Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 60551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1960 dnia: Listopad 05, 2018, 13:11:45 pm »
Chyba nie sądzisz, że zrobiłem to za pierwszym podejściem :P Ale masz rację zacząłem w złej kolejności, najpierw trzeba było je wyważać a potem zawozić do śpeca coby wprawił tulejki w ich główki. Wtedy gdyby te jajca wyszły wcześniej można by szukać czegoś lepszej jakości.

Powiem szczerze, że nie bardzo pamiętam od czego zacząłem, czy to były główki czy stopki. W każdym razie pod sam koniec rozrzut między stopami wynosił coś koło 10g. Głównie skupiłem się nad tym, aby całe korbowody i główki miały taką samą masę, bo w mojej opinii to ma większe znaczenie podczas pracy silnika (większe ramie, na którym działają siły "niedoważenia"), jeśli się mylę to pewnie zaraz mnie KGB albo inny uczony poprawi :]
Tak czy owak, silnik już jest poskładany. Jak mi się zachce to spróbuję go na weekendzie podłączyć do skrzyni i odpalić, wtedy się okaże czy coś spieprzyłem czy nie.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #1961 dnia: Listopad 05, 2018, 13:43:30 pm »
w Maluchu wywazenie korb jest malo wazne, bo tam oba wykorbienia walu pracuja jednoczesnie,
faktycznie lepiej sie skupic na masie tlokow i glowek korbowodow, zeby elementy pracujace ruchem posuwistym mialy zblizone warunki pracy,
masy stop korbowodu naleza do walu i dzialaja na jego przeciwwage , a na siebie nawzajem nie dzialaja,
wiec bedzie pan zadowolony ;p 
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #1962 dnia: Listopad 05, 2018, 21:08:15 pm »
Wymontowałem z Plusa uszkodzone szperacze, dwa nowe leżą na półce, a kolejne dwa są już zamówione. Muszę w końcu doprowadzić to auto do ładu bo służy dzielnie i zasługuje na więcej już choćby z racji wieku i coraz większej rzadkości.

Nie mam natomiast siły żeby skończyć robotę z akwarium, ostatnie podejście do poprawek lakierniczych skończyło się tak samo jak poprzednie.
Jak parę lat temu robiłem mały remont blacharski i konserwację Plusa, to mogłem bardzo zmęczony wejść do garażu i na widok auta dostawałem przypływu sił przy którym mogłem pracować parę godzin. Teraz to mi po prostu ręce opadają. Samo auto jest super, ale to co miało być drobnymi poprawkami na dwa dni roboty ciągnie się już miesiącami i końca nie widać, bo lakier się rozłazi co by z nim nie robić.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
części nadwozia w kolorze 44E i rogal do Rovera

Offline altowiolista

• Sympatyk
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
« Odpowiedź #1963 dnia: Listopad 06, 2018, 13:15:56 pm »
Nie mam natomiast siły żeby skończyć robotę
  to co miało być drobnymi poprawkami na dwa dni roboty ciągnie się już miesiącami
Na tej samej zasadzie robię remoncik blacharski Karusia... Zrobiona podłoga wraz z uchwytem na lewarek, teraz prawy dolny błotnik z rekonstrukcja nadkola, za chwile to samo z lewym... . Dobrze, że 12-ty ma byc wolny :]
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #1964 dnia: Listopad 06, 2018, 13:58:44 pm »
Dziękuję za warna, teraz czuję że moja aktywność na forum nie jest pmijana ;]

Offline dzikson

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V Żuk A11B 87'
« Odpowiedź #1965 dnia: Listopad 10, 2018, 11:31:16 am »
Akcja podłoga oficjalnie zakończona <lol>
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Offline wojtas74

• Nowicjusz
    • stilo
« Odpowiedź #1966 dnia: Listopad 10, 2018, 11:45:23 am »
Super robota....
Podłoga zalana epoksydem???

Offline dzikson

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V Żuk A11B 87'
« Odpowiedź #1967 dnia: Listopad 10, 2018, 17:45:04 pm »
Podłoga zalana epoksydem???
Dokładnie :D
Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie

Offline mlody

• Sympatyk
    • Caro 96r. L98 1.4 Gli 16v/E30 93r. 1.8
« Odpowiedź #1968 dnia: Listopad 10, 2018, 20:04:36 pm »
pojechałem dziś pod fabrykę na rocznicę czyli 420km zrobione i to była prawdopodobnie ostatnia oficjalna jazda błękita przed remontem teraz jeszcze pewnie kilka razy wyjedzie w tym roku na chwile i zabieram się za kapitalny remont z prawdziwego zdarzenia :)
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #1969 dnia: Listopad 10, 2018, 21:08:26 pm »
Wczoraj poleżałem sobie pod Clio wymieniając sworzeń w lewym kole. Ponownie przypomniałem sobie, dlaczego samochody francuskie mają tak "dobrą" renomę wśród mechaników.

Wczoraj też odwiedziłem SKP z Atu, w sumie poza trochę słabym ręcznym, bez problemów. Tysiąc km od remontu właśnie minęło, więc dziś wymieniłem olej, klasycznie Lotos 5W40.
Co prawda jest jeszcze całkiem ładnie, ale panujące temperatury skłoniły mnie do tego aby Atu również uzbroić w zimowe kapcie.

Poczyniłem pierwsze próby z silnikiem malucha, generalnie odpala i nie wydaje przy tym żadnych dziwnych dźwięków. Na dłuższe testy trzeba będzie poczekać - nie chciało mi się drutować układu paliwowego.

Offline Paki68

• Sympatyk
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
« Odpowiedź #1970 dnia: Listopad 10, 2018, 21:18:29 pm »
Wczoraj pomalowałem na czerwono napis daewoo-fso na kolektorze ssącym a dzisiaj wymieniłem przewód paliwa listwy wtryskowej i zająłem się wlewem paliwa bo przy tankowania kapało z tego ustrojstwa. Znalazłem miejsce które przepuszczało i docisnąłem tą rurę bo lekko wyszła i wzmocniłem obejmą i kapać przestało podczas tankowania

Offline fenek

• Nowicjusz
    • Atu 1.6GSI
« Odpowiedź #1971 dnia: Listopad 10, 2018, 22:38:27 pm »
pojechałem dziś pod fabrykę na rocznicę czyli 420km zrobione i to była prawdopodobnie ostatnia oficjalna jazda błękita przed remontem teraz jeszcze pewnie kilka razy wyjedzie w tym roku na chwile i zabieram się za kapitalny remont z prawdziwego zdarzenia :)
Byłem i ja. Świetna impreza. 4 poldki zrobiły tam konkret robote

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #1972 dnia: Listopad 10, 2018, 23:02:59 pm »
I ja odwiedziłem fabrykę, bramę... i jeszcze trochę  <lol2> Straszny jest widok dobrze znanych, ale już częściowo wyburzonych hal, dawnych biurowców z pootwieranymi na oścież oknami... przygnębiające wrażenie. Widać je było nawet przez dziury w murze fabrycznym.

Ale pod samą fabryką była super impreza, atmosfera, i chyba rekordowa frekwencja, bo "kolanem" nas upchnięto na parkingu "A"  <lol>. Warto było jechać  <ok>
Użytkownik pontonów KONGER

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #1973 dnia: Listopad 10, 2018, 23:08:16 pm »
Są jakieś fotorelacje?

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
« Odpowiedź #1974 dnia: Listopad 10, 2018, 23:10:07 pm »
Ode mnie najwcześniej za 3-4 dni, bo nie mam tu czytnika do karty, ale trochę zdjęć będzie :)

Offline diodalodz

• Sympatyk
« Odpowiedź #1975 dnia: Listopad 10, 2018, 23:15:54 pm »
na parkingu A to się zmieściło 50%. Reszta FSO stała na B. To był rekord, 2x więcej aut niż rok temu.

Offline mareks#1181

• Klubowicz
    • Atu+ GSI
« Odpowiedź #1976 dnia: Listopad 11, 2018, 08:06:57 am »
Potwierdzam, ja dojechałem na 11,30 ale po 12 to już ciężko było gdzieś zaparkować, a impreza niczego sobie, i radość że jeszcze auta FSO żyje.

Offline Macfly

• Sympatyk
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 GLI 16V 1997 Polski Fiat 125p 1980
« Odpowiedź #1977 dnia: Listopad 11, 2018, 13:00:46 pm »
Ja niestety Fabrykę musiałem sobie w tym roku odpuścić gdyż cały miesiąc mam pracujące soboty

Z smutnych rzeczy to rozwaliła mi się blenda w ATU sama z siebie

Na szczęście po tygodniu odezwała się do mnie osoba że posiada nową noi  przez to zrobiłem sobie wcześniej prezent na Mikołajki :D

Póki co stwierdziłem że nie będę jej montował do póki nie skończę wszystkiego z autem bo jak ta mi pęknie to chyba się zabije bo  fabrycznie nowej to już raczej nie trafię 2 raz ...
"Anywhere, anytime
I would do anything for you
Anything for you
Yesterday got away
Melody stuck inside my head "

Offline daniel22

• Zasiłek z MOPS-u
  • Sympatyk
« Odpowiedź #1978 dnia: Listopad 11, 2018, 13:22:14 pm »
Jak sama z siebie, jak widać dziurę po kuli, kłamczuchu  <nono>

Offline Maćko

• Sympatyk
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
« Odpowiedź #1979 dnia: Listopad 11, 2018, 13:32:26 pm »
Tak, tegoroczna rocznica była zdecydowanie rekordowa pod każdym względem. W szczytowym momencie w imprezie brało udział około 360 aut produkcji FSO :)

Na stronie wydarzenia na FB ciągle pojawiają się nowe fotki, swoje wrzucę później. https://www.facebook.com/events/293430868051401/ (trzeba być zalogowanym)
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 23E