Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 76881 razy)

Offline Dawid91

• Sympatyk
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2000 dnia: Listopad 22, 2018, 15:22:08 pm »
Może wiesz, od czego zależało umiejscowienie znaczka? Część ma na środku, część z boku i  trochę inną atrapę.
Pierwsze Favoritki do 1991 miały logo po lewej stronie atrapy, potem jak VW kupił Skodę to na wzór VW przeniesiono na środek ( właśnie w 1991 chyba ) a potem VW w 1993 zrobił lifitng Favority i jeszcze dodatkowo zmienił nieco wzór atrapy i m.in. wnętrze.

A tak się wszyscy bali jak zakładaliśmy temat o syntetyku w polonezie, a jednak nie ma epidemii rozciekniętych i pozacieranych silników, a różnice na plus  <cwaniak2> Petek wkracza w XXI wiek  <lol2> Półsyntetyk zawsze lepszy od mineralnego, ale z laniem najtańszego badziewia z biedry bym nie przesadzał, już lepiej dołożyć te 8zł i kupić lotosa albo specola 5W40 przez internet. Patrząc na stan wizualny wozu, to jakiś rupieć wciągający 2L/1000km to nie będzie, ogólnie zakup wygląda na udany  :]
Sam też przez pewien czas byłem pod ,,propagandą oleju mineralnego w starym aucie". Ale doświadczenie pokazuje, że nawet w starociu syntetyk jest lepszy. Jak to ujął znajomy - ,,mineralny to do zarżniętych silników bez kompresji" ;)

Dawid, tylko pamiętaj, żeby do wydziału komunikacji iść tylko w ostatecznej ostateczności :) A nawet jakbyś tam dotarł to tablice konieczni gdzieś zapodziej.
Nie wybieram się tam w ogóle :) Tym bardziej, że rok temu dostała nowy dówód i dużo miejsc na przeglądy jeszcze jest :)

W temacie: Zacząłem porządkować graty do Poloneza, bo zacząłem się gubić w swoim bałaganie. Czas jakoś to uładzić.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #2001 dnia: Listopad 22, 2018, 20:49:49 pm »
teraz UKP kosztuje ok 350 zł .
Ja mogę sprzedać swój za 200, ustawiony pod GSI jak by ktoś chciał
to pewnie taki jak moj od REVELTRONICS, z piec lat temu placilem chyba 260pln (dyszka doplaty za pomaranczowy wyswietlacz zamiast zielonego,czy cos takiego)
u mnie lezy w pudelku, bo widzialem,ze jest problem z zamontowaniem wyswietlacza w miejsce po zegarku, a pozniej samochod rozebralem do malowania, wiec odlozylem temat,
te za 120pln to byly wtedy takie prostsze z wyswietlaczem dwuwierszowym - takie typowe wczesne lata 90" ,do minusa by pasowal, tylko miejsce na wyswietlacz trzeba by znalezc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline mruk1313

• OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • 15 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
« Odpowiedź #2002 dnia: Listopad 24, 2018, 20:06:17 pm »

Kupiłem kolejnego syfa do pocięcia.
Caro 96, z relaxem na pokładzie, takie syfu to nie widziałem, nawet przeżarło przedni nosek na łączeniu z błotnikami........
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2018, 08:12:43 am wysłana przez Mariusz# »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Online daniel22

• Niewidzialna glaca łysego rynku
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #2003 dnia: Listopad 24, 2018, 20:10:23 pm »
Będziesz rozsprzedawał części? Może bym czegoś potrzebował :)

Offline mruk1313

• OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • 15 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
« Odpowiedź #2004 dnia: Listopad 24, 2018, 20:18:15 pm »
Będziesz rozsprzedawał części? Może bym czegoś potrzebował :)

Nie, kupiłem toto na graty na zapas dla siebie  bo sam się wyprułem z wszelakich przełączników i śrubek i w pewnym momencie zacząłem płacić na alledrogo za byle co grubą kasę.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Offline deser

• Nowicjusz
    • Poldek
« Odpowiedź #2005 dnia: Listopad 24, 2018, 22:20:15 pm »
te za 120pln to byly wtedy takie prostsze z wyswietlaczem dwuwierszowym - takie typowe wczesne lata 90" ,do minusa by pasowal, tylko miejsce na wyswietlacz trzeba by znalezc
Chyba na stronie sklepu AVT jeszcze można kupić ich zestawy do samodzielnego montażu.

Offline Ciastek

• Sympatyk
  • PN 1.8 16v, Yamaha XJ600N, AR 147 1.9jtd
« Odpowiedź #2006 dnia: Listopad 28, 2018, 16:55:27 pm »
nie znam się na kierownicach, a podobają mi się 3-ramienne. Czy ta jest warta tych pieniędzy?

https://www.olx.pl/oferta/kierownica-sportowa-monte-carlo-fiat-126p-maluch-rarytas-CID5-IDxwGHI.html

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #2007 dnia: Listopad 28, 2018, 17:16:59 pm »
dziwne pytanie, jezeli dla kogos podoba sie na tyle,by zaplacic trzy stowy, to dla niego jest tyle warta,
bo na skupie zlomu to jest goowno warta
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #2008 dnia: Listopad 28, 2018, 17:31:25 pm »
jezeli dla kogos podoba sie na tyle
KGB po tygodniu na Podlasiu  <rotfl2>  <rotfl2>  <rotfl2>

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #2009 dnia: Listopad 28, 2018, 17:35:27 pm »
jezeli dla kogos podoba sie na tyle
KGB po tygodniu na Podlasiu  <rotfl2>  <rotfl2>  <rotfl2>
no co ty, na podlasiu uzywaja dla do wszystkiego gdzie sie da i tam gdzie sie nie da,
ale przyznaje, ze komus brzmi ladniej ;)

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #2010 dnia: Listopad 28, 2018, 21:02:08 pm »
KGB po tygodniu na Podlasiu     
<ok> ]:->
Paaanie, u nich to normalne, bo aż w Kentrzynie ;) tak mówio! Siemiatycze, Białystok, Grajewo... Miejscami dosłownie kilkanaście km na zachód od tej linii przebiega granica uporczywego nadużywania "dla", jak wynika z moich obserwacji. :) ...ale spora część Warmii i Mazur też się łapie.
no co ty, na podlasiu uzywaja dla do wszystkiego gdzie sie da i tam gdzie sie nie da,
ale przyznaje, ze komus brzmi ladniej ;)
Tere-fere, "znawco".  <figielek> Wcale nie do wszystkiego. Nadużywacze "dla" bardzo często zamiast "dla ciebie" mówią "tobie", np. mam tobie części do syreny; powiedz dla Jarka, że ja mam tobie inną robotę albo ta paczka jest tobie.
A z tym unikaniem "dla" też uważaj, bo "robić laskę dla dziadka" i "robić laskę dziadkowi" to bynajmniej nie to samo... ;]
mamy kolejnego fana Podlasia :D
https://poranny.pl/tag/memy-podlaskie  :d

W temacie - prowizorycznie nakryłem bak płytą z PVC, żeby opady atmosferyczne nie zaczęły mi podwyższać poziomu paliwa, a i pompa paliwa też częstego mycia raczej nie wymaga. ;>
Odkąd wpadłem na pomysł zlecenia dorobienia fragmentów kratownic znajomemu ślusarzowi, temat ponownego umiejscowienia paki na ramie utknął w miejscu, bo zawsze są ważniejsze sprawy... W starej płycie i tak mam zresztą wycięcie akurat nad smokiem i czujnikiem, bo ktoś kiedyś postanowił przy tym pogmerać bez zrzucania baka, więc nawet jakbym całość tą płytą  ponownie przykrył z wykorzystaniem starych otworów, to i tak lałoby się akurat tam, gdzie najbardziej szkodzi.  Jest co prawda jeszcze nadbudówka, ale ta zaczęła mi się rozłazić przy mocowaniu prawego teleskopa klapy. <lol>
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2018, 21:05:28 pm wysłana przez mp79 »

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #2011 dnia: Listopad 29, 2018, 01:52:21 am »
...ale spora część Warmii i Mazur też się łapie.
tak, u mnie ten rucyfizm tez jest praktykowany, jednak nie tak nachalnie jak na podlasiu i dlatego to podlasie jest z niego slawny,
bo wiesz, skoro ja jestem w tym obsluchany i czesto sam sie lapie na uzywaniu, a jednak az mnie skreca przy pewnych formach :
Wcale nie do wszystkiego
no wlasnie raczej "Wcale nie dla wszystkiego" ,albo wyslal meila/list dla kumpla,

forma zastepcza dla zwyklego dopelniacza, spoko jestem przyzwyczajony,
ale zamiana "do" na "dla" to nawet pod rucyfizm nie podchodzi

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #2012 dnia: Listopad 29, 2018, 06:09:04 am »
forma zastepcza dla zwyklego dopelniacza
Raczej celownika...  ;>

zamiana "do" na "dla"
Nawet "od" na "dla" - zabierz to dla niego zamiast zabierz to od niego / zabierz mu to. To już w ogóle kuriozum. Co i komu mam dla niego zabrać?  <co>

PS. Co znaczy "rucyfizm" oprócz nadużywania "dla"? Nie jestem na bieżąco z ełckimi regionalizmami... <bezradny>

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
« Odpowiedź #2013 dnia: Listopad 29, 2018, 08:07:55 am »
Końcówka "-izm" wskazuje na jakiś nurt filozoficzny ;]

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #2014 dnia: Listopad 29, 2018, 11:52:11 am »
Raczej celownika...  ;>
racja, pisalem z pamieci, zamiast sprawdzic, a mature juz dawno temu pisalem

PS. Co znaczy "rucyfizm" oprócz nadużywania "dla"? Nie jestem na bieżąco z ełckimi regionalizmami...
konstrukcja celownika z przyimkiem "dla" jest charakterystyczny dla jezyka rosyjskiego (językowi rosyjskiemu ;> )
w sumie to chyba jedyna forma, ale tez dawno mialem rosyjski - w kazdym razie to polonistka mowila o rucyfizmie

Offline Morfina

• Sympatyk
    • Caro + V6
« Odpowiedź #2015 dnia: Listopad 29, 2018, 12:32:54 pm »
No ku*wa wszechstronnie uzdolnieni w każdej dziedzinie  <lol2>

Offline Mariusz#

• Sympatyk
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
« Odpowiedź #2016 dnia: Listopad 29, 2018, 13:07:32 pm »
wcześniej o skodzie teraz o gramatyce  co będzie następne? 
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #2017 dnia: Listopad 29, 2018, 13:09:54 pm »
Jak przy gramatyce języka jesteśmy, to następnie wypadałoby przejść do logiki formalnej i filozofii analitycznej, a stamtąd już blisko do programowania bo są języki wykorzystujące Notację polską, a tę opracował filozof analityczny szkoły Lwowsko-Warszawskiej.  :P
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #2018 dnia: Listopad 29, 2018, 20:09:52 pm »
Końcówka "-izm" wskazuje na jakiś nurt filozoficzny
To prawda; bardzo często tak jest. :)
konstrukcja celownika z przyimkiem "dla" jest charakterystyczny dla jezyka rosyjskiego
"Dla" występuje akurat z dopełniaczem (w przybliżeniu: celownik = "dla" + dopełniacz), ale mniejsza o to. Coś niecoś rosyjskiego uszczknąłem, ale nie spotkałem się z takim "dlakaniem" w tym języku. Może w jakichś północno-wschodnich regionach Rosji coś takiego tam występuje, jak w Polsce.  ;p
Co ciekawe, na Podlasiu wciąż żyją jeszcze ludzie, dla których gwary białorusko-ukraińskie są normalnym narzędziem codziennej komunikacji (oczywiście tylko w mowie), i u nich czegoś takiego nie zauważyłem - normalnie odmieniają przez przypadki.

W temacie - udało mi się odpalić lublina, pomimo mrozu. :)
Niestety, znowu coś się kończy - albo linka, albo łapa sprzęgła, bo biegi albo wchodzą tragicznie, albo nie wchodzą wcale.

Offline CieniaczRider

• Sympatyk
    • Polonez Caro Plus
« Odpowiedź #2019 dnia: Listopad 29, 2018, 20:31:58 pm »
Ja zdobyłem dziś całą dmuchawę z nagrzewnicą wersja koreańska i będę chyba w weekend żegnał Calsonic-a  <cwaniak2>

I walnąłem Poldkiem w sumie ponad 200km.Będę musiał zająć się też wałem.