Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 262691 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1620 dnia: Sierpień 23, 2018, 00:31:19 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Trochę spłynęło, ale to nie problem - poprawię przy najbliższej okazji. W każdym razie - lepiej wyrzucić? Na chłopski rozum, wąska rura nie będzie w stanie tak mocno nagrzać podłogi, jak szeroki tłumik, znajdujący się bezpośrednio pod nią.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1621 dnia: Sierpień 23, 2018, 00:39:59 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ze niby okrecenie kolektora spowodowalo nagrzanie sie tlumika do tego stopnia jakby to byl zatkany katalizator ?
jakos nie wierze w takie efekty,
tlumik oczywiscie lepiej zostawic, bo nie ma sensu go wywalac,
ale mozesz go okrecic bandażem to nie bedzie grzal podlogi ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1622 dnia: Sierpień 23, 2018, 00:42:34 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Albo oklej podłogę, to rura będzie mogła wywalać ciepło w powietrze
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1623 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:04:33 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Skombinuj kawałek rury plus dwie końcówki od tłumika i ci pospawam to zamiast tłumika, będzjesz miał wtedy rurę zamiast tłumika, a jak coś będzie ci nie pasować cały nienaruszony tłumik. U mnie nie ma pierwszego tłumika i polonez normalnie dzkała,głośniejszy też nie jest.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1624 dnia: Sierpień 23, 2018, 08:56:13 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Można powiedzieć, że mam podobny problem. Po wyjściu z auta po ówczesnej jeździe czuć od podłogi duży gorąc co może wskazywać na podobny objaw jak u Daniela. Wydech cały od GSI z tym, że pierwszy tłumik od GLE. Może są jakieś maty przylepne od strony podwozia które odbijają ciepło (coś podobnego jak w innych autach w tunelu środkowym którędy idzie wydech) ?
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1625 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:21:06 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Żeby cokolwiek lepić do podłogi trzeba by było drzeć konserwę do gołej blachy. Gra nie warta świeczki. We wszystkich Polonezach które miałem podłoga się grzała w tym miejscu, ale akurat tam ni nigdy nic nie gniło... Myślę, że przywyknąć, że tak już jest i olać temat.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1626 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:39:05 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Żeby cokolwiek lepić do podłogi trzeba by było drzeć konserwę do gołej blachy. Gra nie warta świeczki. We wszystkich Polonezach które miałem podłoga się grzała w tym miejscu, ale akurat tam ni nigdy nic nie gniło... Myślę, że przywyknąć, że tak już jest i olać temat.

Znaczy mam w najbliższym planie zrobić remont całego zawieszenia, hamulców i konserwacji więc w razie czego moge to wydrzeć do gołej blachy. Pytanie czy to przyniesie jakieś pozytywne rezultaty i czy w jakikolwiek sposób szkodzi grzanie tego wydechu na podłogę (nie wiem, rozmiękczanie konserwacji i jej płynięcie ? ).
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1627 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:42:06 am »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Nie możecie po prostu wymienić katalizatora?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1628 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:08:47 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
KGB, no widzisz, a jednak są takie efekty, których wcześniej nie było, przecież tłumików nie zmieniałem po remoncie.

Jeżdżąc bardzo spokojnie na krótkiej trasie efekt nie jest tak mocny, ale po dłuższej i mocniejszym wciskaniu gazu podłoga nagrzała się tak, że byłem mocno zdziwiony.

Lukasz, zgłoszę się do Ciebie w takim razie jak będziesz miał wolną chwilę :).

marian: jakiego katalizatora?  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1629 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:38:51 am »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Nic nowego. Przerobiłem ten problem. Załóż WSZYSTKIE tłumiki od Caro i problem zniknie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1630 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:50:01 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Że niby za mała przepustowość wydechu? Bez przesady, układ wydechowy jest nowy, nie będę wyrzucał niedawno montowanych tłumików, poza tym mają mi robić efekt dźwiękowy, którego carowskie tłumiki nie zapewnią  :]
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1631 dnia: Sierpień 23, 2018, 12:42:47 pm »

Online Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Wywalenie przedniego tłumika to nie jest dobry pomysł w silniku wolnossącym - pogorszycie osiągi auta.

Stary temat o wpływie wydechu na przyspieszenie: http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=17309.msg335197
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1632 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:02:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No to nie wiem. Zrobić wariant pierwszy - okleić tłumik jakąś matą termiczną (która nie jest tania), czy wycinać? Konfiguracji takiej jak ja mam widzę w temacie, najgorszy wynik osiągnięto na dwóch tłumikach przelotowych, w mojej konfiguracji mam w tym momencie: 1 przelot, drugi komorowy, trzeci przelot, została ona zrobiona w sumie bardziej dla brzmienia, niż osiągów, ale jak wyrzucenie pierwszego tłumika ma mi zmulić auto, to zastanowię się nad oklejeniem/owinięciem bandażami pierwszego tłumika i zostawieniem wszystkiego tak, jak jest.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 13:07:08 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1633 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:10:03 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W moim plusie gsi,normalna sprawa grzeje sie tak od zawsze latem i podłodze nic się nie dzieje od 20 lat.
Raz jechałem plusem z wspawana rurą zamiast kata /tłumika dzwięk wydawał ładny,tak buczał troche jak polonezy sprzed epoki caro,ale wydawało mi się że słabo przyspieszał
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 13:12:35 pm wysłana przez mihals »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1634 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:17:06 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Jak zostało ci trochę bandaża termicznego, to weźrze kawałek blachy ze złomu, owiń tę blachę, połóż na tłumiku i zamocuj dobrze drutem stalowym żeby się nie ruszała/nie brzęczała.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1635 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:25:14 pm »

Online Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1946
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Daj sobie spokój z dalszym oklejaniem i owijaniem, bo skończysz na końcówce wydechu przy zderzaku :] To że się nagrzewa to normalna sprawa. Widziałem kilka GSi z kolektorem owiniętym bandażem i jakoś dziury w podłodze jeszcze nie mają :P VVC na seryjnym wydechu poldka to się dopiero grzeje, po ostrej jeździe potrafił się kolektor zaświecić. Tak się dusił że uszczelkę na pierwszym tłumiku wyj_bało :d
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1636 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:35:53 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ludzie jeździli tymi parchami tyle lat i nic się nie działo a nagle po tylu latach się podłogi wszystkim grzeją  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1637 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:37:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No wiesz, zagrzana woda w butelce, leżąca na trasie na podłodze to dla mnie novum, w żadnym polonezie nic takiego mi się nie działo, a tutaj nagle można jajka smażyć na dywaniku pasażera, stąd się zdziwiłem, i pytam, co jest grane. :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1638 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:41:56 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Że niby za mała przepustowość wydechu? Bez przesady, układ wydechowy jest nowy, nie będę wyrzucał niedawno montowanych tłumików, poza tym mają mi robić efekt dźwiękowy, którego carowskie tłumiki nie zapewnią  :]
Nie mam pojęcia co jest tego powodem, nie kończyłem SiMR ;) . Kiedyś też eksperymentowałem z układem wydechowym. I faktycznie zauważyłem że Abimex na wydechu z borka grzeje się w miejscu katalizatora. Zakładając z powrotem seryjny układ problem znikł. Kolektor miałem seryjny żeliwniak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1639 dnia: Sierpień 23, 2018, 13:47:28 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W nowocześniejszych sprzętach nad każdym tłumikiem zamontowana jest osłona termiczna, wytłoczona z cienkiej blachy aluminiowej. Skoro podłoga ostro się grzeje, to konserwację może siusiak strzelić. Aczkolwiek, jeśli jest to fabryczny natrysk, może i na dobre wyjdzie, bo i tak więcej z niego szkody niż pożytku - i będzie okazja zastąpić go czymś porządnym. :)