Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 64425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 12, 2018, 21:03:50 pm »
a efekt przeważnie tragiczny co gorsze krótkotrwały.
Jak się auto oddaje do roboty druciarzowi to może i tak. W Atu robiłem samemu, siedzi mi to już 3 rok, korozji nie widać, fałd w blasze i dodatkowych atrakcji też nie ma. Jeśli w tym roku odświeżę konserwację to kolejne kilka(naście) lat powinno się trzymać równie dobrze.

a pojechałem z sierpem z allegro za 10zł do dobrego, solidnego blacharza, wziął te 300zł, ale wstawił i polakierował tak, że nie widać różnicy między fabrycznym, a tym rzemiosłem. Także nie przesadzajcie z tą jakością, mówił, że faktycznie, nie była to robota lekka, szybka i przyjemna, ale efekt jest niezły.
Tak jak pisałem, te reperaturki są na tyle dobrej jakości, że jeśli wie się jak trzeba to wstawić to na spokojnie można to zrobić tak, że będzie wyglądało jak oryginał. Mi się nie chciało bawić z wyprowadzaniem tego interesu tak jak fabryka, raz dlatego, że nie dostaję torsji gdy jedna linia karoserii odbiega od oryginału. Dwa, nie miałem na to czasu. Trzecia sprawa to ta, o której pisał KGB, reperaturki są ocynkowane, a ich klepanie na odpowiedni kształt znacznie uszkodziłoby warstwę ocynku w de facto najistotniejszym miejscu...

Offline daniel22

• Niewidzialna glaca łysego rynku
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 13, 2018, 00:39:36 am »
Myślę, że nie ma co się jarać tym rzemieślniczym "ocynkiem" i solidnie zakonserwować sierp od środka, przez nadkole, wtedy efekt będzie trwalszy.

Offline statystyczny_polak

• Nowicjusz
    • Polonez Kombi 1.6MPi
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 13, 2018, 09:58:45 am »
Są przecież firmy które zajmują się cynkowaniem elementów i są to groszowe sprawy. Można oddać reperaturki do cynkowania galwanicznego, potem lakierować epoksydami z obydwu stron. Przed wspawaniem od wewnątrz dać warstwę konserwacji czy smaru. Jeżeli taką reperaturkę zje rdza, to czas najwyższy przesiąść się na Skody.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 13, 2018, 13:57:28 pm »
nie mozna zakonserwowac przed wspawaniem, bo podczas spawania farba sie wypali w miejscach spawania,a reszta farby moze sie ladnie zapalic,
ocynk tez sie wypali w miejscu spawania i trzeba to zabezpieczyc, ale przynajmniej reszta warstwy cynkowanej jest nienaruszona i chroni od srodka przed rdza,
ten ocynk jest naprawdę gruby i w sumie wystarczy na koniec wstrzyknac srodek do profili i bedzie spokoj,
z zewnatrz jest taki sam, ale z zewnatrz jest podejscie do zastosowania dowolnych srodkow i farb, wiec nie stanowi juz takiej zalety jak od srodka,

zreszta nie ma dylematu, bo dostepne reperaturki sa kiepsko przetloczone,ale solidnie ocynkowane - a to sa reperaturki blizej ziemi, a nie blizej nieba, wiec ocynk stanowi zalete,
fabryczne blotniki sa dobrze wytloczone, ale nie sa ocynkowane - i teraz odcinanie od blotnika sierpa, pozniej zdzieranie z niego solidnego fabrycznego podkladu, pozniej oddawanie pojedynczego sierpa do cynkowania i dopiero cala procedura wymiany sierpa ... normalnie hobby dla wytrwalych, majac taki wewnetrzny spokoj chyba jednak wzialbym sie za skladanie statkow w butelkach,
sama procedura "montazu" nowego sierpa to lekka trauma, bo jezeli zjedzony jest sierp (czyli element zewnetrzny), to wewnetrzna wytloczka karoserii w tym miejscu istnieje tylko teoretycznie (...i kamieni kupa), wiec oryginalny sierp goowno zmienia w efekcie oryginalnosci po naprawie,
to jest rzezba, wiec lepiej rzezbic z sierpem za 8.50 (ja placilem 7pln) niz niszczyc kompletny blotnik za milion monet, bo nie znasz dnia ani godziny, gdy przyda ci sie kompletny blotnik
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline mruk1313

• OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • 15 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 13, 2018, 19:30:01 pm »
Cóż zapłaciłem ratę OC sa samochód który tylko stoi i nabiera mocy.
Ech szkoda że tak daleko jeszcze do rocznika gdzie walnął bym żółte i miał w d..... ubezpieczenia.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Offline Ciastek

• Sympatyk
  • PN 1.8 16v, Yamaha XJ600N, AR 147 1.9jtd
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 13, 2018, 19:42:03 pm »
weteran szos ;) i już lżej

Offline mp79

• Autsajder
  • Sympatyk
    • truckło
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 13, 2018, 19:54:03 pm »
Że niby 25 lat? Coś czuję, że ubezpieczalnie "podliczą straty" z tytułu namnożenia się "dwudziestopięciolatków" i wielu z nas będzie gonić te preferencyjne warunki jak marchewkę na kiju. Ktoś gdzieś (nie wiem, czy nawet nie tutaj) pisał, że w Śląskiem już podnieśli poprzeczkę wieku pojazdu do 30 lat.

Offline KGB

• Sympatyk
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 13, 2018, 20:01:28 pm »
weteran szos
jakich szos, przeciez napisal, ze ciagle w garazu stoi ;p
bardziej weteran szop <hahaha>

P.S.
nie zbijam sie z pogardy (jak niektorzy "psychologowie" tutaj mogliby odczytac), sam mam takie egzemplarze,
niestety wetarani i zabytki maja ta sama kategorie wiekowa, wiec nici ze znizek
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 13, 2018, 20:15:50 pm »
30 lat, żeby wpisali do rejestru zabytków... Co de facto jest tylko jakimś widzi mi się śląskiego konserwatora, pewnie jakby poprosić o pisemne uzasadnienie takiego warunku to okazałoby się, że w drodze wyjątku można wpisać i 25 letni samochód. Konserwator w małopolskim z tego co wieść niesie też za fajny nie jest, bo choć wpisuje od 25 lat, to niemożność goni niemożność i zawsze brakuje jakiegoś w "ch*" istotnego papierka.
Zniżka dla weterana to zupełnie inna sprawa. Tą opcje na chwilę obecną ma tylko PZU, już dobre 10 lat jak nie lepiej i póki co się z tego nie wycofują, więc chyba się to opłaca, warunkiem jest bycie zapisanym do PZMu i brak szkody w ciągu ostatniego roku/ 2 lat (różnie różni mówią), więc statystycznie nie każdy posiadacz auta 25+ się na to łapie, a wiele osób nawet o takiej opcji nie wie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 20:25:57 pm wysłana przez Gomulsky »

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 13, 2018, 20:48:39 pm »
Że niby 25 lat? Coś czuję, że ubezpieczalnie "podliczą straty" z tytułu namnożenia się "dwudziestopięciolatków" i wielu z nas będzie gonić te preferencyjne warunki jak marchewkę na kiju. Ktoś gdzieś (nie wiem, czy nawet nie tutaj) pisał, że w Śląskiem już podnieśli poprzeczkę wieku pojazdu do 30 lat.

Tak jest, chociaż biura rzeczoznawców podejmują się to obejść za parę tys zł.
Za radą tutejszą olałem więc temat i poszedłem po ustawie, czyli załatwiłem sobie opinię o historycznej wartości pojazdu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 13, 2018, 20:53:41 pm »
Tak jest, chociaż biura rzeczoznawców podejmują się to obejść za parę tys zł.
Czyli golom frajerów, którzy nie wiedzą, że wystarczy wniosek złożyć w biurze/delegaturze biura wojewódzkiego konserwatora zabytków w sąsiednim (bardziej przyjaznym) województwie.

Offline Trojan

• Sympatyk
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 13, 2018, 21:00:36 pm »
W śląskim wyszło to tylko jako "zalecenie" z ministerstwa, więc mimo wszystko idzie zrobić po staremu, zresztą za miesiąc się przekonam rejestrując 26 letniego trucka :)

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 13, 2018, 22:11:01 pm »
Czyli golom frajerów, którzy nie wiedzą, że wystarczy wniosek złożyć w biurze/delegaturze biura wojewódzkiego konserwatora zabytków w sąsiednim (bardziej przyjaznym) województwie.

Biorąc pod uwagę ustawę o UFG, nie widzę żadnej korzyści z posiadania żółtych tablic w porównaniu do opinii o pojeździe historycznym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Offline Gomulsky

• Sympatyk
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 13, 2018, 22:30:47 pm »
Korzyści są właściwie 2, bezterminowy przegląd i możliwość zarejestrowania samochodu z nieznaną przeszłością (bez papierów). 3 pół korzyścią pół wadą jest to, że nie mogą zrobić całki po kolizji/wypadku, ale z drugiej strony, jeśli to kierowca zabytku jest sprawcą zdarzenia to dostanie srogi rachunek za odratowanie "klasyka".

Offline mateo#1939

• Klubowicz
    • C22XE
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 14, 2018, 08:53:29 am »
Na dolnym śląsku jest tak że jak chcecie hable wymienic lub jakieś części eksploatacyjne trzeba to zgłosić i muszą to klepnąć. Wyjad za granicę i sprzedaż to podobno też problemy. Znam kilka osob które dopuściły sobie żółte blachy z tych powodów.
A to SS-man sie nam pojawil

Offline lesor#1973

• FSO:1993-1996 B-1078
  • Moderator
    • Borewicz_81 Caro_95 Jesion4 i inne graty
    • forum miłośników big-bike'a CB1300
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 14, 2018, 10:30:06 am »
Na dolnym śląsku jest tak że jak chcecie hable wymienic lub jakieś części eksploatacyjne trzeba to zgłosić i muszą to klepnąć. Wyjad za granicę i sprzedaż to podobno też problemy.
Większej bzdury dawno nie czytałem.

Offline daniel22

• Niewidzialna glaca łysego rynku
  • Sympatyk
    • matiz 0.8 friend, ale szyby w prądzie (drzwi od wersji joy)
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 14, 2018, 11:07:35 am »
Tylne półki wymyte i zamontowane, efekt nawet fajny, znacznie rozjaśniały, nic się nie wygięło, nawet się nie zmechaciły. W wolnej chwili zrobię zdjęcie, jak to wygląda :).

Offline mateo#1939

• Klubowicz
    • C22XE
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 14, 2018, 18:26:35 pm »
Większej bzdury dawno nie czytałem.

Tak jest u mnie w mieście. Kolega chciał rejestrować Audi B3 i golfa MK2, dle dal sobie spokój.
A to SS-man sie nam pojawil

Offline mruk1313

• OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • 15 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 14, 2018, 19:22:16 pm »
Bzdury, bzdety, korzyści wynikające dla mnie z posiadania żółtych tablic w 125p- brak przeglądu- nie muszę bulić 100zł, stoi sobie do wiosny bez OC i płacę sobie  np. od maja ( co przy posiadaniu kilku samochodów daje plus z kasą).
 W razie kolizji ubezpieczyciel nie wycenia mi samochodu na kwotę 800zł.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Offline Trojan

• Sympatyk
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 14, 2018, 19:37:21 pm »
Bzdury, bzdety, korzyści wynikające dla mnie z posiadania żółtych tablic w 125p- brak przeglądu- nie muszę bulić 100zł, stoi sobie do wiosny bez OC i płacę sobie  np. od maja ( co przy posiadaniu kilku samochodów daje plus z kasą).
 W razie kolizji ubezpieczyciel nie wycenia mi samochodu na kwotę 800zł.
Dokładnie, i nikt nie będzie ingerował w wymianę części eksploatacyjnych, totalna bzdura.