Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017  (Przeczytany 237620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1500 dnia: Grudzień 10, 2017, 23:28:02 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
dobra koncze, bo naprawde nie wiem jak mozna narzekac na zaglowki, na usta samo sie cisnie powiedzenie,ze :goownianej tancerce nawet majtki przeszkadzaja
Jak jestes dosc wysoki to mozesz narzekac

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1501 dnia: Grudzień 11, 2017, 14:47:01 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zapisałem się do PZMu i poszedłem opłacić haracz zwany OC za moje "zabytki". Propozycje PZU, przy 1 racie, bez karty w PZM były następujące: motorowery x2 po 114 zł/rok, maluch 383 zł/rok. Po okazaniu karty członkowskiej PZM stanęło na: motorowery x2 34 zł/rok maluch 115 zł/rok, doliczając do tego składkę członkowską i tak jestem do przodu prawie 350 zł <ok>
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 15:01:36 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1502 dnia: Grudzień 11, 2017, 16:41:11 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Jak jestes dosc wysoki to mozesz narzekac
to wtedy w kazdym aucie mozesz narzekac,bo jeszcze nie siedzialem w takim fotelu,w ktorym bym utonal


Zapisałem się do PZMu i poszedłem opłacić haracz zwany OC za moje "zabytki"
szczegoly prosze, co,gdzie,kiedy i za ile,
oczywiscie na jakie zabytki to dziala
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1503 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:25:53 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zapisałem się do PZMu i poszedłem opłacić haracz zwany OC za moje "zabytki"
szczegoly prosze, co,gdzie,kiedy i za ile,
oczywiscie na jakie zabytki to dziala

Wykupujesz kartę członkowską PZM'u (można to zrobić online), następnie idziesz z tą kartą TYLKO w PZU. Działa to to na pojazdy w wieku minimum 25 lat. Koszt to 78 zł/rok.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1504 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:40:29 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Dobrze na tym wychodzisz? PZU ostatnio z lekka szaleje z cenami.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1505 dnia: Grudzień 11, 2017, 17:59:17 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Karta musi być na właściciela czy może być też na współwłaściciela ?
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1506 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:06:17 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
Dziś ubezpieczyłem swojego Carovera. W PZU przy 60% wychodzi tak: OC+NNW+Assistance do 200km 620zł. Ja dodatkowo wykupuję AC (w przypadku Poloneza czyli aut starszych niż 10lat jest to możliwe tylko w PZU i Warcie) zapłaciłem za cały pakiet 2600,- przy czym auto ubezpieczone na szkodę w wysokości 36,000zł. Inaczej biorą ceny Eurotaxu gdzie cena Caro z 96r wychodzi ok 3000zł. Oczywiście PZU jest swiadome, że są Polonezy za 1200zł ale i są za 12,000zł. Aby podnieść jego wartość ubezpieczyciel przysyła rzeczoznawcę (koszt orzeczenia to 120zł) i w moim przypadku przedstawiłem 2 segregatory faktur i rachunków + pobieżne oględziny auta i rzeczoznawca przyklepał moją kwotę.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1507 dnia: Grudzień 11, 2017, 18:18:01 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
MP79 czytałeś mój poprzedni post? Wiem, że PZU nie należy obecnie do najtańszych ubezpieczycieli i gdy przyjdzie czas na ubezpieczenie Atu najpewniej od nich odejdę na rzecz tańszego OC. Ale jak chodzi o takie rzeczy jak motorowery, to wszystkie TU cenią sobie OC mniej więcej tyle samo średnio ~90 zł. Może z maluchem dałoby się coś pokombinować, ale też wątpię, żeby dało się zejść znacznie poniżej 200 zł. Pierwotnie za malucha chcieli ~280 zł, ale ponieważ się do niego dopisałem jako współwłaściciel składka skoczyła o 80 zł.

Tak więc reasumując koszta, bez karty PZM zapłaciłbym ~540 zł (malucha rozłożyłbym na dwie raty więc OC skoczyłoby o ~30zł), teraz za wszystko zapłaciłem 261 zł. Różnica jest jak widać dość spora. Doczytałem jeszcze, że wcisnęli mi pakiet z "ochroną zniżek", więc bez tego zapłaciłbym 21 zł mniej (3x7zł)  - 240 zł.

Karta może być na współwłaściciela.

Oczywiście PZU jest swiadome, że są Polonezy za 1200zł ale i są za 12,000zł.
Jak będziesz miał jakąś szkodę, to i tak będą cenili jak tego za 1200 zł, więc nie podniecałbym się za nadto.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2017, 18:43:03 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1508 dnia: Grudzień 11, 2017, 19:05:13 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V
No jak mogą go cenić na 1200zł skoro sami przysłali rzeczoznawcę na oględziny auta który wydał opinię że wartość auta to 36kzł
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1509 dnia: Grudzień 11, 2017, 19:11:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
MP79 czytałeś mój poprzedni post?
Sorry; teraz już tak.
Ale i tak mam do Ciebie pytanie...
Czy jest jakaś zasada, zgodnie z którą otrzymujesz rabat na weterana? Dostajesz -70% od kwoty wyjściowej bez względu na już posiadane zniżki/zwyżki?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1510 dnia: Grudzień 11, 2017, 19:25:16 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No jak mogą go cenić na 1200zł skoro sami przysłali rzeczoznawcę na oględziny auta który wydał opinię że wartość auta to 36kzł
Hmmmm... Może dlatego, że teraz to Ty płacisz, a w razie czego to oni będą musieli płacić?
Czy jest jakaś zasada, zgodnie z którą otrzymujesz rabat na weterana? Dostajesz -70% od kwoty wyjściowej bez względu na już posiadane zniżki/zwyżki?
Zasada jest taka, że zniżkę dla weterana dostajesz jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie było szkody spowodowanej przez Ciebie, ani przez żaden z zarejestrowanych na Ciebie pojazdów. 70% zniżek dostajesz od kwoty po "standardowych" zniżkach, czyli tak jak np. OC na Charta (zniżka 60%) wychodziło mi 114 zł, te 114 zł mnoży się x0,3 i dostajesz kwotę końcową - 34 zł.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1511 dnia: Grudzień 11, 2017, 20:27:26 pm »

Offline Varisella

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • POLONEZ
    • (f)FSO Prima 1.6 16V

Hmmmm... Może dlatego, że teraz to Ty płacisz, a w razie czego to oni będą musieli płacić?
Dramatyzujesz. Sami przyklepali decyzję o wycenie więc w razie kolizji również sami ukręcili by na siebie bat.
"Główną przyczyną awarii Poloneza jest jego użytkownik"
~ mistrz zmiany FSO: Stanisław Majak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1512 dnia: Grudzień 11, 2017, 20:50:20 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zasada jest taka, że zniżkę dla weterana dostajesz jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie było szkody spowodowanej przez Ciebie, ani przez żaden z zarejestrowanych na Ciebie pojazdów. 70% zniżek dostajesz od kwoty po "standardowych" zniżkach, czyli tak jak np. OC na Charta (zniżka 60%) wychodziło mi 114 zł, te 114 zł mnoży się x0,3 i dostajesz kwotę końcową - 34 zł.
No to w sumie całkiem niezły układ, nawet jeśli brać pod uwagę, że droższy ubezpieczyciel (w tym przypadku - PZU) liczy sobie tysiąc czterysta za OC na pojazd, który tańsza konkurencja ubezpieczy za osiemset.
Swoją drogą, ciekawe, jak długo jeszcze będzie można cieszyć się przywilejami wynikającymi z posiadania auta w wieku 25+, bo ci, którym się coś takiego nie opłaca, potrafią skutecznie lobbować...
http://www.wkz.katowice.pl/images/stories/wnioski/zarzadzenie.pdf

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1513 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:17:49 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
http://www.wkz.katowice.pl/images/stories/wnioski/zarzadzenie.pdf
Wydaje mi się, że jest to dobry temat do poddania go w rozważania SKO, ponieważ wszelakie ustawy powołują się na "pojazd historyczny" jako m.in. mającym minimum 25 lat. Choć z drugiej strony w ustawie o ochronie zabytków, widnieje zapis, że pojazdem zabytkowym jest pojazd, który na zasadzie "odrębnych przepisów został wpisany do wojewódzkiego rejestru zabytków" i tutaj rodzi się pytanie, czym właściwie są te odrębne przepisy? Bo jeśli są to jakieś wymysły z dudy wzięte, tak jak w powyższym linku to ewidentnie widać, że konserwatorzy uważają, że pojazdów zabytkowych jest już za dużo <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1514 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:36:15 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
25lat + opinia rzeczoznawcy = brak obowiązku OC

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1515 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:40:01 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
ewidentnie widać, że konserwatorzy uważają, że pojazdów zabytkowych jest już za dużo
No i - obiektywnie - czy tak nie jest? W swoim mieście na żółtych tablicach widuję już takie sprzęty, jak volkswagen passat B3, volkswagen golf 2, audi 80 B3... Za chwilę na kryterium wiekowe zaczną już się łapać pierwsze daewoo...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1516 dnia: Grudzień 11, 2017, 21:55:25 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Dramatyzujesz. Sami przyklepali decyzję o wycenie więc w razie kolizji również sami ukręcili by na siebie bat.
Poczytaj OWU żeby się później nie zdziwić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1517 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:05:50 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
25lat + opinia rzeczoznawcy = brak obowiązku OC
To dobra opcja jak ktoś np. robi remont bo w przypadku, gdy autem jeździsz 3,4 czy 5 razy do roku to dużo lepiej wyjdziesz na członkostwie w PZM, OC na 30 dni wychodzi praktycznie tak samo jak na 12 miesięcy.

Już pisałem, że widziałem golfa 3 "na żółtych" więc pasek B3 czy audi 80 nie dziwią. Z resztą jakby nie patrzeć to jeśli ktoś ma auto w godnym stanie to czemu by go nie zachować, co innego gruzy ulepione że szpachli, no ale to już inna historia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1518 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:08:59 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
ewidentnie widać, że konserwatorzy uważają, że pojazdów zabytkowych jest już za dużo
No i - obiektywnie - czy tak nie jest? W swoim mieście na żółtych tablicach widuję już takie sprzęty, jak volkswagen passat B3, volkswagen golf 2, audi 80 B3... Za chwilę na kryterium wiekowe zaczną już się łapać pierwsze daewoo...

To tylko Warszawa, 125p, 126p i Polonez mogą być zabytkami? Nexia, Espero...Tico. :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2017
« Odpowiedź #1519 dnia: Grudzień 11, 2017, 22:12:11 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
25lat + opinia rzeczoznawcy = brak obowiązku OC
To dobra opcja jak ktoś np. robi remont bo w przypadku, gdy autem jeździsz 3,4 czy 5 razy do roku to dużo lepiej wyjdziesz na członkostwie w PZM, OC na 30 dni wychodzi praktycznie tak samo jak na 12 miesięcy.

Ja to stosuję przy autach które i tak stoją zmagazynowane w hali. Auto którym czasami jeżdżę ma "normalne" OC.