się na bokach, byłaby zmiana jeszcze bardziej na plus.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 06, 2018, 10:40:41 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
wymuskany ? przeciez ten ray tracing to jakis filtr w aparacie lub fotoszopie,

smar w rezultacie nie trafil do mostu, wypada przeczytac temat zanim sie cos palnie, chyba ze o szukanie zaczepki chodzilo,

czerwona owiewka nie pasuje do zielonego koloru, pasowalalby czarna lub zielona,
czarna to chyba nawet blaknie od UV jakos w zielen
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 06, 2018, 14:43:51 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
No nie. Nie ma smaru. Nie była to przyczyna wycia mostu a kiepskich opon. Jeszcze jest Motul mineralny.
Przy następnej wymianie coś wpadnie lepszego.Jeszcze nie wiem co.
Ostatnia fota jest cykięta lustrzaną. Zapewne fotograf coś tam poprawił foto ale on nie różni się w realu niczym od tej fotki.Wnęki są mniej dopracowane ale ujdzie. Drzwi po wymianie na plusowe nie zamykaja sie lekko a trzeba mocniej. Ustawione sa teraz tak aby po zamknięciu linja i krawędzie zgrywały sie ze sobą.
Jeszcze odnośnie lakieru to dopiero patrząc z odległości ok 30cm zobaczymy jakąś tam morkę na lakierze. A powinno być lustro choc fabrycznie tez były mory na nich.. Już nie chce mi się dopieszczać aż tak tego lakieru.
Owiewka jest koloru pomarańczowego chyba i fakt jakoś się z kierunkami zgrywa. Boczne owiewki szyb to nie moja bajka.
Co i raz wpada myśl o sprzedaniu go. Pomyśle w kolejnym sezonie. Nie ma czasu nim śmigać.W tym roku z 1500 kilometrów wpadnie. Bedzie mus go zatrzymać jak nie będzie żadnego zainteresowania.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2018, 14:58:38 pm wysłana przez łapek »

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 06, 2018, 17:24:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
[Wykasowano - tu było niepotrzebne bicie piany z mojej strony.]

czerwona owiewka nie pasuje do zielonego koloru, pasowalalby czarna lub zielona,
czarna to chyba nawet blaknie od UV jakos w zielen
W sprawie zielonych szyb też doradzałeś, że mają zamówić z zielonym, a nie niebieskim paskiem...  :P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 06, 2018, 17:52:41 pm wysłana przez mp79 »

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 06, 2018, 19:51:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W sprawie zielonych szyb też doradzałeś, że mają zamówić z zielonym, a nie niebieskim paskiem...
no i popatrz, posluchali sie mnie, bo szyby przyszly z zielonym paskiem - i po co byla ta goownoburza ? kupilbym dwie szyby, a tak nie kupilem,
i najlepsze, ze z perspektywy czasu nie zaluje, nie ze wzgledu na szyby, tylko ze wzgledu na realizatorow,

tylko co to ma do owiewki ? to tak jakbym zapytal, czy kladziesz ogrzewanie podlogowe ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 06, 2018, 20:43:32 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
no i popatrz, posluchali sie mnie, bo szyby przyszly z zielonym paskiem
Jeśli to faktycznie prawda (osobiście nie dane mi było zweryfikować) - nie bądź taki do przodu, bo to nie oni Cię posłuchali, lecz wykonawca spierdolił robotę. Oni tylko zaakceptowali tę zjebkę. :)
tylko co to ma do owiewki ?
Może to, że w kwestii kolorystyki nie jesteś najlepszym doradcą?  <mysli>

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #426 dnia: Październik 05, 2018, 11:47:04 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Autko jest na sprzedaż.
Cena zawsze jest do uzgodnienia mimo że nieraz jest teotetycznie bez negocjacji. Na różnych portalach jest cena 9500zł. Natomiast wszystko zależy czy będą zainteresowane osoby ale tak naprawdę poważnie zainteresowane. Bez gdybania że za duża albo dam 4 czy 5 tys. Bo takich jest najwięcej. Szanuję oferty każdego ale moja cena za którą oddał bym mojego poloneza jest większa. Wszystko zależy od poważnych ofert w których można bedzie cos ponegocjowac cenę. Nie chciał bym abym był zmuszony nim jeżdzic zimą. Naprawdę tego nie chce. Potrzebuje auto całoroczne do jazdy a nie weekendowo gdyz już coraz mniej mam czasu na zabawę z tym czy innym autem do odbudowy. Mam do niego całe koła zimowe w b.dobrym stanie które także dokładam do auta.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 11:48:45 am wysłana przez łapek »

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #427 dnia: Październik 05, 2018, 14:24:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zabawka się znudziła i trzeba się pozbyć, oczywiście za astronomiczne pieniądze.  <lol2> Co z tego, że w ogłoszeniach wiszą ciekawsze egzemplarze za niższą cenę, nawet z niższym przebiegiem i bez gleby, co jest tylko plusem:

https://www.olx.pl/oferta/polonez-caro-CID5-IDtTFCt.html#b12b3cce90;promoted nóweczka

https://www.olx.pl/oferta/polonez-caro-1994-pierwszy-wlasciciel-garazowany-od-nowosci-potwierdzone-zero-rdzy-CID5-IDvUFbg.html tu już mniej rozsądna cena, ale stan równie dobry

Koneserzy wszystkich krajów łączcie się, bo inaczej będzie jeździł zimą i zgnije!  <lol2> Sorry, musiałem.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2018, 14:31:18 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #428 dnia: Październik 06, 2018, 18:49:35 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Cena adekwatna do auta. Lakierowanie 4 tys  auto warte drugie tyle i pierdoly za tysia . Niektorzy z tego forum za taka sztuke chcieli by  20 albo i 30 tys.  ;> 

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #429 dnia: Październik 07, 2018, 02:06:12 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cena adekwatna do auta. Lakierowanie 4 tys  auto warte drugie tyle i pierdoly za tysia . Niektorzy z tego forum za taka sztuke chcieli by  20 albo i 30 tys.  ;> 

Ta, adekwatna... to nie jest tak, że jak kupisz grata i wsadzisz w niego 20 tysięcy i zrobisz z niego sensowny egzemplarz, i zażądasz za niego te 20k, żeby wyjść na zero, to kupiec mając do wyboru prawie igłę lub igłę jak w ogłoszeniach wyzej za 2-5 tysięcy w idealnym stanie zachowania wybierze tego twojego, tylko dlatego, że wsadziłeś w niego 20k. Co to obchodzi kupującego? :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #430 dnia: Październik 07, 2018, 07:33:47 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jak kupujesz gruchota, zawłaszcza za śmieszne pieniądze, to normalne, że ładujesz w niego kasę, bo to jest twoje hobby. Trochę niepoważnie jest oczekiwać, że ktoś obcy za to wszystko zapłaci.
Na tego ze Szczuczyna mam straszną chrapkę, ale w obecnej sytuacji muszę odpuścić. Zresztą, z moim szczęściem do polonezów, zaraz i ten okazałby się jakąś miną, więc w sumie dobrze, że dość daleko, i to w kierunku, w którym nie jeżdżę. :)

Mała sugestia do autora, jeśli można - polecam przywrócić poldkowi wyższe zawieszenie, pamiętać o oponach i porządnie zakonserwować, a zima nie będzie mu straszna.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #431 dnia: Październik 07, 2018, 12:54:52 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Szczuczyn dlugo nie stal, ogloszenie juz zdjete,
sam sie na niego nastawialem, ale po weekendzie,
taki idealny to on znowu nie byl nawet na zdjeciach, ale za dwa klocki szerokie L111 bym bral, bo dotychczas mialem tylko waskie w tym kolorze
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #432 dnia: Październik 10, 2018, 12:44:11 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Szanuje wszystkie wypowiedzi. Każdy ma do tego prawo wypowiadac sie co myśli.
Natomiast ja podchodze do tego jak podchodzę. Nie chce tego typu auta używac zima bo to żadna przyjemność.
Zrobiłem testy i śmigałem nim do pracy we 4 osoby. Średnio tak 110 km/h. Nie było zle ale na dłuższa mete to nie jest rozwiązanie. Nie zrobiłem go tak jak wyszedł nowy z fabryki że wszystko ma nowe. Bo tak nie jest. Robiłem tylko to co wtedy było trzeba.
Po tygodniu oddałem na przeglad tak dla spokoju.
No i juz cos tam sie znalazło do zrobienia i juz jestem prawie u mety.
-Dwa przednie zaciski hamulcowe szlak trafił. Kupiłem po regeneracji i piaskowaniu z nowymi bebechami.
-Tylne łożyska zaczęły sie odzywać. Kupiłem nowe i juz sa założone.
-Ten dawny temat oleju w moście. Był Motul 85W90. Dostał nowy VALVOLINE 85W140.

W silniku jest 5w40 i zmienie na nowy na wiosnę. Aczkolwiek zastanawiam sie czy dobrze zrobiłem i nie lepiej było by wlać 10W60. Ale nie jestem takim fachowcem w tej tematyce.
Jazda do pracy 5 dni w te 4 osoby i prędkości 110 km/h. Ustawienie zaworów starcza na jakies 2 tyg i z ładnej cichej pracy znowu robi sie poklekotywanie. Po regulacji sa kontrowane dośc mocno aby nie luzowały się. Były ustawiane ostatnio wszystkie na 0,20.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2018, 13:02:59 pm wysłana przez łapek »

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #433 dnia: Październik 10, 2018, 14:09:05 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dolotowe ustawia sie na 0.15mm
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #434 dnia: Październik 10, 2018, 15:33:55 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Czyli dac dolot 0,15 a wydech 0,20. Będzie lepiej?

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #435 dnia: Październik 10, 2018, 21:13:02 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
takie sa prawidlowe, a czy bedzie lepiej to juz zalezy od tego czy ktos dobrze ustawi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #436 dnia: Październik 10, 2018, 23:47:11 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja ustawiałem dolot 0,15 i wydech 0,15 na nowej klawiaturze i było idealnie, i tak zaleca też książka, jeździłem tak długo i nic się nie stało. Pamiętaj, że na starej, wytłuczonej klawiaturze jak ustawisz na szczelinomierzu zwykłym 0,15 w rzeczywistości może być ~ 0,20. Ustaw 0,15 na dolocie i postukaj ręką konikiem, czy nie będzie metalicznie dźwięczał. Jeśli będzie, możesz ustawić na ssących nawet 0,10, a na wydechu 0,15. Prawidłowo ustawione na 0,15 na nowej klawiaturze cicho pukają, u znajomego skręciliśmy doloty aż na 0,15, bo na 0,15 był słyszalny metaliczny stuk przy ruszaniu ręką. Luzy się trochę powiększają po kilkuset kilometrach, ale dobrze ustawione trzymają regulację przez kilka do 10 tysięcy kkm.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #437 dnia: Październik 11, 2018, 10:04:01 am »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Dobra to narazie ustawię 0,15 dolot i 0,20 wydech. Zobaczymy ile polata. Mam jeszcze 2 uszczelki w zapasie. Kupiłem szczelinomierz i klucz do regulacji to sobie poprawie sam najwyżej.
Łożyska oglądąłem te co mechanik wyjął. Osłonki boczne kulek sie rozpadły i sam rudy pył wyleciał z nich. Myśle ze decybele podczas jazdy w środku powinny teraz sie poprawić  :]
Jeszcze może sie okaże że most wcale nie daje hałasu. Co by było dobra wiadomością.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #438 dnia: Październik 12, 2018, 14:12:44 pm »

Offline łapek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 236
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.6 GLI
Ustawiłem wszystkie na 015 i jest teraz cichutko.

Odp: Polonez Caro 1.6 GLI 1995 by Łapek
« Odpowiedź #439 dnia: Październik 12, 2018, 14:32:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ustawiłem wszystkie na 015 i jest teraz cichutko.

 <ok>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...