Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242431 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2000 dnia: Listopad 22, 2018, 15:22:08 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Może wiesz, od czego zależało umiejscowienie znaczka? Część ma na środku, część z boku i  trochę inną atrapę.
Pierwsze Favoritki do 1991 miały logo po lewej stronie atrapy, potem jak VW kupił Skodę to na wzór VW przeniesiono na środek ( właśnie w 1991 chyba ) a potem VW w 1993 zrobił lifitng Favority i jeszcze dodatkowo zmienił nieco wzór atrapy i m.in. wnętrze.


A tak się wszyscy bali jak zakładaliśmy temat o syntetyku w polonezie, a jednak nie ma epidemii rozciekniętych i pozacieranych silników, a różnice na plus  <cwaniak2> Petek wkracza w XXI wiek  <lol2> Półsyntetyk zawsze lepszy od mineralnego, ale z laniem najtańszego badziewia z biedry bym nie przesadzał, już lepiej dołożyć te 8zł i kupić lotosa albo specola 5W40 przez internet. Patrząc na stan wizualny wozu, to jakiś rupieć wciągający 2L/1000km to nie będzie, ogólnie zakup wygląda na udany  :]
Sam też przez pewien czas byłem pod ,,propagandą oleju mineralnego w starym aucie". Ale doświadczenie pokazuje, że nawet w starociu syntetyk jest lepszy. Jak to ujął znajomy - ,,mineralny to do zarżniętych silników bez kompresji" ;)


Dawid, tylko pamiętaj, żeby do wydziału komunikacji iść tylko w ostatecznej ostateczności :) A nawet jakbyś tam dotarł to tablice konieczni gdzieś zapodziej.
Nie wybieram się tam w ogóle :) Tym bardziej, że rok temu dostała nowy dówód i dużo miejsc na przeglądy jeszcze jest :)

W temacie: Zacząłem porządkować graty do Poloneza, bo zacząłem się gubić w swoim bałaganie. Czas jakoś to uładzić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2001 dnia: Listopad 22, 2018, 20:49:49 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
teraz UKP kosztuje ok 350 zł .
Ja mogę sprzedać swój za 200, ustawiony pod GSI jak by ktoś chciał
to pewnie taki jak moj od REVELTRONICS, z piec lat temu placilem chyba 260pln (dyszka doplaty za pomaranczowy wyswietlacz zamiast zielonego,czy cos takiego)
u mnie lezy w pudelku, bo widzialem,ze jest problem z zamontowaniem wyswietlacza w miejsce po zegarku, a pozniej samochod rozebralem do malowania, wiec odlozylem temat,
te za 120pln to byly wtedy takie prostsze z wyswietlaczem dwuwierszowym - takie typowe wczesne lata 90" ,do minusa by pasowal, tylko miejsce na wyswietlacz trzeba by znalezc
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2002 dnia: Listopad 24, 2018, 20:06:17 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......

Kupiłem kolejnego syfa do pocięcia.
Caro 96, z relaxem na pokładzie, takie syfu to nie widziałem, nawet przeżarło przedni nosek na łączeniu z błotnikami........
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2018, 08:12:43 am wysłana przez Mariusz# »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2003 dnia: Listopad 24, 2018, 20:10:23 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Będziesz rozsprzedawał części? Może bym czegoś potrzebował :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2004 dnia: Listopad 24, 2018, 20:18:15 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Będziesz rozsprzedawał części? Może bym czegoś potrzebował :)

Nie, kupiłem toto na graty na zapas dla siebie  bo sam się wyprułem z wszelakich przełączników i śrubek i w pewnym momencie zacząłem płacić na alledrogo za byle co grubą kasę.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2005 dnia: Listopad 24, 2018, 22:20:15 pm »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
te za 120pln to byly wtedy takie prostsze z wyswietlaczem dwuwierszowym - takie typowe wczesne lata 90" ,do minusa by pasowal, tylko miejsce na wyswietlacz trzeba by znalezc
Chyba na stronie sklepu AVT jeszcze można kupić ich zestawy do samodzielnego montażu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2006 dnia: Listopad 28, 2018, 16:55:27 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
nie znam się na kierownicach, a podobają mi się 3-ramienne. Czy ta jest warta tych pieniędzy?

https://www.olx.pl/oferta/kierownica-sportowa-monte-carlo-fiat-126p-maluch-rarytas-CID5-IDxwGHI.html

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2007 dnia: Listopad 28, 2018, 17:16:59 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dziwne pytanie, jezeli dla kogos podoba sie na tyle,by zaplacic trzy stowy, to dla niego jest tyle warta,
bo na skupie zlomu to jest goowno warta
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2008 dnia: Listopad 28, 2018, 17:31:25 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
jezeli dla kogos podoba sie na tyle
KGB po tygodniu na Podlasiu  <rotfl2>  <rotfl2>  <rotfl2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2009 dnia: Listopad 28, 2018, 17:35:27 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
jezeli dla kogos podoba sie na tyle
KGB po tygodniu na Podlasiu  <rotfl2>  <rotfl2>  <rotfl2>
no co ty, na podlasiu uzywaja dla do wszystkiego gdzie sie da i tam gdzie sie nie da,
ale przyznaje, ze komus brzmi ladniej ;)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2010 dnia: Listopad 28, 2018, 21:02:08 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
KGB po tygodniu na Podlasiu     
<ok> ]:->
Paaanie, u nich to normalne, bo aż w Kentrzynie ;) tak mówio! Siemiatycze, Białystok, Grajewo... Miejscami dosłownie kilkanaście km na zachód od tej linii przebiega granica uporczywego nadużywania "dla", jak wynika z moich obserwacji. :) ...ale spora część Warmii i Mazur też się łapie.
no co ty, na podlasiu uzywaja dla do wszystkiego gdzie sie da i tam gdzie sie nie da,
ale przyznaje, ze komus brzmi ladniej ;)
Tere-fere, "znawco".  <figielek> Wcale nie do wszystkiego. Nadużywacze "dla" bardzo często zamiast "dla ciebie" mówią "tobie", np. mam tobie części do syreny; powiedz dla Jarka, że ja mam tobie inną robotę albo ta paczka jest tobie.
A z tym unikaniem "dla" też uważaj, bo "robić laskę dla dziadka" i "robić laskę dziadkowi" to bynajmniej nie to samo... ;]
mamy kolejnego fana Podlasia :D
https://poranny.pl/tag/memy-podlaskie  :d

W temacie - prowizorycznie nakryłem bak płytą z PVC, żeby opady atmosferyczne nie zaczęły mi podwyższać poziomu paliwa, a i pompa paliwa też częstego mycia raczej nie wymaga. ;>
Odkąd wpadłem na pomysł zlecenia dorobienia fragmentów kratownic znajomemu ślusarzowi, temat ponownego umiejscowienia paki na ramie utknął w miejscu, bo zawsze są ważniejsze sprawy... W starej płycie i tak mam zresztą wycięcie akurat nad smokiem i czujnikiem, bo ktoś kiedyś postanowił przy tym pogmerać bez zrzucania baka, więc nawet jakbym całość tą płytą  ponownie przykrył z wykorzystaniem starych otworów, to i tak lałoby się akurat tam, gdzie najbardziej szkodzi.  Jest co prawda jeszcze nadbudówka, ale ta zaczęła mi się rozłazić przy mocowaniu prawego teleskopa klapy. <lol>
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2018, 21:05:28 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2011 dnia: Listopad 29, 2018, 01:52:21 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
...ale spora część Warmii i Mazur też się łapie.
tak, u mnie ten rucyfizm tez jest praktykowany, jednak nie tak nachalnie jak na podlasiu i dlatego to podlasie jest z niego slawny,
bo wiesz, skoro ja jestem w tym obsluchany i czesto sam sie lapie na uzywaniu, a jednak az mnie skreca przy pewnych formach :
Wcale nie do wszystkiego
no wlasnie raczej "Wcale nie dla wszystkiego" ,albo wyslal meila/list dla kumpla,

forma zastepcza dla zwyklego dopelniacza, spoko jestem przyzwyczajony,
ale zamiana "do" na "dla" to nawet pod rucyfizm nie podchodzi
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2012 dnia: Listopad 29, 2018, 06:09:04 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
forma zastepcza dla zwyklego dopelniacza
Raczej celownika...  ;>

zamiana "do" na "dla"
Nawet "od" na "dla" - zabierz to dla niego zamiast zabierz to od niego / zabierz mu to. To już w ogóle kuriozum. Co i komu mam dla niego zabrać?  <co>

PS. Co znaczy "rucyfizm" oprócz nadużywania "dla"? Nie jestem na bieżąco z ełckimi regionalizmami... <bezradny>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2013 dnia: Listopad 29, 2018, 08:07:55 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Końcówka "-izm" wskazuje na jakiś nurt filozoficzny ;]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2014 dnia: Listopad 29, 2018, 11:52:11 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Raczej celownika...  ;>
racja, pisalem z pamieci, zamiast sprawdzic, a mature juz dawno temu pisalem

PS. Co znaczy "rucyfizm" oprócz nadużywania "dla"? Nie jestem na bieżąco z ełckimi regionalizmami...
konstrukcja celownika z przyimkiem "dla" jest charakterystyczny dla jezyka rosyjskiego (językowi rosyjskiemu ;> )
w sumie to chyba jedyna forma, ale tez dawno mialem rosyjski - w kazdym razie to polonistka mowila o rucyfizmie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2015 dnia: Listopad 29, 2018, 12:32:54 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
No ku*wa wszechstronnie uzdolnieni w każdej dziedzinie  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2016 dnia: Listopad 29, 2018, 13:07:32 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
wcześniej o skodzie teraz o gramatyce  co będzie następne? 
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2017 dnia: Listopad 29, 2018, 13:09:54 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jak przy gramatyce języka jesteśmy, to następnie wypadałoby przejść do logiki formalnej i filozofii analitycznej, a stamtąd już blisko do programowania bo są języki wykorzystujące Notację polską, a tę opracował filozof analityczny szkoły Lwowsko-Warszawskiej.  :P
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2018 dnia: Listopad 29, 2018, 20:09:52 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Końcówka "-izm" wskazuje na jakiś nurt filozoficzny
To prawda; bardzo często tak jest. :)
konstrukcja celownika z przyimkiem "dla" jest charakterystyczny dla jezyka rosyjskiego
"Dla" występuje akurat z dopełniaczem (w przybliżeniu: celownik = "dla" + dopełniacz), ale mniejsza o to. Coś niecoś rosyjskiego uszczknąłem, ale nie spotkałem się z takim "dlakaniem" w tym języku. Może w jakichś północno-wschodnich regionach Rosji coś takiego tam występuje, jak w Polsce.  ;p
Co ciekawe, na Podlasiu wciąż żyją jeszcze ludzie, dla których gwary białorusko-ukraińskie są normalnym narzędziem codziennej komunikacji (oczywiście tylko w mowie), i u nich czegoś takiego nie zauważyłem - normalnie odmieniają przez przypadki.

W temacie - udało mi się odpalić lublina, pomimo mrozu. :)
Niestety, znowu coś się kończy - albo linka, albo łapa sprzęgła, bo biegi albo wchodzą tragicznie, albo nie wchodzą wcale.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #2019 dnia: Listopad 29, 2018, 20:31:58 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Ja zdobyłem dziś całą dmuchawę z nagrzewnicą wersja koreańska i będę chyba w weekend żegnał Calsonic-a  <cwaniak2>

I walnąłem Poldkiem w sumie ponad 200km.Będę musiał zająć się też wałem.