Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 60075 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1360 dnia: Lipiec 15, 2018, 13:24:44 pm »
Kupując go nie sądziłem, ze to przygoda na pół roku. Chciałem nim jeździć 2-3 lata. Jeśli ktoś go zajezdzi to pewnie trafi na złom ale za kilka lat bo póki co jest w uczciwie dobrym stanie. Ja go na złom na pewno nie oddam i jak do końca miesiąca nie pójdzie to zacisne pasa z kasą i go sobie zostawię...

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #1361 dnia: Lipiec 15, 2018, 13:25:16 pm »
Co do braku gazu, jestem akurat to zrozumieć, przy obecnych cenach benzyny kupowanie starszego auta bez gazu jest kompletnie bez sensu, a zakładanie nowej instalacji to w duży mieście cena auta x2, więc zakup przestaje być opłacalny.

Natomiast co do reszty - mało jest niestety osób, które lubią jeździć "dziwnymi" autami, reszta woli się trzymać "bezpieczeństwa", więc bierze najpopularniejsze modele. Wczoraj miałem rozmowę z nowym współlokatorem na temat kupna auta - on twierdzi, że ma przeznaczone na używane auto 13 tysięcy złotych, bo poniżej tego progu na sto procent auto się będzie psuło, no, pewnie i tak się będzie psuło, ale na nowe z salonu go nie stać. I tak twierdzi część osób, która się nie zna na samochodach, kolejna grupa woli szukać "parcha" za parę stów byleby jeździł.

banned - przecież Dawid nie wiedział, że będzie sprzedawał to auto, zdaje się, że ono miało zostać na dłużej u niego, więc nic dziwnego, że starał się je doinwestować.
Użytkownik pontonów KONGER

Offline Mariusz

• Sympatyk
    • 1.5 GLE
« Odpowiedź #1362 dnia: Lipiec 15, 2018, 14:11:18 pm »
Ale przynudzacie. To stary parch, bez lpg i bez klimy. Niezbyt popularny, ze słabym zapleczem części używanych, ani ładny, ani brzydki. W sumie tak samo nudny jak golf czy astra tylko, że w pakiecie dostaje się pewność, że będzie do roboty UPG.  Może go kupić fetyszysta roverów, albo przypadkowy dzik. W obu przypadkach na klienta trzeba będzie poczekać.

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #1363 dnia: Lipiec 15, 2018, 14:18:01 pm »
To, że jest nudny każdy wie, mówimy o kategorii dupowozu do jeżdżenia po bułki do sklepu i do pracy, w niej jest mało ciekawych aut  ;p Do do słabego zaplecza części, chyba trochę przesadzasz. 
Użytkownik pontonów KONGER

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #1364 dnia: Lipiec 15, 2018, 18:08:33 pm »
on twierdzi, że ma przeznaczone na używane auto 13 tysięcy złotych, bo poniżej tego progu na sto procent auto się będzie psuło

Bo nie ma pojęcia ani o samochodach, ani o rynku samochodów używanych.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline Maćko

• Sympatyk
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
« Odpowiedź #1365 dnia: Lipiec 15, 2018, 21:22:12 pm »
Dobra cena za tego 25. Jednak przy obecnych cenach paliwa obstawiam, że brak LPG mocno zawęża grono zainteresowanych. Jak się nie sprzeda to się zastanowię w sierpniu :]

Tymczasem małe podsumowanie działań przez ostatnie 2 dni:

- Zainstalowany właściwy kolektor ssący
- Zainstalowana miedziana chłodnica
- Uruchomiona instalacja LPG

Powoli zbliżam się do pierwszego 1000km. W tym tygodniu pierwsza zmiana oleju i mam nadzieje, że również uda się zrobić wydech :)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 23E

Offline dzikson

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V Żuk A11B 87'
« Odpowiedź #1366 dnia: Lipiec 15, 2018, 22:51:51 pm »
Radzę dopisać w tytuł ogłoszenia "nie Astra, nie Golf" żeby szukajka łapała przy szukaniu Astry i Golfa, większość potencjalnych nabywców w ogóle nie wie o istnieniu marki Rover.
Nie radze bo to bardziej drażni kupujących niż pomaga w szukaniu..
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Offline marian.

• Sympatyk
    • Caro+ GSi 2001r.
« Odpowiedź #1367 dnia: Lipiec 15, 2018, 23:15:07 pm »
Nie radze bo to bardziej drażni kupujących niż pomaga w szukaniu..
Dokładnie jak mówisz. To szczególnie przy zabytkach jest popularna opcja. Przeglądasz ogłoszenia z dużymi fiatami i ci się pojawia seria ogłoszeń januszy nie syrena, nie warszawa, nie nysa, nie żuk, nie jelcz z naczepą...
Roverek bardzo fajny, w środku na pewno przyjemniejszy na oko niż wspomniane tutaj wcześniej golf czy astra. Astra G moim zdaniem ma dobijająco ponure wnętrze, zwłaszcza w opcji golas.

Cytuj (zaznaczone)
on twierdzi, że ma przeznaczone na używane auto 13 tysięcy złotych, bo poniżej tego progu na sto procent auto się będzie psuło
Ludzie uznają, że auto się psuje i jest do dupy, jak się psują eksploatacyjne części typu pompa wody czy przeguby w zawieszeniu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2018, 23:22:16 pm wysłana przez marian. »

Offline Grejfrut#1980

• Klubowicz
  • Make Love Not Foch !
    • PNy `80-94
« Odpowiedź #1368 dnia: Lipiec 15, 2018, 23:55:18 pm »
nie kupiła bo klima nie działa 

no wiesz, auto doinwestowane i klima nie działa ?? :) nie łam sie ... rynek stoi, sami zawracacze końca pleców :)
cwaniactwo Durniom zastępuje intelekt... dlatego Lessi nie wraca, a tylko ... :)

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #1369 dnia: Lipiec 16, 2018, 01:19:13 am »
Samochodem bardzo dużo jeżdżę, robię miesięcznie ok. 5 tys. km i także ma ciężki żywot jest dość intensywnienie używane.
to kiedy masz czas pracowac ?
chyba, ze taksoweczka popylasz, albo uberem, to wtedy wiadomo, ze duza fura obita skórą tworzy respekt na dzielni,
bo tak normalnie, to skora jest luksusem dla januszy w waginach tzn. ta taka klasyczna skora śliska, podziurkowanie jej nazwane wentylacja za wiele nie wnosi,
to juz przezytek, kazda taksowka w Tunezji ma skore, bo Tunezja jest duzym "producentem" skory i tam meganki i laguny z dowolnego rocznika cale w skorze,
i slusznie, bo taka tapicerka ma wlasciwosci typowo uzytkowe,
teraz luksus to alcantara, czyli tez skora, ale wredna w czyszczeniu,

swoja droga to powinni zabronic robienia duzych przebiegow na pusto w dwutonowcach z czterolitrowymi silnikami 500KM,
kompletne marnowanie zasobow i brak sensu,
do wozenia uberem 1/3 takiego silnika wystarczy z nawiazka ;]

Jechałem raz nowym Superbem na tylnej kanapie. Cholernie niewygodna, i to w limuzynie. Jak nawet kanapy nie potrafią zaprojektować, to nie wierzę że cała reszta samochodu nie jest śmieciem.

W Twojej wypowiedzi brakuje mi jeszcze tylko przywołania do Fiata Pandy i Poloneza. Tylko nie wiem czy kanapa z Poloneza będzie wzorcem, czy z Pandy.
łyso by Ci bylo, jakby w pandzie na tylnej kanapie siedzialo sie lepiej niz superd(uper)  <lol2>
a sa na to szanse, bo panda jest wysoka,
nie mniej jednak w pelni sie zgadzam z bannedem ,ze od duzego auta aspirujacego do bycia limuzyna, majacego wydluzona plyte podlogowa, smialo moza oczekiwac, ze z tylu bedzie sie siedzialo nieprzecietnie wygodnie - i w sumie nic innego taka skoda nie ma do zaoferowania,
to jest bardzo poprawne auto w nizszej cenie, jezeli porownasz ja do pastucha lub podobnego wynalazku,
wtedy zwyczajnie broni sie cena, ale w tej cenie mozna miec wlasnie takie zacianki jak wygodne siedzenia - to auto ma wlasnie taki charakter, ma byc duze i wygodne, bo w pozostalych kwestiach jest nijakie,
postaw sobie jakas wypasiona wersje L&K obok kia Stinger i zobacz roznice - kupujacych Stingera raczej nie obchodzi co sie dzieje na tylnej kanapie, bo przy tym aucie skupiasz sie na zupelnie innych aspektach
Kiedy byłem dzieckiem, miałem zakaz jedzenia w samochodzie
a jakbys jechal w moim, to bys mial zakaz nawet dzisiaj
Zainteresowanie jest śladowe.
nie rozumiem dlaczego sie dziwisz :
 wystawiles autko o nijakim wygladzie, slabej reputacji, malo popularne i bez gazu za 3 kafle - z tego rocznika za 3 kafle bez lpg stoja Alfy 156, ktore sa lepsze o roverka pod kazdym wzgledem ... tzn. z kazdej strony lepiej wygladaja i sa duzo bardziej popularne, ale maja ten sam problem ze znalezieniem mechaniaka, ktory bedzie wiedzial co robi i tez maja slaba reputacje,
jednak i tak maja duza przewage, a nie sprzedaja sie jak świeże buleczki,
kupujac auto z kategorii nie znanych i nie chcianych od razu trzeba sie liczyc z niesprzedawalnoscia,
szybciej Tavrie bys sprzedal ;p
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 01:24:39 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
« Odpowiedź #1370 dnia: Lipiec 16, 2018, 06:40:02 am »

łyso by Ci bylo, jakby w pandzie na tylnej kanapie siedzialo sie lepiej niz superd(uper)  <lol2>

Bez wątpienia. Nawet gdyby nie było wygodniej, to przedstawiłbyś szereg innych zastępczych tematów, że wyszłoby i tak na Twoje.

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Moderator
    • Borewicz_81 Caro_95 Jesion4 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #1371 dnia: Lipiec 16, 2018, 08:16:05 am »
Pojeździłem z wyłączonym wspomaganiem. Oprócz parkowania - kompletnie mi go nie brakowało. Przydałby mi się reduktor ciśnienia zależny od prędkości.
Leje się benzyna przy tankowaniu :-(. Chyba guma. Będzie okazja do założenia zwężonego wlewu...

Offline Multec

• Sympatyk
    • Był Caro Plus VVC160 / E46 325Ci M Sport
« Odpowiedź #1372 dnia: Lipiec 16, 2018, 14:17:36 pm »

teraz luksus to alcantara, czyli tez skora

Bzdura.

Offline Tomekk

• Sympatyk
    • Polskie Fiaty i inne graty
« Odpowiedź #1373 dnia: Lipiec 16, 2018, 16:40:36 pm »

U mnie dzień nie składa się z 8 godzinnego dnia pracy :)

Fiat 1500'66, Fiat 125: '66,'71,76, Fiat 132: '72,74,78, Fiat Fiat 131:'76,'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLE'94,94,95,Caro Plus:'99,Kombi: '99, ATU Plus 02, Plus 1,4 GTI, 1,8 GTI, Mercedes 500E'91, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #1374 dnia: Lipiec 16, 2018, 18:22:17 pm »

teraz luksus to alcantara, czyli tez skora

Bzdura.
nie widziales skorzanej alcantary, czy jak ?
nie ma sie czego wstydzic, ja tez takiej w samochodzie nie widzialem

Bez wątpienia. Nawet gdyby nie było wygodniej, to przedstawiłbyś szereg innych zastępczych tematów, że wyszłoby i tak na Twoje.
chcialbys ;>

U mnie dzień nie składa się z 8 godzinnego dnia pracy :)
wiadomka, tylko ciagle mnie intryguje gzie mozna jezdzic 200km dziennie, jezeli praca nie polega na jezdzeniu,
i jeszcze ten samochod o subtelnosci walca drogowego,
dzisiaj pojechalem Kappa na miasto i praktycznie nie ma gdzie tego zaparkowac, a to tylko 1.82/4.70 m

« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2018, 18:23:54 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline utek

• utek#1915
  • Sympatyk
  • kujawiak
« Odpowiedź #1375 dnia: Lipiec 16, 2018, 19:21:14 pm »
wiadomka, tylko ciagle mnie intryguje gzie mozna jezdzic 200km dziennie, jezeli praca nie polega na jezdzeniu,

Można mieć np do firmy w jedną stronę 40km, do tego spotkania raz na północy, raz na południu. Czasami na zachodzie, czasami na wschodzie. I tak klikanaście razy w miesiącu. Można też załadować rowery na bagażnik i w weekend wyskoczyć nad morze na przejażdżkę. Zimą na narty itd. Kilometry lecą, jak jest po czym jechać.

Offline Tomekk

• Sympatyk
    • Polskie Fiaty i inne graty
« Odpowiedź #1376 dnia: Lipiec 16, 2018, 20:01:34 pm »

Można mieć np do firmy w jedną stronę 40km, do tego spotkania raz na północy, raz na południu. Czasami na zachodzie, czasami na wschodzie. I tak klikanaście razy w miesiącu. Można też załadować rowery na bagażnik i w weekend wyskoczyć nad morze na przejażdżkę. Zimą na narty itd. Kilometry lecą, jak jest po czym jechać.

Do pracy mam 40 km w jedną stronę, powrót jakieś tam spotkania, lekko dziennie "pęka" 100-150 km, do tego ze 3-4 wyjazdy "w Polskę" po 800-1000km każdy i chyba łatwo policzyć. Autostradą kilometry szybko lecą. Standardy niemieckie choć dzieję się w Polsce, są drogi, są sprawy do załatwiania, trzeba podróżować. Wiem, niektórym trudno zaakceptować że 20 letni samochód "z Niemiec" może mieć więcej niż 180 tys. km ale u mnie takie kilometry przeważnie pojawiają się po 3 latach.
Fiat 1500'66, Fiat 125: '66,'71,76, Fiat 132: '72,74,78, Fiat Fiat 131:'76,'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLE'94,94,95,Caro Plus:'99,Kombi: '99, ATU Plus 02, Plus 1,4 GTI, 1,8 GTI, Mercedes 500E'91, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Offline ZdzisiekTDI

• Nowicjusz
    • 1.9 TDI
« Odpowiedź #1377 dnia: Lipiec 16, 2018, 23:59:21 pm »
Siema, kto mnie pamięta ?

Samochodem bardzo dużo jeżdżę, robię miesięcznie ok. 5 tys. km i także ma ciężki żywot jest dość intensywnienie używane.
chyba, ze taksoweczka popylasz, albo uberem, to wtedy wiadomo, ze duza fura obita skórą tworzy respekt na dzielni,
bo tak normalnie, to skora jest luksusem dla januszy w waginach tzn. ta taka klasyczna skora śliska, podziurkowanie jej nazwane wentylacja za wiele nie wnosi,
to juz przezytek, kazda taksowka w Tunezji ma skore, bo Tunezja jest duzym "producentem" skory i tam meganki i laguny z dowolnego rocznika cale w skorze,
i slusznie, bo taka tapicerka ma wlasciwosci typowo uzytkowe,
teraz luksus to alcantara, czyli tez skora, ale wredna w czyszczeniu,

swoja droga to powinni zabronic robienia duzych przebiegow na pusto w dwutonowcach z czterolitrowymi silnikami 500KM,
kompletne marnowanie zasobow i brak sensu,
do wozenia uberem 1/3 takiego silnika wystarczy z nawiazka ;]

Jechałem raz nowym Superbem na tylnej kanapie. Cholernie niewygodna, i to w limuzynie. Jak nawet kanapy nie potrafią zaprojektować, to nie wierzę że cała reszta samochodu nie jest śmieciem.

W Twojej wypowiedzi brakuje mi jeszcze tylko przywołania do Fiata Pandy i Poloneza. Tylko nie wiem czy kanapa z Poloneza będzie wzorcem, czy z Pandy.
nie mniej jednak w pelni sie zgadzam z bannedem ,ze od duzego auta aspirujacego do bycia limuzyna, majacego wydluzona plyte podlogowa, smialo moza oczekiwac, ze z tylu bedzie sie siedzialo nieprzecietnie wygodnie - i w sumie nic innego taka skoda nie ma do zaoferowania,
to jest bardzo poprawne auto w nizszej cenie, jezeli porownasz ja do pastucha lub podobnego wynalazku,
wtedy zwyczajnie broni sie cena, ale w tej cenie mozna miec wlasnie takie zacianki jak wygodne siedzenia - to auto ma wlasnie taki charakter, ma byc duze i wygodne, bo w pozostalych kwestiach jest nijakie,
postaw sobie jakas wypasiona wersje L&K obok kia Stinger i zobacz roznice - kupujacych Stingera raczej nie obchodzi co sie dzieje na tylnej kanapie, bo przy tym aucie skupiasz sie na zupelnie innych aspektach
Kiedy byłem dzieckiem, miałem zakaz jedzenia w samochodzie
a jakbys jechal w moim, to bys mial zakaz nawet dzisiaj
Zainteresowanie jest śladowe.
nie rozumiem dlaczego sie dziwisz :
 wystawiles autko o nijakim wygladzie, slabej reputacji, malo popularne i bez gazu za 3 kafle - z tego rocznika za 3 kafle bez lpg stoja Alfy 156, ktore sa lepsze o roverka pod kazdym wzgledem ... tzn. z kazdej strony lepiej wygladaja i sa duzo bardziej popularne, ale maja ten sam problem ze znalezieniem mechaniaka, ktory bedzie wiedzial co robi i tez maja slaba reputacje,
jednak i tak maja duza przewage, a nie sprzedaja sie jak świeże buleczki,
kupujac auto z kategorii nie znanych i nie chcianych od razu trzeba sie liczyc z niesprzedawalnoscia,
szybciej Tavrie bys sprzedal ;p

Z rok czasu tu nie byłem, ale Twoja osoba spowodowała, że postanowiłem coś napisać.

Kiedy ktoś w końcu permanentnie zbanuje tego wrzoda ? Jego wypowiedzi urągają jakimkolwiek standardom. Czemu to jest cały czas tolerowane ? Brak kultury, brak jakichkolwiek zasad pisowni, brak ciągu przyczynowo-skutkowego tych słowotoków. Ciągłe zaczepki i przepychanki. Czemuż tak zostaliśmy pokarani ? Za miłość do tego wozu taka kara ? Takie katusze ?

Człowieku, kiedy weźmiesz się za jakąś uczciwą robotę ? Siedzisz tu 24/7 i wylewasz te swoje żale - masz JEDENAŚCIE TYSIĘCY bezsensownych wiadomości. Nie szkoda Ci życia na bycie tępym "ch*"em ? Kup sobie jakieś inne auto, przenieś się na inne forum. Daj żyć.

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #1378 dnia: Lipiec 17, 2018, 06:36:16 am »
Nie na temat, bo nie na temat, ale co racja, to racja. ;)

Offline Bocian_s#313

• Klubowicz
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
« Odpowiedź #1379 dnia: Lipiec 17, 2018, 09:20:21 am »
Wczoraj poskładałem swoje atu2 po kilku tygodniach postoju. Jeszcze klime ogarnąć i auto względnie sprawne...

Chłodnica klimatyzacji z megane 1 poliftowej całkiem ładnie siadła do poldka. Do tego dospawame przejściówki i w razie awarii chłodnicy mogę ją zmienić bez spawania...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2018, 09:23:50 am wysłana przez Bocian_s#313 »
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.